گروههای محصولات

تلویزیون های سامسونگ یا ال جی ؟ کدامیک بهتر است؟

تلویزیون های سامسونگ یا ال جی ؟ کدامیک بهتر است؟
برای مشاهده لیست قیمت تلویزیون LED , LCD کلیک کنید.
به دنبال خریدن یک تلویزیون جدید هستید؟
 
ما شما را مقصر نمی دانیم: هر ساله دور جدیدی از تلویزیون ها به بازار عرضه می شوند که پنل های بزرگتر ، تصاویر بهتر و پردازنده های نصب شده فقط خواستار مکانی در خانه شما هستند.
IFA 2019 قرار است در حد امکان  شلوغی زیادی به بازار اضافه کند - اما  وقتی نوبت به تلویزیون های ال جی در مقابل سامسونگ می رسد ، کدام یک را باید انتخاب کنید؟
 
بیایید با آن روبرو شویم ، بیشتر تلویزیون ها در نگاه اول تقریباً یکسان هستند. مطمئناً ، برخی از آنها بزرگتر یا باریک تر از سایرین خواهند بود ، LG و Samsung  با استفاده از فاکتورهای جدید برای مجموعه های سطح بالای خود آزمایشهایی انجام داده اند.
آیا هنوز OLED قابل چرخش ال جی را دیده اید؟ اما در پایان روز ، شما یک قاب مستطیلی شکل را خریداری می کنید ، و گاهی اوقات درک این مسئله که چه چیزی, واقعا یکی را با دیگری متفاوت می کند, سخت است .
به همین دلیل است که ما این راهنما را برای مقایسه تلویزیونهای سامسونگ در مقابل ال جی جمع آوری کرده ایم ، بنابراین می توانید با اطمینان بدانید که کدام مارک تلویزیون  برای شما مناسب  است.
 
 بهترین تلویزیون سامسونگ: راهنمای خرید سامسونگ برای شما در سال 2019
 
تلویزیون Samsung یا LG : نمای کلی
سامسونگ و ال جی دو تولید کننده در مقیاس بزرگ هستند که تلویزیون های هوشمند خود را در هر دو قیمت بالا و پایین  می فروشند ، هرچند که دارای فناوری های پنل کمی متفاوت برای مجموعه های سطح بالاتر هستند.
 
هر دو تولید کننده کره جنوبی هستند که در سطح جهانی تلویزیون ها را می فروشند ، و در انگلستان و آمریکا حضور زیادی دارند , با یک پایگاه نصب بزرگ و تلویزیون های گسترده ای که هر سال راه اندازی می شوند, برخلاف پاناسونیک یا فیلیپس ، که در آمریکای شمالی مجوز ندارند.
 
مقایسه قیمت گذاری با توجه به چند مجموعه سامسونگ و ال جی هر سال ، سخت است ، از LED های 32 اینچی و تلویزیون های 4K با بودجه ی کم گرفته تا مجموعه های 8K فوق العاده که هزاران دلار / پوند می ارزند ، دشوار است. 
اندازه ، شکل ، وضوح وضع یا بودجه مورد نظر خود را در نظر داشته باشید.
سامسونگ و ال جی همچنین در بازار گوشی های هوشمند نیز با یکدیگر در حال رقابت هستند: هر دو تلفن های اندرویدی تولید می کنند ، اگرچه ما در این راهنمای خاص نمی توانیم گوشی های آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم.
samsung or lg banehplus
 
تلویزیون هوشمند: Tizen یا webOS
 
سامسونگ و ال جی هم از بستر اختصاصی تلویزیون هوشمند خود استفاده می کنند و هم هرکدام دارای کارآمد شخصی خود هستند.
 
ال جی از سال 2014 با webOS , یک رابط تلویزیون هوشمند ، پیشرو بوده است و از یک نوار منوی افقی برای برنامه های متداول ، سرویس های پخش و ورودی ها ، با قرار گیری قابل تنظیم استفاده می کند ، بنابراین می توانید برنامه های موردعلاقه خود را روی صفحه ی آخرین نرم افزار webOS 4.5 انتخاب کنید وهمچنین منوهای ثانویه را نشان می دهد که هنگام تلفیق گرفتن از آیکون برنامه ظاهر می شوند.
پلتفرم Tizen سامسونگ تفاوت چندانی با طرح آن ندارد ، هرچند الگوریتم جستجوی چشمگیر و نرم افزار ThinQ AI ال جی را ندارد.
 
samsung or lg banehplus
 
اما دستیارهای صوتی چیست؟
 
مجموعه های OLED و Super UHD ال جی با Google Assistant ساخته شده و برخی سازگاری محدود با دستگاه های تحت کنترل Alexa دارند. سامسونگ از دستیار Bixby شخص ثالث  خود استفاده می کند ، هر چند که دوباره فقط برای مجموعه های میان رده یا حق بیمه - و با استفاده از این گزینه دستیار گوگل یا الکسا از طریق دستگاه های شخص ثالث, کار میکنند .
 
Dolby Vision یا +HDR 10
 
هر دو الگوریتم از فرمت کمی متفاوت برای دامنه پویای بالا (HDR) استفاده می کنند ،  ال جی Dolby Vision را در محدوده حق بیمه OLED و Super UHD خود قرار می دهد ، در حالی که سامسونگ از +HDR10  برای تلویزیون های برتر خود طرفداری می کند.
هر دو قالب از آنهایی که به عنوان ابرداده  پویا نامیده می شوند برای مطابقت با خروجی تلویزیون با محتوای نمایش داده شده استفاده می کنند ، بنابراین صحنه های غارهای زیرزمینی تیره یا اتاق های نورگیر دارای سطح روشنایی ، کنتراست و پردازش تصویر متناسب هستند.
Dolby Vision  در واقع فرمت پیشرفته تری است و از رنگ های 12 بیتی به جای +HDR10 , که 10 بیتی است, استفاده می شود و همچنین رایج تر است. (در حالی که تعدادی نمایش +HDR10 در Amazon Prime وجود دارد ، شما آن را در Netflix ، Chromecast Ultra یا تلویزیون Apple  4K پیدا نخواهید کرد.)
 
مسلما ، فرمت HDR ترجیحا فقط در مورد  محدوده قیمت بالاتر , نگران کننده نیست ، اما آنهایی که هزینه زیادی دارند باید با دقت فکر کنند که در مورد کدام سرویس هایی که احتمالا می خواهند محتوای HDR را بخرند ، استفاده می کنند.
 
samsung or lg banehplus
 
QLED یا  OLED ؟
 
بازار پریمیوم امروزی به دو فناوری پانل تقسیم می شود: OLED و QLED ( اساسا صفحه نمایش LED-LCD با نقاط کوانتومی).
 
OLED ، مخفف دیود تابش نور ارگانیک ، نوعی صفحه تلویزیون است که می تواند به جای اینکه تابش نور از طریق آن باشد ، می تواند از نور خود ساطع شود. این نمایشگرهای نازک تلویزیون را قادر به  کنترل مجزا درخشندگی پیکسل ها را میسازد . OLED ها به دلیل رنگهای پر جنب و جوش ، سطح سیاه عمیق و روشنایی کم , کلی شناخته شده اند. در صفحه های OLED اغلب از سوزاندن تصاویر صحبت می شود ، اما بخش عمده ای از این موارد صحیح  نیست .
تمام پانل های OLED توسط  صفحه نمایشگر LG  تولید می شوند ، بنابراین حتی اگر Sony OLED در خانه خود دارید ،صفحه نمایش آن مانند OLED ال جی میباشد . 
 
از طرف دیگر QLED یک فناوری اختصاصی است که توسط سامسونگ ساخته شده است. QLED از فیلتر نقاط کوانتومی برای تقویت رنگ و کنتراست استفاده می کند و با تعدادی از مناطق کم نور تفاوت درخشندگی را در صفحه نمایش ایجاد می کند , به جای اینکه بتواند این کار را با هر پیکسل به صورت جداگانه انجام دهد.
تلویزیون های QLED همچنین بسیار روشن تر از OLED ها هستند (هزاران نقطه در مقابل صدها نقطه) اگرچه می توانند در عین حال به عنوان یک نتیجه ، نور و تاریکی را نشان دهند.
 
ما در راهنمای QLED یا OLED با جزئیات بیشتری به این بحث پرداخته ایم ، اگرچه اکنون می توان گفت که OLED به طور کلی برای قالب های ویدیویی با کیفیت بالا در محیط های تاریک مشاهده , مناسب است ، در حالی که مجموعه های سامسونگ از کنتراست عقب مانده اند که با یک نمایشگر روشن و تأثیرگذار ، آن را جبران میکند, اگر بخاطر داشته باشید ، هر دو فن آوری پانل پریمیوم بسیار چشمگیر هستند و شما با هر دو تلویزیون بسیار خوشحال خواهید شد.
 
samsung or lg banehplus
 
سامسونگ در مقابل تلویزیون ال جی: کدام یک را باید انتخاب کنید؟
 
این دوره برای ال جی و سامسونگ سخت بوده است.  صفحه نمایشگرLG مجبور شد برای پانل های OLED خود هزینه های زیادی را صرف تحقیق و توسعه کند و از دست دادن عملیاتی در سه ماهه اول سال جاری (از طریق رویترز) خبر داد,  با این شرط که رشد در OLED به توازن خواهد رسید.
 
در همین حال سامسونگ پس از فروش کمتر از حد انتظار تلفن های هوشمند و تقاضای تلویزیون ، انتظار دارد در سال 2019 افت بزرگی در سود داشته باشد. سامسونگ در نظر دارد با فناوری OLED ال جی و هیبرید QD-OLED (کوانتومی نقطه-OLED) خود رقابت کند ، اما منابع مالی ناپایدار دیده اند که این طرح ها چند سال عقب میمانند .
 
نتیجه گیری اینجاست که ، صرف نظر از سلامت مالی هر یک از شرکت ها ، هر دو روی فناوری های نمایش فعلی خود تمرکز می کنند و قرار نیست ناگهان دست از حمایت هر یک از تلویزیون های جدیدی که در حال حاضر به بازار عرضه می کنند ، بکشند. بنابراین مجموعه ای که انتخاب می کنید باید واقعا مطابق آنچه می خواهید در اتاق نشیمن داشته باشید, باشد.
 
اگر می خواهید یک صفحه QLED روشن و خیره کننده برای روشن کردن خانه خود, یا گزینه ای مناسب ,متناسب با بودجه مانند NU7100 , سامسونگ بهترین انتخاب برای  شماست.
اگر واقعاً بدون در نظر گرفتن قیمت ، چشمگیرترین کیفیت تصویر را می خواهید ، در حال حاضر هیچ چیزی از نظر رنگ و کنتراست پنل های OLED ال جی را ضرب نمی کند ( C9 OLED LG را مشاهده کنید).
 
samsung or lg banehplus
 
اگر از تلویزیون فعلی خود راضی هستید ، اما می خواهید در چند سال دیگر آن را به روزرسانی کنید , خوب ، این  یک داستان کاملا متفاوت است و باید صبر کنید .
 
بهترین پیشنهادات امروز: سامسونگ  Q900R 8K QLED ، سامسونگ Q6FN ، ال جی  OLED55C9PUA ، ال جی  OLED55C9PLA ، ال جی  SK85 Super UHD و سامسونگ  NU7100 50 .
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha