گروههای محصولات

نکته های خرید یخچال و فریزر

نکته های خرید یخچال و فریزر
 
یخچال و فریزرها لوازمی هستند که آن ها را برای مدتی طولانی خواهید داشت. بنابراین قبل از خرید آن ها به تمامی جزئیات توجه کنید و ببینید که آیا ان ها واقعا ارزش صرف هزینه برای  چند سال اینده را دارند؟ اگر برای اولین بار است که یخچال و فریزر می خرید یا آن را با نوع قدیمی تان جایگزین می کنید به نکته های زیر توجه کنید.
 
 
 
آیا یخچال ها دارای محدودیت نصب هستند؟
 
 
 
اولین نکته این است که به فضایی که یخچال را در ان قرار می دهید توجه کنید. آیا فضای کافی برای باز و بسته کردن دربش دارید؟ مقدار فضای ان خیلی مهم است چون باید در بین کابینت ها به خوبی جای بگیرد. همیشه سعی کنید که بیشترین فضا را در نظر داشته باشید چون لولاها باید هم تراز و هم سطح باشند. فضای ورودی خانه تا آشپزخانه را بازبینی کنید و ببینید که آیا خرید ان برای آن فضا مناسب است. شما به یک پریز برق و لوله کشی نیاز دارید اگر نوعی را خریداری کنید که نیاز به محفظه ی اب سردکن و یخ ساز داشته باشد.
 
 
 
چه مدل هایی قابل نصب هستند؟
 
پس از تصمیم درباره ی مکان یخچال به فکر نوع مدل باشید. چون باید بر اساس طرح آشپزخانه و بودجه تان باشد. یخچال ها به نصب های مختلفی نیاز دارند. معمولا مدل هم تراز با کابینت ها پهن تر از نوع های طویل هستند و جلوه ای خاص به اشپزخانه تان می دهند.
 
 
 
انواع یخچال و فریزر
 
 
مدل های ایستاده
 
مدل های هم تراز با کابینت ها
 
مدل های تعبیه ای
 
مدل های جمع و جور یا کامپکت
 
مدل های ساید بای ساید
 
 
 
 
چه سبک یا مدلی را ترجیح می دهید؟
 
سبک یخچال فریزر یکی از موضوعاتی است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید ولی محدودیت های نصب آن هم مدنظرتان باشد. همه ی یخچال ها دارای بخش فریزر نیستند ولی به جای آن ظرفیت یخچال بیشتری دارند. اگر دارای فریزر جداگانه ای باشید، این مدل برایتان مناسب است. یخچال و فریرهایی هم هستند که دارای یک فریزر کوچک در بالا هستند و درب آن ها کاملا جداگانه است.
 
 
 
یخچال فریزرهایی با فریزر پایینی
 
آن ها دارای یک فریزر در پایین یخچال هستند. مدل های ساید بای ساید هم در یک طرف دارای یخچال و در طرف دیگر دارای فریزر هستند. مدل های درب فرانسوی هم که در حال حاضر محبوبیت بسیاری دارند دارای دو بخش یخچال در بالا و یک بخش فریزر در پایین هستند.
 
 
 
 
چه ظرفیتی برای خانواده تان مناسب تر است؟
 
بعد از تصمیم گیری درباره ی نوع و سبک به دنبال ظرفیت مناسب باشید. سایز لوازم خانگی باید جوابگوی نیاز افراد خانواده باشد. اگر نوعی خریداری کنید که ظرفیت زیادی داشته باشد، ولی بلااستفاده باشد فقط هزینه های مصرف انرژی بیشتر خواهد شد. همچنین فضای زیادی را با خرید آن ها از دست خواهید داد.
 
 
 
 
 
البته همیشه به این نکته هم توجه کنید که سایز خیلی کوچک خریداری نکنید، چون باید ظرفیت مناسب را برای نگهداری اقلام غذایی داشته باشید. برای مثال سایز 14 فوت مکعب برای یک خانواده ی 4 نفره مناسب است ولی از سایزهای 18 تا 22 فوت مکعب برای خانواده های پرجمعیت تر مناسب تر است. اگر دارای باغچه ی سبزیجات هستید به دنبال یک یخچال بزرگ باشید چون مطمئنا باید اقلام بیشتری را درون یخچال قرار دهید.
 
 
 
 
دکور اشپزخانه و براق بودن یخچال
 
کدامیک از مدل های سفید، رنگی، ضدزنگ و براق را می پسندید؟ کدامیک از مدل ها برای دکور آشپزخانه تان بهتر است؟ چه برندی را متناسب با لوازم خانگی دیگر می پسندید؟
 
شاید فقط به فکر جذابیت و انتخاب لوازم خانگی براق هستید.  اگر دارای آشپزخانه ای کوچک هستید مدل های براق را انتخاب کنید، چون به اسانی تمیز می شوند و جای انگشت بر روی ان ها خیلی زود نمایان می شود.مدل های سفید براق برای تمیز کردن فوری مناسب هستند و خراش ها در آن ها نمایان نمی شوند.
 
 
 
 
انتخاب مشخصات یخچال
 
بهترین ویژگی در ان ها، ویژگی بدون برفک است. البته به این فکر نکنید که همه ی ان ها دارای این ویژگی هستند و قبل از خرید ان را چک کنید.
 
 
کنترل دما و رطوبت
 
نرخ انرژی استار برای بهره وری انرژی و صرفه جویی بیشتر در آن
 
محفظه ی اب سرد کن و یخ ساز
 
درب برگشت پذیر
 
قفسه های قابل تنظیم برای جا دادن اقلام بزرگ
 
داشتن حداقل دو تا سه قفسه و کشوی مجزا
 
قفسه های شیشه ای ضد ریزش مایعات
 
محفظه های درب قابل حمل و قابل برداشت
 
نگهدارنده ی گوشت و اغذیه ی خاص
 
کویل های محصور شده در پشت
 
قسمت خنک کننده ی سریع
 
بخش های مخصوص فریزر
 
نور در بخش فریزر
 
نگهدارنده ی بطری های بزرگ اب
 
نگهدارنده ی کره
 
 
 
 
نکاتی که بعد از مشخصات یخچال باید به آن ها توجه کنید.
 
یک مدل معمولی باید دارای کشوها و قفسه های قابل تنظیم یا غیر قابل تنظیم باشد. یخچال های معمولی هم شاید جوابگوی نیازهای شما باشند، ولی اگر ویژگی هایی عالی در آن ها می خواهید باید به دنبال صرف هزینه ی بیشتر برای آن ها باشید.
 
 
اگر به ندرت از آب سرد کن و یخ ساز استفاده می کنید، مجبور به خرید مدل هایی نیستند که دارای آن ویژگی هستند . پس دیگر نیازی به لوله کشی خاص برای یخچال ندارید. خرید یک مدل بلند و طویل هم به فضای مناسبی نیاز دارد و شاید مجبور به برداشتن کابینت دیواری در ان مکان شوید.
 
 
 
 
ویژگی های فوق العاده و پیشرفته
 
مدل های زیادی دارای نمایشگر های دیجیتال مخصوص، تلویزیون کوچک و تخت و یا تصفیه ی اب مخصوص هستند. مدل هایی که دارای فریزر پایینی هستند دارای کشوهایی تو در تو هستند. مدل های تعبیه ای هم دارای پنل هایی ویژه برای خم شدن هستند. تا حد ممکن هم به دنبال مدلی باشید که دارای ویژگی های وارانتی و گارانتی باشد.
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha