گروههای محصولات

توضیح ویژگی هایی که در مشخصات تلویزیون ها به صورت عمده وجود دارند / سری یک

توضیح ویژگی هایی که در مشخصات تلویزیون ها به صورت عمده وجود دارند  / سری یک

توضیح ویژگی های تلویزیون ها - سری 1 : معرفی

این مقالات شامل یک سری توضیحات سریالی و پشت سر هم است که تمام آن چیزی را که لازم است در مورد تلویزیون های امروزه بدانید در قالب یک سری توضیحات به شما ارائه می دهد .
این مقالات شامل یک سری توضیحات سریالی و پشت سر هم است که تمام آن چیزی را که لازم است در مورد تلویزیون های امروزه بدانید در قالب یک سری توضیحات به شما ارائه می دهد .

تکنولوژی تلویزیون هر سال یک روند رو به رشد دارد و هر ساله بهبود می یابد که این تا اندازه ای مانند دو شمشیر است که در مقابل هم قرارگرفته باشند . گرفتن یک تلویزیون جدید بسیار هیجان انگیز است زیرا کیفیت تصویر بالا رفته و تلویزیون ها دارای ویژگی های بیشتر می باشند که آنها را تبدیل به چیزی بیش از یک تلویزیون کرده است . از سوی دیگر بسیار سخت است که همه آن ها را با هم داشت . امروزه مدل های مختلف تلویزیون در دسترس وجود دارد و اساسا درک اینکه چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارند و اینکه چگونه کار می کنند بسیار مشکل و می توان گفت غیر ممکن خواهد بود . در اینجا برخی از این ویژگی های کلیدی را توضیح خواهیم داد تا شما یک مصرف کننده آگاه تر باشید .

به دلیل اینکه امکان توضیح تمام ویژگی ها در یک پست ممکن نمی باشد , در چند پست پشت سر هم در بانه پلاس یک سری از این ویزگی ها برای شما توضیح داده خواهد شد .فن آوری های تلویزیون های پلاسما ال ای دی و ال سی دی / lcd, led, و plasma
فن آوری های تلویزیون های پلاسما ال ای دی و ال سی دی / LCD, LED, و Plasma
قبل از این چندین مقاله در مورد راهنما خرید تلویزیون 2014 و 2015 , مقایسه تکنولوژی بکار رفته در LCD, LED, و Plasma , مقایسه تلویزیون های سونی سامسونگ و الجی و همچنین نقد و بررسی انواع مختلف تلویزیون ها در بانه پلاس به شما ارائه شد . هیچ تلویزیونی نیست که برای تمامی موقعیت ها و شرایط بهترین باشد و شما باید با آگاهی در مورد تکنولوژی های بکار رفته در آنها و مقایسه آنها با یکدیگر , تلویزیونی را که با نیاز های شما سازگاری بیشتری داشته و مناسب تر باشد انتخاب نمایید .


اگر تصمیم شما برای خرید یک تلویزیون ال ای دی قطعی شده است که البته محبوب ترین نوع تلویزیون های موجود در بازار نیز می باشد , سپس از فواید و مزایای صفحه نمایش ips مانند بهبود کیفیت تصویر , زاویه دید و دوام آن نسبت به یک صفحه نمایش ال ای دی معمولی آگاهی یافتید , تصمیم گیری شما ارزشمند خواهد بود .
اگر تصمیم شما برای خرید یک تلویزیون ال ای دی قطعی شده است که البته محبوب ترین نوع تلویزیون های موجود در بازار نیز می باشد , سپس از فواید و مزایای صفحه نمایش IPS مانند بهبود کیفیت تصویر , زاویه دید و دوام آن نسبت به یک صفحه نمایش ال ای دی معمولی آگاهی یافتید , تصمیم گیری شما ارزشمند خواهد بود .

به عنوان مثال شما می توانید دو تلویزیون با امکانات مشابه را با هم مقایسه کنید که یکی از آن ها دارای پنل IPS و دیگری ال ای دی معمولی باشد . به عنوان مثال اگر تلویزیون اسمارت 55LB5800 ال جی را با تلویزیون اسمارت 55LB6300 ال جی مقایسه کنید خواهید دید که گرچه این دو مدل مشابه اند اما مدل 55LB6300 که دارای پنل IPS است کیفیت تصویر بهتری را به شما ارائه می دهد . کنتراست بهتر , عمق رنگ بیشتر , رنگ مشکی عمیق تر و زاویه دید بهتر . این تفاوت ها در بین دو تلویزیون تنها ناشی از پنل آی پی اس ( IPS ) و نرخ رفش تصویر متفاوت بین دو تلویزیون است .


 


یکی دیگر از تکنولوژی های محبوب این روز ها فورکی ( 4k ) است . oled یا تلویزیون های صفحه منحنی نیز تکنولوزی جدیدی ست که هنوز در بین مصرف کنندگان به اندازه فورکی محبوبیت پیدا نکرده است اما آن هم دارای یک مجموعه ویژگی ها و مزیت ها می باشد .

تکنولوژی فورکی ( 4K ) و OLED


یکی دیگر از تکنولوژی های محبوب این روز ها فورکی ( 4K ) است . OLED یا تلویزیون های صفحه منحنی نیز تکنولوزی جدیدی ست که هنوز در بین مصرف کنندگان به اندازه فورکی محبوبیت پیدا نکرده است اما آن هم دارای یک مجموعه ویژگی ها و مزیت ها می باشد . هر دو این تکنولوژی ها بسیار موثر بوده و یک گام قطعی در صنعت صفحه نمایش تلویزیون هستند که بدون شک محبوبیت آنها هر روز افزایش می یابد . برای آگاهی بیشتر در مورد این دو تکنولوژی که در سال های اخیر در بین سازندگان تلویزیون بسیار متداول شده است می توانید به سایر مقالات بانه پلاس که در مورد این ویژگی ها نوشته شده و آنها را با هم مقایسه می کند مراجعه نمایید .

  ویژگی هایی از قبیل قابلیت mhl , مقایسه سه بعدی اکتیو و پسیو , نرخ رفرش , رزولوشن تصویر , زاویه دید , نسبت کنتراست و سطح رنگ مشکی و ارتقا را که مطمئنا در مشخصات تلویزیون ها آن ها را زیاد شنیده و دیده اید توضیح دهیم و دید روشنی از آن ها را به شما ارائه دهیم تا به سادگی بتوانید این ویژگی ها را در تلویزیون های مختلف با هم مقایسه کنید .


برای اینکه به مصرف کننده ای آگاه تبدیل شده و اکنون که قصد خرید بهترین تلویزیون متناسب با نیاز و بودجه خود را دارید این سری از مقالات بانه پلاس را که ویژگی های اساسی به کار رفته در تلویزیون ها طی سال های اخیر را تشریح می کند به خوبی مطالعه نمایید . امیدواریم که بتوانید بهترین تصمیم ممکن را گرفته و از خرید خود نهایت رضایت را داشته باشید . ما سعی می کنیم ویژگی هایی از قبیل قابلیت MHL , مقایسه سه بعدی اکتیو و پسیو , نرخ رفرش , رزولوشن تصویر , زاویه دید , نسبت کنتراست و سطح رنگ مشکی و ارتقا را که مطمئنا در مشخصات تلویزیون ها آن ها را زیاد شنیده و دیده اید توضیح دهیم و دید روشنی از آن ها را به شما ارائه دهیم تا به سادگی بتوانید این ویژگی ها را در تلویزیون های مختلف با هم مقایسه کنید .


سعی ما بر این است که این ویزگی ها و فناوری ها را با یک زبان عامیانه و بدون استفاده از اصطلاحات فنی تشریح کنیم  و حداقل به شما کمک کنیم که درکی جامع از چگونگی کارکرد این فن آوری ها داشته باشید . و مهمتر از همه اینکه بدانید که چه زمانی باید به یک فناوری بیشتر اهمیت بدهید و چه زمانی نه ! 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha