گروههای محصولات

نحوه کار کولر گازی اینورتر و دلیل برتری آن به کولرگازی های معمولی

نحوه کار کولر گازی اینورتر و دلیل برتری آن به کولرگازی های معمولی
کسانی که برای خرج کردن پول خیلی وسواس به خرج میدن ممکنه احمق به نظر برسن و کلا خصوصیت احمقانه ایه ولی وقتی صحبت از خرید خرید کولر گازی میشه خصوصیت خیلی خوبیه. چون که یک کولر گازی اینورتر inverter  از یک کولر گازی با سرعت ثابت گرون تره، اونا به خاطر طول عمر دستگاه شون روی قیمت حساس میشن. کولرگازی اینورتر inverter  با نگهداشتن کمپرسر در دمای ثابت بدون خاموش روشن کردن اون مصرف برق رو کاهش میده.
هر چند جنبه ی اقتصادی تنها دلیلی نیست که کولر گازی اینورتر باید ترجیح داده بشه؛بلکه بر اساس نیاز های دمایی ای که وجود داره در شرایط مختلف متفاوت عمل میکنه که این خاصیت راحتی هرچه بیشتری رو به ارمغان میاره. 
بذارید با گشتن به دنبال بهترین مثال برای این تکنولوژی در قالب کولر گازی Voltas All Star Inverter  ها ببینیم چه چیزی کولر گازی های اینورتر( inverter ) رو برتر میکنه.
 
 
یک کولر گازی چه طور کار میکنه؟
قبل اینکه بفهمیم یک کولر گازی اینورتر( inverter  )چه طور کار میکنه بیاید یه نگاه مختصری به اینکه یک کولر گازی معمولی چه طور کار میکنه بندازیم. یک کولر گازی یک ماده ی خنک کننده رو در یک لوله مسی حلقه ای به گردش درمیاره. این لوله در دستگاه های داخلی به اسمcoil evaporator شناخته میشه که شامل یک ماده خنک کننده در حالت بخار هست که در لوله حرکت میکنه و گرمای اتاق رو میگیره بعد این ماده به کندانسر خارجی منتقل میشه جایی که متراکم کننده متراکمش میکنه واز بخار به مایع تغییر حالت میده ؛ نتیجه ی این تغییر حالت اینه که ماده ی خنک کننده میتونه گرمایی رو که از خارج جذب کرده به محیط بیرون منتقل کنه. همون طور که معلومه  بیشتر فرایند خنک کنندگی به خاطر تغییر فاز ماده ی خنک کننده  اتفاق میوفته.
 
 
کولر گازی با سرعت ثابت: مثل ماشینی که به دفعات خاموش و روشن میشه!
درباره ی کولر گازی با سرعت ثابت میشه گفت وقتی که دستگاه روی دما خاصی تنظیم میشه با تمام قدرت کار میکنه که به دمای مورد نظر برسه بعد خاموش میشه تا وقتی دما به بالا تر از حد تعیین شده میرسه بعد دوباره روشن میشه و با تمام قدرت کار میکنه و این کار رو بار ها و بار ها تکرار میکنه ؛ که این باعث بالا رفتن مصرف برق میشه.
یک تشبیه خوب اینه که تصور کنید شما ماشینتون رو باید بارها خاموش و روشن کنید وقتی دارید ازش استفاده میکنید  که این باعث میشه از سوخت استفاده ی مطلوب نشه. در نتیجه در طولانی مدت هزینه بردار میشه.
 
 
کولر گازی اینورتر
به هر حال تفاوت اصلی کولر گازی های  اینورتر(Inverter ) در نحوه ی کارکرد کمپرسورها و نحوه ی برق رسانی کلی به دستگاه هست. بذارید به مثال ماشین برگردیم؛ حالا همون ماشین رو تصور کنید که مکانیسمی داره که سرعت رو بر اساس وضعیت ترافیک کنترل میکنه و فقط یک بار روشن وخاموش کردن نیاز داره که باعث میشه مصرف سوخت به حد اقل برسه. این دقیقا کولر گازی  Inverter  رو توضیح میده که سرعت های متفاوتی رو بر اساس فضا و نیاز های دمایی ارائه میده.
به جای خاموش و روشن کردن متراکم کننده ،کولر گازی های اینورتر (Inverter ) با توجه به نیاز دمایی  سرعتش رو کم و زیاد میکنن. که با این روش میتونن زود تر به دمای تعیین شده برسن و راحت تر اون دما رو نگهدارن. از اون جایی که متراکم کننده با تمام قدرت کار نمیکنه این تکنولوژی به کولر گازی اینورتر(Inverter ) این امکان رو میده که بر اساس نیاز های دمایی آنی قدرتش رو تغییر بده.
Voltas All Star Inverter ACs یک سر وگردن از کولر گازی های اینورتر (Inverter)  معمولی بالاترن. اون بر اساس تکنولوژیTwo Stage Steady Cool Compressor کار میکنه که در دو مرحله فرایند حجیم شدن و متراکم شدن رو انجام میده که سرمایش ثابت صرفه جویی بیشتری رو ارائه میده. بیشتر اینکه این نوع برخلاف کولرگازی های اینورتر( Inverter  ) معمولی با جریان برق مستقیم کار میکنن که این باعث صرفه جویی هرچه بیشتر در انرژی میشه. 
این به معنی قبض های برق کم تر و راحتی بیشتر برای شماست پس در انتخابتون دقت کنید.
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha