گروههای محصولات

توضیح ویژگی هایی که در مشخصات تلویزیون ها به صورت عمده وجود دارند / سری سه

توضیح ویژگی هایی که در مشخصات تلویزیون ها به صورت عمده وجود دارند / سری سه

مقایسه تلویزیون سه بعدی اکتیو " ACTIVE " با تلویزیون سه بعدی پسیو " PASSIVE " - کدامیک بهتر است ؟زمانی که شما داخل یک مغازه تلویزیون فروشی هستید و می خواهید یک تلویزیون سه بعدی خریداری کنید , اینکه چه تلویزیونی بخرید و تلویزیون شما چه ویژگی هایی داشته باشد به اندازه کافی گیج کننده خواهد بود . هنگامی که شما در بین مدل های سه بعدی جستجو می کنید درخواهید یافت که اساسا دو تکنولوژی سه بعدی ( 3D ) مختلف برای انتخاب وجود دارد - اکتیو " ACTIVE " یا پسیو " PASSIVE " .
آنچنانکه به نظر می رسد سه بعدی اکتیو " ACTIVE " بهتر است اما آیا واقعا اینگونه است ؟ کدام یک از این دو نوع تکنولوژی برای چیزی که شما می خواهید دنبال کنید مناسب تر است ؟ چگونه باید تصمیم بگیریم ؟

تکنولوژی سه بعدی " 3D "
روش کار سه بعدی " 3D " به این صورت است که هر کدام از چشمان شما تصویر اندکی متفاوت با یکدیگر را می بیند و به این صورت مغز شما را فریب می دهد و تصویر سه بعدی به نظر می رسد . اساسا اطلاعاتی که چشم چپ شما می بیند از دید چشم راست شما مسدود می شود و بالعکس . این یک توضیح بسیار ساده در مورد چگونگی ایجاد عمق که موجب بروز افکت ها و اثرات سه بعدی می شود , بود .سه بعدی اکتیو " active 3D " تصاویر متفاوت را از طریق چشم راست و چپ با استفاده از عینک هایی ایجاد می کند که دارای شاتر هایی هستند که به سرعت باز و بسته می شوند . زمانی که چشم چپ باز باشد چشم راست بسته خواهد بود و بالعکس . این بسیار سریع اتفاق می افتد - در حدود 60 فریم در ثانیه - و تلویزیون هم به سرعت رفرش می شود ه همین دلیل هر چشم هر زمان که شاتر باز می شود تصویر جدیدی دریافت می کند . هر بار که شاتر باز و بسته می شود تلویزیون تصویر را برای چشم راست و چپ تغییر می دهد . و این موجب اثرات و افکت های سه بعدی " 3D " خواهد شد .


سه بعدی اکتیو " active 3d " تصاویر متفاوت را از طریق چشم راست و چپ با استفاده از عینک هایی ایجاد می کند که دارای شاتر هایی هستند که به سرعت باز و بسته می شوند


سه بعدی پسیو " Passive 3D " از عینک های پلاریزه رای فیلتر کردن تصاویر استفاده می کند بنابراین هر چشم چیز های متفاوتی را می بیند . تلویزیون های سه بعدی پسیو " passive 3D TV " همچنین دارای یک فیلتر هستند که هر خط از پیکسل ها را پلاریزه کرده و سایر خط پیکسل ها را تنها برای یک چشم قابل مشاهده می کند - بنابراین خطوط پیکسل فرد برای چشم چپ و خط های پیکسل زوج برای چشم راست قابل مشاهده هستند و به این صورا افکت های سه بعدی " 3D " ایجاد می شود .مقایسه اکتیو " active " با پسیو " passive "
مقایسه اکتیو " ACTIVE " با پسیو " PASSIVE "
تعدادی مزیت و تفاوت بین این دو تکنولوژی وجود دارد اما نمی توان به وضوح و به صورت شفاف گفت که کدامیک برنده است و کدامیک بهتر از دیگری ست . به نظر می رسد اگر یک برنده وجود داشت و یکی از این دو تکنولوژی به وضوح به عنوان تکنولوزی برتر معرفی می شد همه خرید آن را ترجیح می دادند و آن یکی نیز زیاد در دسترس نمی بود .
برای شروع مقایسه می توان گفت که در تکنولوژی اکتیو " ACTIVE " هر چشم رزولوشن full HD 1080p را می بیند در حالی که با پسیو " PASSIVE " رزولوشن بسیار کمتر و در حد نصف پیکسل ها برای هر چشم قابل مشاهده است . با این حال عینک های سه بعدی اکتیو تصویر را کمی تیره تر می کنند در حالی که تصاویر پسیو به طور معمول روشن تر هستند . این تفاوت دو تکنولوژی در تلویزیون های LCD آنچنان خود را نشان نمی دهد زیرا این تلویزیون ها به هر حال تصاویر روشن تری را ارائه می دهند . اما صفحه نمایش تیره تر با تکنولوژی اکتیو " ACTIVE " در صفحه نمایش های پلاسما قابل توجه تر خواهد بود .از آنجا که تکنولوژی پسیو " PASSIVE " از خطوط پیکسل برای ایجاد اثرات سه بعدی استفاده می کند , به احتمال زیاد شما بر روی صفحه نمایش بزرگ خطوط مورب و سیاهی را خواهید دید که ممکن است تا حدی برای تصویر مزاحمت ایجاد کند . بنابراین در کیفیت تصویر برنده سه بعدی اکتیو " active 3D " خواهد بود که مزایایی نسبت به تکنولوژی پسیو " PASSIVE " دارد - رزولوشن بهتر , به صورت بالقوه دارای هیچگونه خطوط سیاه مزاحم و تصاویر نیز آنچنان تیره تر نیستند که به چشم بیاید .


به دلیل اینکه عینک های سه بعدی اکتیو باتری می خورند و همچنین دارای تکنولوزی های جاسازی شده بیشتر با عملکرد شاتر ها می باشند , سنگین تر بوده و به اندازه عینک های پلاریزه ساده پسیو که دقیقا مشابه عینک هایی ست که در سالن تئاتر دریافت می کنید , راحت نمی باشند . برخی از مردم ادعا کرده اند که لرزش شاتر را به هنگام باز و بسته شدن در عینک سه بعدی فعال ( اکتیو ) دیده و یا حداقل احساس کرده اند . شکایت دیگری که بر عینک های سه بعدی اکتیو " ACTIVE " وجود دارد این است که قیمت آنها گرانتر از مدل های پسیو " PASSIVE " است و علاوه بر آن این زحمت را هم برای استفاده کننده دارد که مدام باید مطمئن شود که باطری آنها شارژ شده باشد .


در مقایسه سه بعدی اکتیو " active 3d " با سه بعدی پسیو " passive 3d " این نتیجه به دست می آید که اکتیو کیفیت تصویر بهتری به شما ارائه می دهد و در مقابل پسیو راحت تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود .
پیشنهاد
در مقایسه سه بعدی اکتیو " active 3D " با سه بعدی پسیو " passive 3D " این نتیجه به دست می آید که اکتیو کیفیت تصویر بهتری به شما ارائه می دهد و در مقابل پسیو راحت تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود . زمانی که می خواهید یک تلویزیون فول اچ دی خریداری کنید همیشه مهمترین چیزی که بهتر است در نظر بگیرید کیفیت تصویر و سایز تلویزیون است ( هرچه بزرگتر بهتر ) و اطمینان داشته باشید که این دو فاکتور سرگرمی های بهتری را به شما ارائه می دهند .
با توجه به این متن ممکن است این تصور ایجاد شود که ما سه بعدی اکتیو را پیشنهاد می کنیم اما اینگونه نیست . تمام بحث ما این است که شما چه میزان سه بعدی مشاده می کنید و آیا حجم برنامه ای سه بعدی ( 3D ) که می بینید بیش از برنامه های دو بعدی ( 2D ) ست ؟ ا توجه به تجربه ای که ما داریم بیشتر مشترین برنامه ها و فیلم های دو بعدی ( 2D ) بیشتری می بینند بنابراین بهتر است یک تلویزیون با کیفیت بالا خریداری کنید و زیاد نگران نوع اکتیو یا پسیو سه بعدی آن نباشید . هر دو تکنولوژی سه بعدی ( 3D ) خوبی را به شما ارائه می دهند و در صورتی که تلویزیون شما دارای کیفیت فوق العاده باشد شما می توانید از تمامی مزایای آن با هم لذت ببرید .

 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha