گروههای محصولات

بررسی تلویزیون سامسونگ q900r 8k qled

بررسی تلویزیون سامسونگ q900r 8k qled
تلویزیون 8K سامسونگ دنیای کاملا جدیدی از شکوه تلویزیون را ارائه می دهد
 
نکات مثبت 
 
تصاویر 8K بی نظیر به نظر می رسند
دارای روشنایی و رنگ باورنکردنی
پیمایش زمین شکسته حتی کوچکترین جزئیات
قیمت آن ارزانتر از حد انتظار
 
نکات منفی 
 
صفحه نمایش 85 اینچی بازار را محدود می کند
برخی موارد مربوط به نور پس زمینه گاه به گاه ضعیف میشود 
از Dolby Vision پشتیبانی نمیکند 
 
 آنچه واقعا 85Q900R را به عنوان یک تلویزیون امروزه هیجان انگیز می کند این است که با کمال تعجب دارای عکس های 8K بومی باورنکردنی است که  بهترین محتوای هر تصویر را فاش می کند که تاکنون این اندازه را روی صفحه مشاهده نکرده اید.
 
 QLED چیست؟ 
 
q900rbanehplus
 
طرح
 
85Q900R با توجه به تمام ویژگی های حیرت انگیز و برجسته آن ، واقعا نمی توان به لحاظ طراحی آن را مورد بررسی قرار داد: این تلویزیون فقط دارای یک قاب تیره نازک است که دور یک صفحه 85 اینچی قرار دارد همچنین دارای یک جفت پایه است که در گوشه پایین در دو طرف قرار دارد.
در حالی که این پایه ها با توجه به اندازه بزرگی که دارند ، با توجه به فضایی که اشغال میکنند ، می تواند بسیاری از خانواده ها را با مشکل مواجه کند ، در واقع این اندازه پایه برای یک تلویزیون 85 اینچی مناسب است و 85Q900R به این مشکل بسیار توجه نکرده است. گذشته از این ، وقتی در مورد تلویزیون با صفحه نمایش 85 اینچی و روشنایی بیشتر از هر تلویزیون دیگری صحبت می کنیم ، تصاویر خیره کننده آن واقعا همان چیزی است که به طور زنده در اطراف آن را میبینیم .
 
مینیمالیسم طراحی 85Q900R با نحوه قرار دادن همه اتصالات در جعبه بیرونی (One Connect) که از طریق یک کابل باریک ، بطور شگفت آور  به تلویزیون متصل می شود ، افزایش یافته است. Q900R فعلی دارای چهار درگاه HDMI 2.0 ، سه USB ، بلوتوث (که تنها گزینه هدفون شما را ارائه می دهد) و پشتیبانی از شبکه های سیمی و بی سیم است.
 سامسونگ قصد دارد یک جعبه جدید One Connect را برای دامنه Q900R در سال جدید معرفی کند که دارای یک HDMI است که  برای نام تجاری جدید ساخته شده است واستاندارد HDMI 2.1 به سختی تصویب شده است . این مسئله مهم است زیرا HDMI 2.1 می تواند داده های بیشتری نسبت به HDMI 2.0 داشته باشد و می تواند 8K را در 60 فریم در ثانیه و بیشتر پشتیبانی کند ،در حالی که Q900R الآن 8K را تنها با 30 فریم در ثانیه پشتیبانی میکند.
از این گذشته ، سامسونگ قصد دارد این جعبه های ارتقا یافته One Connect (در صورت آماده بودن) را در دسترس افرادی قرار دهد که اکنون Q900R را خریداری می کنند ، اگرچه  سامسونگ اکنون نمی تواند شرایط دقیق عملکرد این نسخه را تأیید کند.
 
Design TL DR: طراحی کلی
 
در حالی که در مورد طراحی 85Q900R هیچ چیز چشمگیری وجود ندارد ، اما بی نظیر ساخته شده است و رویکرد مینیمالیستی آن به این معنی است که هیچ چیزی برای دور کردن شما از تصاویر در حال تغییر بازی وجود ندارد. جعبه بیرونی One Connect هرج و مرج کابل را به حداقل ممکن رسانده است و باید در آینده یک نسخه HDMI 2.1 را دریافت کند.
 
q900rbanehplus
 
تلویزیون هوشمند (Eden 2.0)
 
علی رغم داشتن سیستم پردازش جدید ، 85Q900R دارای همان سیستم هوشمند تلویزیون (Eden 2.0) است که در همه تلویزیون های میان رده و سطح بالا سامسونگ برای سال 2018 یافت شده است. این مسئله ممکن است بد به نظر برسد ، اما در واقع مشکل چندانی ندارد. با توجه به اینکه Eden 2.0 با استفاده از یک رابط کاربری ساده و شخصی سازی شده و قابلیت کنترل صدا / جستجوی چشمگیر ، موارد بسیار بالایی از برنامه ها را در خود جای داده است .
 
 جدیدترین برنامه های کلیدی دارای نسخه های به روز هستند ، به این معنی که Amazon Prime ، Netflix و YouTube همه از پخش 4K HDR پشتیبانی می کنند.اما متأسفانه فیلم های 8K در هیچکدام از موارد فوق پشتیبانی نمی شوند .
 
خوشبختانه ، به لطف موتور پردازشگر جدید سامسونگ ، حتی در مورد منوهای ناپایدار یا کاهش سرعت در منوها در مقایسه با تلویزیون های 4K  سامسونگ ، سری Q9FN سامسونگ QLED عملکردی عالی دارند ، هر چند نیازی به دو برابر شدن پیکسل ها نیست.
ویژگی های تلویزیون هوشمند TL ؛ DR: علاوه بر زمینه سفید پشت نمادهای خود ، باعث می شود سیستم لمس شده به نظر برسد ، این تلویزیون هوشمند سامسونگ یکی از بهترین تلویزیون های دنیا در حال حاضر است .
q900rbanehplus
عملکرد HD / SDR
 
به نظر می رسد که با تمرکز روی عملکرد آن با محتوای HD و دامنه استاندارد پویا ، می توان بخش عملکرد تست یک تلویزیون 8K را شروع کرد.
 
 همچنین نحوه انجام کارها  به سادگی، مهم است ، هرچند تصور یک تصویر 8K ممکن است هیجان انگیز باشد ،اما بیشتر ویدئویی که خانواده ها به طور معمول در حال حاضر تماشا می کنند ، در محدوده پویا HD و استاندارد ظاهر می شوند. 
چه کسی انتظار دارد که برای یک تلویزیون بزرگ غنی از وضوح و بسیار روشن به عنوان 85Q900R مشکل ایجاد کند ؟ در واقع به آن اندازه که انتظار دارید درد سر ساز نیست .
در حقیقت ، سامسونگ 8K AI Upscaler کاملا جدید برای نسل جدید تلویزیون 8K خود ایجاد کرده است که تقریبا به طرز معجزه‌ آسایی عملکرد عالی  را با ایجاد دهها میلیون پیکسل اضافی برای تبدیل HD به 8K انجام داده است.
 
در این تلویزیون ، موتور upscaling با جدا کردن نویز منبع (مانند مصنوعات فشرده سازی و دانه های بیش از حد مشتاق) از اطلاعات تصویر (مناسب) عملکرد درخشانی انجام می دهد. سپس نمای 30 میلیون پیکسل اضافی که به اندازه کافی هوشمندانه مورد نیاز هستند را محاسبه می کند تا تصاویر HD را واضح تر ، دقیق تر ، متراکم تر و سه بعدی نشان دهد. حتی بهتر از تلویزیونهای 4K .
همچنین پیچ های متناوب اطراف لبه های زاویه دار یا قوس الکتریکی در طول 8K فراز و نشیب آنها  کاملا برداشته می شوند. شاید بهتر از همه ،  این موارد قابل توجه باشد (هنگامی که شما فکر نمی کنید در مورد تلویزیون چه کاری انجام می شود) دستاوردهای ارتقاء یافته در زمان واقعی که با افزایش وظایف سنگین همراه است ، به شما تحویل داده میشوند .
 
هیچ لبه اضافی ، هیچ صدای MPEG ناراحت کننده ، لبه های ( پله ای) ، هیچ حس حرکتی اضافه، هیچ گونه ناراحتی ناخواسته ، خسته کننده و لرزیدن بر روی قسمت هایی از جزئیات بسیار شدید وجود ندارد .
خلوص تصاویر با اندازه بالا بسیار قابل توجه است و ابراز امیدواری ما این است که سامسونگ در نظر دارد موتور مقیاس پذیر 85Q900R را به تلویزیون های برتر 4K خود برای 2019 منتقل کند.
گفتوگو : یک جفت متصل به هم  وجود دارد که باید آنها را برای استفاده در HD 85Q900R اضافه کنیم. ابتدا باید ویژگی کاهش نویز Clean View را در تنظیمات پایین آن فعال کنید مگر اینکه منبع HD شما کاملا عالی باشد ،زیرا این کار اساسی است و 8K AI Upscaler  گاه به گاه از آن خارج می شود .
 ما لزوما تصاویر HD با اندازه بالا را کاملا شبیه به 8K توصیف نمی کنیم ، در واقع ، تصاویر بیشتر شبیه 4K بسیار جلا داده شده هستند. این یک دستاورد قابل توجه در یک تلویزیون است که در آن ما صراحتا انتظار داشتیم که نیاز به اضافه کردن تعداد زیادی پیکسل اضافی داشته باشیم تا تصاویر HD به نظر برسد که بدتر از آنچه ممکن است در یک تلویزیون 4K خوب باشند ، جایی که تعداد پیکسل هایی که وجود دارد باید اضافه شود به طور قابل توجهی کوچکتر است
 
q900rbanehplus
 
وقتی می توان از تصاویر استاندارد دامنه پویا استفاده کرد ، گرفتن این صفحه نمایش با کیفیت 4000 نیوتن متمرکز با HDR کمی نور واقعی SDR را ایجاد می کند ، بدون اینکه جزئیات سایه را در تاریک ترین مناطق تصویر از دست دهد ، به همین ترتیب می توانید از ویژگی HDR + تلویزیون ، که SDR را به HDR تبدیل می کند بهره مند شوید ، برخی از رنگ ها در مناطق تاریک بدون اینکه اوج و نویز فشرده سازی داشته باشند ، عالی به نظر میرسند .
 
به نظر من بهترین شرط شما این است که از HDR + استفاده نکنید و فقط از پیش فرض استاندارد استفاده کنید که ویژگی های Eco خاموش باشد و نور پس زمینه از موقعیت پیش فرض آن کمی کم شود.
 
عملکرد HD / SDR TLDR: 
 
سیستم ارتقاء دهنده 85Q900R به سادگی یک جلوه ی جهانی است و منابع HD را به 8K تبدیل می کند تا به طور مؤثرتر از آنچه فکر میکنید، ممکن باشد. اگر به نحوه تنظیم تلویزیون دقت کنید ، محتوای SDR نیز می تواند بسیار زیبا به نظر برسد.
 
عملکرد 4K / HDR
 
عنوان معمول (4K / HDR) برای این بخش در واقع برای این بررسی کافی نیست . این اولین تلویزیون 8K بومی جهان است. با این حال ، به جز تعداد کمی از فیلم های 8K YouTube ، در حال حاضر هیچ محتوای 8K بومی که یک مصرف کننده عادی قادر به تماشای آن باشد ، وجود ندارد.
این باعث تأسف است ، زیرا با آزمایش 85Q900R با برخی از کلیپ های 8K ویژه شان ارائه شده توسط سامسونگ ، دارای تعداد زیادی منظره و عکس های طبیعت زیبا ، می توان با اطمینان گفت که بومی 8K کاملا حیرت انگیز به نظر می رسد.
شک و تردید در مورد اینکه آیا تعداد 8K پیکسل می تواند به طور قابل توجهی بهتر از تعداد پیکسل 4K به نظر برسد ، بلافاصله تایید می شود ، زیرا چشمان شما با جزئیات اضافی ، بافت ها ، وضوح و افزایش عمق تصویر 8K خیره می شود.
رنگ ها نیز به طرز چشمگیر تری به نظر می رسند ، باعث می شوند اشیاء از هر نوع ساختار پیکسل در اطراف لبه های خمیده یا مورب محکم تر به نظر برسند.
 
میزان کارایی رنگ 85Q900R تا چه اندازه به باز کردن تأثیر کامل آن پیکسل های اضافی کمک می کند تا به نمای چشمگیر تلویزیون در نشان دادن چگونگی خیره کننده موتور پردازش 8K جدید سامسونگ کمک کنند.
 
در حالی که پخش 8K بومی در 85Q900R سطح کاملا جدیدی از جذابیت کیفیت تصویر را ارائه می دهد ، اما باز هم پخش 4K بسیار خارق العاده است. موتور upscaling که ما را با HD بسیار شگفت زده کرد ، حتی با 4K نیز موثرتر است: وضوح تصویر به وضوح بالاتر از وضوح تصاویر 4K تبدیل میشود .
 
q900rbanehplus
 
از بعضی جهات پیشرفتهای قابل توجه 4K 85Q900R ، که باعث افزایش عمق و پالایش رنگ و همچنین وضوح تصور فوق العاده می شود ، اکنون از عملکرد 8K اصلی آن مهمتر هستند.
 
85Q900R طیف بی سابقه ای از تن های رنگی  به لطف پردازش آن می تواند تولید کند و همچنین روشنایی شدید ، ما را به یاد می آورد که بیش از هر تلویزیون قبلی QLED از اهمیت طراحی Quantum Dot با روکش فلزی سامسونگ یادآوری می کند.
این امر باعث می شود QD های این تلویزیون سخت تر از QD های معمولی تولید شوند بدون اینکه دچار هیچگونه تخریب درعملکرد یا طول عمر شوند و میزان روشنایی 85Q900R به همان اندازه وضوح 8K است.
این ستاره 8K سامسونگ با داشتن قابلیت روشنایی بیش از 4000 نیت روشنایی در پنجره HDR سفید 10٪ ، راحت ترین عکسهای دیدنی  با دامنه پویا با سطح بالا را نمایش میدهد که تاکنون آنها را ندیده ایم.
اگرچه ، این تلویزیون دو برابر روشن تر از تلویزیون قبلی است، 85Q900R فقط قسمت های روشن طیف نور HDR را به خوبی انجام نمی دهد بلکه در همه ی قسمت ها عالی است: ترتیب نور پس زمینه آن ، سیستم کاهنده محلی و پردازش قدرتمند نیز به معنای این است که می تواند عمق را بهتر ارائه دهد مانند رنگ های سیاه در هنگام پخش HDR. در حقیقت ، مناطق تیره و تاری از تصاویر HDR می توانند به طور برجسته سیاه به نظر برسند.
اگر یک شیء بسیار روشن در وسط یک منطقه بسیار تاریک ظاهر شود ، می تواند سطح ، یکپارچه و عمیق باقی بماند که می تواند یک کابوس برای تلویزیونهای LCD و LED باشد. که به طور معمول منطقی است که فناوری OLED رقیب برتری است اما 85Q900R عموما فوق العاده است ، با کمترین مشکل نور پس زمینه تصادفی و ظاهر شدن لکه در اطراف منطقه روشن را میتواند کنترل می کند.
باید گفت که 85Q900R روشنایی کاملا کمی از نورهای برجسته و روشن می گیرد ، تا بتواند نور پس زمینه را تحت کنترل خود نگه دارد. به عنوان مثال ، یک چراغ مشعل کوچک در شب تاریک در Q9FN یا آخرین تلویزیون های OLED از آنچه در 85Q900R دیده میشود ، روشنایی بیشتری دارد. اما نور پس زمینه کمتری در اطراف مشعل در 85Q900R نسبت بهQ9FN وجود دارد .
 
q900rbanehplus
 
همچنین ، با این وجود ، کوچکترین جسم های روشن به ابعادی کمی بزرگتر تبدیل میشوند ، 85Q900R قادر است شی را روشن تر از آنچه در Q9FN به نظر می رسد، نمایش دهد .
با این وجود ، سه ضلع منفی نسبت به روشنایی بالاتر 85Q900R وجود دارد. ابتدا سطح سیاه در هنگام عکسبرداری که حاوی ترکیبی گسترده از نور و تاریکی است ، می تواند خاکستری تر از آنچه که در تلویزیون های OLED یا Q9FN انجام می شود ، باشد.
دوم ، اگرچه روشنایی به طور کلی درخشان است ، اگر یک عکس بسیار تاریک حاوی جزئیات بسیار ضعیف باشد ، می تواند به طرز کم رنگی در مناطق کاملا بزرگ از تصویر ظاهر شود. نوع محتوای تصویری که می تواند باعث این امر شود بسیار نادر است.
در نهایت ، اگرچه درخشندگی شدید 85Q900R معمولا تأثیر انبوهی بر رنگ دارد ، با عکس های نادر که حاوی ترکیبی از نور و محتوای تاریک پراکنده در اطراف تصویر باشد ، رنگ ها می توانند قابل لمس باشند  به دلیل وجود نور پس زمینه در مقایسه با Q9FN .
 
یکی دیگر از موارد نور پس زمینه ، باعث می شود تا روشنایی بیشتر طول بکشد تا نسبت به عکس العمل های ناگهانی عکس های روشن تا تیره واکنش نشان دهد ، به این معنی که بعضی اوقات می توانید پس از ظاهر شدن  تاریکی کامل ، سطح رمپ را کمی پایین بیاورید.
 
4K / HDR Performance TL DR:
 
وضوح فوق العاده تلویزیون و ترکیب روشنایی فوق العاده برای خیره کننده ترین عکس هایی که تاکنون در یک تلویزیون دیده ام را به شما ارائه می دهد. این امر به ویژه در مورد پخش بومی 8K صادق است ، اما با توجه به اهمیتی که دنیای محتوای تلویزیون در حال حاضر در آن قرار دارد ، تصاویر 4K HDR با کیفیت بالاتر نیز از آنچه که ممکن است خواب آن را ببینم بهتر به نظر می رسند.
q900rbanehplus
صدا
 
متأسفانه ، در مقایسه با تصاویر آن ، صدای 85Q900R کمی کمرنگ است. بلندگوهای آن برای تکمیل تجربه فیلمبرداری ، تلاش می کنند تا جلوه هایی از چنین تلویزیون عظیم را ارائه دهند و شما هرگز احساس نمی کند که صدا به جلو حرکت میکند (برخلاف عکسهای انفجاری).
صداها هنوز هم به نظر می رسد قابل فهم و گرم باشند ، اما به دلیل سیستم هوشمند صدا سامسونگ است که کار بهتری برای بهینه سازی خودکار تنظیمات صدا به هر نوع محتوایی که تماشا می کنید انجام می شود.
 
Sound TL DR:
 
در حالیکه عاری از تحریف نیست و از گزینه پردازش خودکار تنظیم صدای صمیمی بسیار بصری برخوردار است ، بلندگوهای 85Q900R فاقد قدرت پخش صدا برای تصاویر عظیم و درخشان هستند.
 
q900rbanehplus
 
حکم نهایی
 
85Q900R در دوره جدیدی از کیفیت تصویر تلویزیون استفاده می کند. تصاویر بومی 8K آن باورنکردنی است ، دقیقا شبیه دنیای واقعی است شاید فقط بهتر. اما حتی با توجه به کمبود محتوای واقعی 8K برای آینده ای قابل پیش بینی ، 85Q900R باعث می شود همه منابع با وضوح پایین امروزی بهتر از سایر نقاط به نظر برسند.
این که آیا 8K همان تأثیر را روی صفحه نمایش های کوچکتر می گذارد ، هنوز هم دیده نشده است ، اما اگر برای یک اتاق باشد و بودجه کافی دارید ، 85Q900R میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد .
 
q900rbanehplus
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha