گروههای محصولات

مزایا و معایب تلویزیون منحنی ( خمیده )

مزایا و معایب تلویزیون منحنی ( خمیده )

مزایا و معایب تلویزیون های منحنی ( خمیده )


آیا تلویزیون بعدی شما باید یک تلویزیون منحنی باشد ؟
سامسونگ و ال جی اصرار دارند که صفحه نمایش های تلویزیون های منحنی ( خمیده ) آینده بازار تلویزیون خواهند بود . اما آیا یک علم قابل استناد در پشت این ادعا وجود دارد یا تنها یک تفکر آرزومندانه و واهی متولد شده از تمایل به متفاوت بودن است ؟

 

مزایا و معایب تلویزیون ال ای دی منحنی یا خمیده در بانه پلاس

در هنگام نوشتن این متن سه مدل تلویزیون به وسیله نویسنده آن با هم مقایسه شده است . مدل 55EA980W که یک تلویزیون او ال ای دی ( OLED ) ال جی است , مدل UE65HU8500 که یک ال ای دی یو اچ دی ( UHD LED ) جدید سامسونگ است و مدل UE55H8000 که یک ال ای دی فول اچ دی ( full HD LED ) سامسونگ است . تلویزیون های صفحه نمایش خمیده سریع و در مقطع خاص نیامده اند بلکه در چند مقطع و به تدریج وارد بازار شده اند .


تجربه ما از تلویزیون های منحنی ( خمیده ) به ما این شانس را داده است که هم استدلال هایی که در حمایت از تلویزیون های منحنی ( خمیده ) که از جانب حامیان اصلی آنها مطرح می شود را بشنویم و هم نظرات دست اول خود را در باره اینکه آن استدلال ها چه نکات مثبتی در بر دارند را شکل دهیم . علاوه بر آن البته در مورد یک یا دو مورد از نکات منفی موجود در تلویزیون های منحنی سامسونگ و ال جی  هم صحبت خواهیم کرد که این شرکت ها مسلما تمایل نخواهند داشت که این مسائل مطرح شود . و نهایتا تا جایی که ممکن است به صورت مختصر استدلال های موافق و مخالف را در مورد اینکه تلویزیون آینده شما باید خمیده باشد یا خیر را بررسی خواهیم کرد .

 

نکات مثبت خرید تلویزیون منحنی در بانه پلاساستدلال ها و نظریات موافق تلویزیون های منحنی


1 - قدرت تمرکز را بهبود می بخشند
این بزرگترین استدلال ساخته شده در حمایت از تلویزیون های منحنی ( خمیده ) می باشد . عقیده این است که این انحنا موجب می شود که تصاویر اندکی به جلو آمده و اینگونه به نظر می آید که جهانی که مشاهده می کنید شما را احاطه کرده , اندکی بیشتر به محیط پیرامون شما وارد شده و بنابراین اندکی عمیقتر شما را به دنیایی که از تلویزیون مشاهده می کنید می کشد .


2 - حس عمق افزایش می یابد
یکی از شایع ترین واکنش های مردمی که برای اولین بار تلویزیون منحنی را دیده اند این است که درست مانند سه بعدی ( 3D ) ست حتی اگر منبع پخش شده از آن دو بعدی ( 2D ) باشد . این به دلیل آن است که انحنای لبه ها به سمت بیننده درک بصری عمق آنچه که مشاهده می کنید را بهبود می بخشد . سامسونگ با اجرای پردازش افزایش عمق در تلویزیون های منحنی ( خمیده ) آن که کنتراست قسمت های مختلف تصویر را برای افزایش حس عمق تنظیم می کند , بر این امر تاکید کرده است .
 


3 - میدان وسیعتری از نمایش را دریافت خواهید کرد
خم شدن لبه های تصویر به سمت شما موجب می شود که احساس کنید که تصویر گسترده تری را نسبت به یک تلویزیون تخت مشاهده می کنید . خطوطی را از موقعیت سر خود در رو به روی تلویزیون به لبه های تلویزیون تخت 65 اینچ کشید , سپس خطوطی را از موقیت سر خود در همان موقعیت قبلی به تلویزیون منحنی 65 اینچ در همان سطح قبلی که تلویزیون تخت بود , بکشید به نظر می رسد که تصاویر تلویزیون منحنی به نسبت تلویزیون تخت , در سرتاسر دیوار امتداد پیدا کرده است علی رغم اینکه سایز صفحه نمایش دو تلویزیون برابر است .4 - کنتراست صفحه نمایش منحنی از صفحه نمایش غیر منحنی بهتر است
این مورد جالبترین گزینه است . استدلال ها یان کننده این است که صفحه نمایش های منحنی ( خمیده ) نوری را که از صفحه نمایش می آید مستقیما بر چشمان شما متمرکز می کند سپس آنها را در کنتراست 1.5x و 1.8x الاتر نسبت به صفحه نمایش های تخت , منتقل می کند .
تعیین کمیت این استدلال به صورت عینی در غیاب یک تلویزیون تخت با همان مشخصات تصویر تلویزیون منحنی جهت انجام مقایسه بسیار سخت است . با این حال این قطعا درست است که صفحه نمایش های منحنی که تا کنون دیده ایم از نظر کنتراست نسبت به صفحه نمایش های تخت با همان مشخصات ارجحیت دارد .
 5 - مشاهده از راه دور یکنواخت
این استدلال می گوید که تلویزیون منحنی ( خمیده ) شکل گرد چشم ما را بهتر ردیابی کرده و به همین دلیل تصاویر متمرکز تر و راحت تری را نسبت به تلویزیون های تخت به ما ارائه می دهد . این استدلال تا حدی تولید شده از استفاده صفحه منحنی در سینمای تجاری می باشد که در آنجا تصاویر پیش بینی شده وضوح خود را حتی در گوشه های اندازه گسترده صفحه نمایش حفظ می کند .

سامسونگ این استدلال را بسیار جدی گرفته و سطح انحنای تلویزیون های خود را بر 4200mm شعاع دایره , مناسب برای متوسط فاصله مشاهده جاری که بر اساس مطالعات انجام شده در آمریکا و آلمان 3.2 m است , تنظیم کرده است . به هر حال ما تاثیر زیادی از این مزیت صفحه نمایش های منحنی نسبتا کوچک مشاهده نکرده ایم . شاید مزایای ملموس تر زمانی ارائه شود که یک تلویزیون 70 اینچ منحنی را در پیش رو داشته باشیم .
 6 - شما یک زاویه دید ویسعتر و موثرتر دریافت خواهید کرد .
این به صورت تئوریک نمی تواند معنای چندانی داشته باشد . منطق حکم می کند کخ انحنای لبه های تصویر به جلو به کاهش زاویه دید بینجامد نه اینکه آن را افزایش دهد .

در تلویزیون های منحنی متد تنظیم جهت ساطع شدن نور به این معنا ست که اگر شما از کنار ( اطراف ) به تلویزیون نگاه کنید رنگ و کنتراست با دقت کامل حفظ می شود .

 


7 - تلویزیون های منحنی دارای ظاهر زیبا و جذاب هستند
طرفداران عکس از ما نا امید شده و تصور می کنند این استدلال صرفا به جهت این است که تلویزیون منحنی را به آنها بفروشیم . با این حال در لیست اولویت بندی لوازم خانگی از نظر زیبایی و شکل ظاهری , تلویزیون های منحنی از رتبه بالایی برخوردارند . بیشتر افراد با دیدن تلویزیون منحنی آنها را پسندیده و از آن خوششان می آید .

 

 

 

 

با خرید تلویزیون منحنی یا خمیده از بانه پلاس مارک اصلی را با مناسب ترین قیمت تهیه کنیداستدلال های مخالف با تلویزیون منحنی ( خمیده )


1 - انعکاس اغراق آمیز منحنی
اگر شما تا کنون در برابر آینه های کازب در پارک های تفریحی ایستاده باشید می دانید که شکل این آینه ها می تواند کارهای خارق العاده ای با انعکاس انجام بدهد . این همان ترفند به کار رفته در تلویزیون های منحنی می باشد .

هر چیز درخشان در اتاق شما - مخصوصا منابع مستقیم روشنایی مقابل تلویزیون شما - بر روی صفح نمایش بازتاب خواهد داشت و شکلی انحرافی و کشیده را در سطح بزرگی از تلویزیون منحنی ( خمیده ) ایجاد خواهد کرد . بنابراین اگر شما یک تلویزیون خمیده خریداری کرد اید احتمالا به برخی از عناصر کنترل روشنایی در اتاق خود نیاز خواهید داشت .

 


2 - زاویه دید محدود تلویزیون منحنی ( خمیده )
درست است ما از این ویژگی در قسمت مزایای این تلویزیون تشریح کردیم اما لطفا سخنان ما را بشنوید .
مساله این است , در حالی که منحنی از کاهش معمول ال سی دی در کنتراست و عملکرد رنگ جلوگیری می کند اما شکل منحنی به گونه ایست که به ناچار زمانی که از زاویه پایین ال ای دی را مشاهده کنید بر شکل هندسی تصاویر تاثیر منفی می گذارد .

با کمال تعجب , تا زمانی که شما تا 35 درجه از اطراف در مقابل آن به تماشا بنشینید این مساله برای شما مشکل ایجاد نخواهد کرد و ناراحت کننده نخواهد بود . اما به محض اینکه زاویه شما از 35 درجه بیشتر شد تصاویر کم کم غیر قابل مشاهده می شوند ب گونه ای که آن طرف تصویر که به موقعیت نشستن شما نزدیکتر است کوتاه تر از طرف مقابل آن به نظر می رسد . مغز شما تلاش می کند تاوان این انحرافات ایجاد شده را بدهد که این به معنای خستگی ناشی از این مشاهده خواهد بود .
 

 3 - شما باید نقطه مناسب را جهت بهره مندی از بالاترین مزایا پیدا کنید .
اگر شما می خواهید حداکثر تاثیر را از عناصر همه جانبه و عمیق بهبود منحنی دریافت کنید شما باید دقیقا در مرکزی ترین نقطه رو به روی تلویزیون و در ایده ال ترین فاصله از تلویزیون بنشینید .

اگر بخواهیم عادل باشیم , در واقع نظری که بیان می کند نقطه ای که می توانید از اوج مزایای تلویزیون منحنی استفاده کنید 35 درجه است کاملا ثابت نشده است و به بیان دیگر تا 70 درجه نسبت به تلویزیون منحنی می توانید تصاویری رضایت بخش از ان دریافت نمایید و تماشای آن از این زاویه ناراحت کننده نخواهد بود .
 

 


4 - تلویزیون منحنی باید بزرگ باشد
تجربه ما از داده ها این است که اثر تلویزیون منحنی ( خمیده ) به طور مستقیم با سایز آن متناسب است . با دو تلویزیون 55 اینچ منحنی ( خمیده ) ای که تست کردیم به این نتیجه رسیدیم که مسائل و مشکلات تلویزیون های منحنی ( خمیده ) به ویژه در زمینه زاویه دید در اینچ های بالاتر کمتر خواهد بود . در تلوییون های 65 اینچ این مسائه به مراتب بهتر نیز شده بود .5 - نصب تلویزیون منحنی ( خمیده ) بر دیوار دشوار است .
یکی دیگر از مسائلی که در مورد تلویزیون های منحنی وجود دارد این است که نصب آنها به آسانی نصب تلویزیون های تخت بر روی دیوار نیست .
6 - این تلویزیون ها گرانتر هستند
سامسونگ و ال جی اذعان کرده اند که تولید تلویزیون های منحنی سخت تر از مدل های تخت است و این مساله در قیمت اینتلویزیون ها منعکس شده است .
به دلیل تولید تخت تر و احتمالا هزینه بر تلویزیون ای منحنی به نسبت تلویزیون های سخت و به دلیل اینکه این تلویزیون ها جدید هستند قیمت ای آنها نسبت به مدل های تخت بالاتر است و این را نیز می توان به عنوان یکی از معایب این تلویزین برشمرد .
 


قیمت تلویزیون منحنی یا خمیده در بانه پلاس بسیار مناسب بوده و اجناس با ضمانت اصالت ارسال می شوند .آیا باید در حال حاظر یک تلویزیون منحنی ( خمیده ) خریداری کنم یا خیر ؟با توجه به تحقیقات و تجربیاتی که ما در تلویزیون های منحنی انجام داده ایم نظر ما در رابطه با خرید این تلویزیون کاملا خنثی بوده و تصمیم گیری را به نظر و علاقه خود شما موکول می کنیم .
این تلویزیون مانند تمام فناوری های جدید دیگر که وارد بازار می شود مزایا و معایب خاص خود را دارد و این به شما بستگی دارد که آیا با وجود تمام نکات مثبت و منفی که ذکر شد آیا تمایل دارید که یک تلویزیون منحنی را در منزل خود داشته باشید یا نه !

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha