گروههای محصولات

راهنمای خرید تلویزیون های 4k سال های 2015 - 2014

راهنمای خرید تلویزیون های 4k سال های 2015 - 2014تلویزیون های 4k انقلابی عظیم در صنعت تلویزیون هستند. تلویزیون 4k دارای رزولوشنی چهار برابر بیشتر از تلویزیون های Full HD 1080p می باشد. تلویزیون های معمولی اچ دی دارای دو میلیون پیکسل (1080*1920 ) هستند، در حالی که تلویزیون های 4k دارای 8 میلیون پیکسل (2160*3840 ) می باشند. آن رزولوشن مثل رزولوشن صفحه نمایش تئاتر فیلم می باشد. بیشتر تئاترها دارای پروژکتورهای 4k سونی هستند. 4k را می توان به عنوان 2160p و  Quad HD هم تعریف کرد. تولیدکنندگان زیادی در سال های 2014 و 2015 در نمایشگاه CES نمایشی بزرگ از تلویزیون های 4k داشته اند.
 


حتی در سال 2015 تولید تلویزیون های 4k بیشتر از تلویزیون های Full HD بوده است. در تلویزیون های باکیفیت led از تکنولوژی نانوکریستال برای سیاهی های عمیق تر، تصویر روشن تر و رنگ های منبسط استفاده کرده اند. تلویزیون های چینی زیادی به بازار عرضه شده اند ولی کیفیت هیچ کدامیک از ان ها به اندازه ی برندهای سونی، سامسونگ، شارپ و ال جی عالی نیست. تلویزیون های 4k به عنوان استانداردهای عالی تلویزیون شناخته شده اند. در حال حاضر محبوبیت تلویزیون های 4k به اندازه ی نوع های عالی ال ای دی است. در حال حاضر از کیفیت 4k برای صفحه نمایش تئاترهای فیلم استفاده می کنند. پس شما یک رزولوشن سینمایی در فضای خانه خواهید داشت.

 

 

تلویزیون های 4K Ready

 

 

تیزی تصاویر در تلویزیون های 4k فوق العاده است و طرفداران زیادی درسرتاسر دنیا پیدا کرده است. آن دارای 10 میلیون زیرپیکسل بیشتر نسبت به تلویزیون های hd معمولی است و نمایش محتواهای اچ دی به کیفیت 4k نزدیک می شود. تلویزیون 4k از موتور ارتقای 4k و تکنولوژی کواترون +quattron برای به دست آوردن این نتایج استفاده می کند.
 

 

چرا یک تلویزیون 4k بخرم؟

 


تلویزیون 4k گامی انقلابی در تلویزیون های hd است. تلویزیون های 4k دارای رزولوشنی عالی با 8 میلیون پیکسل هستند و با ان ها تصاویری تیزتر و شفاف تر خواهید داشت. با داشتن آن ها احساس می کنید که روبه روی پنجره به تماشای منظره ای نشسته اید. شما می توانید نزدیک تلویزیون بنشینید و تجربه ای جذاب از مشاهده ی فلیم ها داشته باشید. زیبایی تلویزیون های 4K UHDدر این است که حتی بلوری های hd را با کیفیتی عالی و رزولوشنی بهتر از تلویزیون های اچ دی 1080p پخش می کنند. اخیرا بلوری ها هم توانایی پخش تصویر را با کیفیت بسیار عالی پیداکرده اند. پردازشگر تصویر، مهم ترین بخش تلویزیون های 4k می باشد، چون کیفیت hd را به Ultra HD ارتقا می دهند. نام تکنولوژی ارتقای تلویزیون های سونی  X-Reality و در تلویزیون های شارپ Revelation می باشد و هر دو سبب جذابیت فوق العاده ای برای تصاویر می شوند.
 

 

دلیل عرضه نکردن محتواهای زیاد 4k چیست؟

 


اخیرا Youtube دارای محتواهای 4K Ultra HD زیادی شده است. اخیرا نت فلیکس هم نمایش هایی از محتواهای 4 کی داشته است. دیسک های 4k بلوری در سال 2015 به بازار عرضه شدند و پاناسونک، عرضه ای مستقیم از پخش کننده ی 4k در CES 2015 داشته است. سونی دارای پخش 4k از قبل بارگیری شده می باشد و قابلیت پخش آن ها را دارد. برای کمک به ویدیوی استریم 4k، یک کدک ویدیویی جدید قرار داده شده است و نام آن HEVC h.265 می باشد و جایگزینی بسیار مناسب برای کدک های ویدیویی  h.264 mpeg 4 است. با آن کدک می توانید ویدیوها را با کیفیتی دو برابر بهتر از قبل و در همان پهنای باند استریم کنید.
 

 

آیا تلویزیون های 4k به آسانی به فروش می رسند؟


فروشگاه ها و تولیدکنندگان زیادی عرضه کننده ی تلویزیون های 4k هستند. قیمت اولیه ی آن ها بسیار زیاد بود ولی به تدریج افت قیمت پیدا کردند. سونی جزو اولین تولیدکنندگانی بود که در عرصه ی تلویزیون های 4k خیلی سریع به محبوبیت رسید.

 

تلویزیون های 4k

 

 

تلویزیون های نانو کریستال (Nano-crystal)در سال 2015 تلویزیون های نانوکریستال زیادی به بازار ال ای دی عرضه شدند.  نقاط کوانتومی (Quantum Dot) ذرات کوچکی هستند که با روشنایی های ال ای دی کار می کنند. آن ها سبب ایجاد رنگ هایی غنی، سیاهی های عمیق تر و تصاویر روشن تر می شوند. در حال حاضر این نوع های جدید، جزو بهترین تلویزیون ها محسوب می شوند.
 

 

ارتقای 4k چیست؟


تلویزیون های 4k برای دیدن محتواها فوق العاده جذاب هستند. ولی به نظر شما محتواهای 1080پیکسل و 720 پیکسل تلویزیون های کابلی هم به همان جذابیت هستند؟  آن ها برای جذابیت بیشتر باید به 4k ارتقا داده شوند و این کار با تلویزیون های 4k شدنی است. کیقیت تصویر در تلویزیون 4k باید خیلی بهتر از اچ دی باشد. برندهایی مانند سامسونگ، سونی،شارپ، ال جی و پاناسونیک دارای ارتقا دهنده های عالی هستند. ارتقا دهنده ها از مشخصات عالی تلویزیون های 4k هستند. تراشه های 4K X-Reality سبب ارتقای hd یا رزولوشن های پایین تر می شوند و آن ها را به کیفیت های 4k تصحیح می کنند. سونی به عنوان پیشگام این تکنولوژی شناخته شده است. بیشتر پروژکتورهای 4k در تئاترهای فیلم ساخت شرکت سونی هستند.

 

 

دلیل متفاوت بودن تلویزیون های منحنی 4k چیست؟


در سال 2015 عرضه ی مستقیم و چشمگیری از تلویزیون های منحنی 4k سامسونگ داشته ایم. بیشتر صفحه نمایش های تئاترهای فیلم منحنی هستند. جذابیت تلویزیون های منحنی در تجربه ی چندجانبه و حس عمق زیاد آن ها می باشد. بهترین نقطه برای تماشای تلویزیون منحنی، روبه روی ان است. ال جی و سامسونگ عرضه کننده ی تلویزیون های 4k زیادی هستند.
 

 

تا چه حدی نزدیک تلویزیون 4K بشینیم؟


فاصله ی مناسب برای تلویزیون های 55 تا 65 اینچ 4K ، سه تا شش فوت است. نگران نزدیک نشستن در کنار آن ها نباشید ، چون مثل تلویزیون های اچ دی نیستند.
 

 

رمزگشایی HEVC/H.265

تلویزیون های 4K جدید دارای رمزگشایی جدید  HEVC/H.265 هستند. آن ها قابلیت فرستادن رزولوشنی عالی در همان پهنای باند را دارند. ان رمزگشایی ها سبب فرستادن اسان محتواهای اینترنتی می شوند.
 

 

دیسک های 4K بلوری 2015
 

آن ها در سال 2015 به بازار عرضه شدند. آن ها از فشرده سازی( HEVC (h.265 استفاده می کنند و قابلیت افزایش پالت های رنگ را از 8 تا 10 بیت دارند.
 

 

ویژگی سه بعدی تلویزیون های 4K چگونه است؟


ویژگی سه بعدی را با داشتن تلویزیون های 4K اولترا اچ دی تصور کنید. اگر دارای عینک های سه بعدی اکتیو باشید، تصاویر سه بعدی عالی خواهید داشت. سطح جزئیات بسیار خیره کننده است. اگر دارای تلویزیون 4K سه بعدی پسیو هستید، کیفیت 1080 پیکسل را در هر چشمی خواهید دید. تلویزیون های 4K جذابیتی فوق العاده به ویژگی سه بعدی می دهند. بنابراین داشتن تلویزیون های 4K سه بعدی بسیار جذاب می باشد.
 

 

HDMI 2.0 چیست؟


HDMI 2.0 یکی از استانداردهایی است که در ساخت تلویزیون های 4K از آن ها استفاده می شود. با استفاده از آن ها از نرخ رفرش های بالاتر استفاده خواهید کرد. آن ویژگی برای دیدن محتواهای جذاب و بازی های جدید مناسب است. تقریبا تمامی تلویزیون های 2014 و 2015 4K دارای HDMI 2.0 هستند.

 

تلویزیون های 4k سامسونگ


 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha