گروههای محصولات

راهنمای خرید و مقایسه انواع کولر گازی

راهنمای خرید و مقایسه انواع کولر گازی

نصب و راه اندازی یک دستگاه کولر در منزل به شما کمک می کند در زمانی که دمای هوا رو به افزایش است بتوانید منزل خود را خنک نگه دارید


نصب و راه اندازی یک دستگاه کولر در منزل به شما کمک می کند در زمانی که دمای هوا رو به افزایش است بتوانید منزل خود را خنک نگه دارید . انواع پنجره ای , قابل حمل و دیواری  می تواند در فصل  گرما هوای مناطق خاصی از منزل شما را تعدیل نماید .اتاق هایی که در سطح دوم و سوم از منزل شما قرار دارند به همراه اتاق هایی که بر روی پارکینگ قرار دارند بهره مند خواهند شد . علاوه بر این , سیستم خنک کننده شما لازم نیست سخت کار کند تا خانه شما را خنک نگه دارد

 

صرف نظر از اینکه شما کولر پنجره ای , قابل حمل ( پرتابل ) و یا دیواری انتخاب کنید , می تواند خانه شما را در فصل گرم تابستان برای شما به مکانی راحت تبدیل کند .
 

 

 


 

 

کولر ها یا سیستم های تهویه هوا به طور کلی برای خنک کردن هوا باید سه کار را انجام دهند :
پایین آوردن دمای هوا
حذف رطوبت هوا
فیلتر هوادستگاه تهویه هوا یا کولر شما باید در سایز و اندازه مناسب انتخاب شود تا این توابع را به شما ارائه داده و با موفقیت فضای خانه شما را خنک و راحت کند . در حالی که کولر ها در انواع و سایز های مختلفی در دسترس قرار دارند اما همه آنها تاثیرات یکسانی بر جا نمی گذارند و به صورت مشابه عمل نمی کنند . بنابراین قبل از خرید یک کولر یا دستگاه تهویه هوای جدید در نظر بگیرید :


کولر یا دستگاه تهویه هوای شما کجا و چگونه نصب و استفاده خواهد شد
اندازه اتاقی که شما در نظر دارید کولر خود را در آنجا نصب کنید
چه ویژگی های خاصی برای شما سودمندترین خواهد بود
آیا شما خودتان کولر یا دستگاه تهویه هوای جدیدتان را نصب می کندانواع :

فروش انواع کولر های پنجره ای با پایین ترین قیمت بانه در فروشگاه اینترنتی بانه پلاس

 

کولر های پنجره ای به دلیل اینکه آسان نسب شده و مقرون به صرفه هستند تا حد زیادی جزو محبوب ترین کولر ها به شمار می آیند . رخی از این مدل ها نیز دوکاره بوده و می توان از آن برای گرم کردن نیز استفاده کرد . این کولرها قابلیت نصب بر روی پنجره های یک تایی و دوتایی را نیز دارند . به طور معمول این مدل ها برای امنیت و تناسب بیشتر با پنل های آکاردئونی می آیند .

برخی از مدل ها به گونه ای طراحی شده اند که برای پنجره های کشویی متناسب باشند , اما نیاز دارند برخی انواع مانند نوع های چوبی را پشتیبانی کنند . همچنین برخی از این مدل ها را می توانید بر روی تاقچه قرار داده و به خارج از خانه خود متصل کنید .

 

 

 


نصب یک کولر گازی پنجره ای کاری بسیار آسان است که خود شما قادر به انجام آن خواهید بود و تنها یک مساله در این کار حائز اهمیت است و آن اندازه گیری قسمت داخلی پنجره قبل از خرید کولر گازی پنجره ای مورد نیاز است .

نمودار مشاوره ای BUT برای اطلاع از قدرتی که برای فضای شما مناسب است :

نمودار مشاوره ای but برای اطلاع از قدرتی که برای فضای شما مناسب است با این نمودار می توانید تشخیص دهید چه کولری مناسب اتاق شماست

فروش کولر های قابل حمل یا پرتابل در بانه و پایین ترین قیمت بانه از فروشگاه اینترنتی بانه پلاس baneh plus

 

کولر های قابل حمل یا مستقل , توانایی این را دارند که هر قسمت خاص از منزل را که خودتان می خواهید , مانند اتاق خواب خنک کند . این مدل ها به آسانی نصب شده و به نصب و راه اندازی دائمی نیازی ندارند .

 

این کولر های قابل حمل دارای کیت تخلیه پنجره ای استاندارد برای لوله خروجی خود بوده و بسیاری از این مدل ها بر روی چرخ هایی سوار هستند که به شما این توانایی را می دهند که آن را به صورت کاملا آزادانه از این اتاق به آن اتاق برید . کولرهای قابل حمل با یک لوله بسیار بزرگ و قابل انعطاف عرضه می شوند که از پنجره , هوای گرم داخل اتاق را تخلیه می کند .
 

 


اکثر کولرهای قابل حمل دارای مخازنی هستند که نیاز دارند به صورت دوره ای تخلیه شوند هر چند برخی از این مدل ها به صورتی ارائه می شوند که می توانید به وسیله شلنگی آنها را تخلیه کنید . برخی از مدل های جدید مقدار زیادی از رطوبت را تبخیر کرده و آن را تخلیه می کند . و تا حد زیادی تعداد دفعاتی که نیاز است مخزن را تخلیه کنید , کاهش می دهد .
کولر های قابل حمل یا پرتابل ممکن است سنگین باشند و در مقایسه با مدل های پنجره ای جدید تر کمتر کارامد هستند .


زمانی که می خواهید یک کولر قابل حمل ( پرتابل ) را انتخاب کنید , مطمئن شوید که اتاق را اندازه می گیرید ( طول x عرض ) و آن را با BTU هایی که در جدول زیر ارائه کرده ایم مطابقت می دهید . همچنین لازم است نیاز های الکتریکی را نیز چک کنید .

جدول میزان btu برای انتخاب مناسب ترین کولر گازی قابل حمل یا پرتابل مناسب برای فضای شما
با خرید از بانه و فروشگاه اینترنتی بانه پلاس به انواع کولر ها از جمله کولر های دیواری با مارک ها و برند های اصلی دسترسی داشته باشید

 

کولر های گازی توکار یا قابل نصب , بر روی دیوار شما به صورت همیشگی نصب شده و کار می کند . بیشتر کولر گازی های این مدل , به صورت سرمایشی و گرمایشی کار کرده و این امر کارایی و عملکرد آنها را بهبود بخشیده است . این کولر ها برای اتاق ها و منازلی که سیستم سرمایشی گرمایشی مرکزی نداشته باشند مناسب خواهد بود .

 

کولر ( اسپلیت ) دیواری به نسبت سایر مدل ها گراتر بوده و برای نصب آن نیاز خواهید داشت که دیوار را سوراخ کنید که این به معنای آن است که می توانید آنها را در هر جایی نصب کنید . کولر گازی ( اسپلیت ) دیواری فضای پنجره را اشغال نمی کند و به صورت کاملا امن و غیر قابل نفوذ هوای اتاق را عوض می کند .

 بسیاری از مدل های پنجرا ای را می توان بر روی دیوار نصب کرد تنها کافی یک فریم وصل کنید تا از آن پشتیبانی کند و وزن آن را تحمل کند . کولر های کوچکتر را می توانید خودتان به راحتی نصب کنید . اما کولر های بزرگتر برای نصب به یک نصاب حرفه ای نیاز دارند زیرا برای نصب صحیح ممکن است به قطعات بیشتری نیاز داشته باشند .
فروش انواع کولر گازی یا اسپلیت دو تیکه با مناسب ترین قیمت بانه در فروشگاه اینترنتی بانه پلاس با خرید از بانه پلاس کولر با مارک و برند اصلی را خریداری کرده اید

اگر شما در نظر دارید که مدل منزل خود را تغییر دهید یا یک اتاق اضافه کنید , سیستم سرمایشی گرمایشی مینی اسپلیت یا به عبارت دیگر کولر گازی ( اسپلیت ) سرمایشی گرمایشی می تواند شما را در حذف هزینه های اضافی کانال کشی که برای کولر ها و سیستم های سنتی HVAC مورد نیاز است کمک کند .کولر گازی ( اسپلیت ) دو تیکه دیواری به سرعت و به طور فزاینده ای به مدل های محبوب و مورد علاقه مردم تبدیل شدند و برای منازلی که دارای کانل کشی کولر نیستند بسیار مناسب خواهند بود .

این اسپلیت های دو تیکه و چند منظوره دارای دو قسمت هستند که پنل آن در داخل منزل نصب شده و از نظر انرژی فوق العاده کارامد هستند . این کولر گازی ها از یک کنداسور یا خنک کننده در فضای باز که دارای قدرت تبخیر عناصر داخلی را در فصل های دارای دمای بالا , دارد استفاده می کند . برخی از دستگاه ها به عنوان یک دستگاه رطوبت زا هم عمل می کنند و برخی دیگر بخ وسیله یک ریموت کنترل قابل کنترل کردن هستند که با این ویژگی شما می توانید تنها با لمس یک دکمه وضعیت آب و هوا را تغییر دهید .اندازه صحیح را انتخاب کنید


در هنگام خرید کولر گازی , اندازه ( سایز ) از اهمیت ویژ ای برخوردار است . بنابراین مهم است که شما یک کولر گازی را انتخاب کنید که از ظرفیت سرمایشی یا گرمایشی لازم برای پوشش دادن فضای مورد نظرتان برخوردار باشد .

یک کولر گازی بسیار کوچک ممکن است قادر به خنک کردن فضا به صورت موثر نباشد , در حالی که اگر کولر گازی بسیار بزرگ , در فضای کوچک , به صورت دوره ای خاموش و روشن شده , موجب هدر رفتن انرژی خواهد شد . توانایی دستگاه در جذب رطوبت اتاق به میزان کافی , کاهش خواهد یافت .

BTU (  British thermal unit ) یا به عبارتی یکای بریتانیایی حرارت مناسب را برای اندازه اتاق خود انتخاب کنید , در حالی که در نظر گرفت سایر عوامل خارجی دیگر مانند ارتفاع سقف , نوع عایق بندی اتاق , نوع آب و هوا , قرار گرفتن در معرض آفتاب و موقیت مکانی , به شما امکان می دهد یک کولر گازی با بالاترین بهره وری انرژی برای فضای منزل خود انتخاب کنید .

رتبه بندی BTU یک عدد است که به شما می گوید که چگونه یک کولر گازی به سرعت و به صورت موثر فضای اتاقی را که در آن قرار گرفته است خنک می کند . رتبه ها عموما یک طیف از 5000 BTU  تا 20.000 BTU را شامل می شوند .

انتخاب ولر گازی مناسب تنها با چند محاسبه ساده به راحتی امکان پذیر است . ابتدا شما به اندازه گیری فضایی که قصد دارید کولر رل در آنجا نصب کنید نیاز دارید . اگر اتاق شما مربع یا مستطیلی شکل باشد به سادگی طول و عرض آن را اندازه گرفته و با ضرب این اعداد اندازه اتاق را به فوت مربع به دست می آورید . اگر خنک کننده را برای دو قسمت یا دو اتاق مجاور به کار می برید اندازه گیری هر قسمت به طور جداگانه و سپس جمع آنها با یکدیگر لازم است .

هنگامی که فوت مربع اتاق را تعیین کردید به شمارنده BTU مراجعه کرده و از BTU مناسب برای فضای مورد نظر خود مطلع شوید . مناسب ترین و متناسب ترین کولر گازی را برای اتاق خود انتخاب کنید . به عنوان مثال اگر اتاق شما :

برای مناطق آفتابی , BTU باید 10% افزایش یابد
برای مناطقی که همیشه سایه داشته و کمتر آفتاب می خورد , BTU باید 10% کاهش یافته
برای مناطقی که بیش از 1 نفر در آن فعالیت دارند , باید 600 BTU به ازای هر نفر اضافه شود .
برای آشپزخانه باید 4.000 BTU اضافه شود .بهره وری انرژی


از بانه پلاس کولر های گازی کم مصرف و رتوری را با مارک ها و برند های اصلی خریداری نمایید

هنگامی که بخواهید بهره وری انرژی یک کولر گازی یا دستگاه تهویه هوا را محاسبه کنید , باید به EER کولر و رتبه BTU آن به دقت توجه کنید .

تمام سیستم های تهویه هوا یا کولر گازی های جدید بایستی EER , یا نرخ بازده انرژی را داشته باشند که محدوده آنها از 8 تا 11.5 است . رده انرژی کولر گازی از اهمیت فوق العاده برخوردار است , زیرا مدل هایی با EER بالاتر در صورت حساب ماهانه شما صرفه جویی بیشتری خواهند کرد .

EER همچنین تاثیر کولر گازی را بر محیط زیست نشان می دهد . یک کولر گازی با EER بالاتر , گازهای گلخانه ای کمتری را انتشار می دهد . چندین مدل در بازار در دسترس هستند که دارای رتبه انرژی استار هستند .

 در زمان خرید کولر گازی  به برچسب راهنمای انرژی زرد رنگ بر روی کولر گازی های جدید توجه کنید . مدل های دارای رتبه 10 یا بیشتر , بیشترین صرفه جویی در انرژی را خواهند داشت هر چند برای خرید این مدل ها به احتمال زیاد باید هزینه بیشتری را بپردازید .


ایمنی


دستگاه های تهویه هوا یا کولر گازی ممکن است سنگین بوده و حمل آنها مشکل باشد . اطمینان حاصل کنید تا برای جلوگیری از صدمات به هنگام حمل و نقل این کالا کسی به شما کمک کند . همچنین به هنگام نصب کولر در سطوح بالا بسیار احتیاط کنید . همیشه دستور العمل های سازنده برای نصب و راه اندازی امن و مناسب را دنبال کنید .
 


الزامات الکتریکی ( برقی )


سه مورد الزامات الکتریکی وجود دارد که به هنگام خرید کولر گازی خود باید به آن توجه کنید :

پریز برق باید در راستای کمر باشد .
میزان ولتاژ باید مناسب باشد .
تعداد مقرر شده آمپر , باید در مدار الکتریکی موجود باشد .استاندارد UL مستلزم آن است که تنها مدل های 115 ولت از بیش از 7.5 آمپر برای متصل ماندن به خروجی استاندارد واحد استفاده می کنند . مدل های 208/230 به یکی از سه شاخه منبع تغذیه مدار نیاز دارند .انواع کولر گازی اصل با مارک های معتبر شامل کولر پنجره ای , کولر گازی قابل حمل , کولر گازی دیواری و کولر گازی یا اسپلیت دو تیکه را از بانه پلاس با کمترین قیمت تهیه کنید

 
فرید 21 یکشنبه 1394

با تشکر از مطالب بسیار مفید ارائه شده
کولر گازی پنجره ای 5000 یا 6000 در بازار ایران موجود نیست یا لااقل من سراغ ندارم . در حالی که کولر با ظرفیت فوق هم یه لحاظ ریالی مقرون به صرفه است و هم در بسیاری کشورها به دلیل سهولت در نصب و ... طرفدار های زیادی داره و به راحتی میشه با هزینه کم صرفا فضای مورد استفاده را خنک کرد . اگه شما سراغی از مکان فروش ظرفیت های فوق را دارین لطفا من رو هم در جریان بذارین و

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha