گروههای محصولات

تلویزیون پیشرو 2017 سونی - نمای کلی

تلویزیون پیشرو 2017 سونی - نمای کلی
 
در سال 2017 سونی اولویت اصلی پشتیبانی از Dobly Vision و اولین تلویزیون OLED  بزرگ خود را معرفی می کند - سونی A10 . تمام تلویزیون های 4K  دارای پلت فرم Android TV و سونی خواهد شد، به عنوان اولین شرکت، مدل های HD  قادر به معرفی Full HD است . 3D تقریبا خارج از تلویزیون های منحنی است . Flatpanels HD تلویزیون 2017 سونی شما نمای کلی را به ارمغان می آورد . 
 
تلویزیون مقدم 2017 سونی : 
تلویزیون مقدم 2017 سونی ممکن است در نگاه اول به نظر می رسد ادامه یک ترکیب 2016 باشد اما نگاهی نزدیکتر و دراکثر تلویزیون ها به روز رسانی هایی مهم را خواهید یافت . مهمترین تغییر این است که سونی نخستین تلویزیون OLED بزرگ خود را معرفی می کند که A1 نامیده می شود . LCD Z9D از سال 2016 به 2017 منتقل خواهد شد در حالی که بقیه این مجموعه شامل نسخه های 80، 85، 90،93 و 94 می باشد . 
تم اصلی همان سال گذشته است.بهبود کیفیت تصویر در اطراف رزولوشن 4K و HDR  (محدوده دینامیکی بالا) چرخش می یابد که دامنه ی رنگ پویا را گسترش می دهد . تلویزیون بر اساس سیستم عامل Google Android است و طرح های کلاسیک سونی با OLEA1 مثل ستاره است .A1  درهر دو حالت روشن و خاموش خیره کننده به نظر می رسد . 
 
 
تلویزیون های منحنی در تلویزیون سونی این سال وجود ندارد : 
برخی از نکات جالب دیگری که در اینجا وجود دارد اینکه 3D به همان خوبی پیش رفته است . Z9D سال گذشته همچنان 3D فعال را ارائه می دهد، اما این تنها به این دلیل است که براساس یک پانل LCD  2016 که 3D هنوز هم به حساب می آید . بقیه ترکیبات 3D را حذف خواهند کرد. همچنین تلویزیون های منحنی در سالن تلویزیون سونی وجود ندارد.
بیایید با مهمترین موضوع شروع کنیم: کیفیت عکس . Z9D و A1 هر دو از محصولات گل سرسبد سونی در سال 2017 خواهند بود و Z9D دارای مزیت های LCD کلاسیک مانند روشنایی بالا و A1 دارای مزایایOLED مانند کنترل رنگ روشن / رنگ واقعی سیاه و سفید و پیکسل است . از اینجا، ما به پایین ترین سطح X94E و X93E حرکت می کنیم که به ترتیب همانند سال گذشته، کم نور وLED لبه های آرایه ای هستند . جالب توجه است، سونی تصمیم دارد تا سری جدید X90E را که شامل نور کم آرایه ای برای کیفیت تصویر بهتر و تولید HDR نیز باشد، شامل کند .  X85E در سال 2017 به پانل LCD LG تبدیل خواهد شد، که خبر خوبی در مورد اینکه X86E بر روی IPS LCD در سال گذشته اجرا شده بود، بسیار خوب است . 
 
 
ما در حال حاضر OLED  جدیدA1 را چندین بار دیده ایم و به نظر می رسد خیره کننده است . تلویزیون OLED با استفاده از یک مفهوم بلندگو سخنرانانه که در آن دو محرک از طریق پانل OLED ارتعاش برای پخش صدا است ارسال میکند . این امکان وجود دارد زیرا پانل OLED  تنها از یک لایه ساخته شده علاوه بر این، یک ساب ووفر در پایه ی آن ساخته شده است . این کمک می کند تا ظاهر فوق العاده تمیز A1 ایجاد شود . 
از جلو ، تلویزیون OLED سونی به نظر می رسد یک قطعه شیشه ای است و اساسا دقیقا همان چیزی است که هست . پیکسل OLED را می توان در یک محدوده از مواد، از جمله شیشه، پلاستیک و فلز، سپرده، که از یک نقطه نظر طراحی  یک تکنولوژی صفحه نمایش بسیار متنوع است . سونی OLED A1 در اندازه های 55، 65 و 77 اینچی در دسترس خواهد بود . 
سونی همچنان از بازگشت به لوگوی "UHD Premium" امتناع می ورزد، احتمالا به دلیل ابتکار عمل سامسونگ است . به طور کلی، سونی سعی در ارتباط با مشخصات خود ندارد، بلکه ترجیح می دهد از شرایطی مانند Triluminos وX-Tended Dynamic Range Pro استفاده کند . اولی مربوط به فضای رنگی گسترش یافته است که استانداردهای HDR را پوشش می دهد و دومی این است که سونی می گوید که یک تلویزیون داده دارای دامنه دایمی مورد نیاز برای تولید HDR مناسب است . سونی سعی کند در مشخصات نادیده گرفته شود اما هنوز احساس عجیب و غریبی برای استفاده از کلمات بی معنی برای توصیف چیزهای شناخته شده وجود دارد . اعداد بعد از این ، معنی دار تر هستند . 
 
سونی Dobly Vision را در سریX93E، X94E، A1، و Z9D پشتیبانی خواهد کرد : 
پس چه چیزی در بخش کیفیت تصویر نسبت به سال 2016 تغییر کرده است؟ خوب، ما نیاز به بررسی نمونه برای تایید داریم ، اما سونی به ما می گوید که هر دو سری 93 و 94 دارای روشنایی بالاتر پیک (برای HDR) و حجم رنگ تا حدی بیشتر است . البته OLED A1 کیفیت تصویر را فقط به OLED می دهد و در سال 2017 این به معنی نزدیک شدن به 1000 نیت روشنایی، نزدیک به 100% DCI-PS رنگ و البته سطح دقت پیکسل است . یکی دیگر از بروزرسانی فنی مهم در سال 2017 این است که سونی از فرمت Dobly Vision HDR در X93E، X94E، A1 و Z9D پشتیبانی خواهد کرد . Dobly Vision کیفیت تصویر HDR را به طریق مختلفی بهبود می بخشد، اما شما به وضوح به محتوای Dobly Vision نیاز دارید . 
به همین دلیل است که ذهنیت غلط است که سونی Dobly Vision را از نخستین پخش کننده Blu-ray مصرفی خود یعنی X800 حذف کرده است . نام مدل به این معنی است که یک بازیکن X900 سونی بعدا در سال 2017 وارد خواهد شد، اما این فقط گمانه زنی در مورد ماست . X800 با استفاده تجربه از فرمت HDR ULTRA HD Blu-ray، یعنی رزولوشن 4K و HDR را ارائه می دهد . اگر می خواهید محتوای Dobly Vision را داشته باشید، باید محتوای آن را از طریق Netflix یا Amazon جریان دهید - یا فقط یک دستگاه پخش Blu-ray UHD با Dobly Vision از نام تجاری دیگر خریداری کنید . 
 
 
سونی همچنین سومین فرمت HDR HLG را در تمامی تلویزیون های 2017 خود خواهد داشت و حتی بروزرسانی های سیستم عامل را برای مدل های 2015 و 2016 نیز به نمایش می گذارد . HLG یک فرمت HDR است که توسط تلویزیون BBC و ژاپن NHK برای تلویزیون پخش شده است . بعید است که توسط پخش کننده های جریان اصلی مانند Netflix و Amazon تصویب شود، اما اگر شما HDR را از طریق کانال های پخش HLG بخواهید، اولویت برای یادآوری است . 
صحبت از Netflixو Amazon ما را به Android TV می آورد . سونی با استفاده از سیستم عامل تلویزیون گوگل در سال 2015 شروع به کار کرد و از آن به بعد روی آن تکرار شده است . تلویزیون های 2017 نسخه 6 آندروید را در هنگام راه اندازی اجرا خواهد کرد، اما بعدها به روز رسانی نرم افزار به نسخه 7.0 (Nougat) می رسد . این ویژگی های جدید را به تلویزیون می آورد و امیدوارم پلت فرم را پایدار تر سازد . هیچ مخفی نیست که سونی سهم مسائل مربوط به اندروید را در گذشته داشته باشد، اما این شرکت امیدوار است که پایداری آن در نهایت به پایان برسد . 
پلت فرم آندروید تلویزیون دسترسی به برنامه هایی مانند Netflix ، Amazon، YouTube ، HBO، Hulu و بسیاری دیگر را فراهم می کند . شما می توانید فیلم ها را از فروشگاه فیلم های Google Play اجاره کنید و بازی ها را از فروشگاه Google Play دانلود کنید . برنامه های پخش رسانه ای مانند Kodi ، Plex و VLC و چیزهای دیگر برای کشف آنها وجود دارد . همه چیز را با کنترل از راه دور تلویزیون سونی کنترل کنید که دارای میکروفون داخلی برای جستجوی صوتی است . متاسفانه، سونی هیچ پیشرفت قابل توجهی در کنترل از راه دور با قیمت ارزان نکرده است .
داشتن پلت فرم Android TV همچنین به این معنی است که Chromecast یکپارچه شده است . از تلفن یا رایانه لوحی شما میتوانید به صورت بیسیم بر روی ویدیوها به تلویزیون فشار دهید . تلویزیون اتصال به سرور جریان تبدیل می کند، بنابراین می توانید از تلفن خود برای کارهای دیگر استفاده کنید . 
اگر شما در اروپا زندگی می کنید و همچنان ترجیح می دهید که تجربه مشاهده کانال قدیمی را تجربه کنید، می توانید از قابلیت های دو سیم کارت سونی از سری XE85 بهره ببرید . این به شما اجازه می دهد یک کانال را هنگام تماشای یک کانال دیگر ضبط کنید . شما همچنین می توانید ضبط و برنامه های دیگر را انجام دهید . همه چیز این است که شما یک Hard Disk خارجی USB را وصل کنید .
 
  
 
تلویزیون اندروید در تمام مدل های 4K در دسترس خواهد بود اما هیچ یک از مدل های Full HD نیست :
تلویزیون اندروید در تمام مدل های 4K در دسترس خواهد بود، اما هیچ یک از مدل های Full HD، یعنی تمام مدل های X80E و بالاتر در دسترس نخواهدبود . 
خط HD به شدت کاهش یافته است و شامل تنها سه محدوده است . سونی می گوید که هر سه با محتوای HDR سازگار هستند و محدوده W75E حتی شامل سیستم Triluminos است که گستره رنگ را گسترش می دهد. با این حال، این تلویزیون های کم پایان است و انتظار نمی رود که HDR به اکسل برسد . سونی این اولین تلویزیون های HD را به عنوان راه مقرون به صرفه برای بررسی HDR از طریق PlayStation4 ایجاد کرده است. علاوه بر بازی ها، HDR Netflixو YouTube نیز در دسترس خواهند بود. توصیه ما چیست؟ اگر می خواهید HDR واقعی را تجربه کنید، مایل باشید که بیشتر هزینه کنید .
چه چیز دیگر؟ مجموعه معمولی از ویژگی های کوچکتر وجود دارد . سریعترین نوع "ac" نوع Wi-Fi در بیشتر تلویزیونها ساخته شده است . تمام مدل های سری 6 و همچنین از Miracast پشتیبانی می کنند اگر شما به دلایلی ازChromecast ساخته شده استفاده کنید . تمام مدل های 4K  دارای 4 پورت HDMI و 3 پورت USB هستند در حالیکه مدل های HD دارای 2 پورت HDMI هستند . سونی میگوید تمام مدلها می توانند بر پایه استاندارد VESA قرار گیرند . اروپایی هایی که کانال های بیش از ماهواره را دریافت می کنند باید بدانند که XE85 و بالاتر از تیونر های DVB-S2 ساخته شده اند .  
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha