گروههای محصولات

اشتباه انجامش می دهید : راه اندازی تلویزیون های hd

اشتباه انجامش می دهید : راه اندازی تلویزیون های hd

نگاه کردن به تلویزیون را دوست دارید . به تازگی یک تلویزیون تازه ی HD خریده و آن را نصب کرده اید و فقط می خواهید که روی مبلتان جا خوش کرده و از تصاویر زیبای HD لذت ببرید . این کاملا منطقی و قابل درک است . شما باید قادر باشید که با فشردن چند دکمه به صد ها کانال مختلف دسترسی یابید و آن ها را در وضوح بالا و سهولت کامل مشاهده کنید .

 

 

نگاه کردن به تلویزیون را دوست دارید در

 

 


اما این در حالی است که همه چیز را به درستی تنظیم کنید و ممکن است که انجام دادنش کمی سخت باشد . اشتباه در کابل ها , حالت تصویر , وضوح استاندارد کانال ها و حتی پاک کننده ی صفحه نمایش می تواند تاثیرات منفی بر لذن بردن شما از وضوح بالا , بگذارد . در ادامه متن , 6 تا از مشکلاتی ( errors ) که بیشتر پیش می آیند و روش برطرف کردن در آن ها در یک حرکت سریع , را به شما نشان می دهیم .
 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

1_ استفاده نکردن از اتصال HD :


با این مشکل بیش از حد برخورد کرده ایم . ممکن است مبلغ زیادی هزینه کنید و یک تلویزیون تازه اچ دی ( HDTV ) , آن را به خانه برده و راه اندازیش کنید و ببینید که تصویر نرم تر و دارای جزئیات کمتر نسبت به چیزی است که در فروشگاه مشاهده کردید . به این دلیل نیست که راه اندازی بی تاثیر یا غلط بوده است و یا در فروشگاه از کلک های خاصی استفاده کرده اند تا وضوح راد بالا ببرند و شما را وادار به خریدش کنند . احتمالا جعبه تنظیم بالایی را با یک اتصال مرکب ویدئویی وصل نموده اید , یا به سادگی کابل هم محور سفید را از جعبه تنظیم بالایی را مستقیما به پشت تلویزیون پیچانده اید .
 


فقط به این دلیل که تلویزیون های اچ دی ( HDTV ) قادر به پخش ویدئو های 1080p HD هستند , به این معنی نیست که همیشه ویدئوها را با کیفیت 1080p پخش می نمایند . وضوح ( resolution ) منبع ویدئو و نوع اتصالی که استفاده می کنید نیز مهم است . یک سری از پورت های مختلف در پشت تلویزیون های HD , پخش کننده های بلو-ری , سیستم های بازی و جعبه های کابل تعبیه شده اند که همه ی آن ها در تصویر نهایی اثر می گذارند . شاید بهترین تصویر ممکن نباشد .

 

 

 

بهترین روش برای اتصال به منبع های ویدئو در   بهترین روش برای اتصال به منبع های ویدئو :

 


باید اتصال از طریق پورت های ذوزنقه ای شکل صورت گیرد که بیشتر تلویزیون های HD حداقل 3 عدد از این پورت ها دارند . تا ویدئو های 1080p و کانال های صوتی 7.1 را می توان با استفاده از این کابل انتقال داد که بهترین کیفیت تصویر و صدا را با ساده ترین اتصال , عرضه می کند . اگر تعداد پورت ها کافی نیست و یا منبع ویدئوی شما دارای پورت HDMI نیست , می توانید از کابل های ترکیبی استفاده کنید که به طور معمول بهتر از 1080i می باشند و صدای استریو را ارائه می دهند . ویدئو از طریق پنج کابل ( سه تا برای کانال های قرمز , سبز و  آبی , و دو تا برای کانال های صدا ) هنوز خوب به نظر می رسد .اگر دستگاه شما دارای ورودی های HDMI است ( اگر در طول 5 سال قبل ساخته شده , احتمالا دارا می باشد ) از آن استفاده کنید . این ساده ترین روش راه اندازی و بالاترین کیفیت تصویر را ارائه می دهد و شما ساعت ها وقت خود را صرف خاراندن سرتان نمی کنید تا بفهمید که چرا تصویر با آن چیزی که در فروشگاه مشاهده کردید فرق دارد .
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


22_ خریداری کابل های گران قیمت hdmi در خرده فروشی ها در _خریداری کابل های گران قیمت HDMI در خرده فروشی ها :
 


اگر تلویزیون خود را از خرده فروشی های الکترونیکی خریداری کرده اید , فروشنده ممکن است سعی کند که شما را وادار کند که کابل HDMI را در همانجا بخرید و همچنین ممکن است که شما را قانع کند که یک مارک گران قیمت را انتخاب نمایید . پس اندکی صبر کنید !!!

ما در مورد کابل های HDMI زیادی را از تولیدکنندگان مختلف تحقیق و بررسی کرده ایم و به این نتیجه رسیدیم که هیچ فرق قابل توجهی برای مصرف کنندگان عادی بین آن ها وجو ندارد . یک کابل 3 دلاری تصویر را به خوبی یک کابل 60 دلاری انتقال می دهد . اگر قرار است از تنظیمات پیچیده ای که منبع ویدیو ها بیش از 50 فوت از صفحه نمایش دور است , استفاده می کنید , باید دنبال کابل هایی با ویژگی های مخصوص از جمله محافظ بگردید که باعث می شود قیمتشان افزایش یابد . اما برای همه ی افراد با تنظیمات ساده ی خانگی تفریح و سرگرمی هیچ دلیلی وجود ندارد که خرج های اضافی را متحمل نمایند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 


3_ کانال های hd میزان سازی نشده در جعبه کابل در 3_ کانال های HD میزان سازی نشده در جعبه کابل :


این یکی از مشکل هایی است که به نظر می رسد برطرف کردن آن بسیار ساده می باشد , ولی امکان دارد که از قلم بیافتد . هنگام بازدید از این کانال ها مطمئن شوید که وقتی ورژن HD در دستررس است میزان سازی شده باشد .

عدد ها و علامت ها از سرویس به سرویس و مارکت به مارکت فرق می کند . ولی به دقت به راهنمای کانال ها دقت کرده و چک کنید که دارید تصویری با کیفیت بالا را مشاهده می کنید .
همه ی کانال ها در کیفیت بالا در دسترس نیستند و ممکن است قادر نباشید که برنامه مورد علاقه خود را با کیفیت HD مشاهده کنید . کابل ها و منبع ویدئو ی خود را چک کنید تا بفهمید کدام کانال با کیفیت بالا در دسترس است و  برطرف کردن مشکل کانال هایی که باید با کیفیت HD پخش شوند ولی بنا به دلایلی اینطور نیست .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4_ استفاده از حالت پویا ( dynamic ) یا دیگر حالت های از پیش تعیین شده در   4_ استفاده از حالت پویا ( dynamic ) یا دیگر حالت های از پیش تعیین شده :

 
تلویزیون اچ  دی شما دارای یک سری تنظیمات صدای تصویر زیبا است مانند سینما , پویا و ورزش . حالت سینما برای تصاویر نزدیک عینی مناسب است ولی حالت پویا و ورزش برای دوسداران فیلم خارج از بحث است چون این دو حالت تمایل به ضزبه برجسته و اشباع بیش از حد تصویر دارند . ممکن است که روشن تر و دارای رنگ آمیزی غلیظ تری باشن ولی این حالت ها معمولا کنتراست را از بین برده و سایه و جزئیات برجسته را نابود می کنند . گاهی اوقات رنگ را بد جلوه می دهند و یا باعث می شوند که گرم تر از چیزی که هستند نشان داده شوند .
هروقت که امکان داشت تلویزون خود را کالیبره کرده و تنظیماتی که برای استفاده ای که می خواهید بکنید را یادداشت نمایید و آن ها را حالت تصویر پیش فرض نگه دارید . کالیبره کردن و افزایش دقت فیلم در تلویزیون های اچ دی می تواند ساعت ها وقت بگیرد و کمی هزینه بردار باشد اگر توسط یکه فرد ماهر انجام شود . ولی شما خودتان می توانید که تنظیمات اساسی برای کنتراست , روشنایی و رنگ را راه اندازی کنید .


 

 

 

 

 

 

 


5 5_ مشاهده در نسبت ابعاد نادرست در _ مشاهده در نسبت ابعاد نادرست :


حتی اگر تلویزون شما کالیبره شده باشد , تصویر می تواند با تماس کوچک کنترلتان  به شدت تاب بردارد . نسبت ابعاد و بزرگنمایی , تنظیماتی هستند که که معمولا از طرف منبع ویدئو کنترل می شوند ولی وقتی بین حالت های وضوح استاندارد , وضوح  بالا و ... تغییر کند , به راحتی امکان دارد که در تنظیمات ابعاد اشتباه پیش آید .
هرگاه فرصتش پیش آمد , نسبت ابعاد به حالت کامل یل فقط اسکن تغییر دهید . این کار باعث می شود که تلویزیون شما تصویر را دقیقا همانطور که دریافت کرده بدون هیچ گوشه ی اضافی یا  بزرگنمایی بی جهت , نمایش دهد . این میتواند به آن معنا باشد که نماش تلویزیون شما به صورت یک جعبه عمودی و فیلم پخش شده از آن به صورت یک جعیه افقی باشد ولی همه چیز را در صفحه نمایش نشان دهد بدون اینکه تصویر برش بخورد تا در اندازه صفحه نمایش بگنجد . این بهترین راه حل برای درست کردن تصویری است که به نظر دراز تر یا عریض تر از چیزی که در واق است , می باشد .

 

 

 

 

 

 

 

 6 6_ استفاده از windex یا دیگر پاک کننده های خانگی برای صفحه نمایشتان :_ استفاده از windex یا دیگر پاک کننده های خانگی برای صفحه نمایشتان :

تمیز گه داشتن صفحه تلویزیون زیبا و بزرگ شما مهم است ولی هرگز از پاک کننده های خانگی استفاده نکنید . و همچنین از به کار بردن دستمال کاغذی خودداری کنید چون باث به جا ماندن پرز بر روی شیشیه آ ن می شود . پاک کننده های دارای الکل و آمونیاک می توانند به صفحه نمایش خسارت وارد کنند و هرگونه رطوبت اضافی که به داخل گودی آن نشت کند می تواند به مدار های الکترونیکی آن آسیب بزند .

از پارچه های میکرو فایبر با یک اسپری آب یا یک راه حل الکترونیکی خاص پاک کننده استفاده کنید . روی پارچه کمی اسپری کنید و تلویزیون را یا آن تمیز کنید و از شر لکه ها خلاص شوید . هرگز مستقیما روی صفحه نمایش اسپری نکنید . برای تمیز کاری های روزانه حتی به راه حل نیازی ندارید . ولی برای گردگیری , تمام چیزی که به آن نیاز دارید یک پارچه میکرو فایبر است . که به آسانی در مدتی کوتاه تمام لکه ها را تمیز کرده و صفحه نمایش شما بدون ریسک آسیب رساندن به آن از طریق مواد شیمیایی و رطوبت , تمیز می شود .

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha