گروههای محصولات

اندروید تی وی ( android tv ) یا به عبارتی تلویزیون مبتنی بر اندروید چیست ؟

اندروید تی وی ( android tv ) یا به عبارتی تلویزیون مبتنی بر اندروید چیست ؟

همه چیز درباره اندروید تی وی

اندروید تی وی ( Android TV ) چیست ؟ چگونه می توان آن را با کروم کست ( Chromecast ) , اپل تی وی ( Apple TV ) و بقیه مقایسه کنیم ؟ آیا اندروید تی وی ارزش آن را دارد که یکی از آن ها را خریداری کنیم ؟ ما توضیحات مختصر و مفیدی را به شما ارائه می دهیم .

کنفرانس I/O 2014 گوگل شاهد رونمایی از اندروید تی وی ( Android TV ) بود . این یک سرویس جدید است که وعده داده است که جستجو خدمات مورد تقاضا را به اندازه ای آسان کند که قدرت گوگل به نوک انگشتان شما منتقل شود .

 

کنفرانس i/o 2014 گوگل شاهد رونمایی از اندروید تی وی ( android tv ) بود . این یک سرویس جدید است که وعده داده است که جستجو خدمات مورد تقاضا را به اندازه ای آسان کند که قدرت گوگل به نوک انگشتان شما منتقل شود .
 

اما این تنها کاری نیست که اندروید تی وی ( Android TV ) برای شما انجام می دهد .

اندروید تی وی ( Android TV ) چه کارهایی را انجام می دهد ؟

همانگونه که از اسم آن پیداست , اندروید تی وی ( Android TV ) همان نرم افزار اندروید است . یکی از فواید بسیار مهم اندروید تی وی این است که تمامی برنامه ها و اپلیکیشن هایی که توسط برنامه نویسان برای موبایل هوشمند و تبلت شما نوشته شده اند به خوبی و با همان کیفیت بر روی تلویزیون شما کار می کنند .

این دستگاه یک ابزار را اجرا کرده که با استفاده از آن  محتویات مبتنی بر کلمات کلیدی مانند " فیلم های کوین اسپیسی " و یا جستجو هایی که نتایج آن ها محدود تر هستند مانند " فیلم برنده جشنواره ساندنس 2009 "  را به شما ارائه می دهد . شما می توانید این جستجو را با تایپ کردن و یا با استفاده از جستجو صوتی انجام دهید .

درست همانند برنامه های تلویزیونی و فیلم ها , به شما امکان می دهد به خوبی و با کیفیت پلی استیشن و Amazon Fire TV بازی کنید . اندروید تی وی ( Android TV ) برای ارائه محتویات بر Google Play Store متکی ست اما جستجو را از بین تمامی ارائه دهندگان خدمات آنلاین انجام می دهد .


اگر شما می خواهید با استفاده از تلویزیون خود ویدیو یا فیلمی را ببینید , اندروید تی وی ( Android TV ) در بین تمامی ارائه دهندگان خدمات فیلم ها و ویدیو های آنلاین جستجو کرده تا ببیند که چه محتویاتی متناسب با آنچه شما می خواهید موجود و در دسترس است .

به طور طبیعی علاوه بر تمامی اینها شما همچنین قادر خواهید بود که به صورت عادی به تماشای تلویزیون نیز بنشینید . سونی , شارپ و فیلیپس تصمیم به استفاده از اندروید تی وی ( Android TV ) در تلویزیون های 2015 اسمارت خود دارند بنابراین ما می توانیم در تلویزیون های اسمارت 2015 از مزایای اندروید تی وی ( Android TV  ) بهره مند شویم .

آقای " Dave Burke " مدیر مهندسی اندروید در I/O 2014 گفت که تلویزیون های مبتنی بر اندروید قادر خواهند بود که ویدیو ها را از منابعی همچون تیونر های تلویزیون , گیرنده های پروتوکل اینترنت و اچ دی ام ای ( HDMI ) را در برگیرد . بنابراین تصور می شود که تلویزیون های اسمارتی که اندروید تی وی ( Android TV ) را اجرا می کنند بازار تلویزیو ن ها را هدف قرار دهند .


گوگل در حدود دو سال پیش eponymous Google TV را به بازار عرضه کرد و سونی هم یک دستگاه داشت - £200 NSZ-GS7 - که این پلت فرم را اجرا می کرد . با وجود موفقیت مهم این دستگاه اما در فروش نا موفق بوده و شکست خورده است . از طرف دیگر می توان به تجربه نکسوس کیو (  Nexus Q ) اشاره کرد که برای بسیاری از افراد یکی از تلاش های ناکام گوگل برای رفتن به اتاق های نشیمن محسوب می شود . پس از آن نیز کروم کست ( Chromecast ) بود که می توان از آن به عنوان داستان موفقیت آمیز گوگل تی وی ( Google TV ) نام برد .

اکثر مردم احتمالا از این دستگاه برای مشاهده ویدیو های نتفیکس و یوتیوب ( Netflix یا YouTube ) استفاده می کنند , اما اندروید توانایی بازی و کار با تعدادی از کنترل کننده ها را دارد . همانند کروم کست ( Chromecast ) اندروید تی وی قابلیت جریان فیلم ها و ویدیو ها را برای شما مضاعف خواهد کرد . به این معنا که شما می توانید محتویات را بر روی موبایل یا مرورگر خود بیابید و با یک تلنگر آن را به اندروید تی وی ( Android TV ) خود منتقل کنید .

ممکن است کروم کست به فعالیت خود همانند یک رقیب برای اپل تی وی و Amazon Fire TV ادامه دهد اما به نظر می رسد اندروید تی وی (  Android TV ) با تلویزیون های اسمارت دارای سیستم عامل وب او اس ( webOS ) رقابت کند .

به نظر می رسد که تلویزیون های مبتنی بر اندروید در بهار سال 2015 وارد بازار شوند .

" هم اکنون بانه پلاس تلویزیون های مبتنی بر اندرود را موجود داشته و آنها را به فروش می رساند " .

 

 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha