گروههای محصولات

تلویزیون های مدل 2018 سامسونگ (samsung) و چیزهایی که درمورد آنها باید اطلاع داشته باشید

تلویزیون های مدل 2018 سامسونگ (samsung) و چیزهایی که درمورد آنها باید اطلاع داشته باشید

معرفی Samsung QLED 2018 models

در 2018 samsung در عرصه ی تلویزیون های QLED خیلی پیش رفت که نسخه ی آخر LED/LCD هایی هست که از تکنولوژی Quantum Dot  بهره میبرن.
ولی همه چیز اونجوری که باید پیش نرفت.هر چند که در روشنایی و اشباع رنگ ها به درجه ی خوبی رسید ولی در نور دهی حاشیه ای گیر کرد. در واقع وقتی شما روشنایی رو تا 2000 نیت بالا می برید روشنایی حاشیه ای قدرت پشتیبانی کردنش رو نداره. این مشکلات با گرونی قیمت ها هم جمع شد.
Samsung از اشتباهاتش درس گرفته. اون با QLED در 2018 ادامه داده ولی قیمت ها خیلی پایین ترن و کارایی تلویزیون ها روی رنگ سیاه هم بهتر شده است.
مدل ها شامل موارد زیر میشن:
Samsung Q9FN
Samsung Q8CN / Samsung Q8FN (US only)
Samsung Q7FN
Samsung Q6FN
SAMSUNG  یک N به آخر مدل ها اضافه کرده تا اونا رو از مذل های پارسال جدا کنه. 
پارسال فقط سری های 9،8 و 7 موجود بود ولی امسال سری 6 هم اضافه شده. سایز های متنوع تر هم امسال ارائه میشه که برای کسایی که فضای زیاد ندارن یا فضای بزرگی دارن عالیه.همچنین کیفیت تصویر هم ارتقا داده شده.
 
 

Samsung Q9FN – 55, 65, 75 and 88 inches

Samsung QE55Q9FN
Samsung QE65Q9FN
Samsung QE75Q9FN
Samsung QE88Q9FN
مهمترین چیزی که در مورد مدل های 2018 وجود داره اینه که اون نور دهی از پشت رو همراه با نور دهی حاشیه ای دارن. این مهمه چون Q9 تا 2000 نیت روشنایی داره. همچنین این مدل ردیف کامل نقاط کم نور رو با صدها نقطه ارائه میده.
این کنترل رنگ رو خیلی بالا میبره. ولی SAMSUNG یاد گرفته که به همین اکتفا نکنه.برای بیشتر کردن کیفیت رنگ سیاه می خواهد  صفحه هایی که فیلتر رنگ سیاه و ضد بازتاب هستند رو به کار بگیره که برای به حد اقل رسوندن نشت رنگ و روشنایی زننده طراحی شده. 
این مدل پرچم دار تلویزیون های SAMSUNG در سال 2018  هست. فرمت های  HDR,HLG,HDR10
وHDR10+ رو پشتیبانی میکنه .
 این تغییرات جواب داده . ما یکی از تلویزیون های OLEDLG 2017، ZD9 SONY2016   و این تلویزیون رو با هم مقایسه کردیم و SAMSUNG  از دو تای دیگه بهتر عمل کرد.
 
در مقابل OLED چطوره؟ وقتی با فاصله ی نرمال با تلویزیون اونل رو مقایسه کردیم متوجه فرق خاصی نشدیم. ولی وقتی از فاصله ی نزدیک اونا رو مقایسه کردیم در QLED کمی نشت رنگ دیدیم که زیاد قابل توجه نیست. به هرحال نمیشه انتظار داشت که LCD بتونه با  OLED رقابت کنه.
نتیجه: الان LED/LCD ها خیلی نزدیک تر به OLED هستن . اگه قیمت این تلویزیون ها قابل قبول باشه ، میتونه رقیب خوبی برای OLED  باشه. قیمت ها هم به نظر خوب میان. مدل Q9FN در سایز 55 اینچ 3000 یورو و در سایز 65 اینچ 3799 یورو قیمت داره که خوبه.
 SAMSUNG امسال توجه بیشری به فرم و شکل تلویزیون هایش کرده و به شما این امکان رو میدهد که راحت تر تلویزونی را انتخاب کنید که با خونه تون هماهنگی داره. اول از همه تلویزیون ها امسال کابل نامرئی دارن که دیدنشون خیلی سخته.
اخرین تغییر کسایی رو جذب میکنه که از یک صفحه ی خالی خوششون نمیاد. صفحه به جای اینکه خاموش شه یک عکس پس زمینه رو به عنوان سکرین سیور نشون میده. یکی از انتقاد ها اینه که این ویژگی میتونه پر مصرف باشه ولی SAMSUNG  میگه ای این ویژکی خیلی کم مصرفه و تقریبا هر ماه 0.59 دلار هزینه میبره.
 
 

Samsung Q8CN – 55 and 65 inches

Samsung QE55Q8CN
Samsung QE65Q8CN
SAMSUNG در حال حاضر تنها تولید کننده ای است که به طور گسترده از صفحه های خمیده استفاده میکنه. Q8CN تنها مدل QLED هست که صفحه ش خمیده است.
 این مدل  همه امکانات  Q9FN داره به جز چند مورد از آن. قله ی نور به 1500 نیت کاهش پیدا میکنه و ردیف کامل نقاط کم نور رو هم نداره. Q8CN, Q7FN و Q6FN از حاشیه ی پایینی نور دهی میشن ولی باز هم فیلتر رنگ سیاه رو دارن.
 
 
 

Samsung Q7FN – 55, 65 and 75 inches

Samsung QE55Q7FN
Samsung QE65Q7FN
Samsung QE75Q7FN
یک تلویزیون بزرگ میخواید ولی بودجه تون زیاد نیست؟ این مدل چیزیه که دنبالش هستید. قله رنگش 1500 نیت هست و امسال سایز 75 اینچش هم موجوده که پارسال نبود.
هر چند در دسته بندی از دو مدل دیگه پایین تر هست ولی همون تعداد ورودی رو ارائه میده.
 
 
 

Samsung Q6FN – 49, 55, 65, 75 and 82 inches

Samsung QE49Q6FN
Samsung QE55Q6FN
Samsung QE65Q6FN
Samsung QE75Q6FN
Samsung QE82Q6FN
سری 6 سال قبل QLED نبودولی امسال شما با پرداخت قیمت کمتری میتوانید کیفیت تصاویر QLED رو در سری 6 داشته باشید.
قله ی نور به 1000 نیت کاهش پیدا میکنه که از مدل های دیگه پایین تر هست. همچنین تکنولوژی Ultra Black رو هم  در این تلویزون از دست میدیم ولی این زیاد هم مهم نیست؛ این مدل به اندازه ی نصف مدل Q9FN, روشنایی داره پس لازم نیست که تکنولوژی هاش هم به اون اندازه قدرتمند باشند. ورودی های HDMI در آن به اندازه ی بقیه است ولی ورودی های USB دو تا هست که کمتره.
طراحیش هم ساده تره.
 

 

Coming Soon): 8K Micro Full Array – the Samsung Q9SN) به زودی

 
در نیمه ی دوم 2018 شاهد یک تکنولوژی جدید خواهیم بود (MFA) که فقط یک مدل خواهد داشت. Q9SN  85 اینچ.
ولی چرا ؟ چه نیازی به 8K هست در حالی که  4K  هنوز کامل بازار رو تسخیر نکرده.حتی هیچ محتوایی در کیفیت 8K هم وجود نداره.
  SAMSUNG میگه وقتی شما یک تلویزیون 4K  رو تا سایز 82 اینچ بزرگ کنید کیفیتش میاد پایین. هدف  SAMSUNG اینه که تصاویر4K رو غنی بکنه و به 8K ارتقا بده. بعضی از تلویزیون ها الان هم تصاویر HD  رو به  4K ارتقا میدن. این شرکت هم میخواد همین کار رو با تصاویر 4K بکنه.
 
 

قدم بعدی : Micro LED

SAMSUNG هنوز کارش تموم نشده. اون داره روی تکنولوژی ای کار میکنه که اسمش Micro LED است
این جاییه که ( SAMSUNG) سامسونگ ال سی دی ( LCD)  رو ول میکنه و یک تکنولوژی جدید رو به کار میگیره. اون میگه که این تکنولوژی کمتر از OLED انرژی مصرف میکنه و دیرتر تنزل میکنه. 
ریشه ی این تکنولوژی از تکنولوژی LED های سینما ست که LED های ریز رو کنار هم جمع میکنه تا یک تصویر عضیم رو به وجود بیاره. ایده همونه. در CES 2018  این شرکت مدل 146 اینچ  این تکنولوژی رو معرفی میکنه و بهش ،دیوار، میگه. هنوز معلوم نیست که این سیستم چجوری کار میکنه یا سایز هاش کدوما خواهند بود ولی میشه گفت که صد در صد سایز های کوچیک تری ازش تولید میشه.
 
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha