گروههای محصولات

آیا برای خرید یک تلویزیون oled ارزان قیمت باید تا سال 2020 صبر کنید؟

آیا برای خرید یک تلویزیون oled ارزان قیمت  باید تا سال 2020 صبر کنید؟
 
به  تلویزیونهای گران قیمت OLED توجه کردید؟
 
در حالی که فناوری پنل تلویزیون با کیفیت برتر, از دسترس کسانی که بودجه کمتری دارند ، دور مانده است ، اما می تواند خیلی زود تغییر کند.
یک تحلیلگر در IHS Markit (از طریق Digitimes) گفته است که تغییرات در روش های تولید منجر به افت ناگهانی قیمت در تلویزیون های جدید OLED می شود و هزینه تولید هر مجموعه را بین 15-25٪ کاهش می دهد.
در روش جدید تولید پنل های چاپ شده از جوهر افشان (IJP) استفاده می کند و به طور مؤثر پنل های OLED را بین صفحه های شیشه ای چاپ می کند , نه پنل های سنتی (OLED (WOLED سفید موجود در تلویزیون های OLED امروزی , مانند LG E9 ، LG C9 ، یا Sony A8F و به یک فرآیند تولید فشرده تر مواد نیاز دارند.
 
Chase LI ، یک تحلیلگر ارشد IHS Markit است که گفته است : علیرغم سالها رقابت با LCD در بازار برای نمایشگرهای سطح بالا از همه اندازه ، نفوذ در بازار OLED به دلیل هزینه های گرانقیمت تولید آن همچنان محدود است.
 
LI افزود: (IJP) پتانسیل کاهش چشمگیر هزینه های تولید را دارد و باعث می شود OLED ها با LCD در محصولاتی از جمله تلویزیون و نمایشگرهای رایانه و تبلت با قیمت بیشتری وارد رقابتی شوند.
 
کاهش 15-25٪ قیمت ممکن است زیاد چشمگیر نباشد , ما چند ماه پس از انتشار تخفیف های بزرگتر در OLED های جدید تخفیف های دیگری دیده ایم , در واقع تفاوت قیمت زیادی است  وقتی که ملاحظه می کنید با مبلغ چهار رقمی OLEDها در حال خرده فروشی هستند .
 
اولین شرکتی که از این طریق تولید خود را آغاز کرد ، JOLED مستقر در ژاپن است که متعلق به سونی و پاناسونیک است و انتظار می رود که در آینده ی  نزدیک با شرکت های چینی  از این پرونده پیروی کنند.
 
ما قبلا با TCL در مورد پتانسیل چاپ جوهر افشان صحبت کرده ایم ، با اینکه مدیر توسعه محصولات اروپا گفت: ما هیچ آینده ای را از نظر کارآیی و روشنایی [برای OLED معمولی] نمی بینیم.
 
Maciejewski  با بیان اینکه فرآیند جوهر افشان (از تکنیک تبخیر مشکل ساز) که در حال حاضر برای ایجاد پنل های WOLED استفاده می شود ، جلوگیری می کند و با ضایعات کمتر و قیمت پایین تر و دقیق تراست , اضافه کرد که ,وی معتقد است همه تولید کنندگان اصلی OLED در حال توسعه هستند.
 
توانایی مقیاس این روش باید ظرفیت OLED را بین سالهای 2020 تا 2024 حدود 12 برابر افزایش دهد.
 
OLED کهنه است ؟ زنده باد OLED
 
اینکه  مانع اصلی برای تصویب OLED ، قیمت های سرسختانه فن آوری است ، راز نیست . بلکه محدود به روش های تولید گران است  و چند خط اول تولید, هنوز به اندازه بسیاری از کارخانه های LCD نیست.
 
آینده OLED احتمالا در چگونگی بهره گیری از تسلط فعلی این فناوری بر بازار حق بیمه نهفته است. ما می دانیم که سامسونگ در حال کار بر روی یک Hybrid QD-OLED با نقاط کوانتومی هیجان انگیز است تا بهترین پنل های QLED خود را با رقابت OLED ترکیب کند.
 
اما ممکن است پنل های IJP و WOLED  برای مدت طولانی  موجود باشند. IJP هزینه های تولید را کاهش می دهد ، اما ممکن است برای استفاده طولانی مدت قابل اعتماد نباشد ، یا کیفیت کاملا یکسانی از تصویر آن را ارائه دهد. 
 
اگر نمی توانید صبر کنید؟ ارزان ترین قیمت ها و معاملات تلویزیون OLED را بررسی کنید .
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha