گروههای محصولات

تجزیه تحلیل و بررسی کد مدل در تلویزیون های ال ای دی

تجزیه تحلیل و بررسی کد مدل در تلویزیون های ال ای دی
برای مشاهده لیست قیمت تلویزیون LED , LCD کلیک کنید.

این متن برای اطلاع رسانی به آن دسته از مشتریانی ست که با تطبیق دادن برخی از مدل کالاهای عرضه شده در فروشگاه بانه پلاس ( که در برخی موارد نهایتا 2 یا 3 کاراکتر اضافه در انتهای مدل کالا دارند ) با سایت های اصلی ( مرجع ) به اشتباه فکر می کنند که کالاهای ما اصل نبوده و نسبت به خرید آنها دو دل می شوند . ما نسبت به اصالت تمامی کالاهای عرضه شده در بانه پلاس اطمینان کامل داریم و تمامی محصولات عرضه شده در فروشگاه اینترنتی خود را با ضمانت اصالت به شما ارائه می دهیم . و هر بار به مشتریان خود متذکر می شویم که کالای ارسال شده را به دقت تست کرده و در صورت تمایل هر سرویس کار یا تکنسین را که مورد تایید خودشان است را به هنگام رسیدن پیک جهت کارشناسی کالا بیاورند . در صورت تایید هر عیب در کالا و یا عدم اطمینان از اصل بودن آن مشتری بانه پلاس این امتیاز را دارد که کالا را برگشت داده و آن را تحویل نگیرد .

هر چند که هر یک از تولید کنندگان کد مدل های خود را به اختیار انتخاب می کند و قانون کلی برای این نام گذاری ها وجود ندارد , اما برای رفع نگرانی مشتریان خود اسم و یا کد مدل های ال ای دی را تا اندازه ای بررسی می کنیم .

شما می توانید به آسانی با یک نگاه به اسم مدل تلویزیون خود تا اندازه ای به چندین مورد از اطلاعات مورد نیاز خود در مورد آن شامل اندازه صفحه نمایش , نوع تلویزیون ( LED , LCD , PLASMA و ... ) سال تولید کالا , اینکه آیا کالا برای منطقه خاص تولید شده و ...  دست یابید .

مدل ها در برند های مختلف مرتبا تغییر کرده و مدل های جدید وارد بازار می شوند به همین دلیل آوردن همه آنها در این متن و تشریح آنها ممکن نیست .
در اینجا فقط به چند مورد محدود برای اطمینان خاطر شما اشاره می کنیم .
در برخی برند ها تشخیص مدل و سال تولید آن بسیار آسان است . به عنوان مثال در صورتی که در ال ای دی پاناسونیک فقط سال تولید آن تغییر کند , قسمت مربوط به سال تولید فقط تغییر خواهد کرد .

* VT30 سال 2011 و مدل VT50 سال 2013 تولید شده است .

 

 

بررسی کد مدل تلویزیون های مارک های مختلف در بانه پلاس

مثال 1 : 55LM6200


* 55 - در این مدل دو عدد اول اندازه صفحه نمایش را نشان می دهد که در این مثال تلویزیون مورد نظر 55 اینچ است .
* LM - دو حرف دوم که در این مثال LM است نشان دهنده نوع فناوری پس زمینه این تلویزیون و در برخی موارد سال تولید هم به وسیله آن قابل تشخیص است .
- LM آن سری از تلویزیون های ال ای دی ال جی ست که نوردهی لبه ای دارند . LS برای ال ای دی هایی که از صفحه پشت نوردهی می شوند استفاده شده و CS برای ال ای دی های معمولی به کار می رود . همچنین PS و PA نیز برای تلویزیون های پلاسما به کار می رود .
* 6200 - چهار رقم آخر در این مدل نیز نشان دهنده سری این محصول است .

 

 

بررسی کد مدل کالاها در بانه پلاس


مثال 2 : TC-P65GT50
* TC - برخی از برند ها دارای طیف وسیعی از محصولات شامل یخچال فریزر , تلویزیون , لباسشویی , ظرفشویی و ... می باشند که در مورد این مثال TC نشان دهنده این است که این کد مربوط به تلویزیون می باشد .
* P - نوع تلویزیون را نشان می دهد که در پاناسونیک و در مورد این مثال P برای تلویزیون های پلاسما و L برای تلویزیون های ال ای دی به کار می رود .
* 65 - این عدد نیز نماینده اندازه صفحه نمایش به اینچ است .
* GT - این دو حرف سری ساخت محصول را نشان می دهند . در پاناسونیک در صورتی که این دو حرف شامل T باشد به این معناست که تلویزیون سه بعدی ست در غیر این صورت تلویزیون غیر سه بعدی خواهد بود . مانند مدل TC-L55E50
* 50 - این عدد نمایش دهنده سال تولید این تلویزیون است . در پاناسونیک مدل های 50 تولید 2013 و مدل های 30 تولید سال 2011 هستند .

 

 

 


مثال 3 : UN55HU7100F


* UN - این حروف نوع تکنولوژی به کار رفته در تلویزیون را نشان می دهد . در سامسونگ UN برای تلویزیون های ال ای دی ال سی دی ( LED LCD ) حروف LN برای CCFL ها و PN برای تلویزیون های پلاسما به کار می رود . در این نمونه های ذکر شده حرف N نشان دهنده منطقه جغرافیایی ست و مخفف North America به عبارتی آمریکای شمالی  ست . به جای N ممکن است از A به عنوان مخفف آسیا و E مخفف اروپا استفاده شود .
* 60 - این عدد نشان دهنده اندازه صفحه نمایش به اینچ است .
* E - این حرف نشان دهنده سال ساخت این محصول است . که در تاویزیون های سامسونگ A برای تولیدات 2008 , B برای تولیدات 2009 , C برای تولیدات 2010 و E برای تولیدات 2012 , F برای تولیدات 2013 و H برای تولیدات 2014 به کار می رود .
* S - اس در این مثال مخفف slim به معنای نازک بوده و این حرف در کل نشانگر تکنولوژی استفاده شده در تلویزیون است و ممکن است به جای s از حرف H برای سایر تکنولوژی ها استفاده شود .
* 7100 - این عدد چهار رقمی نشان دهنده سری ساخت محصول است .
* پسوند F هم در ادامه توضیح داده خواهد شد .

 

 

 

بررسی کد مدل در انواع تلویزیون ها و دلیل وجود پسوند های اضافی در مدل های بانه ای


مثال 4 : XBR46HX929


* XBR - زیر گروه محصول در بین سایر محصولات سونی و سال ساخت آن را نشان می دهد .
* 46 - اندازه صفحه نمایش تلویزیون به اینچ را نمایش می دهد .
* HX - این حروف نشان دهنده سری محصوا است که می تواند به جای HX حروف BX,NX,UX,HX,LX قرار گیرد .
* 929 - رقم وسط یعنی 2 نشان دهنده سال ساخت است . در مدل های سونی عدد 0 یا 1 برای تولیدات 2010 عدد 2 برای تولیدات 2011 استفاده می شود . هر چه عدد سه رقمی عدد بزرگتری باشد ویژگی ها و امکانات تلویزیون نیز بالاتر خواهد بود .
پسوند های اضافی


اضافه شدن یک یا چند حرف به انتهای اسم مدل کالاها لزوما به معنای اصل نبودن یا تقلبی بودن کالای مورد نظر نیست . در برخی موارد شما ممکن است مدلی را ببینید که فقط چند حرف یا عدد به انتهای آن اضافه شده که جستجوی مدل با این پسوند نتیجه ای در سایت اصلی بدست نمی دهد اما اگر بدون پسوند آن را سرچ کنید می توانید در سایت اصلی آن را پیئا کنید .
برای اضافه کردن پسوند به برخی مدل ها دو دلیل عمده را می توان برشمرد .

1 ) شرکت ها در مواردی این پسوند را به کد محصول می افزایند که تغیرات جزئی در مشخصات آن ایجاد کرده باشند . به عنوان مثال تغییر جزئی در تعداد پرت های آنها وجود داشته باشد . که البته این تغییرات در مشخصه های رده پایین اعمال شده و به هیچ وجه مشخصات اصلی و کلیدی محصول را تحت تاثیر قرار نمی دهد .
2 ) این پسوند ممکن است نشان دهنده بازار خاصی در بازار جهانی باشد . برخی از کمپانی های تولید کننده محصولی را صرفا برای بازار خاصی تولید می کنند و اجازه توزیع آن در مناطق دیگر را نمی دهند و انتظار ندارند که این محصول در جایی غیر از آن منطقه خاص به فروش برسد . به همین دلیل به انتهای کد مدل محصول مورد نظر چند کاراکتر اضافه میکنند . برای تفاوتی که ممکن است این مدل های بازار خاص با مدل جهانی داشته باشد می توان گفت که مثلا ممکن است زبان پیش فرض این مدل ها زمان منطقه خاص مورد نظر باشد . مدل های تلویزیون , لپ تاپ و ... که دارای منو پیش فرض عربی هستند خاص کشور های عربی تولید شده که وارد ایران هم شده اند .

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha