گروههای محصولات

راهنما خرید جارو برقی

راهنما خرید جارو برقی


امروزه جارو برقی ها از موثر ترین لوازم تمیز کننده در منازل هستند . اما خرید یک جارو برقی مناسب یک سرمایه گزاری مهم است . با وجود انواع مختلف و مدل های متنوع جارو برقی در بازار , انتخاب یک مدل مناسب از آنها می تواند بسیار گیج کننده باشد . این راهنما خرید می تواند به شما در اتخاذ تصمیم مناسب کمک کند .

ایستاده یا لوله ای ؟

اینکه آیا می خواهید یک جارو برقی ایستاده سنتی را خریداری کنید یا یک مدل لوله ای , اولین سوالی ست که به هنگام خرید جارو برقی باید از خود بپرسید . در نظر گرفتن سایز اتاقی که می خواهید جارو کنید از اهمیت ویژه ای برخوردار است . یک خانه کوچک با اتاق های کوچک به جارویی متفاوت با یک خانه بزرگ نیاز دارد .

* به طور کلی جارو های لوله ای کوچکتر و سبک تر بوده و حرکت آنها به اطراف آسانتر است . این جارو ها معمولا تمام ابزار و لوازم جانبی را برای دسترسی آسان و گزاشتن مجدد سر جای خود در داخل خود دارند و سر های مکش جداگانه که به همراه این جارو ها هستند , جدا از واحد اصلی برای تمیز کردن سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرند . اغلب این مدل ها دارای یک سیم در عقب و پدال خاموش و روشن به وسیله پا می باشند . تمامی این ویژگی ها یک جارو برقی لوله ای را برای تمییز کردن مکان هایی که دسترسی به آنها سخت است و همچنین رای تمییز کردن پله ا ایده آل کرده است .


* جارو برقی های ایستاده سنگین تر بوده و حرکت دادن آن و مانور دادن با آن سخت تر خواهد بود . این نوع جارو ها برای تمیز کردن جاهای باریک و مکان های کوچک مناسب نخواهد بود هر چند بیشتر مدل ها شامل مجموعه ای از ابزار برای بیشتر کاربرد ها هستند . توانایی بیشتر این جارو ها در تمیز کردن فرش است بخصوص در مکان هایی که مساحت آن بزرگ باشد و این کارایی به علت سر پاک کننده چندگانه همراه آن است . همچنین اغلب این مدل ها دارای یک گزینشگر ارتفاع فرش می باشند که به استفاده کننده امکان می دهد با توجه به میزان پرز فرش ارتفاع جارو بر روی فرش را تنظیم کند . اگر مشکل موی حیوانات است , برس گردان در جارو های ایستاده این مساله را برای شما حل خواهد کرد .

با خرید جارو برقی اصلی از بانه پلاس کیفیت را تجربه کنید
نکات کلیدی


جارو برقی کیسه دار یا بدون کیسه ؟

* در حال حاضر هر دو مدل کیسه ای و بدون کیسه در جارو برقی های ایستاده و لوله ای در بازار موجود است . جارو برقی های بدون کیسه به دلیل تکنولوژی آنها به طور معمول گرانتر هستند . اما این پرداخت اضافی بعد ها به دلیل مجبور نبودن به خرید کیسه برای شما جبران خواهد شد . عملکرد و کارکرد جارو برقی های کیسه ای به تدریج با پر شدن کیسه ممکن است به خطر بیفتد . جارو برقی های کیسه دار نسبت ه مدل های بدون کیسه بهداشتی تر هستند به دلیل اینکه گرد و غبار در کیسه ای کاملا بسته باقی می ماند اما در مدل های بدون کیسه لازم خواهد بود که گرد و خاک از ظرف خالی شود . اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان به بیماری آسم یا تنگی نفس مبتلا هستید , بهتر است به سراغ جارو های دون کیسه بروید به خصوص آنهایی که دارای نشان بنیاد آلرژی بریتانیا هستند .

* قدرت
قدرت جارو برقی , به وات , یک شاخص بسیار خوب برای چگونگی عملکرد جارو برقی در تمیز کردن است . به طور کلی توان بالاتر موتور , عملکرد بهتر در تمیز کردن را به دنبال خواهد داشت . یک قدرت خوب برای جارو برقی لوله ای 1400 وات و برای جارو برقی ایستاده 1300 وات خواهد بود .

* فیلتراسیون
فیلتراسیون اندازه و تعداد ذرت موجود در هوایی که از جارو برقی خارج می شود را تعیین می کند . این به میزان گرد و غباری که جارو برقی می مکد بستگی ندارد . فیلتاسیون یک ویژگی بسیار مهم برای افراد مبتلا به آسم یا بیماری های تنفسی و افراد دارای آلرژی به گرد و غبار ست . سه نوع فیلتراسیون اصلی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید . استاندارد , S-class/HEPA و مادام العمر

- فیلتراسیون استاندارد در مدل های ارزان قیمت یافت می شود و به طور کلی برای بیماران دارای مشکل تنفسی و آسم مناسب نمی باشد . اگر شما تصمیم به خرید یک جارو برقی با فیلتراسیون استاندارد دارید به دنبال مدلی بگردید که بیش از یک مرحله فیلتراسیون داشته باشد . اگر یک جارو برقی دارای ویژگی میکروفیلتراسیون باشد , این یک فیلتراسیون استاندارد با حداقل 4 سطح است .


- فیلتراسیون S-class و  HEPA برای کاهش تعداد مواد میکروسکوپی حساسیت زا خارج شده پس از جارو کردن می باشد . نتیجه این فیلتراسیون , یک هوای خروجی امن برای تنفس کسانی که مشکل تنفسی و حساسیتی دارند خواهد بود . S-class یا کلاس اس  نامی ست که تولید کنندگان به دلیل استاندارد بودن این فیلتراسیون و ای که اول کلمه ایتاندارد است به آن می گویند . و HEPA یک تکنولوژی ست که بیشتر مدل ها آن را دارا می باشند .


- در هر دو روش فیلتراسیون که در بالا توضیح داده شد پس از یک مدت معین به تعویض فیلتر ها نیاز خواهد بود . از طرف دیگر فیلتر مادام العمر نیازی به تعویض ندارد . این فیلتر ها برای تصفیه کردن هوای ورودی در تمام عمر جارو برقی تضمین شده اند . برخی از فیلتر های S-class/HEPA فیلتر های دائمی ( مادام العمر ) هستند , اما مدل هایی که با این نوع فیلتراسیون مجهز شده اند بسیار گران هستند .


راهنما خرید جارو برقی

انواع دیگر جارو برقی ها

* جارو های دستی ( شارژی )
این نوع جارو کوچک و سبک بوده و به راحتی قابل حمل است .  اگر چه این مدل ها به اندازه مدل های ایستاده و لوله ای قدرتمند نیستند و با وجود ظرفیت گرد و غباری که دارند اما برای تمیز کردن پله , مبل و ماشین فوق العاده مناسب هستند . ویژگی فیلتراسیون در اغلب مدل های آن وجود دارد اگر چه به افراد مبتلا به آسم و بیماری های تنفسی توصیه نمی شود .


* جارو برقی های آب و خاک
این جاروها چند منظوره بوده و می توان هر کاری از جمع کردن نخاله های کوچک تا رفع انسداد سینک را با آن انجام داد . این مدل ها ظرفیت نسبتا بزرگی داشته و در دو نوع کیسه دار و بدون کیسه در دسترس می باشند . جارو های آب و خاک  دارای تعدادی ابزار برای اهداف مختلف بوده و معمولا این مدل ها تا اندازه ای پر سر و صدا می باشند .


* بخار شوی ( تمیز کننده به وسیله بخار )
بخار شو ها دستگاه های چند منظوره ای هستند که از بخار برای حذف قدرتمند لکه ها از فرش , اجاق گاز , پنجره , لباس و اثاثه و لوازم داخل منزل استفاده می کنند . این خار شو ها به مواد شوینده نیازی ندارند اما به زمانی برای ایجاد بخار نیاز دارند که این محدودیت موجب افزایش زمان نظافت در مرحله اول خواهد شد . بخار شو با طیفی از بزار های مورد نیاز و ارائه قدرت کنترل میزان بخار به شما ارائه می شود .


اصطلاحات حرفه ای

نشانگر پر شدن کیسه - یک جارو برقی کیسه دار به شما امکان می دهد بدانید که کیسه پر شده و نیاز به تعویض دارد .
- کیسه دار - هر جارو برقی که گرد و غبار و نخاله را به درون یک کیسه یکبار مصرف بریزد .
- بدون کیسه - هر جارو برقی که گرد و غبار و زباله را درون یک ظرف قابل حمل بریزد .
- برس ضربه ای ( چرخان ) - یک برس گردان در جارو برقی ست که موهای روی فرش را که تمیز کردن آن سخت است جمع می کند .
- سیم جمع کن - یک ویزگی در جارو های لوله ای ست که سیم جارو برقی را در اخل بدنه جارو جمع کرده و باعث جمع و جور شدن جاروبرقی خواهد شد .
- لوله ای - یک جاروبرقی کوچک , قابل حمل و مناسب برای تمیز کردن فضاهای محدود و سخت .
- لبه برای تمیز کردن لبه - یک توانایی جارو رقی که توانایی تمیز کردن تمام زوایای یک سطح را دارد .
- فیلتراسیون - یک روند در جارو برقی ها که هوایی را که از جارورقی به بیرون فرستاده میشود تصفیه خواهد کرد .
- HEPA - یک متد از فیلتراسیون اس کلاس ( S-class ) که هوایی را منتشر می کند که برای کسانی که آسم یا بیماری تنفسی دارند مشکلی ایجاد نخواهد کرد .
- فیلتراسیون مادام العمر - فیلتراسیونی که در تمام طول عمر جارو برقی نیازی به تعویض فیلتر نخواهد داشت .
- میکروفیلتراسیون - یک فرم از فیلتراسیون استاندارد است که حتی ذرات بسیار ریز را نیز از دست نخواهد داد .
- ابزار جانبی همراه دستگاه - ابزاری برای تعدادر از اهداف تمیز کردن که در داخل بدنه جارو برقی تعبیه شده است .
- فیلتراسیون اس کلاس ( S-Class ) - استاندارد تولید برای فیلتراسیون ضد آلرژی
- سر خود تنظیم - یک سر تمیز کننده که در تماس نزدیک به سطح باقی می ماند , صرفنظر از زاویه ای که جارو برقی در آن قرار گرفته است .
- تمیز کننده پله - یک پیوست برای جارو برقی های ایستاده که امکان می دهد آنها برای پاک کردن پله ها مورد استفاده قرار گیرند . خود دستگاه جارو برقی باید برای ایمنی بیشتر در پایین پله ها قرار گیرد .
- فیلتراسیون استاندارد - یک سیستم فیلتراسیون در دستگاه های نستا ارزان قیمت .
- لوله تلسکوپی - محدوده ای پیوست که طول آن به اندازه مورد نیاز تنظیم خواهد شد .
- ایستاده - یک جارو برقی سنتی که از یک برش چرخان به علاوه مکش استفاده می کند . و به صورت ویژه برای سطوح عریض قابل استفاده است . 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha