گروههای محصولات

اهمیت تصفیه آب خانگی

اهمیت تصفیه آب خانگی

اهمیت دستگاه تصفیه آب

اهمیت تصفیه آب خانگی سلامت و ایمنی اولین و اساسی ترین نکات برای به کار گیری دستگاه تصفیه آب می باشد . وقتی که می خواهید یک دستگاه تصفیه آب برای منزل خود انتخاب کنید , در نظر داشته باشید که در هر حال داشتن هر دستگاه تصفیه آب بهتر از نبود آن است . این یک واقعیت است که برخی دستگاه های تصفیه اب بهتر از برخی دیگر است اما در این مورد همیشه قیمت معرف کیفیت نیست . در اینجا ما یک سری اطلاعات را به شما ارائه می کنیم که ممکن است به شما در انتخاب یک محصول خوب برای خانواده کمک کند .
زمانی که در مرحله تصمیم گیری برای انتخاب سیستم تصفیه آب هستید , سلامت و ایمنی باید عناصر اصلی باشند که شما در این انتخاب در نظر می گیرید . بسته به امکانات عمومی که برای ضد عفونی کردن آب مورد استفاده قرار می گیرد , شما ممکن است در نهایت و در بدترین حالت ممکن بیش از یک دستگاه تصفیه آب را مورد استفاده قرار دهید .

اگر شما در منطقه خود یک مرکز تصفیه آب ندارید باید قبل از انتخاب دستگاه تصفیه آب , نوع آب خود را سنجیده و از میزان آلودگی آن تا حدی آگاه باشید . معمولا تعدغادی از مواد در آب وجود دارند که ما باید به آن ها رسیدگی کنیم و به تبع آن مراحل مختلفی وجود دارد که برای رسیدن به این هدف باید آن ها را انجام دهیم .

به عنوان مثال : در موارد کمیاب که آب شما از رودخانه یا دریاچه تامین می شود , شما به یک سیستم تصفیه آب کامل و پیشرفته نیاز خواهد داشت . در این صورت یک فرایند کامل برای تصفیه کامل آب بدین صورت است : اسمز معکوس , تقطیر انتخابی و فیلتراسیون . این به این دلیل است که هز سیستم تصفیه آب بر آلاینده های خاصی تمرکز داشته و در حذف سایر آلاینده ها نا موفق خواهد بود . تنها به تجزیه تحلیل زیر دقت کنید :

 

فروش انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی آکوا پلاس در فروشگاه بانه پلاس

تصفیه آبی که با استفاده از تقطیر کار می کند توانایی از بین بردن باکتری ها را دارد , اما اگر شما آب را بجوشانید شما می توانید همان نتایج موثر را دریافت نمایید . هنگامی که آب شما از یک تاسیسات تصفیه مرکزی می آید ضد عفونی آب به خوبی انجام شده و معمولا اشریشیا کلی یا E. coli و سایر باکتری ها به جز در مواردی مانند طوفان های شدید و اتفاقاتی مشابه آن در آب شما وجود نخواهند داشت . اما باکتری ها هنوز هم ممکن است در مرحله اسپور تکامل باشند . تصفیه اب به روش اسمز معکوس قادر به از بین بردن علف کش ها , آفت کش ها , VOCs, THMs و یا آلاینده های باکتریایی نیستند . بسیار احتمال دارد که اگر منبع اب شما از رودخانه یا دریاچه تامین نشود , شما از این روش تصفیه استفاده نکنید و اگر به این صورت است می توانید این روش را از قلم بیاندازید و به آن فکر نکنید . این روش مکمل برنامه تصفیه آب عمومی ست زمانی که آب شما از این منابع تامین شود .


همانطور که پیشتر توضیح داده شد از تصفیه اب تقطیری برای از بین بردن باکتری ها می توان استفاده کرد اما در صورتی که خودتان اب را بجوشانید همان نتایج موثر را می توانید به دست آورید . استفاده از سیستم های تصفیه آب فیلترینگ و مجهز به انواع فیلتر ها , می تواند شما را از شر آلاینده های مختلف خلاص کند . سیستم های تصفیه آب دقیق از مراحل فیلتراسیون مختلف و چند نوع فیلتر برای رهایی شما از اغلب آلاینده ها استفاده می نماید . لازم است شما قبل از خرید دستگاه تصفیه آب کیفیت و مراحل انجام شده توسط آن برای تصفیه آب را مورد بررسی قرار دهید زیرا این فاکتور ها و عوامل بر نتیجه بدست آمده و حذف باکتری ها و آلاینده ها بسیار تاثیر گذار است . ما می توانیم یک نگاه کلی به یکی از بهترین دستگاه های تصفیه اب چند مرحله ای موجود در بازار داشته باشیم . در مرحله اول گرانول کربن فعال کلر , مواد شیمیایی و سایر مواد را حذف می نماید . پس از آن یک چند رسانه ای آلاینده های گازی مانند THMs را جذب می نماید . سیستم های تصفیه آب عمومی از روش هایی استفاده می کنند که قادر به حذف کیست های باکتریایی که دارای اندازه های زیر میکرونی هستند نمی باشد . در نهایت آب با عبور از آن و مرحله تبادل یونی تصفیه خواهد شد .

مرحله تبادل یونی سرب و سایر آلاینده های فلزی را با تبادل یون آلوده کننده برای سدیم و پتاسیوم از بین می برد . از طریق اضافه کردن این مرحله آخر نتیجه نهایی یک طعم بهبود یافته و سلامت کامل آب از طریق مواد معدنی بهبود یافته و حفظ تعادل سطح pH خواهد بود .

در ایران به دلیل عدم وجود سیستم ها و مراکز تصفیه استاندارد و مجهز می توان با اطمینان گفت که هر خانه حتما به یک دستگاه تصفیه آب خانگی نیاز دارد . حال بسته به نوع و میزان آلودگی آب باید در مورد نوع دستگاه خود و سیستم فیلتراسیون آن تصمیم بگیرید . در حالت کلی در صورتی که آب به صورت جزئی آلوده باشد و نیازی به سیستم های پیشرفته نداشته باشد , تنها با یک دستگاه سه یا 5 مرحله UF مشکل شما حل خواهد شد . اما در صورتی که آب منطقه شما آلوده بوده و آب دارای رسوب , آهک و مواد آلاینده مضر زیادی باشد ( که اغلب مناطق در ایران اینگونه است ) شما باید از یک سیستم تصفیه آب خانگی RO پنج یا شش مرحله استفاده نمایید . شما می توانید هر سوال تخصصی در این زمینه را با کارشناسان ما در میان گذاشته و با توضیح نوع آلودگی آب منطقه خود و یا تنها با معرفی شهر محل سکونت خود از آنها راهنمایی بخواهید و بهترین تصمیم را برای خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی فوق العاده بگیرید .

فروشگاه بانه پلاس علاوه بر فروش انواع لوازم خانگی در بانه , به صورت تخصصی بخشی از فعالیت خود را به کار دستگاه های تصفیه آب و تصفیه هوا خانگی اختصاص داده و پس از تحقیق و بررسی انواع مختلف برند های تصفیه آب یک مدل فوق العاده را انتخاب کرده و به صورت انحصاری آن را وارد می کند . شما می توانید از طریق سایت و یا به صورت حضوری این مدل ها را مشاهده کرده و از کارشناسان تصفیه آب ما در این زمینه راهنمایی بگیرید .

 

با خرید دستگاه تصفیه آب از بانه پلاس بهترین دستگاه را با مناسب ترین قیمت خریداری خواهید کرد

دستگاه های تصفیه آب آکوا پلاس UF و RO با حداقل 3 تا 6 مرحله فیلتراسیون محصول اصل تایوان بوده و دارای انواع ساده و مایکرو کامپیوتر با نمایشگر تعویض فیلتر می باشد این دستگاه ها دارای دو سال گارانتی می باشد که در صورتی که اگر حتی کارایی هایی را که از جانب همکاران به شما توضیح داده می شود نداشته باشد این امتیاز را دارید که کالا را عودت بدهید .

بانه پلاس تنها نماینده انحصاری این محصول بوده و شما تنها از فروشگاه بانه پلاس و یا مرکز فروش حضوری آن در شهر بانه قادر خواهید بود که اصل آن را تهیه فرمایید .

تصفیه آب صنعتی 6 چهار شنبه 1396

ممنون بسیار عالی

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha