گروههای محصولات

آیا به این زودی ما به تلویزیونهایی با رزولوشن 8k (ایت کی) نیاز داریم؟

آیا به این زودی ما به تلویزیونهایی با رزولوشن 8k (ایت کی) نیاز داریم؟
اولین تلویزیون های 8K الان برای خرید موجود هستن. تلویزیون  LC-70X500E شرکت  Sharp اولین تلویزیونی هست که به بازار میاد.
نسخه ی 80 اینچ این تلویزیون چن سالی هست که در ژاپن به فروش میرسه. ولی این اولین باری هست که تلویزیون در کل دنیا به فروش میرسه.
 در IFA2018 SAMSUNG هم تلویزیون  Samsung Q900R 8K TV رو معرفی کرد.
 

ولی آیا ما واقعا به تلویزیون های 8K نیاز داریم؟

بدون شک تعداد بیشتری تلویزیون 8K در 2018 به بازار میاد
محتوا های 8K تقریبا پیدا نمیشن ولی همه ی برند های معروف دارن تلویزیون های 8K  تولید میکنن.
در CES 2018   گروهی از تلویزیون های 8k  نمایش داده شد که شامل  Samsung's 85-inch Q9S 8K QLED TV و LG Display's 88-inch 8K OLED TV میشد. این ها نمونه ی اولیه هستن. ولی این شرایط مدت زیادی طول نمیکشه.
 این روزها مردم تلویزیون های بزرگ میخواهند. بعضی ها تنها عامل محدود کننده ی سایز صفحه رو تعداد پیکسل ها میدانند که در این مورد تراکم پیکسل ها در یک تلویزیون 4k فورکی 65 اینچ به اندازه یک تلویزیون full HD 32 اینچ هست و تراکم پیکسل ها در یک تلویزیون 120 اینچ 8K دقیقا به اندازه ی یک تلویزیون full HD  32 اینچ هست.
 این تکنولوژی قدرتمند و تکنولوژی هایی که در تلویزیونی مثل (دیوار) به کار رفته است به شما این امکان را میدهد جلوی تلویزیون 150 اینجی که به اندازه کاغذ دیواری نازک است بشینید و طوری در تصویر غرق بشید که انگار خودتان آنجا هستید.
امروز یک تلویزیون 70 اینچ هم نمیتواند یک دیوار را کامل بپوشاند . مردم تلویزیون های بزرگ تر میخواهند و فضایش را هم دارند و حالا دیگه تکنولوژی آن هم موجود هست.
 
 

چقدر میخوایم که تلویزیون مان بزرگ باشد؟

بیشترین تقاضا برای تلویزیون ها ی بزرگ در چین است و بعد آمریگا و بعد اوروپا. ولی تقاضای مردم برای تلویزیون های بزرگ 25 درصد افزایش پیدا کرده است.
تلویزیون 8K  شرکت SHARP و تلویزیون 77 اینچ OLED همین شرکت قیمت مشابهی دارند. بعضی ها میگویند صفحه های 8K  به عنوان مانیتور شاید استفاده بشوند اما به عنوان تلویزیون نه.

پس یک تلویزیون 8K باید چقدر بزرگ باشه؟

اگه 40 اینچ کوچک ترین سایز تلویزیون های 4K بود پس کوچک ترین سایز تلوزیون های 8K  باید 80 اینچ باشه. ولی دلیل خوبی است که سایز 65 اینچ این رزلوشن هم موجود باشه. یکی قدرت خرید در چین هست و یکی این که در تلویزیون ها گرافیک هم به اندازه ی نمایش تصویر اهمیت داره.
 
 

مشکل  فریم ریت صفحه های 8K.

ویدیو ها عکس هایی هستند که پشت سر هم قرار میگیرند و عوض کردن سریع آنها تصاویر متحرک تولید میکند پس هر چه قدر تعداد عکس ها بیشتر باشد تصویر روان تر میشود.تعداد عکس ها یا فریم ها که حرکت میکنند رو با فریم بر ثانیه  نشان میدهند.
  تلویزیون های 8k شرکت  sharp فریم ریتی بین  50 تا 60fps رو نشون میدن که برای رزلشونی به این بالایی جوابگو نیست.
اگر شما رزلوشن رو دو برابر کنید باید فریم ریت رو هم دو برابر کنید و اگر این کار رو نکنید تصاویر ناواضح و تلخ میشوند.
 ما برای fUll HD  20/30 FPS، برای 4K 50/60 FPS و برای 8K  100/120 FPS  لازم داریم.
فریم ریت احتمالا از هر چیز دیگه ای برای تلویزیون مهم تر هست و بدون یک فریم ریت خوب  تماشا کردن یک ویدیو در 8K به درد نمیخوره.
متاسفانه فعلا راهی برای اقزایش فریم ریت نیست حتی  HDMI 2.1 standard هم کاری از پیش نمیبره.
 با این تلویزیون از شرکت SHARP میشه تصویر های ثابت رو با یک ورودی USB در 8K تماشا کرد.همچنین تصاویر 4K  رو به 8K ارتقا میده. 
 
 

8K  میتونه 360 و VR رو پشتیبانی کنه.

 هدست های VR  میتونن بهتر کیفیت رزلوشن های بالا رو نشون بدن.
این رزلوشن به تولید کننده های برنامه های زنده هم برای تولید تصاویر عالی توصیه میشود.
 360 با رزلوشن 4K و ویدیو های  کوتاه جالب هست به خصوص برای محتوا های زنده که  این حس رو بهتون میده که انگار خودتون اونجایید چون به شما این امکان رو میده که تصویر رو بچرخونید و همه ی زوایا و جاهای یک برنامه زنده مثل یک استادیم ورزشی رو ببینید.
 هر چند 8K ممکنه از بعضی جهات به درد نخور به نظر برسه ولی کمک میکنه که سایز تلویزیون ها بزرگ تر بشه. احتمالا VR  رو پشتیبانی میکنه و کلا تجربه ی تلویزون تماشا کردن رو تغییر میدهد.
 محصولات و برنامه های هیجان انگیز زیادی قرار است به بازار بیاید که تجربه استفاده از  VR  رو در کیفیت8K  هیجان انگیز تر میکند.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha