گروههای محصولات

نقد و بررسی تلویزیونهای4k و اندروید tv سری 8 سونیx85c

نقد و بررسی تلویزیونهای4k و اندروید tv  سری 8 سونیx85c

سونی از قافله عقب نمانده و تلویزیون های اندرویدی طراحی کرده است . ما قبلا تلویزیون اندرویدی را روی رسانه های گروهی امتحان کرده ایم و در واقع فیلیپس اولین شرکتی بود که در سال اخیر تلویزیون اندرویدی را به بازار عرضه کرد ، اما انچه انها اجرا کرده بودند نوعی اندروید مربوط به موبایل بود .امسال هر تلویزیون سونی از سطح ورود w75c وبالاتر دارای ویژگی اندروید خواهد بود و ما نگاهی دقیق تربه x85C خواهیم داشت .
x85c یک تلویزیون 4k سطح متوسط است که فاقد ویژگی high end tvs مثل hdr ورنگ های 10بیتی است چیزی که هنوز برای لذت بردن از وضوح  4kپیشنهاد میشود .دقت کنید که این تلویزیون در انواع x8505c ، 8507c ، x8508 ، 8509c،x8500c وجود دارند تمام این مدلها انواع مشابهی از تلویزیون هستند .

 

راهنمای خریدx85c سونی در بانه پلاس

مشخصات:
برداشت اول =>
سونی x85c یک تلویزیون معمولی با طرحی bezel فلزی سیاه باریک می باشد تنها یک نوار باریک پلاستیکی در لبه پایینی قرار داده شده است که ان هم برای نور دیود هایی است که نشان دهنده خاموش یا روشن بودن تلویزیون  است (البته شما میتوانید از طریق فهرست تلویزیون آن را کاملا خاموش کنید )
پایه  تلویزیون شبیه چوب لباسی است واز فلز ساخته شده است .
در نگاه اول احساس میشود که به اندازه کافی محکم و پایدار است اما اگر کمی محکم ان را فشار دهید تلویزیون خواهد افتاد . این پایه عملکرد چرخشی ندارد . مثل مدلهای سال 2014 در قسمت نیمه بالایی باریک و در قسمت پایین پهن ترمیشود تا بلند گو ها و قطقات الکترونیکی را در خود جای دهد همچنین امسال برای vesa جایی برای سوراخ های نصب پایه های دیواری پیدا کرده است که نصب ان را راحت تر می کند .
بخش پشتی از پلاستیک ساخته شده و دارای سوراخ های تهویه فراوانی است که روی سطح ان پخش شده اند .
بیشتر ورودی های اتصالات در X85c یا به سمت پایین یا به سمت طرفین هستند اما پورت های چشمی و ethernet به سمت دیوار هستند که این راجع به کابل های قطعات متصل شونده که به ندرت خم می شوند مناسب نیست . اگر شمایک soundbar دارید ونیاز به یک اتصال چشمی دارید شما مجبور خواهید بود که راه حل پایه دیواری را با مکانی کوچک پشت تلویزیون پیداکنید .
همچنان که در تصاویر مشاهده میکنید ورودی usb مختص به hdd برای ضبط وجود دارد اگر چه سونی هنوز هم روی خصوصیات ظبط کردن در تلویزیون های اندروید جدید بر پایه tvs توانایی دارد اگر چه توانایی دو جانبه برای ظبط کردن یا تنظیم کردن در یک زمان وجود ندارد .

راهنمای خریدx85c سونی در بانه پلاس

 

 

درون جعبه دو عدد کنترل وجود دارد که این برای سونی نوعی رسم به حساب می آید راجع به کنترل ها مطلب جدیدی وجود ندارد به جز این که کنترل بزرگ کمی گردتر است و یک دکمه درشت netflix در وسط ان وجود دارد
لازم به ذکر است که شما هم با دکمه tv و هم با دکمه netflix می توانید تلویزیون را روشن کنید . بدیهی است که فشار دوم روی کمه فورا با netflix روی تلویزیون تاثیر خواهد گذاشت . درون جعبه عینک های سه بعدی وجود ندارد . سونی از تدارک عینک ها صرف نظر کرده است و مانند خیلی از محصولات ، اگر مایل به استفاده از این عینک ها هستید باید ان ها را به صورت جداگانه تهیه کنید .
اکنون روشن شد که ارزش این محصولات از لحاظ 3D کمتر دیده می شود به عبارت دیگر مشتری ها دیگر مبلغ بیشتری بابت 3D بودن پرداخت نمی کنند .
روکش روی صفحه LCD کاملا منعکس کننده است که در TV های مدرن رایج است

 

راهنمای خریدx85c سونی در بانه پلاس

 

خصوصیات و تجارب کاربر :
انتقال به سوی تلویزیون اندروید نشان دهنده عصری جدید برای سونی است .این جهت گیری جایگزین تمامی وجه مشترک های قدیمی تلویزیون خواهد شد .از طریق اندروید ، سونی ، فیلیپس و شارپ به گوگل اعتماد پیدا خواهند کرد .گوگل کنترل کاملی روی چگونگی نگاه ارتباطی استفاده کننده خواهد داشت branding یا skinning وجود ندارد .همچنین تلویزیون اندرویدی با سایر ویژگی های عملی هم چون ( the powering chrome cast ) google cast و بلوتوث (برای اتصال کنترل و کنترل های بازی ) خواهند بود .تلویزیون های هوشمند و سیستم عامل ما قبلا nexus player را مورد باز بینی قرار دادیم که اولین رسانه بر مبنای تلویزیون اندروید بود .و اما برای خصوصیاتی که برای تلویزیون مخصوص هستند ، در سونی x85c عمل گرایی و ارتباط کاربر یکسان هستند .ما نمی خواهیم به تکرار گفته های قبلی بپردازیم به جای آن به نحوه ی کار تلویزیون اندروید خواهیم پرداخت .اولین تغییر API گوگل برای موتور پیشنهادات ( ردیف اول علامت ها ) می باشد که از لحاظ تئوری می تواند با برنامه هایی از کانال های تلویزیون پر شود .متاسفانه ما هنوز می بینیم که یک چهره تلویزیونی در ناحیه ما از مزایای API استفاده می کند و ما گمان میکنیم که با صبر و حوصله به بازوهای خود نیاز داریم

راهنمای خریدx85c سونی در بانه پلاس

 

ردیف پیشنهادات اکنون کمی گیج کننده است .پیشنهاداتی را نشان می دهد که همگی روی نقشه ها تمرکز  یافته اند و زیاد بهبود یافته نیستند ،پیشنهادات خیلی مربوط نیستند و گوگل در تمام دوره امتحان  ما در پیشنهاد هر چیز با ارزشی با شکست روبرو شد .
بیشتر پیشنهادات ویدیوهایی عجیب وغریب در یوتیوب بودند که پیشنهادات سخت بودند .قبل از نوامبر ما 81 نرم افزار روی nexus player شمارش کردیم .اکنون ما 184 نرم افزار برای ناحیه خود داریم اما درون کاتالوگ خدمات محلی خیلی کمی وجود دارد البته این مشکل در اکثر مناطق وجود دارد مثل امریکا که نرم افزار مهم HBD دچار خطا می شود برخی از خدمات CHROME CAST را از راه تبلت یا گوشی حمایت میکند اما این یک راه حل مناسب برای هم نیست .
اگر چه کاربرد های زیادی برای انتخاب وجود دارد اما از ماه نوامبر که به Nexus player نگاه کردیم مقدار پیشنهادات باقی منه بدون تغییر مانده اند،چیزهای جدید مهمی مانند کودی ( kodi ) وجود دارند اما متاسفانهمدل بتای آن را گذاشته اند که برای امروزه کمی نا مناسب است در حالی که شما می توانید مدل بهتری از آن را داشته باشید .صحبت کردن راجع به Kodi   برخی از عیب ها و ضعف ها در مورد تراشه های درونی سونی x85c را اشکار می کند در برخی شرایط به نظر می رسد که برای به کارگیری آن با هدف یک رسانه کمی ضعیف است .در طول امتحان ما ( کابل متصل شده از طریق NAS ) فهمیدیم که فایل های 1080P ( فشرده شده یا 1:1BD ) به آسانی پخش نمی شوند اما SD را خوب پخش می کند .همچنین در چندین بار تلاش برای بازی های google play با احساس مشابهی روبرو شدیم
شما ممکن است فکر کنید که چون تلویزیون بسیار تحت تاثیر قرار گرفته و بازی که از فروشگاه google play گرفته شده را نمی تواند به آسانی اجرا کند ( در واقع اینطور نیست ) این موارد دست کم باید از لیست پاک شوند،میز بازی خود را نگه دارید یا منتظر بازبینی هایی تحت حمایت Nvidia باشید که یک میز بازی بسیار نیرومند ساخته شده در تلویزیون های اندروید است ،تقریبا تمامی فهرست در تلویزیون با تلویزیون اندروید هماهنگ شده اند به نحوی که بیشتر شبیه یک حس تجربه منسجم یافته است که بسیار خوب است .
اگر چه سونی در تلاش است که فهرستی شگفت انگیز ارائه کند در واقع این در گذ شته ی روح سونی وجود دارد و در جای نامناسب به طرز غیر عادی احساس می شود .در مورد فهرست برخی تلویزیون های مشابه نیز این احساس وجود دارد

 

راهنمای خریدx85c سونی در بانه پلاس

 

زمانی که اول x85c را وصل کردیم ، رویارویی کاربر خیلی کند بود و نسبت به nexus player برتر بود .برای انجام برخی اعمال چند ثانیه وقت می گرفت اما در طول دوره بازبینی یک به روز رسانی برای تلویزیون های سونی اجرا شد و برخی اعمال را به شکل قابل توجهی بهبود بخشید
حتی بعد از به روز رسانی پیشنهاد می شود که بعد از روشن کردن تلویزیون مدت زمانی منتظر بمانید - بدون انجام هر عملی - تا زمان کافی برای بارگیری برنامه هایش داشته باشد به روز رسانی روی عملکرد بازی ها بهبودی نشان نشان نمی دهد
مدت زمان راه اندازی نرم افزار ها در تلویزیون های tizen-based جدید سامسونگ کمی طولانی تر است که اخیرا مورد بررسی قرار گرفت  در سونی x85c هم قابلیت انجام چند عمل هماهنگ وجود ندارد .
اگرچه اخرین جلسه Netflix برای مدت زمانی کوتاهی در حافظه نگهداری می شود .، براساس انچه در google cast وجود دارد (the system powering chrom cast) حتی زمانی که تلویزیون درحالت ذخیره است به شما اجازه می دهد تلویزیون را روشن کنید که خیلی مفید خواهد بود برای زمانی که بخواهید عکس یا ویدیویی را روی تلویزیون طرح ریزی کنید بدون این که از کنترل استفاده کنید .
این بدان معنی است که می توانید پرشی مستقیم یا روی یوتیوب یاهر سرویس دیگری با حمایت chrom cast داشته باشید درست مثل اینکه با دکه مخصوص Netflix روی کنترل این کار را انجام دهید بر اساس  google cast این یک ضمیمه بسیار عالی برای تلویزیون است .شایسته تعریف بیشتری است چون ( به همراه YouTube و نرم افزار های فیلم و عکس منسجم شده ) در حال حاظر تنها نرم افزار برای ارسال کیفیت 4K برای تلویزیو اندروید است .
Netflix 4k اخیرا به تلویزیون اندروید  اضافه شده است که به روز رسانی شده و ما فهمیدیم که Netflix بعد از شروع شدن حالت HD به سرعت به کیفیت 4K پرش می کند ،عجیب ان که برای ویدیوهای HD این عمل انجام نمی شود ( ویدیویی که به صورت 4Kدر دسترس نیست )یعنی این که حتی اگرقابلیت 4K وجود داشته باشد فیلم HD ، HD خواهد بود و زمانی که معمولا در حالت SD اجرا می شود مدت زمانی طول می کشد که به وضوح 1080Pبرسد، ما حدس می زنیم که این چیزی است که با HEVC,H.26T انجام می شود
تنها شکایت ما از Netflix عبارت کلفت , زشت و زیرنویس با وضوح پایین است که در Nexus player هم دیده می شود چرا برای جریان های 4kاین قابلیت بی عیب ونقص نشده است (یا فقط برای تلویزیون های اندروید ) ؟

 

کنترل و عملکرد :
سونی  x85c بادو عدد کنترل بسته بندی شده که هر دوی آنها ازپلاستیک ارزان ساخته شده اند ،کنترل معمولی کمی تغییر ظاهر پیدا کرده و کناره های آن کمی گرد شده که آن را خوش دست کرده است
همچنین دکمه Netflix را به آن اضافه کرده است دکمه فوتبال را در گوشه های ازکنترل قرار داده که احتمالا باید آن را ازکنترل حذف می کرد

راهنمای خریدx85c سونی در بانه پلاس

 


چون استفاده ای ندارد کنترل دوم از بلوتوث استفاده می کند که ان را به وسیله ای پر کاربرد  تبدیل کرده و ازیک صفحه لمسی هم برخوردار است ( البته لازم به ذکر است که کنترل های لمسی آن به دلیل هزینه بالا تنها در بازارهای اروپا و امریکای شمالی یافت می شود و دوستان توجه داشته باشند که تلویزیون های سری 85 فقط دارای کنترل های عادی بوده و مجیک کنترل یا به عبارتی کنترل جادویی و یا لمسی آن به هیچ وجه موجود نمی باشد )

همچنین دارای یک میکروفون برای جستجوی صوتی است تمامی این قابلیت ها در یک وسیله چنین کوچکی گنجانده شده است اما کیفیت ساخت کنترل زیاد جالب نیست و در مقایسه با کنترل های اشاره گر سامسونگ دارای لبه های تیزتر و احساس می شود که ازمواد نامرغوب ساخته شده است،جستجوی صوتی با چندین زبان کار می کند اما با زبان انگلیسی بهتر از زبان های دیگر کار میکند.
من شخصا فهمیدم که نشستن و صحبت کردن با تلویزیون نامناسب است اما شما ممکن است احساس متفاوتی داشته باشید
جستجوی صوتی ، گشت های عمیقی برای فیلم ، سریال ها انجام می دهد و به خوبی و هماهنگ با برنامه های کاربردی کار می کند اما کمی مثل موتور پیشنهادات تنها محدودی از خدمات در API سازگار شده اند
علیرغم سیستم عامل جدید سونی ، برنامه های آن برای گوشی و تبلت بدون تغییر مانده است .
برنامه ها فقط دیدی کلی از کانال های تلویزیونی به شما می دهد و به خوبی هم کار میکند . اگرچه مطابق گفته سونی ، قابلیت ضبط کردن وجود دارد اما برنامه های کاربردی برای طبقه بندی ضبط شده ها هنوز قابل استفاده نیستند

 

راهنمای خریدx85c سونی در بانه پلاس

 

کانال های تلویزیون ، صدا و ضبط کردن:
سونی اجازه نداده که نگاه به تلویزیون اندروید تغییر کند در عوض تلاش کرده که منوهای زیاد را تحت شعاع قرار دهد . مثل منوی Discover  در سال گذشته ، که برای نمایش محتویات پیشنهادات از پایین صفحه تلویزیون بالا می امد . فهرست بسیار راکد است اما امکان پر کردن آن با میان برهای ( اما خود محتویات Netflix را نمی توان درون آن قرار داد ) همچنین اطلاعات برخی از کانالهای تلویزیون را نشان می دهد و انچه را که روشن است برای شما قابل مشاهده است . اگرچه آنچه را که نشان می دهد به طور مرتب نو نمی شوند .

 

راهنمای خریدx85c سونی در بانه پلاس

 

شخصا در مورد نرم افزار به هرچه کمتر بودن آن اعتقاد دارم و قبل از خرید تلویزیون اندروید ، راجع به دیدگاه ها ،بهترین راهنمایی ها را میگیرم . بعد از تغییر موضوع به اندروید ، راهنمای تلویزیون پوششی روی کانال های تلویزیونی است وبه طور کلی تعداد مناسبی کانال را به نمایش میگذارد . اگرچه ممکن است به سرعت سردرگم شوید اگر برنامه ها را عوض کنید و گاهی اوقات تشخیص این که برنامه در حال شروع یا رو به پایان است ، سخت می شود .

 

علیرغم این موضوعات راهنمای تلویزیون در بسیاری از مسیر ها شبیه نگاه قدیمی است .( مانند راهنمایی های قبلی است ) در راهنمای تلویزیون شما با کلیک روی view می توانید کانال را عوض کنید ، مانند مدل 2014 اما برای بارگیری اطلاعات مقداری زمان مصرف میکند ، و عوض کردن کانال ها را کمی کند می کند ( البته زمانی که از این روش برای تعویض کانالها استفاده کنید )
همچنین راهنمای تلویزیون برای بار اول پس از هر بار روشن کردن کمی زمان می برد . از صفحه اطلاعات شما می توانید اطلاعات اضافی در مورد عمل گرها واستفاده از صفحه کلیدها برای اطلاعات اضافی را بدست آورید .البته این یک تجربه IMDB کامل نیست و من اطلاعات مربوطه و گزینه های انتخاب را بیشتر فراموش می کنم .
بنظر می رسد که از لحاظ کارایی بیشتر برای طراحی درون خانگی توانمند شده است نه برای تلویزیون اندروید . راهنمای تلویزیون علاوه بر بازبینی برنامه،مهمترین بخش های وقایع پیش رو را در اختیار شما قرار می دهد اما انچه را که نشان می دهد عمدتا برنامه های پر بیننده ای است که ممکن است زیاد مفید نباشند . تغییر کانالها ( خارج از راهنمای TV ) مدتی زمان می برد و با تلویزیون های قبلی سونی تفاوت چندانی ندارد . سریع ترین راه برای تعویض کانالها در واقع استفاده از موبایل یا تبلت است به این صورت که ابزار های جانبی را بارگیری کنید و کانال ها را عوض کنید .امکان ضبط یا ازمایش قابلیت های تصویر در تصویر برای ما وجود نداشت .
اما تابستان بعد در مورد سونی X90C با اطلاعات بیشتری باز خواهیم گشت .
اگر در اروپا زندگی می کنید ، در رابطه با این موضوع لازم است بدانید که تلویزیون از HBB پشتیبانی می کند و جزو کارهای که برای آن درنظر گرفته شده است .
برای جمع بندی باید بگوییم که تلویزیون اندروید هنوز لبه های زبر دارد . گاهی برای تعویض کانالها مدت زمانی ( حتی برای دقایقی ) منتظر می ماندیم . منبع چنین مشکلاتی را پیدا نکردیم اما برای حل آن گاهی مجبور می شدیم تلویزیون را از برق بکشیم ودوباره روشن کنیم . گاهی بعد از فشار دادن دکمه ها کمی طول میکشید عمل کند مانند این بود که تلویزیون فراموش می کرد که دستوری برای اجرا به آن داده شده است .
هیچ علامتی روی صفحه تلویزیون ظاهر نمی شد و تنها کار منتظر ماندن بود . در بیاری موارد کندتر از مدلهای پایین تر بود .سیستم بلندگوهای درون تلویزیون لوله ای بلند ( long duct ) است که باید صدا را منظم تر پخش می کرد اما در مقایسه با تلویزیون های معمولی صدای بهتری نداشت و صدای آن در هنگام شنیدن تحلیل می رفت .صدای زیر آن بسیار تیز و فاقد بمی صدا بود که البته می توان از منوی صدا ان را تغییر داد.

 

راهنمای خریدx85c سونی در بانه پلاس

 

تنظیمات :
سونی نام های حالت های تصویر را هر ساله عوض میکند و امسال برای شروع از سینما پرو استفاده کرده است این حالت برای سونی گاما 2/4 است که برای محیط های تاریک تصویر های تیره ارائه می دهد که مناسب آن می باشد .
ما برای استفاده همگانی از گاما 2/2 استفاده می کنیم ( جزئیات سایه ها را بهتر نشان می دهد )
حالت استاندارد اصلا جالب نیست و شما می توانید از تنظیمات سینما انچه را که دوست دارید تغییر دهید .با تعدادی تنظیمات ما به مقیاس dET دست یافتیم که نتایج خوبی در برداشت قابل ذکر است که تنظیمات را نمی توانید کپی کنید و هر بار باید آن را به صورت دستی تغییر دهید .

 

راهنمای خریدx85c سونی در بانه پلاس

 

motion flow را در حالت clear قرار دادیم و نتیجه آن پایین ترین حد روشنایی بود ، و برای رسیدن به backlight , 133cd/m2 را در حالت max قرار دادیم که برای بیشتر اتاق ها مناسب بود اما در تمام طول روز مناسب نیست . اگر دوست دارید روشن تر باشد موشن فلو motion flow را تنظیم کنید که روی وضوح motion تاثیر میگذارد .بهترین جایگزین برای clear احتمالا cinema smooth 24p می باشد که روی بهبود وضوح motion تاثیری ندارد

 

راهنمای خریدx85c سونی در بانه پلاس

 

 

کیفیت تصویر:
پارسال وقتی sony x905 را از لحاظ کیفیت تصویر مورد آزمایش قرار دادیم بسیار قابل تحسین بود و مدل sony x85 دنباله رو آن بوده است و ما را مایوس نکرد همچنان که قبلا گفتیم حتی یک تلویزیون خیلی خوب هم نمی تواند امواج بسیار خوش منظر را تولید کند sony x85c هم خارج از این استثنا نیست اما با تصویر های با کیفیت 720p و بالاتر منظری خوب و تمیز دارند . فکر می کنیم که ما از برخی منابع ویژه 4k لطافت هایی دیده ایم اما این اختللاف برای مثال در مدل سامسونگ ju7500 کم است . البته بدون وجود دو تلویزیون کنار هم نتیجه گیری مشکل است .

ما از منابع hdmi ، 4k و تلویزیون لرزش های ریز را مشاهده کردیم در حالی که وقتی دو تلویزیون مدل سامسونگ را کنار هم قرار دادیم دارای لرزش های ریز بودند . اگرچه تقریبا هر 41 ثانیه در جریان های Netflix 1080p گاهی ریب می زد ، که ناشی از نبود پشتیبانی برای 23.97fps در تلویزیون اندروید است که به 24fps تبدیل شده است

محتوای هارد  یا usb آزمایشی انجام ندادیم ، البته این موضوعات زیاد جدی نیستند چون فیلم و تصویر معمولا در سونی x85c با کیفیت هستند .

راهنمای خریدx85c سونی در بانه پلاس

 

برای بهبود وضوح در این مدل با فعال کردن motio flow و تنظیم آن به clear امکان ان فراهم شده است . اگرچه با این کار روشنایی آن کاهش می یابد .
این ترکیب حد وسط بین حالت سینمایی و حالت دست ساز است .
سونی همیشه بهترین سیستم پردازش حرکتی یا motion داشته و اکنون هم دارد . گزینه های سخت را برای تنظیمات طراحی نمی کنند . البته در مقایسه یا سایز محصولات به طور کل گزینه clear بسیار خوب است . اگر دوست دارید که از هر گونه artifact جلوگیری کنید ، باید گزینه cinema smooth27 را انتخاب کنید که تصویری طبیعی دارد . اما در این حالت تا وقتی فیلم به بالاترین حد پرتاب تصویر ، بالاتر از 24ps برسد وضوح حرکتی آن پایین می آید .
ما input lag قابل قبولی کمی بالاتر از 37ms را اندازه گیری کردیم ، که به اندازه مدل های سال گذشته سونی و سامسونگ 2015 پایین نبود ، و به منظور بازی با پلی استیشن یا xbox به اندازه کافی خوب می باشد .
اولین تک تیر انداز ممکن است بسیار بالا باشد .سونی x85c دارای صفحه نمایش VA است که در چندین مدل قبلی دیگر هم از این نوع استفاده شده است در مدل x85b از صفحه نمایش tsp استفاده شده بود که دارای برترین سطح سیاهی بود و تنها چیزی که x85c را از بقیه  متفاوت کرده بود همین بود .
تفاوت بزرگ دیگر x85c با سایر مدلها نور زمینه مستقیم LED است به این صورت که LED ها پشت صفحه LCD کار گذاشته شده اند که در مدل های 65 و 75 اینچ دیده می شوند در مدل 55 اینچ از LED لبه ای استفاده شده به این صورت که LEDها در طول لبه صفحه نمایش جاسازی شده اند .
این بدان معنی است که در مدل های بزرگ تر یک دستی نور زمینه باید بهتر باشد و چون ما مدل 65 اینچ را در اختیار داریم تغییرات LED مستقیم را مورد امتحان قرار دادیم
ساخت مدل های LED های بی واسطه ( Direct ) در سال 2015 دوباره از سر گرفته شد و ما نمی توانستیم راضی تر باشیم به همین خاطر ما پذیرفتیم که تلویزیون تا حدی ضخیم تر به خاطر غملکرد های بهترشان ، پذیرفته تر هستند .

راهنمای خریدx85c سونی در بانه پلاس

 

همان طور که مشاهده می کنید صفحه نمایش 100% یکنواخت نشده و برخی شکاف های ریز را تجربه کردیم اما به خاطر داشته باشید که به اخرین تصویر برای برجسته ساختن نواحی که شکاف های داخل نور داده شده بود . اما انچه مشاهده می شود در عمل چنین نیست شما ممکن است که تیرگی هایی در گوشه ها مشاهده کنید اما در زمان استفاده ممکن است جالب ترین جلوه باشد .
با توجه به صحنه فیلم ، گاهی مشاهده می کردیم که تکه های روشن روی لبه های صفحه نمایش ظاهر می شد گویی که پردازشگر تصویر به صورت LED لبه ای طراحی شده است ( البته در عمل فقط مدل 55اینچ چنین است ) این حالت همیشه وجود دارد اما یکنواختی نور زمینه بسیار خوب است خیلی بهتر از LED های لبه ای که ما را خرسند کرد .
سونی HDR ، X85C را پشتیبانی نمی کند high dynamic range و نمی دانیم که آیا سونی در آینده برنامه ای برای پشتیبانی HDR در به روز رسانی برنامه هایش دارد یا نه سامسونگ برای برخی مدل های 2014 این کار را انجام داد .
اما چون سونی X85C از LED بدون واسطه استفاده می کند وجود HDR ضرورتی ندارد .در نهایت باید گفت زاویه دیدی برای صفحه نمایش VALCD معمولی است .از زاویه 30 تا 45 درجه رنگ ها کم رنگ می شوند و تمایز رنگ به شکل قابل توجهی کم می شود

 

راهنمای خریدx85c سونی در بانه پلاس

 

نتیجه گیری:
تلویزیون سونی 4Kسطح متوسط 2015 در قالب X85C اولین تلویزیون اندرویدی است و نشانه ای از انچه که در آینده پیش روی ماست ، به ما می دهد .
وتلویزیون اندروید یقینا دارای این توانمندی می باشد
اما متاسفانه در سونی X85C به نظر می رسد که ضعیف و دارای نواقصی می باشد برخی نواقص را می توان با استفاده از نرم افزار بر طرف نمود اما حدس میزنیم که این مدل سونی هیچ گاه به اندازه ای قوی نخواهد که بازی ها را از google play store پشتیبانی کند
اما از طرفی google cast یک ارزش به بسته های خدماتی این تلویزیون افزوده که به شما راههای زیادی برای لذت بردن از این نوع خدمات پیشنهاد می کند که نرم افزار های کاربردی در تلویزیون اندروید را پشتیبانی می کند تلویزیون در حالت خاموشی هم هوشیار است
گام حیاتی بعدی برای گوگل قبولاندن توسعه دهنده ها برای حمایت از تلویزیون اندرویدی می باشد
سونی x85c تصاویری یکپارچه با رنگ های دقیق , پردازش تصویر عالی ، وضوح 4k یکنواختی نور زمینه خوب دارد با توجه به ویژگی های بیان شده در طور کل این مدل عملکرد مناسبی دارد
تنها مشکل پیدا شده ریب زدن در تکرا صحنه در Netflix 1080p بود که موضوعی قابل چشم پوشی است .
تلویزیون هنوز فاقد twin tuner و قابلیت های ضبط کردن است که امسال از طریق نرم افزار این گزینه ها به تلویزیون اندروید اضافه خواهند شد این مدل از سونی مانند یک بسته کامل است که از لحاظ
قیمت و خصوصیات بابسیاری محصولات دارای توان رقابتی است و جایگزین قوی برای سامسونگ ju7500 یا پاناسونیک cx7 می باشد . توجه داشته باشید که سایر 65 اینچ این مدل از سونی LED مستقیم و سایر 55 اینچ آن LED لبه ای دارد  که این دو تفاوت های باهم دارند با وجود گرانی آن ، اما بر اساس کیفیت تصویر این مدل پیشنهادی  عالی می باشد قبل از تائید نهایی این محصول باید گفت که به کار و عشق بیشتری نیاز دارد و از لحاظ ویژگی ها و سخت افزار باید بیشتر ارتقا یابد .


 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha