گروههای محصولات

تفاوت بین کولر گازی ها با گاز r22 و r410a

تفاوت بین کولر گازی ها با گاز  r22 و r410a
تفاوت بین کولر  R22 و R410A  : 
 
هنگامی که واحد تهویه انتخاب می کنید، یکی از جنبه های مهم، نوعی از کولر مورد استفاده است. دو اصلی R22 و R410A  خواهند بود که به ترتیب نیز به نام فریون و پورون شناخته می شوند. دو نوع کولر در یک سیستم قابل تعویض نیست، بنابراین شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که قبل از خرید سیستم خود را انتخاب کنید . برخی از تفاوت های بسیار مهم بین دو کولر وجود دارد .
 
خواص R22  : 
 
R22  اغلب به عنوان فریون نامیده می شود، که در واقع یکی از مارک های برتر است . R22  دیگر برای سیستم های جدید استفاده نمی شود، زیرا در سال 2010 به علت داشتن آب کلروفلوئورو کربن (HCFC) آن را قطع کردند . نشان داده شده است که به تخریب ازن کمک می کند . بنابراین، به احتمال زیاد اگر شما یک سیستم جدید دارید ، از R22 یا فریون استفاده نخواهید کرد ؛ با این حال ، با سیستم های قدیمی، شما باید آنچه را که استفاده می کنید بررسی کنید. یکی از چیزهایی که باید در مورد R22  بدانید این است که علاوه بر آسیب به محیط زیست ، به دلیل قطع شدن آن ، منابع محدود است . 
 
خواص R410A : 
 
R410A  اغلب پورون نامیده می شود، نام تجاری اصلی مربوط به این نوع کولر است. این هیدروفلوئورو کربن (HFC) است که به لایه اوزون آسیب نمی رساند. بنابراین، برای سیستم های تهویه جدید مسکونی مورد تایید قرار گرفته است و تا سال 2015 استاندارد ایالات متحده را به خود اختصاص می دهد . اکثر واحدهای تهویه هوا به طور خودکار از R410A استفاده می کنند ، اگر چه هنوز هم باید قبل از خرید نهایی بررسی کنید. اگر یک واحد نسبتا جدید دارید که از سال 2010 بزرگتر است، باید بررسی کنید که آیا ازR22 یا R410A استفاده می کند . 
 
تفاوت عملکرد :
 
R410A  نه تنها برای لایه اوزون بهتر است ؛ همچنین عملیات کلی بهتر انجام می شود. این گرما را بهتر از R22 جذب می کند و هوا را خنک تر می کند تا گرمای بیش از حد نباشد. علاوه بر این، این می تواند با فشار بالاتر کار کند ، بنابراین کمپرسورهای موجود در واحدهای ساخته شده برای مقابله با فشار بیشتر راحت نیست . سیستم هایی که از R410A استفاده می کنند نیز از روغن مصنوعی برای روانکاری استفاده می کنند ، نه روغن های معدنی مانند سیستم های R22 . روغن مصنوعی محلول تر است ، و کل سیستم را کارآمد تر می کند. بنابراین، R410A بهتر ازR22 کار می کند و سیستم های کارآمدتری دارد . 
 
شارژ خشک : 
 
با استفاده از قانونR22 در واحدهای جدید، برخی از شرکت ها راهی برای ادامه استفاده از R22  سیستم های جدید با تولید واحدهای شارژ خشک پیدا کرده اند . این واحدها بدون کولر در کارخانه نصب شده اند . تکنسین باید به خانه شما برود تا واحد شما را بپردازد. اگر چه تا کنون قانونی است ، گاهی اوقات بهترین انتخاب برای خانه شما نیست . برای یک محصول R22 کاهش می یابد ، که قیمت را در آینده افزایش می دهد و یافتن کولر را مشکل تر می کند . علاوه بر این، R410A برای محیط زیست بهتر است و واحدهای کارآمدتر و صرفه جویی در هزینه شما هستند . واحد شارژ خشکی ضمانت بسیار طولانی ندارد . هنگامی که تصمیم گیری بین فریون و پورون می آید ، تصمیم گیری بسیار دشوار نیست . صنعت HVAC و مقررات بیشتر یا کمتر تصمیم گیری برای شما انجام دادند . R410A  بهتر از هر دو برای سیستم کارآمد و برای کمک به محیط زیست بهتر است . هنگام خرید یک سیستم جدید ، مطمئن شوید که R410A  به جای یک سیستم شارژ خشک استفاده کنید . 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha