گروههای محصولات

بررسی سیستم های تصفیه آب خانگی

بررسی سیستم های تصفیه آب خانگی

از جمله وسایلی که در چند سال گذشته به یکی از ضروریات زندگی تبدیل گشته است دستگاه تصفیه آب خانگی است که با توجه به رشد تکنولوژی و کهنه شدن سیستم انتقال آب شهری و مشکلات زیاد در سیستم فاضلاب کشی و آلوده شدن آب  شهرهایی که از دیر باز آبی سالم و گوارا داشته اند استفاده از تصفیه آب را امری اجتناب ناپدیر نموده است.

دستگاههای تصفیه آب با استفاده از فیلترینگ و بدون استفاده از و اضافه کردن هیچ گونه ماده شیمیایی کلیه نا خالصی ها را از آب حذف نموده و آبی سالم و گوارا را در آخرین نقطه مصرف در اختیار مصرف کننده قرار میدهد.

سیستم های تصفیه که جهت آب آشامیدن استفاده میشوند عبارتند از:

*سیستم های سرامیکی

*سیستم های یو اف (الترا فیلتراسیون)

*سیستم اسمز معکوس (RO)

 

سیستم های سرامیکی:

قدرت جذب این سیستم 0/1 میکرو ن میباشد که اکثراٌ به صورت 3 مرحله  موجود است و با استفاده از سه مرحله فیلتراسیون کلیه ناخالصی های داخل آب را تا قطر 0/1 میکرون حذف می کند،مرحله اول تصفیه در این سیستم به مانند تمام دستگاههای تصفیه آب خانگی الیافی 5 میکرون می باشد که در این مرحله املاح داخل آب تا قطر5 میکرون  که شامل گل ولای  ولجن ،شن و ماسه و زنگ زدگی آهن و... می باشد از آب حذف می شوند،در مرحله دوم این سیستم ها فیلتر سرامیکی به قدرت جذب 0/1 میکرون می باشد که ذرات خیلی ریز و قسمتی از انگلها ی موجو در آب حذف می شوند ،در مرحله سوم فیلتر کربنی فعال قرار دارد که به صورت 100 % کلر ،گازهای شیمیایی محلول ،بو و طعم بد آب را از آب حذف می کند.

این سییستم در مدل های رو کابیتی با شیر سر خود و زیر کابینتی با شیر مجزا موجد میباشند که از مزایای این سیستم ها نصب ساده وآسان کارایی بالا و حجم کم آنهاست

 

سیستم های UF(الترا فیلتراسیون) :

فیلتر یو اف

قدرت جذب این سیستم ها 0/02 میکرون میباشد که با استفاده از چهار مرحله و در اکثر مواقع 5 مرحله آب را تصفیه  میکند ، در این سیستم همانند دیگر سیستمهای تصفیه در مرحله اول فیلتر الیافی 5 میکرون قرار دارد و د ر مرحله دوم کربنی فعال  ودر مرحله سوم کربن بلاک  استفاده می شود.در مرحله چهارم این دستگاه فیلتر یو اف  با قدرت جذب 0/02 میکرون تقریبا کلیه میکرو ارگانیزم های داخل آب را حذف میکند و در مرحله پنجم فیلتر پست کربن قرار دارد که در صورت وجود هر گونه بو طعم بد آب تصفیه مجدد شده  و آبی سالم و گوارا را در اختیار مصرف کننده قرار میدهد.

از مزایای این سیستم تصفیه می توان به نصب آسان آن و اشغال فضای کم در داخل کابینت آشپزخانه و کارایی بالا نام برد.

 

سیستم های تصفیه اسمز معکوس (RO):

ممبران

قدرت جذب این سیستم 0/0001 میکرو ن می باشد و برای مناطقی که آب ورودی دارای مقدار بالای املاح باشداستفاده میشود،این سیستم که در گویش عامیانه بیشتر به دستگاههای 6 فیلتره از آن یاد میشود آب را به صورت 100% تصفیه نموده و کلیه میکرو ارگانیزمها ،فلزات سنگین ،نمکهای محلول ،بو،کلر وسختی آن را گرفته و آبی کاملا خالص و گوارا را برای مصرف کننده به ارمغان می اورد.

به این دستگاهها آب شیرین کن نیز گفته میشود زیرا اوایل برای مناطقی بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت که آب شوری داشتند و با استفاده از این دستگاه آب به صورت 100%شیرین و قابل استفاده می شود.ظرفیت تصفیه این دستگاهها با توجه به ظرفیت ممبران آن مشخص می شود و برای مصارف خانگی بیشتر ممبرانهای 50 گالن و 75 گالن مورد استفاده قرار میگیرد.

ترتیب قرار گرفتن فیلترها در این سیستم به مشابه سیستم های یو اف است با این تفاوت در مرحله چهارم به جای فیلتر یو اف ممبران RO گذاشته میشود و در مرحله ششم جهت جبران املاح معدنی آب فیلتر مینرال نصب میگردد.

میزان تصفیه آب در ممبرانهای 50 گالن 193 لیتر در شبانه روز معادل 8 لیتر ساعت است که جهت استفاده بهتر،دستگاهها همراه با تانک ذخیره در مدلهای فلزی و فایبرگلاس ،12 لیتری 16 لیتری برای مصارف خانگی عرضه میشوند ،این دستگاهها در مدلهای ساده ،پایه دار و دولوکس (رو کابینی ) موجود میباشند که از لحاظ کارایی و قدرت تصفیه تفاوتی ندارند

 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha