گروههای محصولات

چگونه دستگاه های مختلف را با کابل hdmi به هم وصل کنیم

چگونه دستگاه های مختلف را با کابل hdmi به هم وصل کنیم
برای مشاهده لیست قیمت تلویزیون LED , LCD کلیک کنید.

نحوه اتصال کابل HDMI

اچ دی ام ای ( HDMI ) یک استاندارد مدرن برای اتصال دستگاه های صوتی تصویری است . این کابل ها جایگزین روش های اتصال قدیمی مانند کامپوزیت و S-video شده اند . اچ دی ام آی ( HDMI ) سیگنال ها را به صورت دیجیتالی منتقل کرده و توانایی برسی هر دو سیگنال صوتی و تصویری را دارا می باشد . HDMI آسان ترین روش برای اتصال دستگاه های مختلف با یکدیگر بوده و به پیکربندی بسیار کمی نیاز دارد .


مراحل

شناسایی و خرید کابل HDMI

 

کابل اچ دی ام ای / hdmi اصل سونی با مارک حک شده سونی بر روی آم و با مناسب ترین قیمت از بانه پلاس خریداری نمایید .


1 ) درک کنید که اچ دی ام ای ( HDMI ) چگونه کار می کند . اچ دی ام ای ( HDMI ) به شما امکان می دهد تا به سرعت و بدون اشتباه با کابل هایی که با رنگ رمزگزاری شده اند و یا شاخه های متعدد دستگاه های الکترونیکی خود را به هم وصل نمایید . یک کابل HDMI به تنهایی هر دو سیگنال های صوتی و تصویری را از دستگاهای مختلف به صفحه نمایش شما منتقل می کند . کابل های اچ دی ام ای ( HDMI ) درست همانند کابل های یو اس بی ( USB ) وصل می شوند . تنها کافیست آن را در جهت مناسب به داخل پورت مورد نظر فشار دهیم .

 

 

 
با خرید از بانه پلاس بهترین خرید با مناسب ترین قیمت را تجربه کنید

 

 

2 ) کابل HDMI خود را در اندازه ای کمی بلندتر از نیاز خود تهیه کنید . اگر همیشه در خرید کابل اندازه خود را کمی بیشتر از آنچه که هست در نظر بگیرید , بهترین کار را انجام خواهید داد . به عنوان مثال اگر شما فاصله دستگاه و تلویزیون خود را اندازه گیری کرده و تشخیص دادید که به کابلی به اندازه 1 متر نیاز دارید باید این را در نظر بگیرید که ممکن است دسگاه خود را کمی به اطراف حرکت دهید . اگر این اندازه کمی بزرگتر از فاصله دستگاه و تلویزیون باشد دیگر در زمان اتصال استرس نخواهید داشت .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
با خرید کابل اچ دی ام ای / hdmi اصل سونی از بانه پلاس از پرداخت هزینه های اضافی پرهیز کنید

 

 


3 ) از خرید کابل های گران قیمت اجتناب کنید . اچ دی ام آی ( hdmi ) داده ها را به صورت دیجیتالی منتقل مب کند . این بدان معنی ست که یا "On" و یا "Off" است . بنابراین تفاوت عملی بین کابل 30.000 تومانی با یک کابل 150.000 تومانی با کانکتور طلا اندود وجود ندارد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


لوازم خانگی اصل و لوازم جانبی آنها زا از بانه پلاس خرید اری نمایید

 

 

 

4 ) برای کابل های طولانی تر از 7.6 متر ( 25 فوت ) یک تقویت کننده سیگنال تهیه کنید . اگر شما از کابل hdmi برای فاصله طولانی استفاده می کنید , لازم است از یک کابل فعال شامل مدارات یا یک جعبه تقویت کننده برای انتقال سیگنال استفاده نمایید . هر دو کابل فعال و جعبه تقویت کننده به یک منبع تغذیه خارجی نیاز دارند .
 

 

 

 

 

 

 

 روش 1-3 : اتصال یک سیستم سینما خانگی
 

وصل کردن سینما خانگی به وسیله کابل hdmi


1 ) محل پورت HDMI را در تمامی دستگاه های خود تعیین کنید . اچ دی ام ای ( HDMI ) بهترین کیفیت صدا و تصویر را در مقایسه با تمامی روش هایی که می توانید دستگاه های خود را به هم متصل کنید برای شما فراهم می آورد . این همچنین برای شما آسان ترین روش خواهد بود . تنها کافیست کابل خود را به هر کدام از دستگاه ها که می خواهید متصل کنید . اگر شما یک دستگاه گیرنده با تعداد کافی پورت HDMI و یک تلویزیون با حداقل یک پورت HDMI دارید , به آسانی می توانید تمامی دستگاه های خود را برای دریافت بهترین کیفیت صدا و تصویر ممکن از سیستم سینما متصل کنید .

* اکثر گیرنده های جدید دارای چند ورودی HDMI می باشند که ه شما امکان می دهد تمامی دستگاه های سازگار با اچ دی ام ای ( HDMI ) خود را به آن وصل کنید  . و به همین صورت شامل یک خروجی HDMI برای اتصال به تلویزیون می باشند .

 

 

 

 

 فروش ورژن های مختلف کابل اچ دی ام ای در بانه پلاس

2 ) بررسی کنید که تلویزیون شما چه نسخه ای از HDMI را پشتیبانی می کند . بررسی کنید که تلویزیون شما HDMI 1.4 ARC ( کانال بازگشت صوتی ) را پشتیبانی کند . این به تلویزیون امکان می دهد صداها را به گیرنده پس بفرستد , که مسیر صداهای تلویزیون شما را از طریق اسپیکرهای سیستم سینما خانگی تعیین می کند .

* اگر تلویزیون شما HDMI 1.4 را پشتیبانی نمی کند , شما به یک کابل صوتی جداگانه برای اتصال تلویزیون به گیرنده خود نیاز خواهید داشت . بهترین کیفیت کابل برای استفاده دز این مورد , کابل نوری دیجیتال است . کابل نوری دیجیتال خود را از خروجی تلویزیون به ورودی گیرنده وصل نمایید .

* اگر شما از طریق یک جعبه کابل تلویزیون می بینید و جعبه کابل هم به گیرنده متصل است , دیگر لازم نیست از بابت ARC نگران باشید . چراکه صدا از جعبه کابل به گیرنده منتقل می شود . تنها زمانی ARC لازم است که شما کانال هایی را که ببیید که سیگنال هایش از هوا گرفته می شود و بخواهید آن را از طریق سیستم صدای فراگیر بشنوید .

 

 

 

 

 

 فروش انواع تلویزیون ها و دستگاه های سازگار با اچ دی ام ای در بانه پلاس

 

3 ) دستگاه خود را از طریق ورودی hdmi به گیرنده خود وصل کنید . این می تواند شامل پخش کننده دی وی دی بلوری , کنسول بازی و بیشتر شود . اگر شما دستگاهی با تعداد پورت hdmi محدود دارید می توانید اول دستگاهی را که در حال حاظر می خواهید استفاده کنید متصل نمایید .

* به عنوان مثال اگر گیرنده شما تنها دو ورودی اچ دی ام آی ( HDMI ) دارد و شما دارای یک Roku , یک پلی استیشن 4 و یک دی وی دی چینجر هستید , از طریق اچ دی ام ای Roku و PS4 را وصل کرده و از اتصال کامپوننت برای دی وی دی پلیر خود استفاده کنید . Roku و PS4 می توانند با اتصال به وسیله HDMI برای شما سودمندتر باشند .

* وارد کردن hdmi تنها از یک سمت امکان پذیر است بنابراین سعی نکنید که به زور این کار را انجام دهید .
 

 

 

 

 

 


خرید از بانه پلاس تجربه امن و راحت

 

 

4 ) خروجی HDMI گیرنده را به ورودی HDMI تلویزیون متصل کنید . این به شما امکان می دهد تصاویر تمام دستگاه های متصل به گیرنده را بر روی تلویزیون خود مشاهده کنید . با HDMI 1.4 یا جدیدتر , سیگنال های صوتی از تلویزیون به گیرنده پس فرستاده شده و به شما این امکان را می دهد تا صداهای تلویزیون را از طریق سیستم صدای فراگیر بشنوید .
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


فروش انواع ال ای دی , کولر گازی , لباسشویی , ظرفشویی با مارک های اصلی و معتبر و نازلترین قیمت در بانه پلاس

 

5 ) از گیرنده خود برای سویچ بین ورودی ها استفاده کنید . به صورت ایده آل تمام دستگاه های شما از طریق گیرنده روت می شوند . بنابراین شما می توانید با استفاده از ریموت کنترل گیرنده خود بین ورودی های مختلف سویچ کرده و تغییر وضعیت دهید .

* از آنجا که همه چیز از طریق اچ دی ام ای ( HDMI ) نصب شده است , تمام صداهای دستگاه های شما باید از طریق اسپیکرهای گیرنده خارج شوند .

* اکثر دستگاه ها زمانی که اتصال HDMI را تشخیص دادند اید به طور خودکار تنظیم شوند . هر چند شما باید چند تنظیمات جزئی را برای برخی دستگاه های خاص انجام دهید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


تلویزیون با تعداد مناسب ( حداقل 2 عدد ) پورت اچ دی ام آی انتخاب نمایید . فروش لوازم خانگی اصلی در بانه پلاس با مناسب ترین قیمت

 

 

6 ) دستگاه های خود را به طور مستقیم به تلویزیون خود وصل کنید . اگر شما نمی خواهید یک سیستم سینما خانگی را برای خود راه اندازی کنید , هنوز می توانید دستگاه های اچ دی ام آی ( HDMI ) خود را به طور مستقیم به تلویزیون وصل کرده و سپس دستگاه های ورودی را به وسیله ریموت تلویزیون , کنترل کنید . اغلب تلویزیون های مدرن حداقل دو ورودی HDMI را دارند .

* اگر شما دستگاه های دارای قابلیت اچ دی ام ای بیشتری دارید , می توانید یک سویچ اچ دی ام ای را که تعداد پورت های HDMI در دسترس را افزایش می دهد خریداری نمایید .
 

 

 

 

 

 

 

 

 

hdmi-cec را فعال کنید . این یک پروتکل است که به شما امکان می دهد تا دستگاه های متصل به وسیله اچ دی ام ای را به وسیله یک ریموت hdmi کنترل کنید .

 

7 ) HDMI-CEC را فعال کنید . این یک پروتکل است که به شما امکان می دهد تا دستگاه های متصل به وسیله اچ دی ام ای را به وسیله یک ریموت HDMI کنترل کنید . به طور معمول شما می خواهید از ریموت تلویزیون برای کنترل سایر دستگاه های اچ دی ام ای ( HDMI ) استفاده کنید . HDMI-CEC را در منوی تنظیمات دستگاه های خود فعال کنید . این گزینه باید در تمام دستگاه هایی که میخواهید کنترل کنید فعال شود .

* HDMI-CEC در شرکت های مختلف به نام های متفاوت شناخته می شود , شامل Anynet+ ( سامسونگ ) , Aquo Link ( شارپ ) , Regza Link ( توشیبا ) , SimpLink ( ال جی ) و غیره . رای اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنمای تلویزیون خود رجوع کنید .
 

 

 

 روش 2-3 : اتصال کامپیوتر به تلویزیون
 

اتصال کامپیوتر به تلویزیون به وسیله کابل اچ دی ام ای ( hdmi )

1 ) محل پورت اچ دی ام ای ( HDMI ) را تعیین کنید . همه کامپیوتر ها پورت HDMI ندارند اما بیشتر آنها که جدید هستند این پورت را دارا می باشند . اگر کامپیوتر رومیزی شما پورت اچ دی ام ای ( HDMI ) ندارد ممکن است نیاز به نصب یک کارت گرافیک جدید داشته باشید . پورت اچ دی ام ای ( HDMI ) معمولا در پشت کامپیوتر قرار میگیرد , هر چند در برخی لپ تاپ ها در کناره ها قرار دارد .
 

* اگر کامپیوتر شما پورت اچ دی ام آی ( HDMI ) ندارد اما سایر پورت ها نظیر DVI یا DisplayPort را دارد , می توانید یک آداپتور تهیه کنید که به شما امکان می دهد به کابل اچ دی ام ای ( HDMI ) متصل شوید . اگر شما DVI  را به HDMI تبدیل کردید , به استفاده از یک کابل جداگانه برای صدا نیاز خواهید داشت , چراکه DVI  قابلیت انتقال سیگنال های صوتی را ندارد .
*همچنین آداپتور USB به HDMI نیز برای کامپیوتر ها بدون پورت ویدیو موجود است .

 

 

 

 

 


کامپیوتر خود را به ورودی اچ دی ام ای ( hdmi ) بر روی تلویزیون خود متصل کنید .

 

 

2 ) کامپیوتر خود را به ورودی اچ دی ام ای ( HDMI ) بر روی تلویزیون خود متصل کنید . کابل HDMI را به دو دستگاه متصل کنید . کامپیوتر اگر روشن باشد باید به صورت خودکار تلویزیون شما را شناسایی نماید .
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


با استفاده از ریموت کنترل تلویزیون بین ورودی های مختلف تغییر وضعیت دهید . تلویزیون شما باید با ورودی hdmi ه کامپیوتر به آن وصل است ست شود .

 

 

3 ) با استفاده از ریموت کنترل تلویزیون بین ورودی های مختلف تغییر وضعیت دهید . تلویزیون شما باید با ورودی HDMI ه کامپیوتر به آن وصل است ست شود . از تابع "Input" بر روی ریموت کنترل خود برای پیدا کردن ورودی مناسب استفاده نمایید . اگر شما مطمئن نیستید که کدامیک از آن هاست به پورت های فیزیکی بر روی تلویزیون نگاه کنید . آنها معمولا دارای برچسب هستند .
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


چگونگی نمایش تصاویر کامپیوتر خود را انتخاب کنید . چندین گزینه برای نمایش تصاویر کامپیوتر بر روی صفحه نمایش تلویزیون وجود دارد . در منوی صفحه نمایش کامپیوتر حالتی را که برای شما بهتر از همه کار می کند انتخاب کنید .

4 ) چگونگی نمایش تصاویر کامپیوتر خود را انتخاب کنید . چندین گزینه برای نمایش تصاویر کامپیوتر بر روی صفحه نمایش تلویزیون وجود دارد . در منوی صفحه نمایش کامپیوتر حالتی را که برای شما بهتر از همه کار می کند انتخاب کنید . برای دسترسی به این منو در ویندوز , بر روی صفحه نمایش راست کلیک کرده و گزینه رزولوشن صفحه نمایش ( Screen Resolution ) را انتخاب کنید . برای دسترسی به این منو در OS X بر روی منو Apple کلیک کرده , گزینه تنظیمات سیستم را انتخاب کرده و سپس نمایش ها ( Displays ) را انتخاب نمایید .

* شما می توانید تلویزیون خود را به گونه ای تنظیم کنید که صفحه نمایش اصلی شما باشد . به صورتی که مانیتور خود را خاموش کرده و تصاویر را بر روی تلویزیون مشاهده کنید .
* شما می توانید تصاویر خود را به صورت هم زمان بر روی صفحه نمایش تلویزیون و مانیتور کامپیوتر انعکاس دهید .

* شما می توانید دسکتاپ خود را گسترش دهید به طوری که مانیتور و تلویزیون هر دو شامل فضای دسکتاپ شما باشند . به این صورت شما فضای زیادی را برای کار با چندین پنجره و داکیومنت های مختلف در دسترس دارید .

 

 

 


روش 3-3 : اتصال یک کنسول بازی به تلویزیون
 

اتصال یک کنسول بازی به تلویزیون به وسیله کابل اچ دی ام ای / hdmi


1 ) کنسول بازی خود را به ورودی HDMI تلویزیون وصل کنید . تمام کنسول ها اچ دی ام ای ( HDMI ) را پشتیبانی نمی کنند اما تمامی مدل های جدید شامل آن می شوند . اغلب Xbox 360 , تمامی PS3s, PS4s, Wii Us و Xbox اچ دی ام ای ( HDMI ) را پشتیبانی می کنند . Wii و Xbox 360 مدل هایی هستند که HDMI را ساپورت نمی کنند .
 

 

 

 

 


به وسیله ریموت منترل تلویزیون به ورودی اچ دی ام آی ( hdmi ) سویچ کنید . شما باید ورودی را انتخاب کنید که کنسول به آن وصل است . شما می توانید ورودی های خود را ر روی تلویزیون بر چسب گزاری کنید تا به سادگی به خاطر بیاورید چه چیزهایی متصل هستند .

 

 

 

2 ) به وسیله ریموت منترل تلویزیون به ورودی اچ دی ام آی ( HDMI ) سویچ کنید . شما باید ورودی را انتخاب کنید که کنسول به آن وصل است . شما می توانید ورودی های خود را ر روی تلویزیون بر چسب گزاری کنید تا به سادگی به خاطر بیاورید چه چیزهایی متصل هستند .

 

 

 

 

 

 

 

 


 اغلب کنسول ها به صورت خودکار کابل اچ دی ام ای ( hdmi ) را شناسایی کرده و اقدام به راه اندازی هترین تنظیمات می کنند . ممکن است اولین بار که کنسول بازی را راه اندازی می کنید نیاز باشد تنظیمات اندکی را انجام دهید .

 

 

 

3 ) کنسول بازی خود را پیکر بندی کنید تا از طریق کابل اچ دی ام آی ( HDMI ) متصل شود . اغلب کنسول ها به صورت خودکار کابل اچ دی ام ای ( HDMI ) را شناسایی کرده و اقدام به راه اندازی هترین تنظیمات می کنند . ممکن است اولین بار که کنسول بازی را راه اندازی می کنید نیاز باشد تنظیمات اندکی را انجام دهید .

mrجابر 20 دو شنبه 1395

سلام.دوست گرامی مطالبتون خیلی مفید بود.سپاسگذارم

Amir.ch 13 یکشنبه 1395

چگونه ایکس باکس ۳۶۰ اسلیم را به لب تاپ دل وصل کنم با کابل اچ دی ام ای که اجرا بشه

mohammad 2 شنبه 1395

سلام و خسته نباشید
می خواستم رسیور رو با کابل HDMI به لبتاب وصل کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی

اکبر پور 8 جمعه 1395

سلام
می خواستم "رسیور" به کارت گرافیک کامپیوتر وصل کنم
لطفاً راهنمایی کنید می شود یا نه؛ چگونه؟؟؟؟؟؟
لطفاً لطفاً لطفاً.......

ali 1 پنج شنبه 1395

ببخسید اسم تلویزیون
VESTEL

مرتضی 1 پنج شنبه 1395

سلام
ببخشید آیا میشه گیرنده دیجیتال را به کامپیوتر وصل کرد؟

آرمان صالحی 13 سه شنبه 1395

سلام خسته نباشید..مطلب کامل و مفیدی بود منتها دی وی دی پلیر رو وصل.کردم به تلویزیون اما صدا نداره..تصویر داره..چیکار باید کرد؟
خواهشا جواب بدین..

سینا 18 یکشنبه 1395

با سلام. ما کامپیوتر را با کابل اچ دی به تلویزیون وصل کردیم یک ماه کار کرد بعد یک دفعه تلویزیون سیگنالهای کامپی.تر را دریافت نکرد. چرا؟

hamidreza 25 سه شنبه 1395

سلام بنده یه مبدل hdmi به vga مارک یوگرین خریدم برای ps4 ولی بعداز اتصال و روشن شدن دستگاه صفحه همگام سازی را نشان میده ولی بعداز همگام سازی کنسول ریست میشه و بعداز بالا اومدن پیغام input not supportedمیده لطفا راهنمایی کنید

کریم 15 دو شنبه 1395

سلام و خسته نباشید
چطور میشه دستگاه گیرنده دیجیتال رو به لب تاب با این روش متصل کرد ...امکانش هست؟

ارش شبری 16 سه شنبه 1395

Ps4 من به تلویزیون وصل نمی شه . بعصی موقع ها وصل می شه بعضی مواقع قطع می شه میشه راهنمایی کنید . تلویزیون سامسونگ با چهار پورت hdmi کابل هم با کیفیت تهیه کردم .

محمد پوررمضاني 7 سه شنبه 1395

سلام دوست عزيز
ميتونيد راهنماييم كنيد كه آيا با كابل ميشه ps4 رو به لپ تاپ وصل كرد براي جايگزيني از تلوزيون
ميشه راهنمايي كنيد ؟

Mehrdad 15 چهار شنبه 1395

سلام خسته نباشید.من xbox slimخریدم با اچ دی ام آی به تلوزیون وصل نمیشه
در واقع وصل میشه ولی فقط صدا داره
ممنون میشم جواب بدین

جمشید سرورامینی 21 پنج شنبه 1395

سلام
احتراماً، من یک تلویزیون ال سی دی سونی دارم که در یک اتاق در حال کار می باشد و می خواهم یک تلویزیون ال ای دی ال جی را همزمان از یک اتاق دیگر که پریز آنتن هر دو اتاق به یک آنتن متصل است را مشاهده نمایم و لی تلویزیون ال ای دی در دیگر اتاق اعلام می کند که سیگنال آنتن وجود ندارد من می خواستم بدانم آیا می شود همزمان دو تلویزیون از دو اتاق مختلف به یک آنتن متصل باشد

با تشکر

یاسر قهرمان 25 پنج شنبه 1396

سلام...میشه مانیتور با رزولوشن 1400 * 900 رو به dvd player full hd نصب کرد...مشکلی پیش نمیاد؟

بانه پلاس 26 جمعه 1396

نه فک نمیکنم مشکلی پیش بیاد،ایرادی نداره

سعید خوش نیت 16 پنج شنبه 1396

سلام.من دستگاه دیجیتال خود را با اچ دی ام آی به تلویزیون وصل کردم ولی بعضی مواقع قطع میشود .علتش چیه؟

ABOLFAZL 22 چهار شنبه 1396

سلام خدمت شما،من هرچی پشت کیس کامپیوترم رو نگاه میکنم،ورودی HDMIرو نمیبینم،راه حل دیگه ای نیست که بتونم بهLEDوصلش کنم

زهرا 7 شنبه 1396

سلام من خیلی وقته گوشیم آپدیت نکردم الان آپیدت شده دیگه کابل Usbبه کامپیوتر وصل نمیشه ونه به تلویزیون به نظرتون باید چیکار کنم؟

مهدی بشیمه 25 چهار شنبه 1396

سلام من یک تلویزیون رسیوردار دارم ومیخوام شبکه ای رو که دارم نگاه میکنم ازگیرنده دیجیتال ویا تلویزیون رنگی ۲۱ اینچ قدیمی نگاه کنم روشی هست که بتونم اینکار راانجام بدم

ابوالفضل 13 سه شنبه 1397

سلام چطوری باید مانیتور رو تنظیم کنم که وقتی ps4 رو بهش وصل کردم صفحه تصویری که داره پخش میشه برای پورت dvi باشه چون وقتی روشن میکنم بصورت خودکار همون صفحه ویندوز و تصویر پورت vga رو پخش میکنه

گيرنده ديجيتال تلويزيون 31 یکشنبه 1398

سلام سایت زیبا و قشنگی دارین ممنون میشم اگراز سایت من هم دیدن فرمایید و نظر دهید
گيرنده ديجيتال تلويزيون
https://www.rabokala.ir/product-category/خانه-و-آشپزخانه/گيرنده-ديجيتال-تلويزيون/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha