گروههای محصولات

روش صحیح انتخاب ماشین ظرفشویی

روش صحیح انتخاب ماشین ظرفشویی
برای مشاهده لیست قیمت ماشین ظرفشویی کلیک کنید.

بهره وری در انرژی

یکی از مهم ترین نکات این است که دستگاه چه مقدار اب و انرژی مصرف می کند.
برای مصرف کنندگانی که می خواند در مصرف پول صرفه جویی کنند و همچنین  برای ان هایی که به کمک محیط زیست می اندیشند ماشین ظرفشویی هایی که در رده بندی انرژی استار قرار دارند گذینه بسیار مناسبی است.مدل های جدید ماشین ظرفشویی ها نسبت به مدل های قدیمی از مقدار کمتری اب و میزان کمتری از انرژی استفاده می کنند. در واقع طبق مطالعات انجام شده ماشین ظرفشویی با چرخه سازگاری با محی زیست کار می کنند تنها از یک سوم ابی که در شستشوی ظروف با دست به کار می رود استفاده می کند.


تمییز کنندگی

قدرت تمییز کنندگی یکی دیگر از گذینه های مهم برای انتخاب ماشین ظرفشویی است.هرچه انتخاب چرخه های شستشو بیشتر باشد کنترل شما برای کنترل دستگاه بیشتر خواهد بود.در مدل هایی که دارای برنامه ای برای شستشو یک منطقه است ظروفی که شستن ان ها سخت تر است در قسمتی از دستگاه قرار می گیرند و با قدرت بیشتری شستشو داده می شوند.برخی ماشین ظرفشویی ها دارای شستشو در چرخه ای کوتاه و یا فقط شستشو در قفسه بالایی برای ظروفی که نیاز به شستن کمتری دارند است.ماشین ظرفشویی هایی که دارای استاندارد ملی بنیاد بهداشت (NSF) هستند تمییز کنندگی بهداشتی تری را برای شما تضمین می کنند.چرخه سازگار با محیط زیست در مصرف اب و انرژی صرفه جویی می کند و دارای یک چرخه شستشوی کوتاه است که برای ظروف نه چندان کثیف بسیار مناسب است.انتخای یک مدل دارای چرخه بخار بسیار مناسب برای اقلام بسیار کثیف می باشد.
انتخاب خشک کن: خشک کن با عناصر گرمایشی که اقلام را با سرعت بیشتر و مصرف انرژی بالاتری خشک می کند,خشک کنندگی به وسیله هوا که اقلام را به صورت طبیعی و مصرف انرژی کمتری خشک می کند,خشک کنندگی به وسیله فن که به صورت مداوم با گرما و چرخه خشک کنندگی به وسیله هوا برای سرعت بخشیدن به روند خشک کردن کار می کند و از مصرف انرژی می کاهد .

سطح صدا و طراحی

طراحی و ابعاد ماشین ظرفشویی باید قسمت عمده ای از تصمیم شما را در بر بگیرد .اینکه ماشین ظرفشویی در هنگام کار کردن چه مقدار سرو صدا دارد در اینکه شما بخواهید شبتنه از ان استفاده کنید بسیار مهم است ارام ترین ماشین ظرفشویی ها تا حدود 40 دسی بل می رسند در حالی که پر سرو صدا ترین ان ها در حدود 50 دسی بل است . هر چه ماشین ظرفشویی دارای بازوی اسپری بیشتری باشد از قدرت تمیز کنندگی بیشتری نیز برخوردار است بهترین ماشین ظرفشویی ها دارای 3 بازو هستند درحالی که بقیه مدل ها 2 بازو دارند همه ماشین ظرفشویی ها دارای فیلتر هستند اما انتخاب مدلی که از سیستم گاک کنندگی سرخود دستگاه برخوردار است طول عمر ان را افزایش می دهد.
نوع فضای داخلی ماشین ظرفشویی به انداره میزان سرو صدای ان در طول چرخه ها اهمیت دارد و به همین شکل دمای داخلی و استحکان ان.مدل هایی که از استیل ضد زنگ هستد از مدل های پلاستیکی بهتر هستند فضای داخلی استیل از این نظر که می توانند با دما های بیشتری شستشو را انجام دهند و در نگه داری دما بهتر عمل می کنند در مصرف انرژی کارامد تر هستند.و همچنین این مدل دارای سرو صدای کمتری می باشد.
معمولا دو دسته برای ماشین ظرف شویی ها وجود دارد دسته توکار و دسته مسله ای یا نواری. دسته میله اس معمولا اسان تر قابل دسترسی است اما برای اشپزخانه ها با فضای کوچک ایده ال نیست اما دسته های توکار ممکن اسن همانند دسته میله ای به اسانی قابل دسترسی نباشد اما ایده ای مناسب تر برای اشپرخانه های کوچک است و همچنین به دلیل طراحی توکار ان ظاهری زیبا تر و یکپارچه تر به دستگاه می دهد.
به طور کلی اندازه نقش بسیار مهمی را در تصمیم گیری ایفا می کند شما باید با دقت طول, عرض و عمق فضای موجود خود را اندازه بگیرید و سپس مدل مناسب ان را انتخاب کنید.

گارانتی و پشتیبانی

وقتی که شما می خواهید وسیله ای مهم ماننده ماشین ظرفشویی بخرید باید گارانتی و پشتیبانی از ان را نیز در نظر بگیرید. درحالی که باید وسایل جدید تعمیر و خرابی کمتری داشته باشند اما همیشه این امکان وجود دارد که چیزی درست کار نکند برخی از مدل ها دارای گارانتی استانداردی است که همه چیز را تحت پوشش قرار می دهد و درخی دیگر فقط برخی از عناصر را گارانتی می کند.
پشتیبانی مناسب از مشتریان بسیار مهم است اگر مشکلی در دستگاه به وجود ایاد شما اختیاج به راهنمایی و عیب یابی دارید به همین منظور تولید کنندگان باید بهترین منابع خود را در اختیار مشتریان قرار دهند.

کدام نوع برای شما مناسب است

ماشین ظرفشویی ها ماننده دیگر وسایل اشپزخانه فضای زیادی را اشغال می کند. ماشین ظرفشویی های ساخته شده در اندازه کامل و مستقل بسیار بزرگ و حجیم هستند حتی اگر یک مدل باریک را نیز انتخاب کنید با این حال اگر فضای مناسب برای ماشین ظرفشویی ندارید می توانید از سایز های کوچ و اپارتمانی  یا مدل هایی که روی کابینت قرار می گیرند استفاده کنید بدیهی است که این مدل ها دارای فضای کمی هستند اما گذینه مناسبی برای خانواده های کم تعداد و افرادی که تنها زندگی می کنند می باشد.
یک ماشین ظرفشویی در اندازه کوچک دارای مزایایی نسبت به مدل های بزرک است از جمله صرفه جویی در انرژی و وقت همچنین اندازه های بزرگ ان به خوبی در اشپرخانه های بزرگ که دارای فضای مناسبی است کار می کند.

چگونه ان ها را تمیز نگه داریم

ماشین ظرفشویی ها به طور مداوم با غذا های جا مانده روی ظروف سروکار دارند و همچنین مقداری چربی و تفاله صابوی روی ان جمع می گردد بنابر این دانستن چگونگی تمیز کیدن ان ها بسیار مهم است اگر شما به صورت مداوم دستگاه را نشویید متوجه بوی بد ان پس از مدتی داخل ماشین ظرفشویی و حتی ظروف شسته شده خواهید شد و همچنین باعث می شود دستگاه پس از مدتی شستشوی کارامد و موثری را در دما های کم نداشته باشد.اب گذر را به خوبی بررسی کنید و از تجمع هر گونه کثیفی اطمینان حاصل کنید زیرا جمع شدن کثیفی در این قسمت می تواند صدمات جدی به دستگاه شما وارد کند .پس از ان باید فیلتر و قفسه ها را دوباره در دستگاه قرار دهید.سپس باید یک فنجان سرکه داخل ان ریخته و یک چرخه کامل با اب گرم تنظیم کنید این فرایند باعث از بین رفتن کامل باکتری ها و بوی های نامتبوع می شود و همچنین م توانید برای از بین بردن لکه ها یک فنجان جوش شیرین داخل دستگاه ریخته و ان را با یک چرخه کوتاه داغ تنظیم کنید.


پیش از هر چیزی دستگاه را از پریز بکشید سپس قفسه پایین را بیرون بیاویرید,فیلتر دستگاه را بیرون بیاورید و از دستورالعمل های دفترچه راهنما برای تمیز کردن استفاده کنید.از یک پارچه نرم و تمیز برای پاک کردن فضای داخلی استفاده کنید و مطمئن شوید تمام گوشه و شکاف ها را به خوبی تمیز کرده اید.
همچنین به یاد داشته باشید بدنه دستگاه و دسته ان را با پارچه نرم مقداری اب گرم و صابون تمیز کنید  

بارگیری درست ماشین ظرفشویی

قرار دادن اقلام در ماشین ظرفشویی این نیست که همه اقلام را در ان قرار دهید شروع به کار ان را بزنید در عوض برای نتیجه مناسب از دستگاه باید اقلام را به درستی درون ان قرار دهید.شما باید تمام اقلام را تنظیم شده در ان جای دهید تا بازو های اسپری به طور کارامدی اب را بین ان ها اسپری کند.دسته کارد و چنگال ها باید رو به پایین قرار گیرند,اقلام کوچک ماننده استکان در قفسه بالا و جدای از ظروف دیگر قرار گیرند و همه ظرو رو به پایین برای باشند برا اسپری شدن بهتر اب به داخل ان ها اگر دستگاه دارای قفسه های قابل تنظیم است می توانید ان ها را نوعی تنظیم کنید که فضای مناسب برای اقلام بزرگ وجود داشته باشد .

چه چیز هایی را نباید هرگز داخل ماشین گذاشت

نکته بسیار مهم در این موضوع این است که چیزی که داخل ماشیت قرار می دهید به ان اسیبی وارد نمی کند معمولا وسایلی که با دست رنگ شده اند را داخل ماشین ظرف شویی قرار نمی دهند زیرا امکان از بین رفتن ان بالا است حتی در چرخه های کوتاه و همچنین وسایلی را که با دست لعاب داده شده است مگر به صراحت شستشوی ان ها داخل ماشین ظرفشویی اجازه داده شده باشد.
وسایلی ماننده نابه های اهنی و یا کتری را باید با دست شست چراکه به شستشوی بهتری نیاز دارند و همچنین بسیار زور زنگ زده می شوند درحالی که اقلامی ماننده چاقو با ماشین ظرفشویی بهتر شستشو شو داده می شوند.
اقلام کریستالی هرگز نباید داخل ظرفشویی قرار گیرند زیرا علاوه بر تیره شدن و خوردگی ان ها مواد شوینده زیاد و فشار و دمای بالا باعث ترک برداشتن ان ها می گردد.
همچنین باید از قرار دادن اقلام مسی در ماشین ظرفشویی جلو گیری کنید زیرا مواد شوینده و فشار بالا باعث خراش برداشتن و اکسید شدن ان ها می شود همچنین در اقلام نقره باعث تغیر رنگ و لکه برداشتن ان ها به صورتی که قابل پاک شدن نیست می گردد.
برای جلوگیری از خراب شدن دستگاه وسایلی را که دارای برچسپ هستند داخل ان قرار ندهید زیرا باعث کنده شدن و باقی ماندن ان در فیلتر و یا قسمت تخلیه اب دستگاه می شود.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha