گروههای محصولات

راهنما خرید و آشنایی با انواع کولر

راهنما خرید و آشنایی با انواع کولر

با استفاده از این راهنما خرید یک کولر گازی مناسب بای منزل خود پیدا کنید . تمام آن چیزی را که باید در مورد سیستم های دو تکه ( اسپلیت ) و قابل حمل ( پرتابل ) دانید را یاد گرفته و پس از آن از هوای مطبوع و خنک منزل خود نهایت لذت را ببرید .
 


کولر گازی ها چگونه کار می کنند ؟ کولر گازی ها چگونه کار می کنند ؟

کولر ها به طور معمول با استفاده از یک فرایند که هوای گرم داخل اتاق را با هوای خنک که از یک چرخه تبرید می گذرد جایگزین می کند , هوای اتاق را خنک می کنند . مرد گرما موجود در فضا را جذب و حذف کرده و آن را به بیرون هدایت می کند .

کولر های آبی دمای هوا را در آب و هوای خشک از طریق تبخیر آب , پایین می آورند . کولر آبی با استفاده از فرایند تبخیری کار می کند . سرمایش تبخیری به فرایندی گفته می شود که در آن از تبخیر به عنوان جاذب گرمایی طبیعی استفاده می شود . در آب و هوای بسیار خشک یک کولر آبی شرایط هوا را با استفاده از رطوبت برای ایجاد یک محیط سالم مطبوع می کند .


انواع کولر :

کولر گازی دو تکه ( اسپلیت ) : یک کولر گازی دو تکه ( اسپلیت ) از دو واحد جدا از هم تشکیل شده است .

 

کولر گازی دو تکه ( اسپلیت ) : یک کولر گازی دو تکه ( اسپلیت ) از دو واحد جدا از هم تشکیل شده است . واحد خارجی که در بیرون از ساختمان نصب می شود شامل کمپرسور و کنداسور است . واحد داخلی نیز که شامل واحد تبخیر یا اوپراتور می باشد در داخل ساختمان نصب خواهد شد . این مدل ها دو نوع معمولی و اینورتر دارند که مصرف انرژی مدل های اینورتر 60% نسبت به مدل های معمولی کمتر است . کولر گازی های دو تکه ( اسپلیت ) برای خنک کردن یک یا چند اتاق مجاور مناسب می باشند .
 

 


 


کولر قابل حمل ( پرتابل ) : کوچک , سبک و سیار . کولر قابل حمل ( پرتابل ) را می توان از اتاقی به اتاق دیگر جا به جا کرد .

 

کولر قابل حمل ( پرتابل ) : کوچک , سبک و سیار . کولر قابل حمل ( پرتابل ) را می توان از اتاقی به اتاق دیگر جا به جا کرد . این کولر ها دارای قدرت خروجی پایین تر ( به نسبت مدل های دو تکه یا اسپلیت ) می باشند و برای فضاهای کوچک تر یا فضاهایی که امکان نصب کولر گازی دو تکه ( اسپلیت ) در آن وجود ندارد مناسب می باشند .

 

 

 

 کولر آبی : کولر آبی با استفاده از فرایند تبخیر آب , هوای محل را خنک می کنند و در عین حال رطوبت هوای لازم برای سلامتی را نیز حفظ خواهد کرد .

 

کولر آبی : کولر آبی با استفاده از فرایند تبخیر آب , هوای محل را خنک می کنند و در عین حال رطوبت هوای لازم برای سلامتی را نیز حفظ خواهد کرد . کولر آبی بهره وری انرژی بالایی بوده و برای مناطقی که آب و هوا خشک دارند مناسب می باشند .  

 

 

 


اصطلاحات فنی که شما باید بدانید :

چرخه معکوس : در چرخه معکوس کولر در داخل خود فعالیت خود را برای ارائه هوای گرم یا خنک ( بسته به نیاز ) معکوس می کند .

سیستم اینورتر : این سیستم به طور مداوم سرعت موتور و فن را تغییر می دهد . این ویژگی موجب خنک شدن سریع هوا اتاق شده و در این سیستم دیگر نیازی نیست که برای حفظ دمای مورد نظر کولر مرتبا خاموش و روشن شود .

 


کولر گازی هوشمند :

کولر گازی های هوشمند معمولا ویژگی های اضافی مانند انواع سنسور ها ( سنسور نور خورشید و ... ) را به شما ارائه می دهد . برخی از این مدل ها امکان کنترل از راهدور به وسیله سایر دستگاه ها را برای شما فراهم می کند .

 


کولر گازی خود را با اندازه اتاق تطبیق دهید

پیدا کردن یک کولر گازی مناسب به عوامل متعددی از جمله اندازه اتاق , ارتفاع سقف , عایق , اندازه پنجره ها , نور خورشید و ... بستگی دارد . در زیر تقریب ظرفیت سرمایشی و گرمایشی مورد نیاز برای سایز های مختلف اتاق به شما ارائه می شود .
 


ظرفیت خنک کننده :

تطبیق دادن کولر گازی با سایز اتاقی که قرار است آن را خنک کند بسیار اهمیت دارد  . یک اتاق بزرگتر به ظرفیت خنک کنندگی و قدرت ( برق ) ورودی بیشتری نیاز دارد . استفاده از یک کولر با قدرت خنک کنندگی کمتر از آنچه اتاق می طلبد موجب کار کردن بیشتر کولر و در نتیجه اتلاف انرژی بالاتر آن می شود .


بهره وری انرژی :

بهره وری انرژی رای یک کولر گازی ا ظرفیت خروجی در رابطه با برق ورودی آن اندازه گیری می شود . نسبت قدرت ( برق ) به ظرفیت سرمایشی و گرمایشی کولر گازی میزان بهره وری انرژی سیستم را تعیین می کند .

اغلب بهره وری انرژی با افزایش ظرفیت سرمایشی بین مدل های مشابه کاهش می یابد .


توجه :

نصب و راه اندازی کولر گازی بهتر است در آن قسمت از منزل انجام شود که نور خورشید کمت به آن می تابد . تابش مستقیم نور خورشید باع کاهش کارایی دستگاه خواهد شد .
واحد داخلی کولر گازی را برای افزایش کارایی خنک کنندگی در ارتفاع نصب کنید .
 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha