گروههای محصولات

چگونه پوتین های مناسب پیاده روی را انتخاب کنیم ؟

چگونه پوتین های مناسب پیاده روی را انتخاب کنیم ؟

 

 


 

همخوانی داشتن با بلند پروازی های شما =>  پوتين های بزرگ حمل  بار ( کوله پشتی سنگين يا اقلامی شبيه آن ) . برای مثال , وقتی برای چند روز پياده روی برنامه ريزی می کنيد , خيلی مورد نياز نيستند ولی در غير اين صورت اين پوتين ها راحتی زيادی را ارئه می دهد .
 

قرار گيری راحت پا ها در آن => اطمينان از سايز پوتين , بخش کليدی در انتخاب پوتين است .

 

 


انواع پوتين های پياده روی :


بضی پوتين ها و حتی کفش ها بين پياده روی سبک , پياده روی و حمل بار . جاه طلبی های شما در پياده روی مشخص کننده بهترين نوع پوشش پاهايتان است . اگر  معمولا وزن اضافه کمی با خود حمل می کنيد بايد پوشش های سبک وزن تری را در نظر بگيريد .
 

 


کفش های پیاده روی در

 

کفش های پیاده روی یا هایکینگ شوز ( hiking shoes ) :
مدل های ساق کوتاه با کفی های انعطاف پذیر برای پیاده روی های روزانه فوق العاده مناسب است . بیشتر افرادی که بار های خیلی کم وزنی را حمل می کنند , ممکن است که کفش های دوندگی ادامه دار را برای گردش های طولانی انتخاب کنند .

 

 

پوتین های پیاده روی در

 

 

پوتین های پياده روی یا هایکینگ بوت ( hiking boots ) :
اين محدوده از مدل های ساق های متوسط يا بلند برای پياده روی های روزانه و سفر های آخر هفته با حمل بار کم , در نظر گرفته شده اند . اغلب به آسانی خم می شوند و لی با گذشت زمان کمی ترک های ريز برمی دارند . و همچنين همانند پوتين های بزرگ پياده روی دوام و پشتيبانی ندارند .

 

 

 


پوتين هاي مخصوص حمل بار در

 

پوتين های مخصوص حمل بار یا بک پکینک بوت ( backpacking boots ) :
اين پوتين ها برای تحمل و حمل بار های سنگين تر در سفر های  چند روزه  طراحی شده اند . اکثرشان دارای برش يقه ی بلند هستند که از پاشنه و قسمت های بالا تر از آ ن را نيز به صورت فوق العاده ای ساپورت می کند . دوام و پشتيبانی بيشتر , با کفی ميانی سفت تر و محکم تر از پوشش پایی سبک . آن ها برای سفر های ادامه دار بسيار مناسب و کارآمد هستند .

 

 


پوتين های کوهنوردی در

 

 

پوتين های کوهنوردی یا ماونتینینگ بوت ( mountaineering boots ) :
اين پوتين ها با کفی ميانی بسيار سفت و محکم  طراحی شده اند تا   الف ) با بار های سنگين تطبيق يابد و  ب) و سفر در يخچال های طبيعی را تقبل نمايد . پوتين های کوهنوردی محکم , با دوام و حمايت کننده هستند .

 

 


 

 

 

 


خصوصيات پوتين های پياده روی یا هایکینگ بوت ( hiking boots ) :
 

روکش روی پوتين  => مواد اوليه در وزن , دوام , قابليت تنفس  و مقاومت در برابر آب پوتين تاثير می گذارند .

 

 

چرم " رنگ کامل " در

 

 

چرم " رنگ کامل " : اين چرم دوام و مقاومت سايشي بي نظيري را فراهم مي کند و به خوبي از نفوذ آب جلو گيري مي کند .در پوتين هاي مخصوص حمل بار سنگين و سفر هاي طولاني و زمين هاي سخت و خشن , اين چرم بيشترين استفاده را دارد . البته به خوبيه ترکيب نايلون و رنگ دو بخشي  , قابليت تنفس ندارد . يک استراحت قبل از استفاده در سفر هاي طولاني نياز است .

 

 

 

 

 

 

 


چرم " رنگ دو بخشي " در

 

 

چرم " رنگ دو بخشی " :  اين نوع چرم معمولا با برای سبک وزن بودن , تنفس داشتن و راحتی , با نايلون يا نايلون توری جفت می شود . اين دو بخشي بودن قسمت زبر و زبر زيرين ( پوست گاو ) را از سطح صاف و صيقلی خارجی جدا می کند . فايده اينکار اين است که هزينه اش کمتر است , اگرچه قسمت پايينی مقاومت کمتری در برابر آب دارد .
 

 

 

 

 

 

 


چرم نوبوک در

 

 

 

چرم نوبوک :  چرمی است که از چرم رنگ کاملی که جلا داده شده است تا شبيه چرم مخمل نما شود . بسيار با دوام  و مقاوم در برابر آب و ضد خش است . همچنين شکل پذيری مناسبی دارد ولی همچنان به يک مدت زمان برای آب بندی شدن دارد , قبل از اين که در پياده روی های ادامه دار استفاده شود .

 

 

 

 

 

 روغن هاي سنتتيک در

 

 

روغن های سنتتيک : پلی استر , نايلون و همچنين چرم " روغن های سنتتيک " همگی به در پوتين های مدرن يافت می شوند . از چرم سبک تر هستند . سريع تر آب بندي می شوند , سريع تر خشک می شوند و معمولا هزينه کمتری دارند .  قسمت داخلی => ممکن است که اين پوشش کمی زود تر نمايان شود چون بيشتر دوخت آن در سطح پوتين است

 

 

 

 

 

 

 


ضد آب در

 

 

ضد آب : پوتين ها و کفش هایی که به عنوان ضد آب توليد شده اند ,  روکش روی آن همراه با غشاء ضدآب با قابليت تنفس ساخته شده است تا پا ها را در شرايط مرطوب , خشک نگه دارند ( مانند Gore-Tex® يا  eVent® ) . قسمت داخلی => توسط يک غشاء قابليت تنفس کاهش يافته  ( در مقايسه با تور تهويه کننده استفاده شده در کفش هایی که ضد آب نيستند ) ممکن است باعث شود که در تابستان پا ها عرق کنند .
 

 

 

 

 

 

 

گياهی در

 

 

 

 

گياهی : پوتين های پياده روی دوست دار طبيعت و کفش هایی هستند که برای ساختشان به هیچ وجه از اعضای بدن حيوانات استفاده نشده باشد .
 

 

 

 

 

 

 

 


عايق در

 

 

 

 

عايق : ترکيب عايق کاری به بعضی پوتين های کوهنوردی برای گرم ماندن پا هنگام پياده روی در برف و يخبندان , اضافه شده است.
 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 کفی ميانی پوتين های پياده روی یا هایکینگ بوت ( hiking boots ) :

کفی ميانی که زير سازی را فراهم می کند , در مقابل شک های وارده بر پا مانند حائل عمل می کند و سفتی و محکمی پوتين را تعيين مي کند . ممکن است سفتی پوتين چيز خوبی به نظر نيايد , اما برای پياده روی های طولانی روی صخره ها , زمين های نا هموار می تواند به معنای راحت و پايدار بيشتر باشد . يک پوتين سفت و محکم , اجازه نمی دهد که پاهايتان با هر قدم که روی صخره ها يا درختان بر می دارید به اطراف حرکت کند و از پا در آيد .


بيشترين مواد مورد استفاده در کفی ميانی EVA ( اتيلين ويلن استات ) و polyurethane ( پلی اورتان ) می باشند .


eva در

 


 

 


EVA کمی بی دردسر تر , سبک تر و ارزان قيمت تر است . کفی ميانی از تراکم های مختلف EVA استفاده می کند تا در جاهایی که نياز است ,  پشتيبانی بيشتری فراهم می کند .

 

 

 

 

 


polyurethane در

 

 

 

 

Polyurethane  به طور کلی محکم تر و با دوام تر است , بنابراين معمولا در کوهنوردی های و گردش های ادامه دار و طولانی يافت می شود .

 

 

 

 

 


 

 

 


                                                                        اجزای پشتيبانی پوتين های پياده روی یا هایکینگ بوت ( hiking boots ) :
 

 

                                                           اجزاي پشتيباني پوتين هاي پياده روي در

 

 

 

 

 


 shanks در

 

 

 

Shanks : اين لايه ی ضخيم 3 - 5 ميلی متری بين کفی ميانی و کفی خارجی به صورت ساندويچی قرار گرفته است تا توان باربری و استحکام کفی مياني را افزايش دهد .
 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Plates ( صفحات ) : اين وصله های باريک , نيمه انعطاف پذير در بين کفی ميانی و خارجی , در زير Shanks (اگر وجود داشته باشد ) واقع شده اند . آن ها از پا در مقابل ضربه ديدن توسط سنگ های ناهموار محافظت می کنند .

 

 

 

 

 

 

 

 


کفی خارجی پوتين های پياده روی یا هایکینگ بوت ( hiking boots ):
پلاستيک در تمام کفی های خارجی پوتين های پياده روی یا هایکینگ بوت ( hiking boots ) استفاده می شود . گاهی اوقات مواد افزودنی مانند کربن به پوتين های کوهنوردی یا ماونتینینگ بوت ( Backpacking boots ) و مخصوص حمل بار اضافه می شود تا سختی بالا رود . کفی خارج
ی سخت , دوام را افزايش می دهد اما اگر به استفاده از آن ها ادامه دهيد, می توان احساس نرم شدن کفی را کرد .
 


ديگر ملاحظات کفی های خارجی :

  

الگوی عاج ها در

 

 

 

 

الگوی عاج ها => عاج های برجسته  کش داده شده روی کفی خارجی هستند . شيار های عميق تر , ضخيم تر در پوتين های کوهنوردی و مخصوص حمل بار , استفاده می شوند تا چنگ زدن و گير کردن به زمين بهبود يابد . شيار های با فاصله گسترده از هم , کشش مناسبی را فراهم می کند و جدا شدن گل و لای از آن آسان تر مي شود .
 

 

 

 

 

 

 

 

 


ترمز پاشنه در

 

 

ترمز پاشنه =>  به منطقه پاشنه ی به وضوح تعريف شده اشاره دارد که با جلوی پا و قوس پا فرق می کند . که باعث کاهش ليز خوردن شما هنگام پريدن های تند از سراشيبی ها می شود .

 

 

 

 

 

 

 

 

حاشيه يا لبه ی پوتين های پياده روی یا هایکینگ بوت ( hiking boots ) :
حاشيه يا لبه ی پوتين های پياده روی در

 در بعضی از پوتين های ضد آب با قابليت تنفس يافت مي شود . حاشيه يک چرم گسترده است که به دور پوتين ( گاهی اوقات فقط در ناحيه پنجه ها ) کشيده شده و آن را محاصره کرده است در جایی که روکش رویی به کفی ميانی می رسد . اين حاشيه به شما مقاومت اضافی در مقابل نفوذ آب را عرضه می کند . همچنين از چرم پوتين در مقابل خراشيدگی محافظت می کند .
 

 

 سازگاری دندانه ها :

سازگاري دندانه ها در

 

نوع پوتين های شما در نهايت به شما می گويد که چه گزينه هایی در سيستم دندانه ای داريد . پوتين و سازگاری دندانه ها برای عملکرد و ايمنی يهتر ضروری می باشد .

 

 

 تسمه در دندانه ها دارای بند های بافته شده می باشد که باعث می شود دندانه ها در جای خود ايمن و محکم باشند . در حالی که بيشتر طول می کشد که به سيستم های ديگر وصل شود , زيبايي استايل اين تسمه ها اين است که تقريبا می توان با هر پوتين ديگری ضميمه کرد . برای پوشش پای انعطاف پذير تر , مانند کفش و پوتين های پياده روی , اطمينان حاصل کنيد نوار مرکزی دندانه ها با خم پوتين سازگار و هماهنگ است .
 


ويژگی دندانه های گام به گام دارای يک سيم ضامن می باشد که پنجه ها را در جای خود نگه می دارد حالی که يک اهرم پاشنه , دندانه را به پاشنه پوتين متصل می کند . اين آسان ترين , سريع ترين و دقيق ترين سيستم اتصال است , اگرچه می تواند در مورد پوتين های خاص به کار رود . برای استفاده از دندانه ها همراه با گام های الزامی , پوتين ها به کفی های سفت و محکم و حداقل 3/8  شيار يا چاک در ناحيه پاشنه و پنجه ها نياز دارد . دندانه های گام به گام معمولا با پوتين های سنگين وزن کوهنوردی  سازگار هستند ولی  با پوتين های سبک وزن کوهنوردی و پياده روی اينگونه نيست .دندانه های ترکيبی به معنی ادغام دندانه های گام به گام و تسمه ای می باشد . آن ها از ويژگی اهرم پاشنه و تسمه ی پنجه ها برخوردارند و نيازمند پوتينی با کفي سفت و محکم به اضافه ی شيار يا چاک پاشنه برای نگه داشتن اهرم پاشنه , می باشد . اگرچه تسمه پنجه ها به شيار نيازی ندارد تا به صورت ايمن جای بگيرد . دندانه های ترکيبي به سادگی نصب و جدا می شوند و با اکثر پوتين های سبک وزن کوهنوردی یا ماونتینینگ بوت ( mountaineering boots ) و بعضی پوتين های مخصوص حمل بار یا ماونتینینگ بوت ( mountaineering boots ) , سازگار می باشد ولی معمولا برای پوتين های پياده روی یا هایکینگ بوت ( hiking boots ) مناسب نيست .

 نکات مناسب در مورد پوتين های پياده روی :

سايز خود را بدانيد => بهترين کار اين است که پاهايتان را روی دستگاه Brannock در REI اندازه کيری کنيد . همچنين می توانيد درازای پا را نيز اندازه گير
ی کنيد ( اينچ يا سانتی متر ) .


پوتين ها را در پايان روز امتحان کنيد => به صورت طبيعی پاهای شما  در طول فعاليت های روزانه ورم می کند و  در اين حالت در بزرگترن اندازه خود هستند . اين به شما کمک می کند که از خريدن پوتين های خيلی کوچک خودداری کنيد .


اگر از آرتروز رنج می بريد , آن را ضميمه کنيد => زيرا در جفت و جور شدن با پوتين تاثير می گذارد .


جوراب های مناسب بپوشيد => جوراب های معمولی می توانند به ارزيایی سريع تر جای گيری و احساس پوشش پای تازه و نو کمک کنند . اگرچه , سعی کنيد که از همخوانی ضخامت جوراب با چيزی که قصد داريد در ادامه بپوشيد , مطمئن شويد .


با پوتين کمی وقت بگذرانيد => کمی با اين پوتين ها قدم بزنيد , از پله ها و بالا و پايين برويد . يک سطح شيب دار پيدا کنيد و روی آن قدم بزنيد . اگر برآمدگی يا دست انداز های عجيب و يا درزی را تشخيص داديد , و يا قسمت جلویی پايتان را نيشگون گرفت , پوتين مناسب نيست .


وقتی آنلاين خريد مي کنيد , برند ها و مارک هایی که قبلا پوشيده ايد را در نظر بگيريد => بيشتر شرکت های پوتين سازی با گذر تمايل دارند که از مدل های استوار پا استفاده کنند , و در عين حال گنجيدن پا در آن مشابه بقيه مدل ها باشد .


کفی های داخلی را در نظر بگيريد => کفی های داخلی در مدل هایی يافت می شوند که بتوانند راحتی و پشتيبانی را بهبود بخشند .

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha