گروههای محصولات

نحوه نصب کولر گازی پنجره ای و قابل حمل

نحوه نصب کولر گازی پنجره ای و قابل حمل

نحوه نصب و لوازم مورد نیاز برای نصب کولر گازی پنجره ای و قابل حمل

 


قبل از نصب کولر , اطمینان حاصل کنید که پنجره سالم است . هر گونه پوسیدگی و آسیب را تعمیر کنید و اگر رنگ آن رفته دوباره رنگ کنید . در حالت ایده آل پنجره ای که شما انتخاب می کنید باید نزدیک به مرکز اتاق بوده و از تابش آفتاب بعد از ظهر در امان باشد . اگر شما باید بین این دو گزینه یکی را انتخاب کنید , سایه را ترجیح دهید .

کولر گازی پنجره ای خود را در نزدیکی یک پریز برق وصل کنید و یا یک پریز برای آن نصب کنید و به این ترتیب از استفاده از رابط ها با سیم های بلند خود داری کنید .

 

 

 

 برای نصب کولر گازی پنجره ای به چه چیزهایی نیاز دارید ؟ ابزار : درل / مته وسیله اندازه گیری آچار پیچ گوشتی قیچی / ابزار چاقو  مواد : کولر فوم جلوگیری از عبور هوا پیچ های قابل استفاده برای چوب و فلز

مرحله 1 : کولر را سوار کنید

نصب و راه اندازی یک کولر گازی پنجره ای یک کار نسبتا ساده است که خودتان می توانید آن را انجام دهید . به دلیل آنکه کولر گازی معمولا سنگین است , ممکن است به نصب یک پایه نیاز داشته باشید تا آستان پنجره وزن آن را تحمل کرده و از آن پشتیبانی نماید . براکت را با پیچ های فلزی برای صفحه های فلزی و با پیچ های چوبی برای صفحه های چوبی یا وینیلی محکم و ثابت نمایید . سپس سطح بین براکت و آستان پنجره را تنظیم نمایید .

پنل های آکاردئون مانند را که ممکن است در کیت نصب کولر گازی شما گزاشته شده باشد را بر روی اطراف کولر گازی خود نصب نمایید . سپس کولر گازی را بر روی براکت نصب شده قرار دهید . کولر باید به صورتی محکم و پایدار بر روی فریم قرار گیرد . حتما از کسی بخواهید که در بلند کردن کولر به شما کمک کند .مرحله 2 : کولر گازی را ایمن سازی کنید
با کولر گازی که به صورت ایمن در جای خود قرار گرفته است از فشار بر روی پنجره کم خواهد شد . پنل های آکاردئون مانند را در جای خود در دو طرف کولر قرار داده و با پیچ آنها را محکم کنید .

اکنون به وسیله فوم درزگیر که احیانا در داخل کیت نصب کولر گازی گنجانده شده است و مانع از عبور هوا می شود فاصله بین قاب و چارچوب پنجره را کامل ببندید . این فوم درزگیر ب صورت محکم و کامل کل درز موجود را گرفته و مانع از عبور حشرات , گرد و خاک و حرارت خواهد شد . کیت شما همچنین ممکن است شامل یک براکت ال ( L ) مانند باشد که برای ایمن سازی کولر گازی و جلوگیری از فشار بر پنجره باز می شود . در نهایت کولر گازی خود را به برق وصل کنید , درجه حرارت مورد نظر خود را تنظیم کنید و اتاق خود را خنک کنید .

 

 


 

نحوه نصب کولر گازی قابل حمل یا پرتابل

چگونگی نصب کولر گازی قابل حمل یا پرتابل
 

اگر شما به دنبال نصب کولر گازی قابل حمل هستید از دستور العمل های زیر پیروی کنید .

ابتدا عرض پنجره خود را با استفاده از یک متر نواری اندازه گیری کنید . به وسیله فوم درزگیر درزهای موجود در پنجره خود را برای جلوگیری از ورود حشرات , گرد و غبار و حرارت کاملا مسدود کنید . سپس براکت پنجره را که داخل کیت شما قرار دارد متناسب با پنجره خود تنظیم کنید . برخی از براکت ها را باید به اندازه پنجره خود برش دهید اما برخی دیگر قابلیت قفل شدن به پنجره را دارند .

براکت را به وسیله براکت های ال ( L ) شکل ایمن سازی کنید . همچنین کیت شما ممکن است شامل پیچ و مهره هم باشد . در مرحله بعد هر دو سر شیلنگ را متصل کنید . یک سر آن را به کولر گازی و سر دیگر آن را از پنجره به خارج از اتاق ببرید . سعی کنید شیلنگ را خم نکنید .

از آنجا که اکثر شیلنگ های خروجی این کولر ها در حدود 5 فوت طول دارند باید کولر را به یک خروجی در کنار پنجره وصل کنیم . قبل از عملیات دکمه تنظیمات مجدد را بزنید . اکنون کولر گازی خود را روشن کرده , آن را روی درجه حرارت مورد نظر خود تنظیم کرده و اتاق خود را تا دمای مورد علاقه خود تنظیم کنید .

برای مراقبت از کولر گازی قابل حمل خود , به صورت مداوم فیلتر آن را تمیز کرده و آب کندانس کولر را در صورتی که برای مدت طولانی از آن استفاده نمی کنید تخلیه کنید .

 
دیگ چدنی شوفاژکار 24 دو شنبه 1395

بسیار عالی

هیتر گازی 6 شنبه 1395

خیلی خوب

مهرداد لطفی نیا 19 دو شنبه 1396

سلام
اجالتن توضیحاتی که در سایت قرار دادین بسیار مختصر و ناکافیست
عنایت فرمایید توضیحات را کامل و بصورت تکمیلی ارائه دهید،
مثلا..
اجزای کولر گازی پنجره ای
افقی یا عمودی بودن کولر،
یا امکان نصب عمودی کولر
فیلترهای هوا
فیلتر صافی
چگونگی تعویض فیلترها
و در آخر
آیا امکان دارد که فقط دهانه کولرگازی به پنجره راه داشته و بقیه اجزاء بیرون از پنجره باشد..؟
مثال:
استفاده از پنجره هایی که ورودی آنها کمتر از سی سانتیمتر است


ممنون میشم از پاسخگوییتون

تابلوسازی 11 چهار شنبه 1396

خیلی خیلی عالی بودش

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha