گروههای محصولات

سونی یا سامسونگ : کدام یک مناسب اتاق نشیمن شماست ؟

سونی یا سامسونگ : کدام یک مناسب اتاق نشیمن شماست ؟
کدام برند تلویزیون های اچ دی ( HDTV ) بهتری تولید می کند :

ال جی یا سامسونگ  ؟ سامسونگ یا سونی ؟ توشیبا یا پاناسونیک ؟ ما همیشه با این سوالات مواجه می شویم . پس اگه این سوالات تا این حد رواج دارند , چرا جواب ها اینقدر با هم قر می کنند ؟ خب ,  مشکل این جا است که این بحث ها به شدت خسته کننده می باشند . به یک یا بعضی از سوالات پاسخ داده سپس می توانید روی انتخاب مناسب خود حساب کنید . البته نمی توانید به سادگی بگید مدل " X " بهترین است . این خیلی بی معنی است . بهترین در چی > در همه زمینه ها ؟ ما اینطور فکر نمی کنیم .


ولی تشخیص داده ایم که هر کس این سوالات را می پرسد , به هدایت شدن در یکی از مسیر ها و یا شاید به کمی راهنمایی در زمینه تحقیقش  احتیاج دارد . با در نظر داشتن این مسئله , ما تصمیم گرفتیه ایم که در یک زنجیره ادامه دار مارک ها را در مقابل یکدیگر قرار دهیم تا از تغییرات ممکن و بیشمار آن خسته شویم . چون حقیقت دارد که برند های مختلف ویژگی های متفاوتی از خود به نمایش می گذارند و فهمیدن این ویژگی ها می تواند در تصمیم گیری برای خرید کمک به سزایی داشته باشد . پس شروع می کنیم .

در مورد مدل های به خصوصی کنجکاو هستید ؟ نگاهی به ویژگی های تلویزیون های سونی و سامسونگ بیاندازید .


 

 


سونی با سامسونگ =>

 زمانی تلویزیون های مسلّم و بی چون و چرایی بودند . مدل قدیمی ترینیترون ( Trinitron ) و مدل جدید تر آن براویا ( BRAVIA ) اغلب به معنی یک کحتوای برتر شناخته می شدند . ولی کمی بعد سر و کله یک شرکت کوچک کره ای پیدا شد , و از آن زمان به بعد هنیطور به پیشرفت کردن ادامه داد تا این که به سازنده شماره یک سازنده تلیوزیون در جهان تبدیل شد , که باعث شد تقریبا 26 درصد از سهام فروش بازار را به خود اختصاص دهد .

چون شما بزرگترین هستد , دلیل نمی شود که بهترین باشید . اگر ساسونگ به بزرگی تایتان باشد , سونی هنوز از پا در نیامده است , و در طول سال های اخیر قیمت محصولاتش کمی پایین آمده است . گذشته از همه این ها این دو کمپانی محصولات بسیار متفاوتی تولید می کنند . پس بیایید نگاه دقیق تری به فرق این دو تا بیاندازیم . 

 


زیبایی طراحی :

سامسونگ نوعی حساسیت روی تولید باریک ترین تلویزیون ممکن همراه با باریک ترین گودی ممکن دارد . تلویزیون مدل F8000 LED/LCD تقریبا گودی آزاد هستند و با عمق متوسط 5/8 اینچ , می توان گفت که نازک ترین تلویزیونی است که پیدا خواهید کرد . این نظر شما را در مورد سامسونگ عوض می کند , ولی همیشه می توانید روی ارائه کوچک ترین قاب در کلاس خود و عمق آن حساب کنید . البته همیشه به معنی مزیت سامسونگ حساب نمی شود . اگرچه دیده ایم که بعضی از کمپانی ها سطح متوسط تلویزیون به دلیل نحیف یا ضعیف بودن گودی آن , لبه ی نازک تری دارند .


زیبایی طراحی :
 

سونی تلویزیون های جذابی می سازد , ولی به این سمت می رود که پوسته بسیار کمتری را نسبت به سامسونگ نشان دهد . از زاویه دیگر : اگر بهترین تلویزیون سونی دامن کوتاه یا مینی بپوشد , سامسونگ دامن میکرو پوشیده است . برای مثال نگاهی به تلویزیون w900 سونی بیاندازید . شاید بعضی ها بحث کنند که اختلاف در عرض قاب به اندازه ی نیم اینچ , تفاوت چشمگیری دارد , و ممکن است که مجبور شویم آن را تقبل نماییم . اکثرا قاب های سونی بسیار باریک هستند , و پی برده ایم میزان اضافی کوچک قاب می تواند به پنهان کردن نور اذیت کننده در لبه ی آن کمک کند .

وقتی نوبت به شکل ظاهری و ایستادن تلویزیون می شود , ما بی طرفانه نظر می دهیم . قبلا به این گونه بود که سونی را به سامسونگ ترجیح می دادیم چون سونی کیفیت ایستایی شیشه ی بیشتری را با آمدن مدل های تازه تر , عرضه می کرد . اکنون هر دو کمپانی به سمت استفاده از پلاستیک کومی پایدار در شکل های گوناگون می روند .


 

 

 کیفیت تصویر :

برای تلویزیون های LED LCD =>

بسیار آسان تر می شد اگر ما فقط مدل های تازه این دو سازنده که در فوق ذکر شد را مقاسیه می کردیم . در اینگونه برخورد های یک به یک سونی را به خاطر دقت و صحت رنگ های برجسته اش ستایش می کنیم , ولی توجهی هم به سامسونگ داسته باشید برای سطح تیرگی یا سیاهی بالاترش . مسئله است که , موفقیت های درجه برجستگی F8000 به لطف تکنولوژی کاهنده موضعی پیشترفته است که در مدل های پایین تر یافت نمی شود .در ضمن سطح تیرگی سامسونگ با هر مدل جدید که به بازار عرضه می شود , بهتر و بهتر می شود , که فرقش با سونی در این است که بدون تداخل کاهنده موضعی خیلی کمتر آشکار  است .


کیفیت تصویر :  برای تلویزیون های led lcd
 

خب ما می گوییم : تلویزیون های سونی همیشه قیافه ای زیبا و مطلق داشته است که افراد بسیار زیادی عاشق این ظاهرند . اگر شما هم جزو همون افراد هستید که همیشه به ظاهر تلویزیون های سونی علاقه داشته اند , پس باید بدانید که سونی هنوز این قابلیت را حفظ کرده است .
در طرف دیگر , سامسونگ تلویزیون هایی تولید می کند که می توانند فوق العاده براق و روشن شوند , و گاهی اوقات این روشنایی برای مقابله با نور خورشید که اغلب مزاحم می شود , ضروری است . اگر تلویزیونی می خواهید که چشم ها را بسوزاند , LED سامسونگ با مجموعه نور پس زمینه مناسب شما است .


 

 

 


در زمینه تلویزیون های پلاسما ( Plasma ) چطور ؟

اکنون سونی تلویزیون های پلاسما تولید نمی کند ; در سال 2006 با آخرین مدل " plasma biz " میدان را ترک کرد . پس همین باعث می شود که سامسونگ به طور پیش فرض برنده این نبرد شود . به لحاظ کیفیت تصویر , تلویزیون های پلاسما ( Plasma ) به طور مطلق بر تکنولوژی LED و LCD غالب هستند . به عنوان یک امتیاز , قیمت آن نیز کمتر می باشد .

یاداشت جانبی  =>  تلویزیون سامسونگ F8500 پلاسما ( Plasma ) یکی از پنج تلویزیون برتر است که امسال می توانید خریداری کنید .

 

 

 

 

 

تلویزیون اسمارت ( Smart ) یا هوشمند :

ما در این زمینه این جایگاه اول را به سامسونگ می دهیم . خط اتصال تلویزیون های هوشمند سونی اکثرا به دور رابط شبکه  سرگرمی جمع شده اند . می توانید به بیشتر برنامه های محبوب VOD از جمله Netflix , hulu  و Amazon , سریع تر از برنامه های ساده شده در منو  دسترسی داشته باشید . اما در واقع استفاده از این برنامه ها نیازمند این است که دستگاه خود را در شرکت سونی ثبت نام کنید و این به معنی سفری به وب سایت سونی می باشد . شاید ساده به نظر برسد , ولی ما همیشه آن را به چشم عذاب می بینیم . همچنین , تلویزیون های هوشمند سونی از  سری نرم افزار های کلیدی پشتیبانی نمی کند مانند " VUDU " . به طرز عجیبی کافی است , پخش کننده های بلو - ری ( Blue - ray ) سونی از برنامه هایی پشتیبانی می کند که تلویزیون فاقد آن است . و " VUDU " یکی از آن ها است .


تلویزیون اسمارت ( smart ) یا هوشمند
 

در طرف دیگر قضیه , سامسونگ برای خط اتصال تلویزیون های هوشمند خود خیلی تمرکز کرده است , و بازدهی لازم را داشته است . سال به سال , جنبه اتباطات و خطوط اتصال آن بهتر می شود , همانند برنامه های پیشنهادی ( با این واقعیت که حتی از نصف این برنامه ها استفاده نمی کنید , هیچوقت ) . همچنین سامسونگ برای پیدا کردن مطالب از طریق برنامه های در دسترس " VOD "  , گزینه ی سرچ یا جستوجو جهانی را عرضه می کند و شامل موتور های توصیه شده می شود که در پیدا کردن جدید مفید است .
 

 

 

رابط کاربری :

تنها رابط کاربری از تولید کنندگان ردیف به ردیف , متفاوت نیستند ولی شرایط رابط کاربری به خودی خود بسیار وسیع است . پس به خاطر این قسمت , اجازه دهید بگوییم که رابط کاربری باید به منظور ایجاد تغییرات در تنظیمات , از طریق منو های مختلف تلویزیون را هدایت کند . در این صورت مسابقه مانند قرعه کشی خواهد بود . هر دو کمپانی منوی هدایت کردن را که به اندازه کافی حسی باشد تا این مرحله را پشت سر بگذارند را دارا هستند , و هر دو چیزی دلخواه را برای شرایط توضیح اینکه چه گزینه ای از منو واقعا عمل می کند را به جای می گذارند . هیچ یک به کمال نرسیده اند , ولی با در نظر گرفتن این که این تلویزیونن ها چقدر می توانند پیچیده شوند , باید بگوییم هر دو برند کاری مناسب و دلپسند انجام داده اند . یک سری تولید کننده هستند که دارای رابط کاربری ضعیف می باشند که بعدا به آن خواهیم پرداخت . 

 


کنترل از راه دور :

متاسفانه این دسته بندی روی این که از چه کنترلی خوشمان نیامد تصمیم گرفته است . اگر منصف باشیم , این یک قرعه کشی خواهد بود , ولی سامسونگ تصمیم گرفته است که بطور کامل روی کنترل های trackpad تمرکز کند تا عملکرد تلویزیون های پیشرفته خود را افزایش دهد . و وقتی از این مسئله خبر داریم که ایده ای بسیار آینده نگرانه می باشد , در عمل به کار ما نمی آید .

کنترل از راه دور :

همچنین این کنترل ها دارای دکمه های نوری می باشند که دسترسی به اکثر عملکرد های تلویزیون با یک صفحه مجازی در تلویزیون را بر جای می گذارد . شاید ما کمی قدیدمی فکر می کنیم , ولی هرروز با این کنترل ها سرو کله می زنیم . و هنگامی که تنظیمات خود را بیان می کنیم , اجازه دهید تا یک بار دیگر بگوییم که کنترل های از راه دور باید دارای نور پس زمینه باشند . الان قرن 21 زندگی می کنیم , جای هیچ بهانه ای نیست :)
 

 
دسترسی یا اتصال به اینترنت :

از این نظر , هر دو تلویزیون های هوشمند سونی و سامسونگ  ازقابلیت Ethernet و اتصال به Wi-Fi را به صورت استاندارد برخوردارند . این نباید در تصمیم گیری شما تاثیر بگذارد .

 
اکنون به چند تلویزیون نگاه کنید , باشه ؟

امیدواریم که با خواندن این متن آگاهی کافی از مقایسه سونی و سامسونگ را به دست آورده باشید . پیشنهاد می کنیم که فروشنده های در فروشگاه که فقط به پخش کردن صدا و تصویر های مختلف می پردازند را فراموش کنید . این کاری است که تلویزیون برای آن ساخته شده است .

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha