گروههای محصولات

نگاهی نزدیک تر به تلویزیون های sony در سال 2016

نگاهی نزدیک تر به تلویزیون های sony در سال 2016مدتی پیش  ,  سونی از مطبوعات دعوت کرد که محصولات جدیدش را نمایش دهد . که فرصتی مناسب برای نگاهی دقیق و نزدیکتر به مدل های XD85 , XD94 , XD93 با قابلیت های فورکی ( 4K ) و ( HDR )  آندروید ( Android ) . همچنین راه حل جدید صدای بی سیم سونی مورد بحث بود .
 

سونی در سال 2016 :

برای شروع , سونی بصورت بسیار جزئی از سیستم عامل آندروید گوگل استفاده کرده ست که در تلویزیون های 2015 سونی معرفی شد , و در سال 2016 ویژه خواهد شد . سونی خیلی عمیق با این مسئله رو به رو نشده است چون قبلا مشکلات اشتراک گذاری نرم افزار ها را داشت که هنوز بعضی از آن ها باید برطرف شوند و در ضمن سونی تنها تولید کننده تلویزیون هایی نیست که از آندروید استفاده می کنند . فیلیپس نیز از آن استفاده می کند و دو کمپانی دیگر نیز در سال 2016 به این تولید کنندگان تلویزیون اضافه خواهند شد . در اکثر اوقات این همایش , سونی بیشتر روی مسئله هایی که باور دارند در آن بهترین هستند تمرکز کرده بودند مانند کیفیت صدا و تصویر .

 سونی در سال 2016 :

اگرچه سونی در مورد این واقعیت که دارای " نوار ابزار کناری " که به صورت انحصاری برای نرم افزار های آندروید است و در مورد " نوار ابزار محتویات " که منوی آن از پایین صفحه به بالا حرکت کرده و دارای ویژگی های هوشمند می باشد صحبت کرد که شامل قبلیت های از قبیل انتخاب بهترین کانال ها , محبوب ترین نرم افزار ها و میانبر های قابل بهینه سازی مانند پورت های ورودی ( پخش کننده ی بلو - ری , جعبه ی تنظیمات برتر و ... ) . اگر جعبه ی تنظیمات برتر یا هر پخش کننده ای که از طریق HDMI متصل باشد دارید , اغلب باید روی دو کنترل تکیه کنید . ولی از این پس چنین نیست . در تلویزیون های 2016 سونی لز پشتیبانی یکپارچه برای بلستر آی آر ( IR Blaster ) استفاده شده است که شما اجازه می دهد با کنترل تلویزیون , پخش کننده ی بلو ری و جعبه تنظیمات برتر را کنترل کنید .

" IR Blaster " چیز تازه ای نیست و پاده سازی و اجرای تکنیکی آن سر راست و ساده است ولی تا کنون حتی یک تولید کننده هم نتوانسته مشکلات خاص آن را برطرف کند . سونی هنوز تایید نکرده است که کدام مدل ها با IR Blaster یکپارچه عرضه خواهد شد ولی اطمینان داده است که مدل های XD93 , XD85  و  XD94 از آن برخوردار  خواهند بود . خبر بد این است که تلویزیون به نرم افزار های به روز شده نیاز دارد تا این قابلیت فعال شود و نسخه های آپدیت یا به روز شده ی آن تا تابستان 2016 آماده نخواهد شد .

 

آندروید برای سونی یک موفقیت بوده است :

آندروید مشکلات و معایب خاص خود را دشت ولی تصمیم سونی برای تغییر حالت به آندروید یک حرکت عالی برای این کمپانی محسوب می شود .
در بعضی بازار ها سونی حجم بازدهی را افزایش داده است و سال قبل , مصرف کنندگان تلویزیون های گران قیمت تر با سایز بزرگ تری را نسبت به دیگر رقبای سونی خریداری کردند .
آندروید برای سونی یک موفقیت بوده است :
سونی در توضیح دادن این مسئله  خوب عمل نکرد ولی تصمیم آنها مبنی بر اضافه کردن ویژگی آندروید به تلویزیون های 4K به احتمال زیاد این نقش را بازی کرده است . دلیل دیگر می تواند افزایش اشتراک بازار 4K  باشد که سونی فشار و تمرکز زیادی روی این موضوع کرده و از پیشگامان این عرصه بوده است . همچنین سونی گفته است که فروش عظیمی از تلویزیون های 4K را پیش بینی کرده است خصوصا در بازار های شمالی .

در سال 2016 , سوی فقط یک کنترل خواهد داشت , حتی در گل سر سبد تلویزیون ها XD94 . تصمیم بر این است که از کنترل کوچک تر و ساده تر به جای کنترل قدیمی و بزرگ استفاده شود . این کنترل نسبت به نسخه ی سال گذشته کمی بهبود یافته است . اکنون دارای سطح رویه ی پلاستیکی می باشد که بین دیگر کنترل ها بیشتر و بیشتر محبوب می شود .

لمس و کنترل از راه دور راحت حین , نشتسن حس خوبی دارد ولی هنوز هم خیلی مستطیل شکل است . حسی شبیه به نسخه ارتقا یافته ی سال های گذشته دارد . همچنین سونی یه این اشاره کرد که کنترل " یک تلنگر " 2015 آن ها نمی تواند برای مدل های 2016 استفاده شود و دیگر نسخه های جداگانه از این کنترل ها را  به بازار عرضه نمی کند .

 

XD85 سونی _ 4K " ارزش برای هزینه "  :

این مدل جدید یک موفقیت نسبت به مدل محبوب XD85c پارسال محسوب می شود و بسیار شبیه به ادامه و دنباله رو آن می باشد .

اندازاه های XD85 در عمق 11.2 میلی متر در قسمت بالایی می باشد که دو برابر مدل X90c بسیار باریک سال گذشته است که میلیمتر بود .
اگرچه سونی راه حل قلاب دیوار را بهبود داده است که مدل های XD85 و XD93/94 فقط به 37 میلی متر از دیوار  بچسبند و نسبت به X90c  سال گذشته که 40 میلی متر بود , بسیار خوب است .
 XD85 سونی _ 4K " ارزش برای هزینه "  :
XD85 در دو رنگ سطح تمام شده ی فلزی مشکی و نقره ای در دسترس خواهد بود . خط کروم در وسط قاب به ویژگی های هر دو طراحی اضافه خواهد شد . این مدل در این بهار به بازار عرضه خواهد شد . قاب باریک آن از آلیاژ آلومنیوم است که در نگاه اول مانند پلاستیک به نظر می رسد . ولی پشت آن کاملا از پلاستیک ساخته شده است .
 

مسال سونی کاملا پایه تلویزیون را از اول طراحی کرده است

امسال سونی کاملا پایه تلویزیون را از اول طراحی کرده است . بیش از چند سال گذشته , سونی از دو پایه ی جداگانه برای پشتیبانی از تلویزیون استفاده می کرد ولی در سال 2016 این تلویزیون ها توسط یک صفحه ی مرکزی هم راستا با پوشش آلومنیومی براق , ساپورت می شوند . البته فقط برای طراحی زیبا و تحمل وزن به کار نمی روید بلکه از بخشی از عملکرد تلویزیون نیر می باشد و به عنوان سیستم مدیریت کابل ها استفاده می شود . ساده و هوشمندانه .

مسال سونی کاملا پایه تلویزیون را از اول طراحی کرده است

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

سونی دو تلویزیون XD85 را کنار هم دیگر قرار داده و کیفیت 4K را با HDR و بدون HDR نشان داده است و کاملا واضح است که وسعت رنگ بزرگتر و HDR  کیفیت تصویر را از چند جهت بهبود داده اند . هردو نمونه تلویزیون در حالت سینما هستند که اغلب این شانس ما برای شروع یک نقطه نظر برای کالیبراسیون است .
سونی دو تلویزیون XD85 را کنار هم دیگر قرار داده
اگر چه این اظهارات برخی از ضعف های تکنولوژی LCD را نشان می دهد . جزئیات در ناحیه های تاریک تصویر آنچنان که انتظار می رود , متمایز نیست . البته این بهترین تنظیمات نیست و تلویزیون هیچ درجه بندی جداگانه ای ندارد . باید صبر کنیم و ببینیم که XD85 از خودش چه عملکردی نسبت به آزمایش هایی که ما دریافت کردیم دارد .
 

XD94 سونی _ بهترین در نوع خود :

این مدل گل سر سبد تلویزیون های جدید است . طراحی هوشمندانه که همان پایه و سیستم مدیریت کابل XD85 را دارا است . از پوشش پلاستیکی برای پنهان کردن اتصال آسان به پورت های USB و HDMI در پشت قاب برخوردار خواهد بود .
ناحیه پشت کاور به اندازه قرار گیری یک فلش USB , بزرگ است . این شاید چیزی اساسی به نظر برسد .
برای نشان دادن اینکه XD93 , xD94 صدر نشین تلویزیون های دیگر است , این تلویزیون ها ویژگی  رنگ طلایی روی قاب را به جای لیست کروم روی XD85 اضافه کرده اند . شما تصمیم بگیرید که رنگ وا رفته است یا نه .
  : XD94 سونی _ بهترین در نوع خود
XD93 به طور قابل ملاحظظه ای نسبت به مدل متوسط XD85 مصرف انرژی بیشتری دارد . تخمین زده شده است 65اینچ XD85  تقریبا سالانه 165KWh مصرف می کند ( زیر مصرف متوسط ) , در حالیکه XD93 این رقم را سالانه به 232KWh می رساند .


 پیشوند X , به دلیل سیستم پویای محدوده و قابلیت HDR آن است . این دو تکنولوژی ساده و رایگان نیستند و ممکن است برای شما اهمیتی نداشته باشد ولی حداقل شما اکنون از این قضیه خبر دارید .
از نظر قیمت XD93 احتمالا 20 تا 40 درصد گران تر از XD85 باشد که بستگی به سایز صفحه نمایش و منطقه ی زندگی شما دارد . مراقب این معامله ها باشید .
از نظر وسعت رنگ , اوج روشنایی و رزولوشن خواهد داشت
سونی تایید کرده است که هردو مدل XD93 و XD94 معیار های "  UHD برتر " را از نظر وسعت رنگ , اوج روشنایی و رزولوشن خواهد داشت . برای رنگ این معنی را می دهد که حداقل 90 درصد از پوشش DCI-P3 و اوج روشنایی تقریبا 1000 نیت ( nit ) برای ویدئو های HDR .

اگرچه سونی توضیح می دهد که لوگوی رسمی UHD برتر را انتخاب نکرده است . بلکه کمپانی می خواهد از لوگوی " 4K UHD " خودش استفاده کند و فقط روی تلویزیون استفاده نخواهد شد .
XD85 به اوج روشنایی 1000 نیت نمی رسد و سونی از گفتن اینکه چقدر می تواند اوج بگیر امتناع کرد . پس باید صبر کنیم و ببینیم .
 


XD93/94 از از تلویزیون های دیگر سونی ضخیم تر است تا ساختار لایه دوگانه ی جدیدی که سونی به ثبت رسانده است ایجاد شود . سونی آن را " درایو نور پس زمینه باریک " نام گزاری کرده است و ادعا می کند که با لاغر کردن تلویزیون , دقت کاهنده ناحیه کنترل را برای تکثیر HDR افزایش می دهند .
" درایو نور پس زمینه باریک "
فقط XD94 از نظم کامل کاهنده موضعی برخوردار خواهد بود .
 


تراشه X1 سونی اصلاح شده است :
تراشه X1 سونی اصلاح شده است :
 در زمینه پردازش تصویر , تلویزیون های جدید 2016 دارای پیشرفت جزئی نسبت به سال 2015 خواهند بود .این کمپانی ادعا می کند که تراشه X1 از الگوریتم اصلاح شده استفاده می کند که تصاویر 4K را بیشتر از مدل های 2015 ارتقا دهد .
دراین زمینه گفته اند که از ارتقا دادن HD به 4K بهره می برند . همچنین سونی می گوید که این تراشه می تواند کیفیت تصویر عادی SDR را تقریبا تا HDR ارتقا دهد .


 

سونی بیشتر روی الترا اچ دی بلو ری مانده است :سونی بیشتر روی الترا اچ دی بلو ری مانده است :

 

سونی بیشتر روی الترا اچ دی بلو ری ایستادگی می کند :

سونی دوباره اظهارات مبهم خود را تکرار کرده است که برنامه پخش کننده ی الترا اچ دی بلو ری را در سال 2016 راه اندازی خواهد کرد .

سال مالیاتی سونی از مارس 2016 شروع گشته و در فوریه 2017 تمام خواهد شد . سونی یک برنامه زمانی را برای فیلم های بلو ری الترا اچ دی راه اندازی میکند که تاثیر گذار نخواهد بود و برای آن به زودی روی بیرون دادن دیسک های الترا اچ دی بلو ری تمرکز خواهند کرد . سپس پاناسونیک و سامسونگ اولین پخش کننده ی بلو ری الترا اچ دی خود را راه اندازی خواهند کرد .

سونی بار دیگر تایید کرده است که آندروید نسخه 6.0 را برای تلویزیون های 2015 خود به بازار عرضه خواهد کرد . بعضی از آپدیت یا به روز رسانی های مهم از قبیل قابلیت ظبط USB و تصویر در تصویر , قبل از آپدیت نسخه 6.0 عرضه خواهند شد .

XD85 و XD93 در اواخر ماه مارس راه اندازی خواهند شد , در حالی که سری های WD7 و WD6 که بیشتر مقرون به صرفه هستند , در ماه مارس زود تر بازار تکان می دهند .
تا کنون سونی هیچ چیز تازه ای برای اضافه کردن به پلی استیشن و بازپخش ویدئو های 4k نداشته است .

 

سونی مسئله پخش صدای بدون سیم را فراموش نکرده است :

این کمپانی در سال 2016 یک سری ساوندبار جدید راه اندازی کرده است . بعضی از آن ها قادر به انتقال بدون سیم صدا به اسپیکر ها خواهند بود .

مدل های NT5 و CT790 هر دو دارای ساوندبار 2 به 1 استریو با ساب ووفر بدون سیم جداگانه خواهند بود . همچنین سونی اسپیکر های ZR5 و ZR7 وایرلس یا بدون سیم را عرضه خواهد کرد . این مدل های ZR می توانند از طریق سیستم " چند اتاقه " بدون سیم به NT5 و CT790 متصل شوند , در نتیجه مانند اسپیکر های عقبی عمل می کنند تا صدای فراگیر 5 به 1 را خلق کنند.
در همین حال , ساوندبار به عنوان مرکز , سمت چپ جلویی و سمت راست جلویی عمل می کند .
سونی مسئله پخش صدای بدون سیم را فراموش نکرده است :
از سونی انتظار می رود که ساوندبار های جدید خودش را در ماه " می " به بازار سرازیر کند . NT5 با قیمت 850 یورو , و از آن مقرون به صرفه تر CT790 با قیمت 530 یورو به فروش خواهد رسید .
 

سونی مسئله پخش صدای بدون سیم را فراموش نکرده است :
همچنین سونی دارای دو ساوند بار است که می توانند صدای فراگیر را تقلید کنند که به اسم های RT3 و RT5 شناخته می شوند . مانند تمام محصول های صوتی سونی این سری نیز از بلوتوث , NFC و پشتیبانی از مولتی رووم یا  " چند اتاقه " , بهره مند خواهد بود
اگرچه با اضافه کردن اسپیکر های ZR5 و ZR7  ویژگی چند اتاقه به شما اجازه توسعه تا صدای فراگیر  7 به 1 را نمی دهد . امکان اتصال به سری ZR از طریق لینک چند اتاقه وجود دارد ولی این سری به عندان اسپیکر های دومی عمل خواهند کرد .
 

سونی مسئله پخش صدای بدون سیم را فراموش نکرده است :
ZR5 دارای پورت HDMI بوده که شما را قادر می سازد با کابل به تلویزیون متصل شوید . اگر دو تا از مدل های ZR5 دارید یعنی استریو دارید , فقط یکی از آن ها نیاز است توسط HDMI وصل شود , بقیه به وسیله وایرلس یا بی سیم .
متاسفانه هنوز امکان ندارد که ZR های بیشتری متصل شوند تا صدای فراگیر 5 به 1 خلق شود و سونی هیچ نظری در مورد امکان داشتن این مسئله نداده است .
 

همچنین سونی دز حال راه اندازی ZR7 که قدرتمند تر هستند , می باشد و حتما صدایی بهتر خواهند داشت . به علاوه دارای تکنولوژی های DTS , Dolby digital و صدای اضافه Hi-Res برای اتصال بیشتر خواهد بود و همچنین از راه حل قلاب روی دیوار استفاده می کند .
سونی مسئله پخش صدای بدون سیم را فراموش نکرده است :
سال قبل سونی اسپیکر های چند اتاقه ی x99 و x88 را به بازار عرضه کرد . میتوانید به استفاده از این اپسکر ها ادامه دهید ولی از آن ها به عنوان اسپیکر های عقبی ساوندبار استفاده نکنید .
 


وضعیت پخش تصاویر 4K :

سونی دوربین های فیلم برداری با کیفیت نهایی بسار بالای ویدئو را برای هالیوود و منتشر کننده های بزرگ تولید می کند . برای مثال تصاویر 4K جام جهانی که به دست ما میرسد . در لیست عوامل این کار مطمئنا سونی نقش فوق العاده زیادی ایفا می کند .

شبکه های تلویزیون مانند NHK ژاپن آزمایش های درحال انجام زیادی روی تصاویر 4K و HDR دارند و برای قادر بودن به انتقال پخش های زنده به جلو حرکت می کنند .
خود سونی برنامه ای برای اضافه کردن به جدول زمانی ندارد ولی گفته است که اولین محتویات HDR احتمالا ورزش , مستند های طبیعت و سریال ها ی تلویزیونی خواهد بود .

پس در حین جریان خدماتی مانند Netflix و Amazon در همین لحظه که صحبت می کنیم , در حال گسترش 4K و HDR می باشند .  پس هنگامی که بحث  صنعت تلویزیون می شود , ظاهرا به صبر بیشتری نیاز دارید  . تلویزیون های زنده به سادگی چالش بزرگتری هستند .

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha