گروههای محصولات

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی فیلترینگ ( اسمز معکوس ) کار می کند و چه کاری انجام می دهد ؟

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی فیلترینگ ( اسمز معکوس ) کار می کند و چه کاری انجام می دهد ؟


در اینجا چندین پرسش وجود دارد که ما در زمان راهنمایی کردن مشتریان خود برای انتخاب سیستم تصفیه آب مناسب برای آب منطقه آن ها با آن مواجه شده و مشتریان از ما سوال می کنند . در زیر به نمودار ها و پاسخ هایی برای این سوالات اشاره می کنیم . اگر شما غیر از این ها سوال دیگری دارید و نتوانستید به جواب های خود دست یابید لطف کنید از طریق شماره های سایت با ما تماس گرفته و هر سوالی که دارید مستقیما از کارشناس تصفیه آب ما بپرسید و یا اینکه بر روی سایت پیغام بگذارید سعی می کنیم حتما به آن ها پاسخ دهیم .

1 - یک سیستم تصفیه آب خانگی فیلترینگ ( اسمز معکوس ) چه کاری را انجام می دهد ؟
2 - ممبران یک دستگاه تصفیه آب خانگی ( سیستم فیلترینگ اسمز معکوس ) چگونه کار می کند ؟
3 - یک دستگاه تصفیه آب خانگی چه چیز هایی را حذف می کند ؟
4 - اجزای یک سیستم تصفیه آب خانگی اسمز معکوس چه چیزهایی هستند ؟
5 - آیا تمامی سیستم های تصفیه آب و فیلتر های آن ها یکی هستند ؟
6 - چگونه می توانید ظرفیت هر گالن در روز (gpd) ممبران دستگاه تصفیه آب را افزایش دهید ؟
7 - از کجا می توانم یک سیستم تصفیه آب خانگی , فیلتر ها و از جمله ممبران با کیفیت پیدا کنم ؟

 

1 - یک سیستم تصفیه آب خانگی فیلترینگ ( اسمز معکوس ) چه کاری را انجام می دهد ؟ 2 - ممبران یک دستگاه تصفیه آب خانگی ( سیستم فیلترینگ اسمز معکوس ) چگونه کار می کند ؟ 3 - یک دستگاه تصفیه آب خانگی چه چیز هایی را حذف می کند ؟ 4 - اجزای یک سیستم تصفیه آب خانگی اسمز معکوس چه چیزهایی هستند ؟ 5 - آیا تمامی سیستم های تصفیه آب و فیلتر های آن ها یکی هستند ؟ 6 - چگونه می توانید ظرفیت هر گالن در روز (gpd) ممبران دستگاه تصفیه آب را افزایش دهید ؟ 7 - از کجا می توانم یک سیستم تصفیه آب خانگی , فیلتر ها و از جمله ممبران با کیفیت پیدا کنم ؟
با خرید دستگاه تصفیه آب ro آکوا پلاس از بانه پلاس آب خالص و بدون بو و رسوب را بیاشامید

1    یک دستگاه تصفیه آب خانگی ( سیستم فیلترینگ ) چه کاری انجام می دهد ؟

تولید آب آشامیدنی با استفاده از دستگاه تصفیه آب

اگرچه سیستم های تصفیه آب خانگی مانند یک سیستم پیچیده به نظر می رسند , اما در واقع فرایند فیلتراسیون آب بسیار ساده و سر راست می باشند و این یک فرایند جدید نیست . سیستم های تصفیه آب فشار بالا ( هدایت از طریق پمپ ) برای سال های طولانی جهت تبدیل آب شور دریا به آب آشامیدنی استفاده شده است . داشتن یک درک بهتر از اینکه یک سیستم تصفیه آب خانگی چگونه کار می کنند رمز و راز و پیچیدگی را که در حین نگاه کردن به تعداد زیاد لوله های رنگی و فیلتر های متعدد آن به شما دست می دهد را حذف خواهد کرد و از بین خواهد برد . در ادامه این مطلب آگاهی شما نسبت به دستگاه های تصفیه آب خانگی ( آب شیرین کن ها ) افزایش خواهد یافت .

مهمترین نکاتی که باید به یاد داشته باشید :


- تمامی سیستم های RO با یک روش کار می کنند .
- اغلب دستگاه های تصفیه آب آر او ( RO ) شبیه به هم هستند .
- تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی RO دارای اجزای اصلی یکسان هستند .
- تفاوت واقعی در کیفیت فیلتر ها و ممبران عرضه شده همراه دستگاه می باشد و در برخی موارد نیز گزینه های اضافی مفید ( مانند نمایشگر تعویض فیلتر ها ) همراه دستگاه ها ارائه می شود .2  ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی RO چگونه کار می کند ؟
RO یا به عبارت دیگر اسمز معکوس ( Reverse Osmosis ) یک فرایند است که در آن جامدات محلول ( مانند نمک ) از یک مایع یا محلول ( مانند آب ) جدا می شود . در این سیستم ها آب از طریق فشار آب و یا با استفاده از پمپ تامین فشار به داخل ممبران هدایت می شود . در این مرحله تنها چیزی که از ممبران خارج می شود آب خالص است بدون هر گونه ناخالصی و یا آلودگی . این ناخالصی ها و آلودگی ها نیز از طریق فاضلاب تخلیه خواهند شد .

برای تعریف اسمز معکوس یا تکنولوژی غشایی " RO "
در نهایت عوامل موثر بر عملکرد یک سیستم تصفیه آب RO از این قرارند : 

- فشار آب ورودی
- درجه حرارت آب
- تعداد و نوع مواد محلول (TDS) در آب
- کیفیت ممبران و فیلتر های استفاده شده در سیستم تکنولوژی غشایی یا RO


مزایای استفاده از سیستم اسمز معکوس یا تکنولوژی غشایی " ro "  - بهبود طعم , بو و ظاهر آب  - یک فرایند تصفیه بسیار موثر است . تمامی آلاینده های ذکر شده در زیر و حتی بیشتر را نیز حذف خواهد کرد .  - مصرف انرژی پایین  - بسیار مناسب و راحت - آلاینده ها و مواد زاید را از طریق خروجی دور ریخته و آن ها را جمع نمی کند .  - تمییز کردن آسان - بسیار کم هزینه - آبی با کیفیت تضمین شده را بدون هیچگونه هزینه ای به شما تحویل خواهد داد .مزایای استفاده از سیستم اسمز معکوس یا تکنولوژی غشایی " RO "

- بهبود طعم , بو و ظاهر آب
- یک فرایند تصفیه بسیار موثر است . تمامی آلاینده های ذکر شده در زیر و حتی بیشتر را نیز حذف خواهد کرد .
- مصرف انرژی پایین
- بسیار مناسب و راحت
- آلاینده ها و مواد زاید را از طریق خروجی دور ریخته و آن ها را جمع نمی کند .
- تمییز کردن آسان
- بسیار کم هزینه - آبی با کیفیت تضمین شده را بدون هیچگونه هزینه ای به شما تحویل خواهد داد .


 

 

 

مزایای استفاده از سیستم اسمز معکوس یا تکنولوژی غشایی " ro "


 

فروشگاه بانه پلاس تنها نماینده انحصاری محصولات آکوا پلاس تایوان 

 

 

 

 

3 سیستم تصفیه آب RO چه چیز هایی را حذف می کند ؟
در یک سیستم تصفیه آب خانگی پنج یا شش مرحله RO ممبران تمامی ناخالصی ها و ذرات بزرگتر از 0.001 میکرون را حذف می نماید .در یک سیستم تصفیه آب خانگی پنج یا شش مرحله ro ممبران تمامی ناخالصی ها و ذرات بزرگتر از 0.001 میکرون را حذف می نماید .

 

 

 


4   اجزای سیستم تصفیه آب RO چه چیز هایی هستند ؟


اجزای سیستم تصفیه آب ro چه چیز هایی هستند ؟اجزای اصلی رایج در تمامی سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس یا تکنولوژی غشایی " RO " :
1 - یک شیر آب سرد . دستگاه تصفیه آب خانگی دارای یک ورودی آب سرد قبل از فیلتر ها می باشد . این منبع تامین آب و آبی ست که برای تسفیه وارد دستگاه تصفیه خواهد شد .
2 - فیلتر های اولیه : آب سرد از طریق ورودی دستگاه تصفیه قبل از هر چیز به یک سری فیلتر اولیه خواهد رسید . تمامی دستگاه های تصفیه آب RO دارای بیش از یک فیلتر اولیه می باشند . شایع ترین فیلتر استفاده شده در این مرحله , فیلتر الیافی می باشد که گل و لای , شن و ماسه , خاک و رسوبات دیگر آب را می گیرد . فیلترهای دیگر فیلترهای کربنی ست که برای حذف کلر که ممکن است اثرات منفی بر ممبران های TFM و TFC داشته باشد را کاهش می دهند . فیلتر های کربنی و کربن بلاک در سیستم های تصفیه آب RO که شامل ممبران CTA باشند استفاده نمی شود .
3 - ممبران RO : ممبران در سیستم های آر او " RO " همانند قلب این سیستم ها می باشد . شایع ترین آن ها دو گونه است : CTA که در برابر کلر مقاوم بوده و TFC / TFM که در برابر کلر مقاوم نمی باشد .

4 - فیلتر پست کربن : پس از اینکه آب منبع ذخیره سیستم RO را ترک می کند و قبل از رفتن به شیر روی سینک آب تولید شده از فیلتر های POST ( پست کربن ) عبور می کند . فیلتر پست کربن هر گونه طعم و بوی باقی مانده در آب را فیلتراسیون و حذف خواهد کرد .
5 - بسته شدن خودکار دریچه (SOV) : با هدف صرفه جویی در مصرف آب پس از پر شدن تانک ذخیره در سیستم های RO دریچه آب بسته می شود . این دریچه هر گونه ورود آب به ممبران را متوقف کرده و درنتیجه تولید آب و همچنین تخلیه آب نیز متوقف خواهد شد . زمانی که آب تانک ذخیره مصرف شود این دریچه به صورت خودکار دوباره باز شده و امکان تصفیه آب و تولید مجدد آب را خواهد داد . مزیت دیگر این است که حتی در صورت قطعی آب شما با وجود تانک ذخیره ( بسته به ظرفیت آن ) آب تصفیه شده خواهید داشت .
6 - شیر یک طرفه : شیر یک طرفه در انتهای بیرونی ممبران RO خانگی قرار می گیرد . این شیر مانع از جریان رو به عقب آب و یا از تانک ذخیره RO می شود . جریان رو به عقب آب می تواند موجب پاره شدن غشای ممبران شود .
7 - جریان محدود کننده : جریان آب از ممبران RO با استفاده از کنترل جریان مرتب می شود . سبک های مختلفی از این کنترل جریان وجود دارد . این دستگاه سرعت جریان مورد نیاز برای به دست آوردن بالا ترین کیفیت آب آشامیدنی ( بر اساس ظرفیت گالن ممبران ) را حفظ می کند . این همچنین به حفظ فشار در قسمت داخلی ممبران نیز کمک می کند . بدون کنترل جریان آب آشامیدنی بسیار کمی تولید خواهد شد زیرا تمامی آب ورودی مسیری با کمترین مقاومت را طی کرده و به سادگی تخلیه می شود . کنترل جریان در لوله تخلیه سیستم RO قرار گرفته است .
8 - تانک ذخیره : سیستم های تصفیه آب RO دارای تانک ذخیره برای ذخیره سازی آب می باشند . این تانک ها به صورت استاندارد 2.5 گالن ( حدود 9.5 لیتر ) می باشد . این تانک ها زمانی که پر شد آب را به صورت تحت فشار نگه می دارد .

9 - شیر آب : سیستم تصفیه آب خانگی RO ( آب شیرین کن ) دارای یک شیر آب است که کل این سیستم زیر سینک قرار گرفته و تنها چیزی که روی سینک قرار می گیرد همین شیر آب می باشد .
10 - خط تخلیه : این خط از مجرای خروجی ممبران RO آغاز شده و به لوله فاضلاب ختم می شود . این خط آلاینده ها و ناخالصی های موجود در آب را تخلیه کرده و جریان فشار نیز در این خط می باشد .

 

نمودار یک سیستم تصفیه آب اسمز معکوس یا تکنولوژی غشایی " RO " با اجزای اصلی :


نمودار اجزای دستگاه تصفیه آب ro 

 

فروشگاه اینترنتی بانه پلاس نماینده انحصاری فروش محصولات آکواپلاس در ایران و خاورمیانه میباشد ،محصولات آکواپلاس شامل انواع دستگاههای تصفیه آب خانگی،دستگاههای آب سرد/جوش های ساده و تصفیه دارو دستگاه نوشابه ساز خانگی و انواع فیلترها و لوازم جانبی دستگاههای تصفیه آب خانگی میباشد، 

 

 

5  آیا تمامی سیستم های تصفیه آب خانگی RO و فیلتر های آن ها یکسان هستند ؟

هر چند دستگاه های تصفیه آب RO از نظر شکل ظاهری و اجزای تشکیل دهنده آن ها ممکن است مشابه به نظر برسند , اما کیفیت آن ها ممکن است بسیار با هم متفاوت باشد . این تفاوت ممکن است تاثیر بسیار قابل توجهی بر کیفیت آب تولید شده داشته باشد .

در اینجا به چند نمونه از سوالاتی که ممکن است بپرسید و عواقب مرتبط با کیفیت پایین تر از حد معمول اشاره می کنیم :

- آیا تولیدکنندگان از روش های دقیق استفاده می کنند ؟ چه نوع جوشکاری در این محصولات پلاستیکی استفاده می شود ؟ آیا آنها اجازه می دهند که آب آلوده از این سیستم ها بگذرد ؟ آیا آنها اجازه می دهند این سیستم ها نشت کند ؟

- این فیلتر ها یا ممبران ها چگونه تولید می شود ؟ آیا این فیلتر ها آب را بیش از میزانی که غیر قابل استفاده است هدر می دهند ؟

و هزاران سوال دیگری که ممکن است در مورد این سیستم ها از ذهن شما بگذرد . اما چیزی که اهمیت دارد این است که کیفیت این دستگاه ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است .


 

 

 

 


6   چگونه می توانیم ظرفیت گالن در روز (gpd) ممبران RO سیستم های RO را افزایش دهیم ؟
دلیل اصلی برای تغییر جریان بالاتر ممبران اسمز معکوس , بهبود نرخ ریکاوری که مدت زمان پر شدن تانک را کاهش می دهد می باشد . این اصمینان می دهد که آب کافی در طول چگونه می توانیم ظرفیت گالن در روز (gpd) ممبران ro سیستم های ro را افزایش دهیم ؟زمان استفاده های سنگین و یا در مواقعی که سیستم تصفیه آب در بیشتر از یک مکان مانند آب سردکن یخچال و ... استفاده می شود  در دسترس خواهد بود  .


تغییر به یک جریان ممبران بالاتر هیچ تاثیری بر کیفیت آب تولید شده از ممبران سیستم تصفیه آب RO شما نخواهد داشت .

تغییر به ظرفیت بالاتر ممبران آسان است . شما به سادگی ممبران قدیمی خود را با یک ممبران جدید عوض می کنید . ظرفیت بالاتر ممبران با سایز صحیح خط تخلیه محدود کننده جریان همراه خواهد بود . ( تطبیق ممبران با سایز صحیح محدود کننده جریان برای اطمینان از تناسب محصول مناسب با نرخ هدر دادن آب بسیار مهم است . سیستم های تصفیه آب RO معمولا دارای ممبران هایی با ظرفیت استاندارد 10 - 150 گالن در روز می باشند .


 

 

 


7   فروشگاه بانه پلاس به عنوان تنها نماینده انحصاری مارک آکوا پلاس " aqua plus " تایوان در ایران محصولات متنوعی از این برند شامل دستگاه های تصفیه آب ro ساده , کاور دار , مینی کامپیوتر با نمایشگر تعویض فیلتر ها و ... را وارد کرده و با توجه به اطمینان از کیفیت این کالا آن ها را تا دو سال گارانتی می نماید .کجا می توانم یک سیستم تصفیه آب خانگی مطمئن پیدا کرده و فیلتر ها و ممبران آن را تعویض کنم ؟

سیستم های تصفیه آب با مارک های مختلف و انواع متنوع در بازار موجود می باشد . این سیستم ها ساخت کشور های مختلف ( عمدتا چین و تایوان ) بوده و در بازار بانه از رنج قیمت مشخصی نیز برخوردار می باشد . فروشگاه بانه پلاس دارای یک بخش ( فروشگاه ویژه ) می باشد که به صورت تخصصی بر روی دستگاه های تصفیه آب و تصفیه هوا کار می کند . تا به حال بر روی مارک های متنوعی کار شده و در این زمینه بیش از 12 سال سابقه کار داریم .
اما پس از چندین سال کار بر روی چند برند و مقایسه آنها از نظر کارکرد و بازخورد مشتری یکی از این برند ها را که از همه جوانب ( ظاهر , قیمت , کارکرد , کیفیت و ... )  محبوب تر و مقبول تر از سایرین است را انتخاب کرده و به صورت تخصصی این برند را وارد می کند .
فروشگاه بانه پلاس به عنوان تنها نماینده انحصاری مارک آکوا پلاس " aqua plus " تایوان در ایران محصولات متنوعی از این برند شامل دستگاه های تصفیه آب RO ساده , کاور دار , مینی کامپیوتر با نمایشگر تعویض فیلتر ها و ... را وارد کرده و با توجه به اطمینان از کیفیت این کالا آن ها را تا دو سال گارانتی می نماید .
در صورتی که هر سوالی در زمینه دستگاه های تصفیه آب , نحوه کارکرد آن ها و یا دستگاه مناسب برای آب منطقه خود داشتید می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از تجربیات آن ها استفاده نمایید .

 

فروشگاه اینترنتی بانه پلاس نماینده انحصاری فروش محصولات آکواپلاس در ایران و خاورمیانه میباشد ،محصولات آکواپلاس شامل انواع دستگاههای تصفیه آب خانگی،دستگاههای آب سرد/جوش های ساده و تصفیه دارو دستگاه نوشابه ساز خانگی و انواع فیلترها و لوازم جانبی دستگاههای تصفیه آب خانگی میباشد،

امیر زمانی 6 سه شنبه 1397

با سلام من میخواستم یک دستگاه اب شیرین کن بخرم ولی نمیدونم فرق اب شیرین کن آتیه انرژی با اب شیرین کن دی جی کالا یا اب شیرین کن شما چیه ولی چون شنیده بودم شما پاسخ مشتری ها رو میدید اینجا سوال خواستم بپرسم

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha