گروههای محصولات

مروری برlg webos 2:0

مروری برlg webos 2:0

LG WEBOS 2:0 چيست ؟
Webos 2.0 مدل ground - breaking ال جي و داراي سيستم عامل هوشمندي webos عالي مي باشد که سال گذشته از آن پرده برداري شده است . سوال اين است :آيا اساسا در مقايسه با نمونه هاي قبلي بهبود يافته است ؟ يا صرفا روي هوشمند بود نش مانور داده شده و به رقبا اجازه داده اند که به آنها برسند .
 


طرحي و خصوصيات:
از لحاظ زيبايي تغييرات بسيار کوچکي روي صفحه مدل Webos 2.0 انجام شده است .
اين مورد هنوز از طريق جذابيت نوار رنگهاي کد گذاري شده ايکون هاي fold end قرار گرفته روي تصوير تلويزيون تعريف مي شود . اين طرح هنوز يک وظيفه عالي از ترکيب اقتصادي حالت واقعي صفحه با توانايي و رفتار دوستانه کاربر انجام مي دهد .
زماني که روي پوشه ها حرکت مي کنيد با انتخاب يکي ،فورا بالا مي آيد و فورا به شما نشان مي دهد که به کجا هدايت شده ايد ، در پايان هر رديف باز شده ، لينک هايي که حاوي اطلاعات اضافي است ، قرار داده شده است .زماني که به سمت چپ حرکت مي کنيد ابزارها و منابعي را که اخيرا مورد استفاده قرار گرفته را نشان مي دهد .

 

ابداع کليدي webos اين است که تمامي منابع - حتي ورودي هاي AV شخصي شما - به عنوان ابزار تلقي مي شوند ، که بدون محدوديت مي توان آنها را در محيط Webos ترکيب کرد .
با حرکت به سمت راست ليستي از ميان برها به شما ارائه مي دهد . که دست يابي به همه چيز محتواي روي منابع خارجي DLNA شما را ارئه مي کند ، که شامل سيستم کمکي درون ساختي ، يک مرورگر Web، بازي ها و رديف دوم حاوي ابزارها و غير مي باشد .
علامت هاي که در صفحه اصلي در ابتداي ليست قرار دارند بيشتر شامل آنهايي است بيشتر کاربران در تلويزيون خود از آنها استفاده مي کنند ، براي مثال آمازون ، Netflix ، تنظيم کننده tv ، يوتيوب و ..
البته اين ليست مي تواند به دلخواه شما تغيير کند . براي انجام اين عمل کافي است که ابزار مورد نظر را از نوار ابزار در سمت راست webos برداريد و آن را به مرکز صفحه اصلي و در نقطه اي که دوست داريد جابه جا کنيد.
تنها دو تغيير قابل احساس در صفحه اصلي webos مشاهده مي شود که هر دوي آنها مطلوب هستند .
اولي ، فرآيند بسيار سريع و هوشمند جهت يابي است .
اين سرعت و هوشمندي از لحاظ سرعت گرافيکي جهت يابي و هم سرعت باللا آمدن تلويزيون و فهرست ها صدق مي کند .
البته امکان دارد که اين سرعت با توجه به نوع استفاده شما از تلويزيون متغير باشد . اين آزمايش روي دو مدل موفق انجام شد : 55EG960 VOLED ، 65UF950 VOLED ،
البته LG به ما اطمينان خاطر داده که WEBOS در مقايسه با تراز هاي 2015 در اجرا هوشمند تر و راه اندازي آن سريع تر است . که ما هنوز شاهدي بر اين ادعا پيدا نکرده ايم .
تغيير قابل مشاهده ديگر در WEBOS وجود گزينه پرونده ها (FOLDER OPTION) در صفحه اصلي است با استفاده از اين گزينه ، فهرست کانالهاي مورد نظر خود را مي توانيد در اين محل پر کنيد .
و راهي سريع براي دست يابي به کانالهاي مورد نظر است ،که شما قبلا براي اين کار بايد مدت زماني را صرف مي کرديد .
جستجو براي تفاوت هاي بيشتر ، چيز بيشتري را آشکار نکرد منبع محتوا (content store) براي محيط webos تلويزيون شما در پيدا کردن و دانلود ابزارهاي اضافي (مخصوص تلويزيون شما ) بسيار بهبود يافته است . امسال webos کارکرد بسيار کاملي داشته است همچنين به جاي استفاده از يک مدل ابزار ، چندين مدل ابزار جالب را عرضه کرده است .
مهم ترين تغير LG تلفيق فهرست تنظيم tv s به درون محيط webos مي باشد . دکمه تنظيمات روي کنترل و علامت چرخ دنده در گوشه بالاي صفحه اصلي webos برخي علامت هاي cool-ish را که دارا مي باشد که به شما امکان تنظيمات بسيار دقيق (اين تنظيمات ممکن است در بسياري از مدل ها قابل دسترسي نباشند ) را فراهم کند . مشکل اين است که با وجود طراحي فهرست با رنگهاي متفاوت ،همه چي کمي پيچيده نظر مي آيد .
اما در حقيقت شما براي هدايت فهرست به جايي که در نظر داريد مجبور به فشار مکور دکمه هاي کنترل خود نيستيد و اين يکي از موفقيتهاي webos مي باشد .يقينا اين جا نقطه اي است که webos.3 مي توانست براي گرفتن تجربيات استفاده کننده به سطوح ديگر جستجو شود .يکي از آخرين ويژگي هاي webos.2 اين است که شما مي توانيد چند کار را باهم انجام دهيد .

 

بين ابزار هاي باز شده حرکت کنيد بدون اينکه مجبور به بستن ديگري باشيد اين يکي از حالت هاي webos .2 براي لذت بردن و رسيدگي به بسياري از کارکردها مي باشد .
براي مثال شما مي توانيد از طريق netflix به تماشاي چيزي مشغول باشيد و همزمان تصميم بگيريد که به تنظيمات تلويزيون برويد و به اخبار گوش دهيد (آنچه در netflix اجرا مي شود باز مي ماند ) سپس اخبار تمام مي شود و شما با فشار دکمه netflix دقيقا همان چيزي را ميبينيد که قبل از تغير به سمت اخبار مشاهده کرده ايد .عمل قبلي netflix در همان جايي که مي خواهيد متوقف مي شود و فورا
بعد از فشار مجدد دکمه آن برنامه موردنظر را ادامه مي دهد  ونيازي به راه اندازي مجدد ندارد در فضاي تلويزيون انجام اعمال چند گانه و توضيح آن در قالب کلمات کمي مشکل است اما اين چيزي است که شما در تلويزيون هاي عادي هيچوقت تجربه نخواهيد کرد .
براي جمع بندي بايد گفت که webos .2 يک پيشنهاد عالي مي باشد . همان طور که قبلا گفته شد ابزارهاي عالي مثل netflix ، آمازون ، iplayer ،bbc ،يوتيوب ، wuaki ، در اين سيستم وجود دارند که به همراه خدماتي که به نظر مي رسد از بسياري تلويزيون هاي هوشمند سبقت گرفته است . با وجود اينکه در بسياري از مدل هاي تلويزيون اين ويژگي ها وجود دارند ولي براي استفاده از آنها هيچ پشتيباني وجود ندارد .

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha