گروههای محصولات

نقد و بررسی تلویزیون های uf850t ال جی

نقد و بررسی تلویزیون های uf850t ال جی


پس از شکست HD در تحریک صلیقه ی عموم , مصرف کنندگان شروع به انتخاب تلویزیون های الترااچ دی ( Ultra HD ) کرده اند و ال جی متوجه این قضیه شده است . امسال تولید کنندگان تلویزیون کره جنوبی مدل های زیادی از تلویزیون های Ultra HD خود را به بازار عرضه خواهند کرد که شامل UF850T بوده و جانشین مدل سال قبل یعنی UB8500 می باشد . این مدل در سال گذشته در بیشتر مناطق دنیا پرفروش ترین تلویزیون بود . UF8500 به صورت عمده ادامه رو مسیر تلویزیون های سال قبل است . و اکنون با الترا اچ دی پیشرفته و تراشه webOS سریع تر خود نمایی می کند .

پس آیا موقع آن است که به الترا اچ دی ارتقا یابیم ؟ آیا LG یک محصول پر فروش دیگر خلق کرده است ؟  آیا معقول است که به تلویزیون های بسیار گران قیمت OLED به روز شویم در حالی که LCD در قیمت بسیار کمتری قابل دسترسی است ؟ برای فهمیدنش به ما بپیوندید .

 

طراحی و مواد به کار رفته :

UF8500 LG اساسا به یک پنل با پخی بسیار باریک در اطراف آن کاهش یافته است . پس باید کمی نزدیک تر شوید تا دقیقا متوجه جزئیاتی مثل شیشه جلویی شوید که در واقع از یک جزء تشکیل شده است تا قاب دور صفحه نمایش را بپوشاند .

طراحی و مواد به کار رفته

 


پایه نیز از یک قسمت تشکیل شده و از راه حل نصب در پشت تلویزیون استفاده می کند . در حقیقت از فلز خار داری به جای پلاستیک به ظاهر ارزان قیمت درست شده است که یک نقطه قوت است . هیچ عملکرد چرخشی ندارد .همچنین خیلی عمیق نیست و می توانید به سادگی آن را روی دیواری که می خواهید نصب کنید .
 روی دیواری که می خواهید آن را نصب کنید
 

ولی هیچ راهی برای فرار از واقعیت وجود ندارد . امروزه اسم اکثر برند های تلویزیون بیشتر با هم یکسان اند . تنها راه تشخیص آنها از یکدیگر این است که به لوگوی آن نگاه کنید .
 


خبر بد این است که جهت تمام ورودی های متصل کننده به سمت دیوار است که وصل کردن کابل های اضافی را هنگامی که از نصب دیواری استفاده می کنید سخت خواهد کرد . رابط برق آن کوچک و خمیده است پس در این مورد مشکلی ایجاد نمیکند ولی برای پورت اترنت اینگونه نیست . این لایه ها و سیم ها , اتصال دیواری تلویزیون را سخت می کنند .


, اتصال دیواری تلویزیون

 

 

 


مصرف انرژی :بعد از کالیبراسیون                                                    بعد از خروج از جعبه
        بعد از کالیبراسیون

                                             بعد از خروج از جعبه

 

standby                                                                  0.0W                                                                              0.0W
SD+HD                                                                    148W                                                                        101.5W
3D                                                                            154W                                                                           145W

 


ارتقا به الترا اچ دی مصرف برق را چند وات افزایش می دهد که مسئله چندان مهمی نیست . ما اندازه گیری کرده ایم که پس از کالیبراسیون , تلویزیون 69 اینچ x9 سونی , 140w مصرف می کند پس 101.5w برای تلویزیون 65 اینچ UF850T LG درجه خوبی است . فن آوری 3D نیازمند روشنایی کامل است بنابراین برای این مدل , مصرف 154w بالاترین حدی است که می توان انتظار داشت .

مصرف انرژی در حالت Stand-by سیار نزدیک به 0.0W می باشد . « عالی  »


webOS و ویژگی های رسانه ای :

در سال 2015 همه تولید کننده های بزرگ تلویزیون , سیستم عملیاتی خود را عوض کردند , به غیر از LG . این کمپانی , فن آوری webOS را در سال قبل معرفی کرد که به تمام برنامه هایشان چسبیده است . ولی باید به چند سال قبل تر از آن برگردیم تا اولین کنترل جادویی را پیدا کنیم . اساسا , کنترل جادویی به عنوان یک وسیله مدیریت کننده ی Nintendo Wii برای تلویزیون شناخته می شود . یک مکان نمای کوچک روی صفحه نمایش می تواند با حرکت آزادانه دست ها در هوا , کنترل شود . « جادو  »
وقتی برای اولین بار ال جی ما را به کنترل های جادویی معرفی کرد , گفتند که بطور طبیعی کاهش میزان استفاده از دکمه ها را ممکن ساخته است . ما هم مشتاق بودیم ببینیم که آیا ال جی این مشکلات را برطرف خواهد کرد یا نه . با نوع طراحی پخش و محیط تلویزیون , دکمه ها الزامی می شوند . و همچنان کانال های تلویزیونن حس عجیبی مانند آنالوگ دارند , در حالی که بیشتر آن ها داری فرمت دیجیتال broadcast می باشند . هنوز هم تلویزیون در گذشته سیر می کند پس تصورش سخت است که چگونه بدون فکر کردن دوباره و از نو به پخش مطالب تلویزیون , می توان کاملا تجربه کنترل از راه دور را از اول طراحی کرد .
و هم اکنون در سال 2015 . کنترل های جادویی جدید بازگشت دکمه ها را نشانه گذاری می کند . تقریبا به اندازه همه ی کنترل های دیگر , دارای دکمه است . ال جی به ما می گوید که خیلی از مصرف کنندگان به خاطر عدم وجود دکمه های مخصوصی همچون تلتکست ( teletext ) گیج شده بودند . و احتمالا یا مردم سمج و سنتی هستند یا ال جی در نوآوری و خلق تجربه های جدید تلویزیون آنگونه که انتظار می رفت مانند webOS موفق باشد , شکست خورده است .
 


از پلاستیک سیاه و نقره ای و دکمه ها نیز از لاستیک
 


این کنترل جدید سنگین تر بوده و واضح است که بزرگ تر می باشد تا دکمه های اضافی در آن جا شوند , ولی همچنان قیافه اش کمی ارزان قیمت به نظر می رسد . از پلاستیک سیاه و نقره ای و دکمه ها نیز از لاستیک ساخته شده اند , بجز دکمه های حرکت به چپ , راست , بالا و پایین که در وسط قرار گرفته اند .

webOs به طور قابل ملاحظه ای سریع تر شده است و این خبری عالی است . مدل های سال قبل پتانسیل خود را برای webOS نشان دادند ولی افراد زیادی از جمله ما , شکایت کردند که پردازنده به سادگی خیلی کند بوده است . ال جی نیز به این اخبار گوش داده و تلویزیون های خود را به پردازنده های بسیار سریع تر مجهز کرد که همه چیز را بسیار بی وقفه و تند نموده است . این چیزی است که webOS باید از ابتدا می بود .
  webOS 2.0  و قابلیت ارتقا به نسخه ی  2.0
 
 


صحبت های زیادی در مورد webOS 2.0  و قابلیت ارتقا به نسخه ی  2.0 در سال گذشته شده است , ولی به نظر می رسد که این بیشتر یک مشکل در مورد نام های تجاری است تا یک نرم افزار باشد . ال جی کشور کره می خواهد آن را با نام " 2.0 " خطاب کند چون راحت تر و سریع تر تلفظ می شود ولی خود الجی به ما میگوید که تقریبادر همه ی مناطق دنیا به استفاده از نام " webOS " ادامه خواهد داد .
در حقیقت هیچ تغییر عظیمی به غیر از سخت افزار سریع تر وجود ندارد . رابط کاربری و عملکرد مثل سابق است و همه ی برنامه ها روی تمام مدل های webOS اجرا می شوند . با استفاده از " 2.0 " , الجی مسئله ی ارتقای نرم افزار ها را امضا کرده است ( این چیزی است که اکثر مردم از عدد " 2 " برداشت می کنند ) ولی در اصل این سخت افزار است که ارتقا یافته است . با این وجود برای رفع سردرگمی , ال جی در نظر دارد که برای تلویزیون های 2014 خود یک نسخه بروز رسانی را عرضه کند , به اسم " webos 1.5 " داخلی . الجی به ما خواهد گفت 
اگر با فن آوری webOS آشنایی ندارید  , می توان گفت که بر اساس " card " های کوچکی است که وقتی دکمه ای را فشار می دهید , تصاویر و برنامه ها را از پایین صفحه به بالا پرت می کند . در این جا سرویس های در حال جریانی مانند Netflix , YouTube , Spotify  و ... را خواهید یافت .


webOS سال قبل یک سال پیش معرفی شد پس ال جی و توسعه دهندگانش بایستی مدت زمان زیادی را برای مرتب کردن و به جریان در آوردن اوضاع اختصاص داه داشند ولی متاسفانه باید نتیجه بگیریم که این چیزی نیست که اتفاق افتاده باشد . ما به این مشکوکیم که امکان دارد ال جی امی بیشتری به این وضعیت داشت و با آمدن تلویزیون های اندروید و اپل می توان گفت که webOS در ابتدای تولد خود تلف شده است . برای انصاف هم که شده باید گفت که فهرست برنامه ها بد نیست , اکثر اسم های بزرگ در آن جا قرار دارند ولی چندان وسیع و جذاب نیست . چندین برنامه با توسعه دهنده های مستقل در این میان هستند .
پس بیایید ببینیم که چه چیز هایی در آن جا قرار دارد . Netflix حضور دارد و از جریان 4K حمایت می کند . YouTube نیز به همان شکل و آن هم نیز از جریان 4k برای اولین بار روی تلویزیون پشتیبانی می کند , زیرا تلویزیون های ال جی از کد گذاری VP9 پشتیبانی می نماید .
 از قسمت برنامه ها به سمت چپ پرش کرده و برنامه های باز شده را ببینید

 

 حرکت به شمت راست گزینه های بیشتری را به شما می دهد


می توانید از قسمت برنامه ها به سمت چپ پرش کرده و برنامه های باز شده را ببینید . حرکت به شمت راست گزینه های بیشتری را به شما می دهد .
 


می توانید با عمیکرد چند کاره برنامه های باز شده را به راحتی عوض کنید , مثلا در در مدال های سال قبل . که به آن معنا است که می توان از  Netflix به youTube یا به کانال های تلویزیونی پرش کنید , و به دلیل پردازنده ی های جدید , معمولا این کار سریع اتفاق می افتد . این طریقه ی کار کردن تلویزیون های هوشمند یا اسمارت است . زمان تلف شده ای وجود ندارد و با همه سرویس ها به طور یکسان برخورد می کند و به آن  سرعت می بخشد . برای روشن شدن تلویزیون فقط 12 ثانیه طول می کشد ( از لحظه ی فشار دادن دکمه روشن شده تا تا زمانی که webOS در دسترس باشد ) .
در مجموع ما هنوز هم از webOS خوشمان می آید در حالی که سخت افزار های سریع تر , آن را بسیار بهتر کرده اند ولی امیدوار بودیم که بعد از گذشت یک سال این فن آوری قابلیت های بیشتری داسته باشد . و اکنون امیدواریم که LG بتواند در سول سال آینده کار های بیشتری در این زمینه انجام دهد . اگر اینگونه نبود , فکر می کنیم که تلویزیون های جدید اپل ( Apple ) و اندروید ( Android ) مانند سونی , فیلیپس و شارپ به سادگی از ال جی جلو خواهند زد .

سخت افزار های سریع تر , آن را بسیار بهتر کرده اند


ما سعی کردیم که تلویزیون را با رایج ترین فرمت فایل های ورودی USB تغذیه کنیم , و این تلویزیون برای اکثر آن ها جوابگو بود ار جمله فرمت container . اگرچه ما قادر نبودیم تا فایل های کد شده  HEVC را مستقیما از USB پخش کنیم . تلویزیون فقط پاسخ " هیچ پشتیبانی برای این فرمت وجود ندارد " را نشان می داد .
تلویزیون های LG فقط در اروپا با قابلیت ظبط و ذخیره کردن عرضه می شود . که چیز غیر منتظره ای نبوده و خبر چندان مهمی نیست . می توانید با فشار دادن دکمه قرمز ظبط کردن , برنامه های تلویزیونی را ذخیره کنید و یا می توانید تنظیمات ذخیره کردن در آینده را از قسمت راهنمای تلویزیون پیدا کنید . دقیقا مثل مدل سال قبل .
کالیبره کردن تلویزیون های ال جی UF8500 :

در تصویر پایین اولین اندازه گیری ما را در حالت استاندارد مشاهده می کنید . هیچ تنظیماتی تغییر داده نشده است , به غیر از سنسور های نور که  غیر فعال شده اند .
 

 

 

 

پس از خروج از جعبه :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حالت سینما :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کالیبره شده :

 

 

 


چیز عجیبی وجود ندارد . این مشخصات معمولی حالت استاندارد برای مشاهده درخشان اتاق نشیمن است . اکثر رنگ ها اشباع شده اند , درجه  روشنایی بالا است و دمای رنگ ها نیز بسیار زیاد است . به این معنی است که رنگ های سرد و مایل به آبی هستند .

پس ما سریعا آن را به حالت ویژه ی 1 تغییر دادیم . با این مشخصات , تصویر بسیار بهتر است ولی همان طور که می بینید یک سری دگرگونی و اختلافات وجود دارد . این سینما یا حالت ویژه برای مشاهده در غروب یا اتاق های کم نور مناسب و بهینه است بنابراین سطح روشنایی بیشتر از 200 cd/m2 مقداری بالا است .

هدف ال جی رسیدن به 2.2 گاما بوده ولی کاملا به این هدف دست نیافته است . اکنون نزدیک تر شده است یعنی 2.3 و از آن جایی که هدف ما هنوز 2.2 است , آن را در حین کالیبراسیون تغییر می دهیم . ولی همانطور که میبینید رنگ ها بسیار دقیق تر شده اند و باید استفاده کننده ها را راضی کند . همچنان فضا برای پیشرفت باقی مانده است , ولی بار دیگر باید ال جی را برای اجرای مشخصات ISF , برای استفاده کنندگان فایل های ویدئویی , تشویق کرد . در مجموع هیچ تغییر بزرگی در مقایسه با پنل های IPS چند سال گذشته , وجود ندارد . به علاوه این یکی الترا اچ دی بوده است طبیعتا .


در نهایت ما تلویزیون را کالیبره کردیم . دقت تصویر از اول هم خوب بود پس ما فقط کمی گوشه و کنار آن را دستکاری کردیم . اکنون دقت رنگ ها کمی بیشتر است , دمای رنگ ها یکم بالاتر رفته و مقداری روشنایی تصویر را کاهش دادیم .

نکته ای که متوجه شدیم آن بود که به نظر می رسید موتور ارتقاء دهنده مقداری هشیاری مصنوعی به تصویر اضافه می کرد . برای مثال , هنگام خواندن متن متوجه آن شدیم . حتی وقتی که تمام حالت های پویایی را غیر فعال کردیم , این ویژگی باقی ماند که به این دلیل است ما فکر می کنیم این بخشی از موتور ارتقاء دهنده است . اکثر اوقات غیر قابل دیدن است ولی حتما وجود دارد و متاسفانه ما آن را چند بار مکان یابی کردیم .

 

کیفیت تصویر :


تلویزیون های UF850T وقتی در اتاق های روشن نصب شوند دارای انعکاس نور در شیشه جلویی می باشند . در طول روز به عنوان یک آینه ی تاریک عمل می کند , حداقل وقتی رنگ های تیره را نشان می دهد . حین مشاهده فیلم یا برنامه های تلویزیونی با رنگ های روشن انعکاس نور کمتری وجود خواهد داشت و مطمئنا این تلویزیون به اندازه کافی روشن است تا اکثر اوقات در اتاقی روشن و مدرن امروزی به کار رود


 در طول روز به عنوان یک آینه ی تاریک عمل می کند


ما تکثیر و نمایش رنگ ه را اکثرا با الگو های رنگ خانگی خودمان مورد بررسی قرار داده ایم و UF8500 به خوبی در این الگو ها عمل کرد . بیشتر رنگ ها همان طور که انتظار می رفت برجسته هستند , مخصوصا رنگ های روشن و نیمه روشن . ما هیچ خط زخیم و کلفتی در شیب های رنگی ندیدیم , به این معنی که تلویزیون می تواند گام های مناسبی را در طیف های رنگی تکثیر کند . اگرچه مشکلات معمولی در رنگ های تیره همچنان حضور دارند . از این رو که از پنل یا صفحه های IPS استفاده شده این مسئله قابل پیش بینی بود . همه ی رنگ های تیره کاملا برجسته نیستند و تیره ترین طیف ها کمی ضعف و مایل به خاکستری هستند . هیچ مشکلی در نوار های تکثیر وجود نداشت .

با احترام نسبت به تلویزیون های broadcasts , چیز زیادی تغییر نکرده است . تلویزیون های LG عموما ظاهر خوب و منابع خوبی دارند ولی قابلیت به هم آمیختن آن ها زیاد عالی نیست . کارایی HD نسبتا خوب است و این تلویزیون به خوبی از 1080P24 استفاده کرده است , ولی کنتراست کمی ضعیف به نظر می رسد به خصوص در اتاق های کم نور .


تلویزیون می تواند گام های مناسبی را در طیف های رنگی تکثیر کند


ابتدا اجازه دهید اصول را پایه گذازی کنیم . بیشتر جریان های ویدئو با MPEG4 H.264 فشرده شده اند ولی برای 4K جریان صنعتی به سوی فن آوری  HEVC ( H.265 ) که مدرن تر و موثر تر است , حرکت می کند . گوگل نیز در جهت متفاوتی حرکت می کند و تصمیم گرفته است فرمت های VP9 مخصوصو خودش را که اکنون در Youtube استفاده می شود را توسعه دهد .

پس در عمل چه معنی می دهد ؟ به این معنی است که از Netflix , Amazon و Youtube در کیفیت 4K روی تلویزیون های UF8500 استفاده کنید که تجربه ای بسیار عالی است . بعضی از فایل های ویدئویی به سرعت نشانه گذاری می شوند که در مقایسه با سرعت ذره ای بو-ری حال حاظر بسیار فشرده هستند , ولی بخاطر بسپارید که HEVC به مراتب موثر تر از AVC / H2.64 می باشد که معمولا روی دستگاه های بلو-ری استفاده می شود . مطمئنا هنوز جا برای پیشرفت وجود دارد و الترا اچ-دی های بلو-ری استاندارد آینده نوار یا ابزار جدیدی را روی کیفیت تصویر قرار می دهند , ولی برای الان بعضی از تلویزیون 4K که دارای جریان Netflix هستند بهتر از بلو ری هستند , مخصوصا روی تلویزیون های 65 اینچ . و همچنین بسیار بهتر از هر چیزی است که از تلویزیون های broadcas نصیبتان می شود . این پیشرفت کیفیت تصویر واقعی برای مصرف کنندگان واقعی می باشد .

این پیشرفت کیفیت تصویر واقعی برای مصرف کنندگان واقعی می باشد .
تاخیر ورودی به ما فقط میزان تاخیر را می گوید . در حقیقت هیچ چیزی در مورد تاری و کیفیت تصویر به ما نمی گوید . پس ما یک سری سکانس فیلم های خودمان را و چند بازی را برای امتحان معاینه روی این تلویزیون اجرا کردیم . تاخیر ورودی در حالت استاندارد کاملا ما را اذیت کرد ولی حتی در بازی های 55 میلی ثانیه بسیار لذت بخش بود .

اگرچه هنوز مقداری تاری در صحنه ها و تصویر های سریع وجود دارد . واضح است که LG سیستم جبران حرکت معمول به اسم TruMotion یا حرکت واقعی دارد که می تواند حرکت را بهبود ببخشد اگر شما بتوانید به قیافه ی مصنوعی  از فریم با قاب های مصنوعی که وارد شده اند عادت کنید .


ما متوجه شدیم که خیلی از مردم شروع به شماره گذاری روی وضوح حرکتی میکنند ولی اینجا بحث احتیاط است . در اینجا دو چیز مهم است که یکی از آن ها این است که در واقع مطالب توسط خود سیستم تار می شود زیرا در درجه پایین قاب فیلم برداری شده اند . 24fps همچنان به عنوان جلوه ی سینمایی در نظر گرفته می شود ولی اجازه دهید رک و پوست کنده بگوییم ; در دنیای مدرن امروزی ما به طرز خنده داری پایین است . بسیاری از کامپیوتر ها برای وارد کردن یک سیگنال به تلویزیون برای تعیین وضوح حرکتی استفاده می کنند ولی در خاطر داشته باشید که کامپیوتر دارای خروجی 60HZ طیف رنگی غیر فشرده ی 4:4:4 RGB ( طیف هفت رنگ ) می باشد , بنابراین نباید انتظار همان طیف رنگی را از تلویزیون های broadcast با   25-30fps داشته باشید . رویای حرکت کامل و بی نقص به تنهایی روی تلویزیون محقق نمی شود . هالیوود و توزیع کننده های این مطالب نیز نیازمند مشارکت در این زمینه هستند .


 رویای حرکت کامل و بی نقص به تنهایی روی تلویزیون محقق نمی شود . هالیوود و توزیع کننده های این مطالب نیز نیازمند مشارکت در این زمینه هستندهنوز هم یک سری پروسه های تصویر در حال فعالیت هستند ولی مقایسه 3D روی UF850T با تلویزیون های استاندارد HD , کیفیت تصویر بسیار بهتر است . تصاویر 3D به نظر دارای جزئیات بهتری هستند و از فاصله ی دور به طور منصفانه قانع کننده است . هرچه نزیک تر شوید شروع به متوجه شدن مقداری مسدود شدن می شوید و اگر برای فیلتر های متقارن که به درستی کار می کنند , بیش از حد نزدیک به صفحه نمایش شوید کم کم مقداری تشدید تداخل خواهید دید .

این یک داستان قدیمی است برای پنل های IPS ال جی است که دقت رنگ بسیار بالا و زاویه دید بسیار گسترده تر را نسبت به دیگر پنل های LCD ارائه می دهد . ولی بزرگترین ضعف IPS تاریکی عمیق و مطلق آن است که از این رو روی کنتراست آن اثر می گذارد .
 

 

جزئیات سایه نسبتا خوب است
 

جزئیات سایه نسبتا خوب است و اکثر طیف های خاکستری عینی و قابل درک هستند . تیره ترین طیف های خاکستری به طور واضح به اندازه ی کافی تیره نیستند که ناشی از تکثیر تاریکی مطلق می باشند .
در پایین ما تلویزیون UF850T را در اتاقی کاملا تاریک مورد بررسی قرار داده ایم تا ببینیم تیره است یا نور پس زمینه از آن نشت می کند .

 UF850T را در اتاقی کاملا تاریک مورد بررسی قرار داده ایم تا ببینیم تیره است یا نور پس زمینه از آن نشت می کند

 

این یک پنل LCD 65 اینچ با لبه ی LED می باشد , که یعنی دیود های روشنایی در اطراف لبه های تصویر پنل جای گذاری شده اند . با در نظر داشتن که ما انتظار روشنایی کامل یک جنس نداشتیم و UF850T یک سری مشکل داشت .

همانطور که میبینید مقداری نشتی در گوشه های پنل و کمی تیرگی در مرکز آن وجود دارد . نمیتوان دقیقا گفت که این نتیجه ی خوب یا بدی است ولی برای تلویزیون های 65 اینچ بسیار رایج است . در واقع هیچوقت هنگام استفاده های کاربردی ما را اذیت نکرد , ولی وقتی می دانستینم که در چه نقطه ای دقت کنیم چند دفعه آن را مشاهده کردیم .

 

PC ( کامپیوتر ) و مرکز رسانه :

در راستای رسیدن به مکان یابی 1به1 پیکسل ها به انتخاب نسبت ابعاد نیا دارید که به اسم آن " Just Scan " یا فقط اسکن در تنظیمات می باشد که برچسب ورودی را تنظیم می نماید . متاسفانه هنوز کامپیوتری که قادر به خارج کردن مطالب 4K در 60HZ در اختیار نداریم پس فعلا نمیتوانیم برای تلویزیون UF850T مطالب 4K در 60HZ با طیف رنگ کامل یا همان RGB را تایید نماییم .


زاویه های دید :

زاویه های دید نسبتا مناسب هستند . یک حساب سرانگشتی معمولی این است که پنل های LCD IPS ( استفاده شده در تلویزیون های ال جی و سایر برند ها ) دارای زاویه دید گسترده تر از پنل های VA LCD ( استفاده شده توسط تقریبا همه ی تولید کننده های تلویزیون به غیر از ال جی ) می باشد . رنگ ها همچنان شدید و دیوانه کننده به نظر می رسند و زیاد از مواضع خارج از محور مجزا نیست .
OLED هنوز هم تکنولوژی است برای رقابت و شکست دادن , و همچنین زاویه ی دید ولی UF850T در این مورد بد نیست و مناسب می باشد . برای اکثر کسانی که با این مسئله آشنایی دارند , گزینه خوبی است . از شانس خوب LG , این تنها تولید کننده ی تلویزیون است که می تواند تکنولوژی OLED را تولید کند .
اگرچه یک مشکل در رابطه با زاویه دید در پنل های IPS وجود دارد و دوباره این با قضیه ی سیاهی و کنتراست مرتبط است . همانطور که گفته شد اکثر رنگ ها از کناره ها به نظر خوب می باشند ولی رنگ سیاه به سرعت و به شدت پایین می آید .

زاویه های دید :  زاویه های دید نسبتا مناسب هستند

زاویه های دید :  زاویه های دید نسبتا مناسب هستند

زاویه های دید :  زاویه های دید نسبتا مناسب هستند

 

کیفیت صدا :

اسپیکر ها کمی بهتر از آنچه انتظار می رفت ظاهر شدند که ممکن است به مدل های 65 اینچ ربطی داشته باشد . ولی داستان بدون تغییر می ماند . تجربه ی صوتی , مقدار زیادی هیجان به جای می گزارد و اگر می خواهید از مشاهده یک فیلم عالی لذت ببرید , احتمالا باید وصل کردن چند اسپیکر اضافی را در نظر بگیرید .
در حال حاظر LG روی توسعه ی سیستم های صوتی بدون سیم کار می کند که می تواند به تلویزیون هایشان متصل شود . اکنون باید از ساوندبار به عنوان قلب سیستم صوتی استفاده کنید ولی در ادامه ی امسال یک نسخه ی به روز شده از نرم افزار امکان اتصال مستقیم و بدون سیم اسپیکر ها به تلویزیون را فراهم می سازد . همچنین الجی به ما می گوید که تلویزیون های 2015 آن ها می تواند میزان صدا را بر اساس خروجی های بصری و اسپیکر های درونی تلویزیون , تنظیم نماید که این امکان را برای شما به وجود می آورد که در هر زمان از کدام یک استفاده کنید . ما اسپیکر های خارجی متصل شده را در اختیار نداشتیم پس قادر به امتحان کردن آن ها نبودیم .


نتیجه گیری :

امسال همه ی تولید کنندگان دیگر تلویزیون در حال معرفی سیستم های عملیاتی جدید تلویزیون های خود هستند , ولی همچنان ال جی به فن آوری webOS خود چسبیده که به دلیل تراشه یا چیپ جدید این تلویزیون بسیار سریعتر شده است . قابلیت چند رسانه ای هنوز هم یکی از بهترین ویژگی های webOS می باشد . می توانید بین رسانه های Netflix , YouTube و برنمامه های تلویزیون برون هیچ تاخیری پرش کنید ( یک بار که برنامه ها باز شدند کافی است ) با webOS , ال-جی یک سال برای آغاز مجدد روی اندروید یا تیزن ( Tizen ) دارد , ولی به نظر می رسد که LG مقطع زمانی سختی در جذب توسعه دهنده برای پلت فرم های خویش داشته است . امکان دارد این یک نگرانی در حال پیش روی باشد . هنوز هم , webOS بسیار مسولیت پذیر و پاسخگو گشته است و با استفاده کنندگان نیز منصف می باشد .

نوبت به کیفیت تصویر رسید , تا این لحظه اکثر شما احتمالا یکی از تلویزیون های بی نظیر OLED LG را دیده است . در هر صورت پس از آزمایش UF8500 ما باید نتیجه بگیریم که چیز زیادی در LCD جلویی تغییر نکرده است .
UF8500 دارای رنگ بسیار خوب , زاویه دید وسیعی بوده و هیچ مشکل بحرانی خاصی در مورد تکثیر حرکتی ندارد , ولی عمق تاریکی - و بدنبال آن کنتراست - ضعیف است که به طور کلی روی تجربه ی تصاویر تاثیر می گذارد .

در مجموع , اکنون webOS در موقعیتی است که باید از ابتدا در آن قرار می داشت . هنوز هم تجربه ای لذت بخش و خوب برای استفاده کننده است ولی این آینده ی تکنولوژی تلویزیون نیست . 4K  ایجاد حس بیشتر در بیننده را آغاز کرده است ولی مشکل اصلی باقی می ماند ; UF8500 مانند اکثر تلویزیون های LCD IPS ال جی عمل می کند , و برای ما سخت بود که درجه ی ضعیف سیاهی یا تاریکی را نادیده بگیریم .

هاشم ابادی 24 سه شنبه 1395

قیمت این مدل چند؟

Ihuti93 22 یکشنبه 1395

piroxicam genuine buy online http://gravatar.com/buypiroxicam10mgquickdelivery piroxicam buy from pharmacy

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha