گروههای محصولات

رزولوشن 8k (ایت کی) چیست و کی به بازار می آید؟

رزولوشن 8k (ایت کی) چیست و کی به بازار می آید؟
برای مشاهده لیست قیمت تلویزیون LED , LCD کلیک کنید.
صفحه های فوق رزولوشن  به زودی به بازار می آیند.
 چه بخواهید چه نخواهید 8k داره میاد . IFA مثال خوبی برای اثبات این موضوع هست که  8K به زودی به خانه هایتان می آید.فقط یک نگاه به تلویزیون Samsung Q900R 8K TV  بندازید خودتان موافقت میکنید که تلویزیون ها قراره برای همیشه عوض شوند.
 میدانیم که تازه به 4K عادت کردید. حتی شاید به این فکر میکنید که این حد جزئیات زیادی نیست ولی خب به زودی تصاویر و تلویزیون های 8K در خونه علاقه مندان پیدا میشه.
ما این را میدانیم چون گروهی از تلویزیون های 8K در سال 2017 به نمایش در آمدن که در سال 2018 هم ادامه پیدا کرد و ژاپن هم برای المپیک 2020 میخواهد از صفحه های 8K استفاده کند.
تلویزیون 8K قطعا بعد از آن زمان در بازار موجود خواهد بود. در سال 2019 میشه انتظار داشت که این تکنولوژی توی خونه های طرفدارای پر و پا قرص پیدا بشه.
 
 

8K چی هست؟

8K چیزی کمتر از با کیفیت ترین و واضح ترین تصویری که تا به حال دیدید نیست. 4 برابر 4K پیکسل داره. 7680X4320 که به طور کلی 33177600 پیکسل میشه.در 65 اینچ این پیکسل ها اونقدر ریزن که نمیشه اونا رو با چشم از هم تشخیص داد.
 
به چه چیزی باید بگیم 8K ؟
به این دلیل به این تکنولوژی 8k گفته میشود چون تصویرها در آن 8000 پیکسل پهنا دارند. احتمالا بعضی ها به آن میگویند Ultra HD 8K و بعضی ها مثل NHK به آن میگویند  8K Super Hi-Vision 
 

 

رزلوشن  8K چی هست؟

رزولوشن 8k  (ایت کی) 7680X4320 پیکسل هست که همچنین بهش گفته میشه 4320p. به یک دلیل مشابه به Full HD گفته میشد 1080p . صفحه های 8K  تقریبا 33 میلیون پیکسل دارن که یک تصویر 33 مگا پیکسلی رو ارائه میدهد.
 
آیا آن همه پیکسل اضافی لازمند؟
صد در صد! صفحه های Full HD 1080p به دو مگاپیکسل میدهند که حتی در مقابل دوربین گ/وشیتون هم ضعیفه، 4K این تعداد رو به 8 مگاپیکسل افزایش میده. که باز هم زیر آن چیزیست که چشم ما میتواند ببیند و از صفحه ی گوشی های هوشمند هم پایین تراست. پس 33 مگا پیکسل میتواند آن تصاویر مهیج را برای ما فراهم کند یا حد اقل یک تئوریه.
 
 

کی 8K به فروش میرسه؟

بر اساس چیزی که در IFA2018 گفته شد این صفحه ها باید از آخر 2018 کم کم به فروش برسند و با حضور پر رنگ تری آن را  در CES 2019. ولی خوب فروش این تکنولوژی بیشتر به محتوا های 8K بستگی دارد.
 

 آیا تولید کننده ها تلویزیون های 8K رو آماده دارن؟

بله هم الان دارند؛ هم چند سال پیش داشتند. SkyWorth یک صفحه ی 65 اینچ داره؛ Chang Hong هم همین طور. Hisense  هم یک تلویزیون 98 اینچ داره. و مدل های دیگه ای هم هستن. ولی مشکل اینه که محتوایی برای پخش در 8K وجود نداره. اونطور که تولید کننده های این تلویزیون ها میگن  از این صفحه ها به عنوان مانیتور استفاده کرد. همچنین این تلویزیون ها ضخامت زیادی دارند.
 البته الان دیگه این طور نیست و موج جدید این تلویزیون ها مثل تلویزیون های 4K نازک هستند.
 
 

 کی این تلویزیون ها در بازار معمول میشن؟

Samsung, Toshiba, Sony, LG, Sharp و بسیاری دیگر از شرکت ها تلویزیون های 8k شان را آماده کردند. انتظار داریم که این اتفاق در اوایل سال 2019 بیفته.
 
آیا تلویزیون های 8k  به  HDMI 2.1 نیاز دارن؟
بله؛ همه ی آنها با کابل اختصاصی جدیدی نیاز دارند.  HDMI 2.1بهرین گزینه ای هست که میتونه تصاویر 4k را با سرعت 60 فریم بر ثانیه  به تلویزیون انتقال بدهد.
محتوا های 8k  از کجا میان؟
منابع زیادی هستند که محتوا های 8k تولید کنند. اول از همه هالیوود که کارگردان های آن از قبل شروع به استفاده از دوربین های RED Weapon 8K cameraکردند فیلم نگهبانان کهکشان هم با همین دوربین ها گرفته شده است.
 دوم، المپیک ژاپن که به این معنیه که باید تا 2020 صبر کنیم. 
و آخرین مورد ؛ 8k رو هر کدوم از ما میتونیم تولید کنیم. دوربینای 360 شرکت GoPro Omni VR و Insta360 Pro رزلوشن 8k رو پوشش میدهند. VR امروز خوب به نظر میرسد ولی کمبود وفاداری داره. اگه به صرفه بود آنها همین الان هم هدست های 8K تولید میکردند. ولی این هدست ها در برنامه کارشان قرار دارد و در آینده تولیدش میکنند.
 برای مدت موقت پردازش گرهایی خواهند بود که تصاویر 4K و  full HD رو ارتقا میدهند وبرای 8K آماده شون میکنند.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha