گروههای محصولات

توضیح ویژگی هایی که در مشخصات تلویزیون ها به صورت عمده وجود دارند / سری شش

توضیح ویژگی هایی که در مشخصات تلویزیون ها به صورت عمده وجود دارند / سری شش

سری 6 : زاویه دید
زاویه دید در تلویزیونزمانی که یک تلویزیون انتخاب می کنید هر کسی به شما توصیه می کند ویژگی های مختلف آن را ببینید , آنها را بسنجید و با هم مقایسه کنید . بسیار ساده است , این طور نیست ؟ ه هیچ وجه این طور نیست . اغلب تلویزیون ها دارای لیستی از ویژگی ها به طول یک مایل هستند که شما بیش از نصف آن ها کلماتی هستند که شما نمی شناسید و درک نمی کنید و این بدان معنی ست که شما اصلا نمی دانید که آنها مهم هستند یا خیر . زاویه دید یکی از این ویزگی ها ست .


 

 

 

 

زاویه دید چیست ؟

هر اتاق نشیمن به صورت های مختلفی ساخته می شود , اما شما ممکن است تفاوت اندکی در طرز چیدمان مبل های خود که آنها را تقریبا به صورت نیم دایره به دور تلویزیون قرار می دهید داشته باشید . تعداد بسیار کمی از مردم دارای تنها یک نیمکت درست در مرکز و در نقطه رو به روی تلویزیون خود هستند و این دلیل اهمیت زاویه دید تلویزیون می باشد . زاویه دید تلویزیون ببه زاویه ای از تلویزیون گفته می شود که شما می توانید تصویر آن را با همان کیفیت بالایی ببینید که در نقطه صفر آن را مشاهده می کنید .

اگر شما یک تلویزیون با زاویه دید ضعیف را مشاهده کنید زمانی که از یک طرف به طرف دیگر رفته و تصویر تلویزیون را از کناره ها ببینید به سرعت می توانید ببینید و تشخیص دهید که کیفیت تصویر از اطراف تلویزیون نسبت به زاویه صفر متفاوت است ( مانند آنچه در تصویر می بینید )

اگر شما یک تلویزیون با زاویه دید ضعیف را مشاهده کنید زمانی که از یک طرف به طرف دیگر رفته و تصویر تلویزیون را از کناره ها ببینید به سرعت می توانید ببینید و تشخیص دهید که کیفیت تصویر از اطراف تلویزیون نسبت به زاویه صفر متفاوت است ( مانند آنچه در تصویر می بینید ) . در زاویه بیشتر کنتراست کاهش یافته , رنگ خاکستری افزایش و رنگ سیاه کمرنگ تر و نرم تر خواهد شد . که تمامی این ها به شدت کیفیت تصویر را کاهش خواهد داد .


پیش از این , زمانی که تلویزیون های صفحه گسترده اولین بار وارد بازار شدند از نظر زاویه دید به دو دسته تقسیم شدند : تلویزیون های پلاسما دارای زاویه دید خوب و تلویزیون های ال ای دی ( LED ) زاویه دید خوبی نداشتند . روش نشان دادن تصاویر در تلویزیون های پلاسما , روشنایی پیکسل های فردی نور بود بنابراین زمانی که شما از کناره ها به تصویر نگاه می کردید هیچ انحراف یا کاهش کیفیتی را در تصویر نمی دیدید . با این حال تلویزیون های ال ای دی ( LED ) به عنوان یک واحد روشن می شوند , بنابراین با تغییر زاویه دید نسبت به تلویزیون , رنگها و رنگ سیاه آن تغییر خواهد کرد .
بنابراین همانند سایر ویژگی های تلویزیون ها , شرکت های فن آوری در طول سال ها تکنولوژی صفحه نمایش را نیز برای ارائه زاویه دید بهتر در ال ای دی ها ( LED ) و ال سی دی ها ( LCD ) بهبود داده اند . سه نوع اصلی از صفحه نمایش های LED/LCD وجود دارد : پنل Twisted Nematic ( TN ) , پنل Vertical Alignment (VA) و پنل IPS . پنل های نوع IPS و AV وسعت و محبوبیت بیشتری داشته و در نتیجه دارای زاویه دید بهتری می باشند .


آیا این یک ویژگی لازم است ؟

اینکه آیا تلویزیون شما باید دارای زاویه دید وسیع باشد یا خیر واقعا بستگی به اتاق نشیمن شما و جایی دارد که تلویزیون خود را در آنجا قرار می دهید . اگر شما دارای یک اتاق کوچک با چند مبل نسبتا به زاویه 0° هستید , در این صورت به تلویزیون با زاویه دید وسیع نیاز نخواهید داشت . اما حتی اگر تلویزیون شما اکنون در چنین وضعیتی باشد هیچ تضمینی وجود ندارد که به همین صورت باقی ماند . چه می شود اگر شما تلویزیون خود را به اتاق خواب و یا اتاق دیگری ببرید و یا از یک نیمکت کناری و از زاویه به آن نگاه کنید ؟ بنابراین اگر شما در آستانه خرید یک تلویزیون جدید هستید بهتر است بر این موضوع توجه کافی را داشته باشید و یک تلویزیون با زاویه دید مناسب را خریداری نمایید تا بتوانبد آزادانه از هر جا و زاویه ای تلویزیون خود را با کیفیت مشاهده کرده و محدودیت نداشته باشید . پنل های ips و av به داشتن زاویه دید بهتر تمایل دارند . علاوه بر زاویه دید بهتر , پنل های av نسبت کنتراست رنگ و بازتولید رنگ فوق العاده را به شما ارائه می دهد

تلویزیون های بزرگ با زاویه دید بهتر
همانطور که در بالا ذکر شد , پنل های IPS و AV به داشتن زاویه دید بهتر تمایل دارند . علاوه بر زاویه دید بهتر , پنل های AV نسبت کنتراست رنگ و بازتولید رنگ فوق العاده را به شما ارائه می دهد . یکی از بهترین تلویزیون ها با پنل VA تلویزیون فورکی اولترا اچ دی 58 اینچ پاناسونیک ( Panasonic 58” 4K Ultra HD ) سه بعدی اسمارت 120 هرتز است . این تلویزیون کیفیت تصویر بسیار بالا فورکی اولترا اچ دی را به همراه تکنولوژی سه بعدی ( 3D ) و منو تلویزیون اسمارت که به شما امکان می دهد که به خدمات آنلاین متصل شوید را ارائه می دهد . علاوه بر این ها زاویه دید آن 178 درجه می باشد . نابراین تلویزیون های دارای زاویه دید 178 درجه از هر زاویه ای تصاویر را با کیفیت زاویه 0° نشان می دهد .تلویزیون های جدید ال جی نیز با دارا بودن پنل IPS جزو مثال های خوبی هستند که می توان برای این ویژگی بیان کرد . این تلویزیون ها ( ساخت 2014 و بعد ... ) دارای پنل IPS بوده که کیفیت آن با پنل های رقیب از نظر کیفیت غیر قابل مقایسه است . علاوه بر این , تلویزیون های دارای پنل IPS ال جی دارای زاویه دید 178 درجه بوده و مشاهده تلویزیون از کناره ها نیز از کیفیت تصویر نمی کاهد .

تلویزیون های جدید ال جی نیز با دارا بودن پنل ips جزو مثال های خوبی هستند که می توان برای این ویژگی بیان کرد .


از بین ویژگی ها و فن آوری هایی که امروزه در تلویزیون ها وجود دارد پیدا کردن بهترین تلویزیون با ویژگی های مناسب با نیاز می تواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد . اما اگر شما هر یک از این ویژگی ها را شناخته و بدانید که چه کاری را انجام می دهند طبیعتا انتخاب برای شما آسان تر خواهد بود . خرید یک تلویزیون با زاویه دید گسترده به شما امکان می دهد که از کیفیت بالای تصاویر حتی زمانی که کناره ها آن را تماشا کنید لذت ببرید . داشتن این ویژگی برای تلویزیون انعطاف کافی برای گذاشتن تلویزیون در هر جا که بخواهید را به شما خواهد بخشید . بدون اینکه نگران کیفیت تصویر تلویزیون خود باشید .

 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha