گروههای محصولات

تلویزیون اسمارت ( هوشمند ) : تمام آن چیزی که باید بدانید

تلویزیون اسمارت ( هوشمند ) : تمام آن چیزی که باید بدانید
برای مشاهده لیست قیمت تلویزیون LED , LCD کلیک کنید.

آیا تمام آنهایی که تحت نام تلویزیون هوشمند نامگذاری شده اند واقعا هوشمند هستند ؟ یا شاید در مورد اپ ها و برنامه هایی که در حین تماشای تلویزیون صفحه نمایش تلویزیون شما را اشغال کرده اند . نگران نباشید ما سوالات متداول شما در مورد تلویزیون هوشمند را پاسخ می دهیم .

 


1 - تلویزیون اسمارت ( هوشمند ) چیست ؟

در اصل به نام تلویزیون های متصل خوانده می شدند و پس از آن توسط شرکت های سامسونگ و ال جی تحت نام تلویزیون های اسمارت معرفی شدند . این اصطلاح برای تلویزیون هایی به کار می رود که بتواند به اینترنت وصل شده و به جریان خدمات رسانه ای , برنامه های سرگرم کننده اینترنتی مانند on-demand video-rental موزیک ویدیوهای آنلاین و ... دسترسی داشته و یا مرورگر وب داشته باشد .
2 - کدام شرکت ها تلویزیون های اسمارت را تولید می کنند ؟

تقریبا تمامی تولید کنندگان عمده تلویزیون , تلویزیون های اسمارت ( هوشمند ) را تولید کرده و گرایش شدیدی به سمت تولید هر دستگاهی ه صورت اسمارت ( هوشمند ) دارند . سازندگان چینی مانند  TCL و  Hisense ویژگی های هوشمند شامل خدمات Roku را داخل دستگاه های خود ارائه کرده اند , در حالی که مدل های بالاتر و پیشرفته تر سامسونگ  شامل ویژگی هایی از جمله دوربین ویدیو توکار , میکرروفون و تشخیص صدا و حرکت می باشند . یک فهرست کوچک از بزرگترین تلویزیون های اسمارت شامل Hisense, LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sony, TCL, Toshiba و Vizio می باشد .


 

 

 چگونه می توانیم یک تلویزیون اسمارت ( هوشمند ) را به اینترنت وصل کنیم ؟ / با خرید تلویزیون های سونی , سامسونگ و ال جی با قیمت مناسب از بانه پلاس بهترین خرید آنلاین خود را تجربه کنید .


3 - چگونه می توانیم یک تلویزیون اسمارت ( هوشمند ) را به اینترنت وصل کنیم ؟

تلویزیون های اسمارت با استفاده از دو روش اتصال اترت سیمی مستقیم و یا وای فای ساخته شده داخل تلویزیون به شبکه خانگی جهت دسترسی به اینترنت وصل می شوند . بیشتر مدل های جدید امروزی دارای وای فای داخلی ( توکار ) می باشند اما قبل از خرید حتما این مساله را چک کنید .


کسانی که دارای منازل بزرگ هستند باید یک بار هم پوشش وای فای خود را بررسی کنند . اگر روتر وای فای در طبقه دوم و تلویزیون اسمارت در طبقه اول باشد , مسلما تلویزیون شما نمی تواند به آسانی و بدون قطع  شدن به محتویات اینترنتی و مخصوصا ویدیوهای آنلاین دسترسی داشته باشد . علاوه بر این بر اساس تستی که انجام داده ایم معلوم شده که گیرنده های وای فای در تلویزیون ها تا این اندازه حساس نیستند که انتظار داشته باشیم در فاصله های دور به خوبی کار بکنند .


اگر تلویزیون اسمارت ( هوشمند ) شما سیگنال های بی سیم به اندازه کافی قوی دریافت نمی کند , شما چند گزینه برای اصلاح این مشکل در اختیار دارید . اگرچه هیچکدام از آنها کاملا عاری از خطا و اشتباه نخواهند بود . شما می توانید دستگاه وای فای خود را به مکانی نزدیک تر به تلویزیون جا به جا کنید . هر چند این تغییر مکان ممکن است به دلیل سرویس DSL و یا کابل شما محدود باشد . اگر روتر شما بیش از 4 سال است کار می کند امکان دارد با عوض کردن آن و خرید یک دستگاه با محدوده بی سیم وسیعتر مشکل شما حل شود . و راه حل دیگر استفاده از توسعه دهنده های سیگنال است که در بازار موجود بوده و می توانید آنها را خریداری و نصب و راه اندازی نمایید .


 


چگونه می توانیم تلویزیون های هوشمند را از همدیگر متمایز کنیم ؟


4 - چگونه می توانیم تلویزیون های هوشمند را از همدیگر متمایز کنیم ؟

رابط کاربری و یا سیستم عامل استاندارد  برای تلویزیون های های هوشمند وجود ندارد . تقریبا هر سازنده تلویزیون های اسمارت, از نرم افزار های مختلف استفاده کرده و گرافیک های متفاوتی را عرض می کند . تولید کنندگان همچنین گروه های مختلفی از خدمات آنلاین و نرم افزار ها و اپ ها را ارائه می دهند .


در اغلب موارد , تمامی تلویزیون های هوشمند از سرویس های محبوب مانند نتفیکس ( Netflix ) و پاندورا ( Pandora ) پشتیبانی می کنند . با این حال برخی دستگاه ها تنها تعداد انگشت شماری از برنامه ها را ارائه می دهند که به ندرت هم تغییر می کنند در حالی که برخی دیگر چندین صفحه برنامه از MLB تا فیسبوک ( facebook ) تا Stitcher و ... را ارائه می دهند . برای اینکه بیش از این سردرگم نشوید , مدل های قیمت پایین تر از برخی تولید کنندگان تنها محبوب ترین برنامه ها را ارائه می دهند در حالی که مدل ها با قیمت بالاتر شامل طیف وسیعی از خدمات و برنامه های آنلاین می باشند . برخی از شرکت ها حتی رابط های کاربری و سیستم عامل های مختلف را بر روی دستگاه های سطح پایین خود در مقابل دستگاه های سطح بالا نصب می کنند .


چیدمان و نحوه قرار گرفتن و سازماندهی برنامه ها نیز متفاوت است . برخی از تلویزیون های اسمارت ( هوشمند ) از پیمایش صفحه نمایش آیکون ها برای نمایش گزینه ها استفاده می کنند برخی دیگر از پنجره های جدول بندی شد و یا میله اسکرول در پایین صفحه استفاده می کنند . برخی دیگر هم از گردون سبک سه بعدی صفحه نمایش برای مرتب کردن و سازماندهی خدمات در دسترس استفاده می کنند .

توجه : در بین انواع تلویزیون های اسمارت موجود در فروشگاه بانه پلاس مقایسه ای انجام دید و ببینید کدام یک با توجه به نیاز های شما و خانواده تان برای شما مناسب ار خواهد بود .

 5 - آیا سازنده تلویزیون اسمارت ( هوشمند ) من به طور منظم نرم افزار ها را با ویژگی های جدید آپدیت می کند ؟

این مساله بستگی دارد . در اکثر موارد تولید کنندگان تلویزیون ها برنامه ها را اضافه کرده و آنها را سفارشی می کنند . برخی از شرکت های تولید کننده تلویزیون در رفع اشکالات وابسته به زمان و موقعیت سریعتر از سایرین بوده و مرتبا اپ ها و نرم افزار های خود را توسعه داده و بهبود می بخشند .

توجه داشته باشید که اغلب تولید کنندگان عمده تلویزیون به طور منظم نرم افزار های موجود در تلویزیون های خود را آپدیت می کنند و اگر یکی از آنها یک سرویس محبوب مانند تویتر را ه تلویزیون های خود اضافه کند بقیه به تبعیت از آن این گذینه را اضافه خواهند کرد .


 6 - آیا یک تلویزیون اسمارت ( هوشمند ) مانند یک pc قفل یا هنگ می کند ؟

قطعا . تلویزیون های اسمارت از تراشه های کامپیوتری برای انجام پردازش ویدیویی , ارتقا دادن , چندگانه کردن صفحه نمایش و اتصال اینترنت استفاده می کند . آنها همچنین برای جریان ویدیو و موسیقی از حافظه استفاده کرده و به قدرت پردازش اضافی برای کار های گرافیکی نیاز دارند . همانگونه که تلفن ها به کامپیوتر تبدیل شده اند تلویزیون ها هم ویژگی های اسمارت زیادی داشته که می توان گفت تا حدی کامپیوتر هستند .


ما برنامه های خاصی را مشاهده کرده ایم که موجب قفل کردن و هنگ کردن تلویزیون اسمارت شده اند . برنامه هایی که به صورت غیر منتظره تلویزیون را ری استارت یا قفل می کنند آپدیت شده و به نظر می رسد این مشکل تا حدی رفع شده باشد .


 


 جدای از برنامه ها و اپ ها آیا تلویزیون های اسمارت مزایای دیگی هم دارند ؟


7 - جدای از برنامه ها و اپ ها آیا تلویزیون های اسمارت مزایای دیگی هم دارند ؟

تلویزیون های اسمارت ( هوشمند ) دارای مزیت های بلقوه دیگری نیز هستند . چون این تلویزیون ها دارای کامپیوتر های داخلی و اتصالات آنلاین هستند , تولید کنندگان می توانند ویژگی های بیشتری به آنها اضافه نمایند . بازی هایی که در مقاطع خاصی از زمان رواج می یابند , مانند پرندگان خشمگین " Angry Birds " در حال حاظر در دستگاه های اسمارت بسیار رایج هستند . این برنامه ها شاید به کیفیت برنامه های موجود در کنسول های بازی یا ایکس باکس و یا پلی استیشن نباشد اما به شدت اعتیاد آور هستند .


با استفاده از دوربین ساخته شده در برخی از این تلویزیون ها و یا با اضافه کردن یک دوربین فیلمبرداری ( به عنوان لوازم جانبی ) می توانید از امکانات تماس ویدیویی این تلویزیون ها مانند اسکایپ به آسانی استفاده کنید . برخی از مدل های دارای پردازنده قوی تر , شامل ویژگی تشخیص صدا بوده که می توانید با استفاده از آن جستجو کنید یا کانال های مختلف را تعویض نمایید . و یا با استفاده از صوت و یا حرکت بین کانال های مختلف حرکت کنید .


 8 - چگونه می توان یک تلویزیون اسمارت را با یک دستگاه گیرنده دیجیتال مقایسه کرد ؟

شما تلویزیون هوشمند را برای جریان فیلم نتفیکس یا ویدیو های یوتیوب بر روی صفحه نمایش استفاده می کنید . بسیاری از دستگاه های گیرنده دیجیتال , می توانند این خدمات و حتی بیشتر از آن را بر روی تلویزیون های اچ دی به شما ارائه دهند .


به عنوان مثال یک Roku Streaming Stick که قیمت آن نیز مناسب است بیش از 1000 کانال و برنامه را به شما ارائه می دهد . این وسیله تقریبا تمامی خدمات عمده را شامل می شود . در حقیقت Roku بیشتر آپشن های مورد نیاز شما را ارائه خواهد کرد . بنابراین اگر شما به خرید یک تلویزیون اسمارت ( هوشمند ) نیازی ندارید اما به خدمات آن نیاز دارید , می توانید با خرید یک گیرنده دیجیتال با قیمت مناسب و ارزشمند نیاز های خود را بر طرف سازید .

 10 - آیا بهتر است یک تلویزیون اسمارت خریداری کنیم و یا یک تلویزیون ارزانتر خریداری کرده و یک دستگاه گیرنده دیجیتال با آن ست کنیم ؟

قیمت یک تلویزیون هوشمند حدودا 200 الی 300 هزار تومان بالاتر از دستگاه های مشابه فاقد خدمات هوشمند است . اما این اختلاف قیمت به سرعت در حال کم شدن بوده و قیمت این تلویزیون ها به هم نزدیک می شود .


این اختلاف قیمت ممکن است اندکی فریبنده باشد چون خدمات آنلاین تنها یک جنبه از این تلویزیون های کامل و سطح بالا ست . معمولا تلویزیون های هوشمند دارای پردازنده ویدیو بهتر - به عبارت دیگر کیفیت تصویر بهتر - و ویژگی های گسترش یافته مانند پورت های hdmi بیشتر است . این بدان معنی ست که شما در مقابل مبلغ بیشتری که می پردازید امکاناتی بیش از اتصال اینترنت و نرم افزار ها دریافت خواهید کرد  .
11 - آیا تلویزیون اسمارت من هک شد و ویروسی می شود ؟

به صورت تئوریک پاسخ این سوال مثبت است . به اصطلاح هکر های کلاه سفید به راه هایی برای شکستن موانع ورود به تلویزیون های اسماتی که به اینترنت وصل می شوند و انجام کار هایی مانند سرقت رمز ای عبور و تغییر کانال توجه دارند .


در حال حاظر این هک ها تئوریک بوده و حداقل تا به امروز در دنیای واقعی مشاهده نشده اند . اگرچه تلویزیون های اسمارت دارای تنوع رابط ها هستند , بیشترین اجرا متعلق به برخی ورژن های آن مانند Linux است . - یک سیستم عامل محبوب که هکرها به خوبی می دانند که چگونه آن را دستکاری کنند .
برای اطمینان از انجام یک سری کار های حساس با تلویزیون اسمارت ( هوشمند ) خود مانند بانکداری آنلاین و یا خرید با کارت اعتباری خود بپرهیزید . تلویزیون های هوشمند به اندازه کامپیوتر ها امن نیستند .


 


اطلاعاتی که بر روی نرم افزار فیسبوک در تلویزیون به اشتراک می گذارید یا زمانی که در سایت های فروش سفارشی را از طریق صفحه نمایش بزرگ تلویزیون ثبت می کنید به همان طریق که شما همان تجارت را بر روی pc یا تلفن هوشمند خود ثبت می کنید به اشتراک گذاشته می شود .


11 - آیا تلویزیون هوشمند شما را تماشا می کند ؟

بله می بیند . اطلاعاتی که بر روی نرم افزار فیسبوک در تلویزیون به اشتراک می گذارید یا زمانی که در سایت های فروش سفارشی را از طریق صفحه نمایش بزرگ تلویزیون ثبت می کنید به همان طریق که شما همان تجارت را بر روی pc یا تلفن هوشمند خود ثبت می کنید به اشتراک گذاشته می شود .

در سال 2012 محققان کامپیوتر راه هایی را برای ورود به تلویزیون های اسمارت که دارای دوربین سرخود و یا میکروفون هستند برای استراق سمع در اتاق نشیمن صاحبان این تلویزیون ها به اثبات رساندند .


هکرها اطلاعات ثبت شده در دوربین های توکار به کار رفته در تلویزیون ها را در گذشته به دست آورده اند و شرکت ها می توانند اطلاعات خاص در مورد عادات مشاهده شما را از تلویزیون های اسمارت به دست بیاورند .  در اواخر سال 2013 برای مثال ال جی به دریافت اطلاعات مشتریان در این زمینه که مالکان تلویزیون های آنها چه کانال هایی را مشاهده کرده اند حتی زمانی که تنظیمات حریم خصوصی را روشن کرده اند دست یافت .
( ال جی می گوید که این بدلیل اشکال نرم افزاری بوده که از آن پس حل شده است ) . 

 شما می توانید به وسیله تلویزیون اسمارت خود وب گردی کنید / فروش فوق العاده انواع ال ای دی , یخچال فریزر  لباسشویی و ظرفشویی در بانه پلاس / خرید تلویزیون , یخچال فریزر و لباسشویی و ظرفشویی با مناسب ترین قیمت از بانه پلاس


12 - شما می توانید به وسیله تلویزیون اسمارت خود وب گردی کنید

برخی از تلویزیون های اسمارت البته نه همه آنها به شما امکان آنلاین بودن را می دهند . برای این کار به یک مرورگز وب خاص نیاز خواهید داشت که با تمام HTML های استاندارد که وب سایت ها استفاده می کنند سازگار نیست . اما می تواند این وب سایت ها را نیز تبدیل و به آنها را ببه درستی بر روی صفحه نمایش تلویزیون نشان دهد .


اگر می خواهید که به وسیله صفحه نمایش خود وب گردی کنید , اطمینان حاصل کنید که تلویزیون شما یک مرورگر وب داشته باشد . همچنین جویا شوید که تلویزیون شما یک گزینه صفحه کلید ی سیم داشته باشد .

 13 - آیا تلویزیون اسمارت ( هوشمند ) کانال های محلی را می گیرد ؟

خدمات و ویژگی های یک تلویزیون اسمارت , توانایی های تلویزیون را برای دریافت کانال های محلی تحت تاثیر قرار نمی دهد . اگر شما یک کابل و یا یک دستگاه گیرنده داشته باشید به آسانی می توانید ایستگاه های مربوط به هر کدام را دریافت کنید . اگر شما هیچ یک از این خدمات را نداشته باشید , شما هنوز به یک نوع اتصال اینترنت (DSL یا cable) برای خدمات اسمارت و یک آنتن HDTV برای دریافت کانال های رایگان محلی نیاز خواهید داشت .   


حداقل در حال حاظر , ایستگاه های تلویزیونی از ایستگاه های رادیویی که پخش زنده خود را به صورت آنلاین به جربان می اندازند پیروی نمی کند .

14 - آیا تلویزیون هوشمند به پهنای باند ( Broadband ) یا کابل گیرنده دیجیتال نیاز دارند ؟

اگر شمامی خواهید طرز قرارگیری ایستگاه ها و کانال های جاری را دریافت کنید و از خدمات جاری تلویزیون اسمارت استفاده کنید , جواب مثبت است . شما هنوز به بک کابل یا گیرنده دیجیتال برای رمزگشایی ایستگاه ها نیاز دارید .

برای جریان فیلم از سایت های اینترنتی , در وهله اول ویدیو را برای تلویزیون هوشمند آماده سازی کنید , اتصال پهنای باند مورد نیاز است . در واقع جریان اینترنتی کندتر ممکن است موجب گیر کردن ویدیو و مانع پخش آن شود اما می تواند برای پخش موزیک و فایل های صوتی مناسب باشد .

 
15 - آیا تلویزیون هوشمند تصویر بهتری ارائه می دهد ؟

ضرورتا نه ! وای فای توکار یا ساخته شده داخل تلویزیون و پردازنده برای دکمپرس کردن ویدیو مستقیما بر کیفیت تصویر تاثیری ندارد . با این حال به دلیل اینکه تولید کنندگان ویژگی های اسمارت را در تلویزیون های قیمت بالاتر و سطح بالاتر ( با کارایی بالاتر ) قرار می دهند , خریداران تصور می کنند که تلویزیون های اسمارت با قیمت بالاتر , دارای کیفیت تصویر بهتری به نسبت تلویزیون های قیمت پایین تر بدون اسمارت هستند .

 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha