گروههای محصولات

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

لطفا قبل از خرید دستگاه تصفیه آب به نکات زیر توجه نمایید 

قبل از هر چیز به یاد داشته باشید که که در خرید دستگاههای تصفیه آب بصورت کلیشه ای عمل نکرده  و بنا به مشکلات آب دستگاه خود را انتخاب نمایید

در اولین مرحله برسی نمایید که آب چه مشکلی دارد و شما با استفاده از دستگاه تصفیه میخواهید چه چیزهایی را از آب حذف نمایید .

اگر مشکل آب شما فقط وجود املاح اضافی و زنگ زدگی لوله ها و ... میباشد شما میتوانید با خرید یک تصفیه 1 مرحله ای رو کابینتی یا تصفیه سر شیری این مشکل را بر طرف نمایید چون این تصفیه ها با استفاده از فیلتر الیافی 5 میکرون کلیه این املاح را از آب حذف می کنند.

 

 


اگر علاوه بر این املاح آب بو و طعم بدی نیز داشته باشد و برای از بین بردن میکرو ارگانیزمها کلر زیادی به آب تزریق میکنند و بخواهید به صورت 100% حذف شود میتوانید تصفیه های 2 و یا 3 مر حله ای را نصب کنید،این تصفیه ها در مد لهای رو کابینتی و زیر سینکی موجود میباشند .در مدلهای رو کابینتی کل تصفیه در روی سینک قرار گرفته و شیر برداشت آن سر خود می باشد و نصب آب بسیار ساده و آسان است و در مدلهای زیر سینکی کل تصفیه در زیر سینک تعبیه شده و شیر برداشت بروی سینک نصب می گردد .

 


برای جاهایی که از سالم بودن آب از لحاظ وجود میکرو ارگانیزمها اطمینان ندارید میتوانید  دستگاه 5 مرحله ای یو اف(UF) را انتخاب نمایید که تقریبا به صورت 100% میکروب زدایی مضاعف را روی آب انجام می دهد.این سیستم با استفاده از فیلتر یو اف با قدرت جذب 0/02 میکرون علاوه بر میکروب زدایی مضاعف آب کلیه املاح تا قطر 5 میکرون و کلر و بو طعم بد آب را به وسیله فیلتر های پیش زمینه از آب حذف میکند.امروزه این سیستم یکی از پرکاربردترین سیستمهای تصفیه در سطح جهان است

 

            


اما پر کاربرد ترین سیستمهای تصفیه آب خانگی سیستم های RO (آب شیرین کن و یا 6 فیلتره )میباشد که با استفاده از غشای ممبران کلیه فلزات سنگین ،جامدات داخل آب و کلیه میکرو ارگانیزمها (میکروب ،ویروس ،انگل ،و باکترها) و  شوری آب را حذف میکند،اگر به هر نحویی از آب آشامیدن خود راضی نیستید و از تمییز کردن رسوبات داخل سماور و کتری یا چای ساز خود خسته شده اید و یا می خواهید در هر صورت آب سالم  با سختی پایین داشته باشد میتوانید این سیستم را نصب نمایید.

 

                                    


در خرید این سیستم به نکات زیر توجه نمایید .

نوع ممبران :توجه نمایید که دستگاهی که خریداری میکنید از چه نوع ممبرانی اسفاده میکند .در اکثر دستگاهها از ممبران 50 گالن استفاده میشود که اگر ممبران کیفیت داشته باشد در اکثر اوقات میتواند تا سه سال و حتی بیشتر کار کند و در صورت استفاده از ممبران های چینی و بی کیفیت علاوه بر کیفیت بد آب باید هر سال و شاید کمتر هم تعویض شود .

در حال حاضر ممبران فیلم تک (filmtech) آمریکا یکی از بهترین مارکهای ممبران می باشد که در این مورد هم با توجه به سودجویی یرخی افراد نمونه تقلبی آن نیز در بازار موجود می باشد و باید درهنگام خرید به این مهم نیز توجه نمایید.

 

    

قطع کن آب :اگر میخواهید بعد از دیدین فیش آب مصرفی در آخر هر ماه متعجب نشوید و هزینه های هنگفتی نپردازید حتما در هنگام خرید دستگاه تصفیه به قطع کن آب آن توجه نمایید که حنما از شیر برقی استفاده کرده باشد .در دستگاههای که به جای شیر برقی از چهار راه استفاده میکنند بعد مدت اندکی با مشکل مواجه شده و جریان آب فاضلاب همیشه برقرار بوده و آب زیادی به هدر می رود.

                                                                     

دسترسی آسان به فیلترها و قطعات : یکی از مهمترین معیارهای یک دستگاه تصفیه آب خوب دسترسی آسان به فیلترها و قطعات آن در موقع سرویس می باشد،امروزه یک سری از شرکتهای وارد کننده این دستگاهها که هیچ گونه آشنایی با سیستم های تصفیه آب خانگی ندارند و صرفا جهت منافع مالی وارد این عرصه شده اند به جای بالاتر بردن کیفیت دستگاه بیشتر روی ظاهر دستگاه و یک سری امکانات اضافی  مانند نمایشگر تعویض فیلترها ،روپوش بالای دستگاه که با مقدار زیادی پیچ به بدنه متصل شده ودسترسی به فیلترهای بالای دستگاه را با مشکل مواجه کرده  و برای خریدار هیچ استفاده ای ندارند کار کرده و دستگاههای بی کیفیت خود را با قیمت های بالا به فروش می رسانند. 

 

                                   

توجه نمایید که شرکتهای بزرگ تولید کننده دستگاههای تصفیه آب خانگی بروی تمام قطعات خود کشور سازنده را حک میکنند و برای جلو گیری از هر گونه سوئ استفاده در هنگام خرید مشخصات ذکر  شده را از فروشنده بخواهید ،توجه نمایید که که بسیاری از شرکت های سود جو با حک کردن فقط نام یک کشور محصولات خود را با ساخت کشور مذکور عرضه میکنند باید دقت کنید که تنها علامت MADE IN روی دستگاه قابل قبول است و برای فروشنده ایجاد مسئولیت می کند در غیر این صورت میتوانید به جرم کلاه برداری از فروشنده به مراجع قضایی شکایت نمایید و یا جنس خریداری شده را پس بفرستید.

باز بسیاری از شرکت های سود جو محصولات بی کیفیت خود را با با افزایش قیمت و اضافه کردن چیزهای فانتزی و بلا استفاده مانند مانیتور نشان دهنده تعویض فیلترها و موارد از این قبیل به فروش میرسانند.این امکانات به خودی خود بد نبوده ولی اگر باعث سوئ استفاده افراد در فروش محصولات بی کیفیت خود با قیمت بالا گردد مشکل ساز خواهد بود.

یاشار بوم راشین 21 یکشنبه 1393

با سلام
نظر به اینکه در وبسایت WWW.YARABUMCO.IR مطالبی وجود دازد که به درد خریداران و فروشندگان دستگاههای تصفیه آب خانگی بخورد از شما دعوت می شود که حتما از این سایت دیدن فرمایید.

عباس سعادتی 16 پنج شنبه 1393

سپاس و درود بر شما بخاطر ارائه اطلاعات مفیدتان
ممنون می شوم اگر بنده را راهنمائی بفرمائید در رنج قیمت 300 هزار تومان چه برند و از چه نمایندگی معتبری فیلتر 6 مرحله ای را خرید نمایم
درضمن هزینه نگهداشت این محصولات در سال چقدر است
با سپاس فراوان
سعادتی

بانه پلاس 16 پنج شنبه 1393

دوست گرامی با 300 هزار تومان متاسفانه نمیشه دستگاه 6 مرحله ای حتی از نوع بی کیفیت آن را تهیه نمود،قیمت یک دستگاه 6 مرحله با کیفیت بالا در بازار بیشتر از 450 هزار تومان می باشد،البته در هنگام خریدبه معیارهای گفته شده خوب توجه داشته باشید.

آمیتیس 6 سه شنبه 1394

ممنون از مطالب مفیدتون

محمد 3 چهار شنبه 1395

ممنون از مطلب خوبتون

آکواپروفیلتر 16 یکشنبه 1396

ممنون از مطلب مفیدی که به اشتراک گذاشتید ، لطفا از این لینک نیز دیدن فرمایید
http://www.aquaprofilter.com/index.php?route=product/category&path=20_59

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha