گروههای محصولات

راهنمای خرید اینترنتی امن و راحت

راهنمای خرید اینترنتی امن و راحت

برای خرید کالا ها و خدمات مورد نیاز خود از اینترنت استفاده کنید که با این روش در زمان و انرژی خود صرفه جویی خواهید کرد و همچنین طیف وسیع تری از انتخاب ها را در دسترس خواهید داشت . با این حال خطراتی در رابطه با خرید آنلاین وجود دارد که شما باید در انتخاب کسانی که خرید خود را از آنها انجام می دهید و در مورد نحوه پرداخت خود هوشیارتر باشید .


ریسک ها و خطرات

پرداخت در صفحات وب نا امن و تقلب های ناشی از آن
وب سایت ها و فروشگاه های آنلاین نا امن - وب سایت های جعلی و یا پیشنهاد برای فروش کالا و خدمات که وجود ندارد از طریق ایمیل
خرید کالاهای تقلبی و جعلی به صورت خواسته یا ناخواسته - فروش کالاهایی با کیفیت پایین و دریافت قیمت کالای اصلی برای آنها از جرائم معمول در این فرایند است .
دریافت کالاهایی که با تبلیغات و توضیحات ذکر شده برای آنها مطابقت ندارند .خرید امن

اطمینان حاصل کنید که فروشگاه اینترنتی که به سراغ آن می روید خوشنام باشد . در این سایت باید یک آدرس فیزیکی و جزئیات تلفن های تماس وجود داشته باشد . و اطمینان حاصل کنید که یک وب سایت تایید شده باشد .
به یاد داشته باشید که پرداخت به وسیله کارت اعتباری از نظر تقلب , تضمین و ... حفاظت بیشتری را برای شما به همراه می آورد .
قبل از تایید پرداخت تمامی جزئیات خرید خود را دوباره چک کنید .
به ایمیل های نا خواسته از شرکت هایی که نمی شناسید پاسخ ندهید .
قبل از ورود جزئیات کارت پرداخت بر روی وب سایت , به سه روش زیر اطمینان حاصل کنید که لینک امن است :
      • باید علامت قفل در قاب پنجره مرور گر ( قسمت آدرس ) وجود داشته باشد که هنگامی که سعی می کنید به سیستم وارد شوید یا ثبت نام کنید نشان داده می شود . دقت کنید اگر 
بر روی علامت قفل خط وجود داشته باشد یا اصلا این علامت موجود نباشد و ... این سایت ممکن است جعل باشد .

با خرید از سایت اینترنتی بانه پلاس خریدی امن را تجربه نمایید

     • آدرس وب باید با ‘https://’ شروع شود که علامت ‘s’ مخفف کلمه ‘secure’ و به معنی ایمن سازی ست .

چگونه به یک سایت اینترنتی برای پرداخت و خرید اینترنتی اعتماد کنیم

     • اگر از آخرین ورژن مرورگر وب استفاده می کنید , آدرس بار و یا نام نام صاحب سایت سبز خواهد شد .

      • که البته در ایران به هنگام پرداخت باید دقت کنیم که همه پرداخت ها از طریق سایت شاپرک انجام می گیرد و باید اسم آن را در آدرس بار به هنگام خرید همانند زیر مشاهده کنیم .

بانه پلاس خریدی امن و راحت را برای شما به ارمغان می آورد .


برخی از سایت ها شما را به یک سرویس پرداخت شخص تغییر مسیر می دهند . قبل از هر گونه پرداخت اطمینان حاصل کنید که این سایت ایمن سازی شده باشد .
هنگامی که با یک شخص معامله میکنید هرگز پول را مستقیما به کسی که نمی شناسید پرداخت نکنید بلکه آن را به حساب شخصی که صاحب شرکت ثبت شده و معتبر است و قابل پیگیری می باشد منتقل نمایید .
خط مشی ها و روش های مورد استفاده فروشنده را برسی کنید .
در مورد سایت هایی که باید با اطلاعات شخصی به آن وارد شوید , همیشه از خروج از آنها ( log out ) مطمئن شوید . تنها بستن مرورگر به تنهایی کافی نیست و از حفظ حریم خصوصی خود مطمئن شوید .
رسید های خود را نگه دارید .
بعد از خرید کارت اعتباری , موجودی و حساب بانکی خود را به دقت بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که مبلغ درست را منتقل کرد و هیچگونه تقلب و کلاه برداری در این معامله صورت نگرفته است .
مطمئن شوید که قبل از اینکه آنلاین شوید آنتی ویروس موثر و به روز و فایر وال را بر روی سیستم خود اجرا کرده اید و قبل از ورود به صفحه پرداخت اطمینان حاصل کنید که ساعت سیستم شما درست باشد .

 

از فروشگاههایی با نماد اعتماد الکترونیک، خرید کنید:
سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا گفت: مهمترین اصل در خریدهای اینترنتی، خرید از فروشگاههای دارای نماد اعتماد الکترونیک است و برای صحت نماد این فروشگاهها با کلیک بر روی نماد اعتماد الکترونیک در صفحه فروشگاه اینترنتی صفحه ای برای شما باز می شود که مشخصات فروشگاه اینترنتی و تاریخ اعتبار آن درج شده است.
 

 فروشگاه اینترنتی بانه پلاس با رعایت تمام مواد کسب و کار اینترنتی و دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی یکی از معتبرترین فروشگاههای اینترنتی ایران به شمار میرود.

امیدواریم که خریدی موفق را با ما تجربه نمایید.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha