گروههای محصولات

آموزش نحوه نصب سیستم سینما خانگی با ویدیو

چگونگی نصب سیستم سینما خانگی
استفاده از گیرنده به عنوان کنترل کننده اصلی

آیا همیشه صدای فراگیر می خواهید ؟
اگر چنین است این گام های ساده را دنبال کنید
این ویدیو به شما نشان می دهد چگونه یک سیستم سینما خانگی را نصب کنید .
برای ویدیوهای بیشتر به سایت بانه پلاس مراجعه فرمایید
ما از یک گیرنده به عنوان مغز سیستم خود استفاده می کنیم .
همچنین یک پخش کننده دیسک بلوری و پلی استیشن 3 را به گیرنده وصل کرده و تمام این ها را به یک تلویزیون سونی متصل می کنیم .
ما همچنین محل قرارگیری و نصب اسپیکرها و همچنین تست صدای تمامی اسپیکرها را پوشش خواهیم داد .
قبل از اینکه شروع کنیم ما به یک گیرنده , یک تلویزیون , اسپیکرها , سیم اسپیکرها , یک خودکار و چند ورقه و همچنین hdmi کابل صوتی دیجیتال اپتیکال , کابل کامپوزیت یا کامپوننت برای نصب دستگاه نیاز دارید .
حال با تجمیع اجزای خود شروع می کنیم .
وقتی که ما از گیرنده به عنوان مغز سیستم استفاده می کنیم . همیشه زمانی که تلویزیون یا فیلم های بلوری می بینیم یا با پلی استیشن بازی می کنیم باید  گیرنده خود را روشن می کنیم .
پخش کننده های دیسک بلوری و پلی استیشن به کابل hdmi نیاز خواهند داشت . تلویزیون در واقع دو کابل دارد . یک hdmi برای ارسال تصاویر از گیرنده به تلویزیون و یک کابل دیجیتال اپتیکال برای ارسال صدا از تلویزیون به گیرنده .
حال با ارتباط دادن دستگاه های مورد نظر خود شروع کنیم . اطمینان حاصل کنید که تمام محصولات خاموش باشند .
در مرحله بعدی پخش کننده بلوری ( بلوری پلیر ) را به گیرنده خود وصل کنید . در پشت پخش کننده دیسک بلوری یک سر کابل hdmi را به خروجی اچ دی ام آی وصل کرده و سر دیگر کابل اچ دی ام آی را به ورودی روی گیرنده وصل کنید . ما از ورودی bd/dvd استفاده می کنیم .
حال ما می خواهیم سیگنال های پلی استیشن را دریافت کرده و به گیرنده انتقال دهیم . برای این کار از ورودی بازی ( game )  استفاده می کنیم .
همزمان با وصل محصولات به گیرنده باید دقت کنید که آن ها را به چه ورودی هایی متصل کرده اید . شما بعدا به این اطلاعات نیاز خواهید داشت .
حال اجازه دهید تلویزیون را وصل کنیم . ابتدا یک سر یک کابل اچ دی ام آی را به خروجی گیرنده وصل کنید در حالی که سر دیگر آن را به ورودی hdmi تلویزیون وصل می کنید .
شما همچنین به یک کابل اپتیکال صوتی دیجیتال نیاز خواهید داشت . از این کابل برای اتصال تلویزیون به گیرنده استفاده نمایید .
یک سر کابل صوتی دیجیتال اپتیکال را به خروجی آن در پشت تلویزیون وصل کنید سر دیگر آن را به ورودی گیرنده وصل کنید .
حال تمامی اجزای مورد نظر با هم ارتباط پیدا کرده اند .
حال اسپیکر ها را به هم ارتباط می دهیم . هر اسپیکر دارای یک سر قرمز و یک سر مشکی می باشد .
اطمینان حاصل کنید زمانی که اسپیکرها را به هم مرتبط می کنید سیم ها را با ساید مناسب مطابقت داده اید .
حال برای قرار دادن سیم ها گیره را به سمت پایین کشیده سیم ها را در اسلات مناسب آن قرار دهید . به عنوان مثال اگر سیمی را در پشت اسپیکر  با اسلات مشکی جفت کرده اید از اتصال سر دیگر آن به اسلات مشکی در پشت گیرنده نیز اطمینان حاصل نمایید .
حال دستگاه ها را روشن می کنیم .
کلید دایره ای انتخاب ورودی بر روی گیرنده را تا یکی از ورودی هایی که وصل کرده اید بچرخانید .
اگر گیرنده روشن باشد و تلویزیون نیز سیگنال  دریافت کرد شما باید تغییر صفحه نمایش تلویزیون را که نشان می دهد کدام ورودی گیرنده روشن است را ببینید
اگر شما بعد از چند ثانیه نتوانستید تغییر صفحه نمایش را ببینید اتصال خود را چک کرده و دوباره سعی کنید .
پس از آن ما نیاز خواهید داشت که اسپیکرها را چک کنیم پس به منو تست اسپیکرها رفته , دکمه بالا یا پایین فلش ها بر روی ریموت کنترل را فشار داده تا اسپیکر ها انتخاب شده و سپس دکمه وسط را فشار می دهیم .
از دکمه های بالا و پایین فلش ها بر روی ریموت برای انتخاب الگوی sp استفاده کرده و بر روی دکمه وسط کلیک می کنیم .
در اینجا شما نیاز دارید که به گیرنده بگویید با چه روشی اسپیکرهای خود را نصب کرده اید .
تا زمانی که تصویری که با پیکربندی اسپیکرهای شما یکی است را مشاهده می کنید دکمه های بالا و یا پایین را بزنید .
زمانی که پیکربندی مورد نظر را انتخاب کردید دکمه وسط را بزنید . حال به منو تنظیمات اسپیکر برگشته دکمه بالا یا پایین را تا زمانی که گزینه test tone را مشاهده می کنید فشار دهید سپس بر روی دکمه وسط کلیک کنید .
فلش بالا را برای فعال کردن test tone فشار دهید .  دور هر کدام از اسپیکرها بر روی صفحه که دایره کشیده شد شما باید صدای آن اسپیکر را بشنوید .
اگر صدایی نشنیدید اتصالات اسپیکر ها و میزان صدای سیستم را چک کنید و سعی کنید دوباره آن ها را تست کنید .
از بالا بردن زیاد صدا در حین تست خودداری کنید زیرا که صدای ناگهانی بالا ممکن است به اسپیکر های شما صدمه وارد کند و مطمئن شوید که صدای آن کاملا پایین ( mute ) نباشد .
صدای میانگین برای این کار مناسب می باشد .
با فشار دادن دکمه های بالا و پایین در این منو شما می توانید منحصرا تست اسپیکر ها را انتخاب کنید که اگر صدایی از اسپیکر ها نشنوید و لازم باشد دوباره اتصالات را چک کنید بسیار مفید خواهد بود .
در درجه اول اطمینان حاصل کنید که صدای تمامی اسپیکر ها را شنیده اید . دکمه منو را برای برگشتن به منو اصلی فشار دهید و سپس دکمه منو را برای خارج شدن فشار دهید .
حال ما دستگاه ها را تست می کنیم .
برای پخش کننده دیسک بلوری سونی دکمه ورودی ها بر روی ریموت کنترل گیرنده را فشار دهید . حال باید منو پخش کننده دسیک بلوری را بر روی تلویزیون مشاهده کنید . اگر هیچ تصویری را نمی بینید اتصالات خود را چک کرده و اطمینان حاصل کنید که گیرنده و تلویزیون شما بر روی ورودی های صحیح نصب شده اند .
وقتی تلویزیون شما سیگنال ها را دریافت کرد دیسک محتوای مورد نظر خود را پلی کنید تا اطمینان حاصل کنید  صدای دستگاه را از طریق اسپیکرهای گیرنده دریافت خواهید کرد . میتوانید این کار را به سادگی با پخش یک دی وی دی انجام دهید .
اگر قادر به دریافت صدا نبودید دکمه مثبت یا منفی sound field بر روی ریموت کنترل گیرنده را تا زمانی که قادر به شنیدن صدا باشید فشار دهید .

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha