گروههای محصولات

با تلویزیون های اولترا اچ دی / فورکی ( ultra hd / 4k ) زندگی را به اتاق نشیمن خود ببرید

با تلویزیون های اولترا اچ دی / فورکی ( ultra hd / 4k ) زندگی را به اتاق نشیمن خود ببرید

خرید تلویزیون های فورکی ( 4k ) از بانه پلاس با مناسب ترین قیمت را تجربه کنید . فروش انواع تلویزیون فورکی سونی , سامسونگ و ال جی در بانه پلاس با ضمانت اصل بودن و مناسب ترین قیمت بانه

 


فورکی ( 4K ) زندگی را برای شما به ارمغان می آورد

ممکن است تا کنون در مورد فورکی ( 4K ) مطالب زیادی شنیده باشید و مطمئنا طی چند سال آینده بیشتر نیز خواهید شنید . تلویزیون های فورکی ( 4K ) , تلویزیون های جدید موجود در بازار هستند . در حالی که سابقه این تکنولوژی به سال 2000 بر می گردد اما تا سال های اخیر به این گستردگی در بازار و در دسترس استفاده کنندگان نبوده است . تلویزیون های فورکی ( 4K ) اولترا اچ دی نیز خوانده می شوند به دلیل اینکه فوق العاده ترین کیفیت تصویر ممکن را به دست می دهند . همان گونه که گفته شد فورکی اولترا اچ دی ( ULTRA HD و یا اگر بخواهیم به زبان غیر خرفه ای بگوییم واقعا واقعا اچ دی می باشد . این یک اصطلاح جدید برای استاندارد جدید تلویزیون ها ست .میلیون ها پیکسل فورکی را بهتر کرده است
عدد 4 در کلمه 4K از میزان تقریبی پیکسل های افقی که 4000 عدد می باشند آمده است . یک تلویزیون اچ دی ( HD ) معمولی تنها 2000 پیکسل دارد . بنابراین با بیش از هشت میلیون پیکسل اولترا اچ دی ( ULTRA HD ) رنگ های زنده , درخشندگی فوق العاده و جزئیات واقعی را برای سرگرمی های ویدیویی شما به ارمغان می آورد . این یک توضیح ساده در مورد فورکی ( 4K ) بود اما مطمئنا شما یک تصور در مورد آن به دست آورده اید . اما آن 8 میلیون پیکسل چه کاری برای شما انجام می دهند ؟ این پیکسل ها جزئیات بیشتر , وضوح بیشتر و تنظیمات رنگ بیشتر را به شما عرضه کرده و در کل تصاویر فوق العاده واقعی را بر روی صفحه نمایش شما ارائه می کند .
 


چهار دلیل برای انتخاب فورکی " 4K "

1 - تصویر عالی . این 8 میلیون پیکسل رنگ , وضوح و جزئیاتی را که پیشتر هرگز ندیده اید به شما ارائه می دهد . درست با همان کیفیتی که در دنیای واقعی می بینید . ( آیا این تنها حرف است ؟ ) با میزان پیکسل 4 برابر بیشتر از فول اچ دی ( FULL HD ) شما می توانید از وضوح خیره کننده و جزئیات فوق العاده در هر فاصله ای از تلویزیون لذت ببرید .

2 - امروز دیگر برنامه های تلویزیونی فوق العاده ای در دسترس است و فهرست محتویات آن روز به روز در حال افزایش است .

3 - با ویژگی ارتقا دهندگی این تلویزیون ها فورکی در همه جا وجود خواهد داشت . حتی اگر برنامه های مورد علاقه شما در کیفیت فورکی ( 4K ) تولید نشده باشند می توانید با استفاده از ارتقا دهنده توکا این تلویزیون ها محتویات خود را با کیفیت یو اچ دی ( UHD ) ببینید .

4 - شما می توانید محتویات خود را تولید کرده و مشاهده نمایید . با انواع دوربین ها و موبایل هایی که امروزه قادر به فیلم برداری فورکی ( 4K ) هستند شما می توانید در این کیفیت فیلم برداری کرده و از مشاهده آن ها لذت ببرید . بنابراین می توانید خاطرات خود را با کیفیتی که دقیقا خود زندگی ست مرور کنید .

 

تلویزیون های فورکی در هر سایز و با هر مارک را با مناسب ترین قیمت از بانه پلاس خریداری مایید
 

آن را فورکی ( 4K ) یا اولترا اچ دی ( ULTRA HD ) بنامیم ؟

به نظر می رسد که هر دو آن ها درست باشد . با توجه به توضیح Digital Trend " در سال 2013 انجمن مصرف کنندگان الکترونیک (CEA) تصمیم گرفت که به این سردرگمی ها پایان داده و بازاریابی را آسان تر کند , اولترا اچ دی ( ULTRA HD ) یا به عبارتی یو اچ دی ( UHD ) به نظر می رسد که اسم رسمی برای استاندارد جدید تلویزیون ها باشد . متاسفانه مردم برای مدت طولانی به این  تلویزیون ها را فورکی ( 4K ) گفته اند و به آسانی نمی توان اولترا اچ دی ( ULTRA HD ) را جایگزین این کلمه کرد . برخی از تولید کنندگان مانند سونی نیز این تلویزیون ها را در هر حال فورکی ( 4K ) می خوانند و در حال حاظر می تواند از هر دو اصطلاح استفاده کرد .


محتوا در حال رشد

تا کنون در مورد تلویزیون های فورکی ( 4K ) این شکایت مطرح بود که از زمان ورود این تلویزیون ها به بازار محتوا فورکی برای مشاهده به وسیله این تلویزیون ها موجود نمی باشد . این شکایت کاملا به جاست زیرا محتویات فورکی ( 4K ) واقعی با روند بسیار کند وارد بازار شده اند . خوشبختانه این روند تغییر کرده است اما شما ممکن است تعجب کنید و از خود بپرسید که دلیل این تاخیر چیست ؟

 اغلب دوربین ها امروزه در کیفیت اچ دی ( hd ) در دسترس می باشند اما آیا سریعا به اولترا اچ دی ( ultra hd ) تغییر خواهند کرد ؟ خیر . اما امروزه محتوا برای مشاهده در کیفیت اولترا اچ دی ( ultra hd ) قابل تبدیل هستند .

آیا سردرگمی ها و آشفتگی های تبدیل تلویزیون های استاندارد به اچ دی ( HD ) را به خاطر دارید ؟ این یک تغییر بزرگ بود زیرا با این تغییر کیفیت تلویزیون ها دوربین ها و سایر تکنولوزی های مرتبط نیز باید تغییر می کرد تا بتوان محتوایی مانند رنامه های تلویزیونی , فیلم ها , اخبار و ... را با این کیفیت تولید کرد و به نمایش گذاشت . این فرایند بسیار وقت گیر و هزینه بر است به خصوص زمانی که بدانید قیمت یک دوربین با کیفیت بالا از هزاران دلار شروع می شود . اغلب دوربین ها امروزه در کیفیت اچ دی ( HD ) در دسترس می باشند اما آیا سریعا به اولترا اچ دی ( ULTRA HD ) تغییر خواهند کرد ؟ خیر . اما امروزه محتوا برای مشاهده در کیفیت اولترا اچ دی ( ULTRA HD ) قابل تبدیل هستند .

تعدادی از تولید کنندگان محتوا هستند که این فرمت را برای پخش برنامه های خود اتخاذ کرده اند . ESPN برخی از برنامه های یو اچ دی / فورکی ( UHD / 4K ) را بر روی کانال های اچ دی معمول خود پخش می کند . سونی که پیشگام فرمت اولترا اچ دی ( ULTRA HD ) می باشد , تبلیغ کرده که برنامه نویسی های اولترا اچ دی ( ULTRA HD ) بسیار بیشتری را ه ارمغان خواهد آورد و حتی یک مدیا پلیر فورکی را نیز معرفی کرده و وعده داده است که دسترسی به حجم عظیمی از فیلم ها و برنامه های اولترا اچ دی فورکی ( ULTRA HD 4K ) را برای استفاده کنندگان فرام می آورد . حتی اگر شما یک تلویزیون فورکی ( 4K ) سونی نداشته باشید , این کمپانی می گوید که این دستگاه پخش رسانه یک راه فوق العاده برای آپدیت تلویزیون های سازگار با اولترا اچ دی ( ULTRA HD ) سایر سازندگان است .


پس از پخش جام جهانی فوتبال برای اولین بار در کیفیت فورکی ( 4K ) در سال 2014 , تلویزیون های برزیلی در پی دریافت حقوق پخش بازی های جام جهانی 2018 و 2022 می باشند . برنامه های ورزشی در کیفیت فورکی / اولترا اچ دی ( 4K / ULTRA HD ) فوق العاده به نظر می رسند و شما می توانید انتظار مشاهده این مسابقات در کیفیتی فوق العاده واقعی را در آینده داشته باشید .

بسیاری از ارائه دهندگان اروپایی مانند Sky و BBC در حال حاظر محتویات فورکی ( 4K ) را تولید می کنند . نکته جالب این است که برای مشاهده این مطالب حتما لازم نیست که یک تلویزیون فورکی داشته باشید . شما می توانید به راحتی با استفاده از موبایل هوشمند و تبلت خود که امروزه به عنوان صفحه نمایش دوم از آن ها یاد می شود این محتویات را تجربه نمایید . علاوه بر آن یکی دیگر از ارائه دهندگان و پیشگامان مهم و عمده محتویات فورکی ( 4K ) نتفیکس می باشد .

 

بسیاری از ارائه دهندگان اروپایی مانند sky و bbc در حال حاظر محتویات فورکی ( 4k ) را تولید می کنند . نکته جالب این است که برای مشاهده این مطالب حتما لازم نیست که یک تلویزیون فورکی داشته باشید

با وجود اینکه محتویات فورکی ( 4K ) فراوان نیست اما میزان آنها مرتبا و به سرعت در حال افزایش است . در این بین چیزی که تحت عنوان " upscaling " نام برده می شود چیست ؟ به بیان ساده تلویزیون دارای یک ریز تراشه می باشد که سیگنال های اچ دی موجود را به صورت اتوماتیک به تصاویر فورکی ( 4K ) تبدیل می کند . البته این بسیار پیچیده تر از چیزی ست که بیان شد اما خلاصه کلام همین است که کیفیت تصویر را از عالی به خارق العاده تبدیل خواهد کرد . شما همچنین می توانید کیفیت فیلم ها و برنامه های قدیمی و حتی ویدیو های گرفته شده به وسیله هندیکم یا موبایل هوشمندتان را با استفاده از یک تلویزیون فورکی ( 4K ) ارتقا و بهبود دهید .


چه کسی تلویزیون های فورکی را تولید می کند ؟

تلویزیون فورکی ( 4K ) به لطف تولید کنندگانی مانند سونی که پیشگام تلویزیون های اسمارت پلاس است , VIZIO و البته در درجه بعد پاناسونیک , سامسونگ و ال جی  امروزه در اندازه های 40 اینچ تا 85 اینچ در بازار یافت شده و در دسترس استفاده کنندگان قرار دارد .

 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha