گروههای محصولات

توجه به چند نکته ی مهم در هنگام خرید تلویزیون های جدید led یا oled

توجه به چند نکته ی مهم در هنگام خرید تلویزیون های جدید led یا oled

در این راهنمای خرید درباره ی ویژگی های مختلف تلویزیون ها بحث شده است و به سوالات مهم شما درباره ی آن ها پاسخ داده شده است. بنابراین با مشخصات مهم تلویزیون های جدید آشنا شده و خریدی مناسب خواهید داشت.

 

سایز صفحه نمایش


سایز صفحه نمایش به صورت قطری از یک گوشه تا گوشه ی دیگر اندازه گیری می شود. همان اندازه گیری به عنوان سایز درست تخمین زده می شود.

 

تلویزیون های جدید

 

خرید چه سایزی مناسب تر است؟


به لطف قاب های باریک تر تلویزیون های جدید از صفحه نمایش های بزرگ تر بهره خواهید برد.

 

مقدار فاصله ی نشستن چه قدر باشد؟


از نمودار زیر می توان به عنوان یک قانون برای سایز صفحه نمایش تلویزیون استفاده کرد. آمار و ارقام موجود بر روی نمودارها پیشنهادی هستند و سایز تلویزیون ها تا حدی به صورت سلیقه ای انتخاب می شود.

 

مقدار فاصله از تلویزیونکیفیت تصویر


کیفیت تصویر ، یکی از مهم ترین نکات خرید تلویزیون است. به نکات زیر برای خرید تلویزیون توجه کنید.رزولوشن( Resolution ): منظور از رزولوشن مقدار پیکسل های صفحه نمایش است. معمولا هر چه مقدار پیکسل ها بیشتر باشد، جزئیات تصویر هم بیشتر است.نرخ پردازش ( Processing rate) : منظور از ان، مقدار سرعت پردازش تغییرات صفحه نمایش می باشد. با پردازشگرهای قوی در صحنه های اکشن از تصاویری باکیفیت بهره خواهید برد. معمولا نرخ های پردازشگر را با هرتز محاسبه می کنند. ولی تولیدکنندگان مختلفی هم از PMI و PQI برای نامیدن آن پردازشگر استفاده کرده اند.

 

تلویزیون 4k یا ultra hd چیست و چه فرقی با تلویزیون فول اچ دی یا 1080 پیکسل دارد؟

تلویزیون های 4k یا اولترا اچ دی به عنوان جدیدترین تکنولوژی ها شناخته شده اند. این تلویزیون ها دارای رزولوشنی چهار برابر بیشتر از تلویزیون های 1080 پیکسل می باشند. پس تیزی تصاویر خیلی بیشتر از تلویزیون فول اچ دی می باشد.

جمعا تلویزیون فول اچ دی دارای دو میلیون پیکسل می باشد( 1920p افقی و 1080p عمودی). یک تلویزیون 4k دارای 8 میلیون پیکسل می باشد( 3840p افقی و 2160 عمودی).


با رزولوشن های بیشتر از تیزی بیشتر تصاویر، شفافیت و رنگ های واقعی تر بهره خواهید برد. بیشتر تلویزیون های 4k دارای تکنولوژی های ارتقای تصویر هستند و در آن ها از فشرده سازی ویدیویی HEVC برای ارتقای تکنولوژی استفاده می شود.


چگونه می توان یک محتوا را با کیفیت 4k نگاه کرد؟


روز به روز به شمار محتواهای 4k افزوده می شود. پخش کننده های بلوری زیادی با کیفیت 4k موجود هستند. در حال حاضر محتواهای 4k زیادی بر روی Netflix و Amazon Instant Video موجود هستند.


تکنولوژی


در چند سال گذشته، کارهای متفاوتی برای بهبود کیفیت تصویر صورت گرفته است. به نکات زیر در هنگام خرید تلویزیون توجه کنید.

تکنولوژی صفحه نمایش ( LED یا OLED): هر دوی آن تکنولوژی ها، رنگ هایی روشن و واقعی ارائه می کنند. OLED به عنوان آخرین تکنولوژی شناخته شده است و سیاهی های عمیق تر و تاری کمتری در ارائه ی تصاویر دارد.

صفحه نمایش های منحنی: با تلویزیون های منحنی، تجربه ی دید چندجانبه و جذابی خواهید داشت. در هنگام خرید به رنگ، براقی قاب و پایه هم توجه کنید.

 

مقایسه ی LED با OLED: کدامیک مناسب تر است؟


LED به معنی دیود ساطع کننده نور (light emitting diode) می باشد، در حالی که OLED به معنای دیودهای ارگانیکی پخش کننده نور می باشد. هر یک از آن پیکسل ها کار روشن شدن را به صورت جداگانه انجام می دهند. منظور این است که هر یک از آن پیکسل ها برای ایجاد عمیق ترین سیاهی ها هم به آسانی خاموش می شوند. صفحه نمایش های ال ای دی هم دارای پنل ال سی دی جداگانه ای می باشند و در آن ها از پس زمینه ای خاص برای تاباندن نور و بازسازی تصاویر استفاده می شود.
 

تلویزیون های OLED

 • کنتراست رنگ بیشتر و رنگ هایی طبیعی تر دارند.
 • مصرف انرژی کمتری نسبت به ال ای دی ها دارند.
 • در تمامی زاویه ها دارای کیفیت تصویر عالی هستند.
 • صفحه نمایش ان ها باریک تر می باشد.
   

تلویزیون های LED

 

 • معمولا ارزان تر از OLED ها هستند.
 • آن ها هم دارای کیفیت تصویر عالی هستند.
 • تولید آن ها آسان تر است و به همین دلیل فروش بیشتری دارند.
   

 
 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha