گروههای محصولات

بهترین تلویزیون های 2016 : راهنما خرید و اینکه چه تلویزیونی باید خریداری کنید ؟

بهترین تلویزیون های 2016 : راهنما خرید و اینکه چه تلویزیونی باید خریداری کنید ؟

زمانی که شما قصد خرید تلویزیون را دارید , همیشه می خواهید که بهترین آن را داشته باشید .
اما در بین این تکنولوژی های متنوع موجود در بازار چگونه می توانید بفهمید کدامیک بهترین است .
بازار تلویزیون های اچ دی در سال های اخیر چه در زمینه تکنولوژی و چه قیمت تغییرات بسیاری کرده است . انواع جدید از صفحه نمایش مانند پنل های او ال ای دی ( OLED ) یا به عبارتی پنل های دیود ساطع کننده نور ارگانیک و اولترا اچ دی ( ULTRA HD یا 4K ) در بازار تلویزیون در هر کجا به فراوانی یافت می شود . اگر تلویزیون های بزرگ در سایز های 50 اینچ و بزرگ تر می خواهید باید قیمت بالایی برای داشتن آن ها بپردازید . اگر قصد خرید یک تلویزیون اچ دی را داشته باشید امروز گزینه هایی بیشتر از همیشه را برای انتخاب در اختیار خواهید داشت . اما کدامیک را باید بخرید ؟ فاکتور های اساسی برای اینکه چه تلویزیونی را در چه زمانی خریداری کنید وجود دارد .

ال ای دی ( LED ) یا پلاسما ( PLASMA ) ؟                                                                                                                                                           

ال ای دی چون تکنولوژی پلاسما دیگر از رده خارج شده است .
پلاسما تنها تلویزیون تختی ست که بعد از یک دهه از تولید هنوز هم در بازار یافت می شود . اما در دو سال گدشته به دلیل تغییرات انقلابی بزرگی که در فناوری تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی رخ داد تولید کنندگان ترجیح دادند که ساخت و تولید تلویزیون های پلاسما را متوقف کنند . این بدان معناست که انتخاب های شما در بین تلویزیون های ال ای دی و تلویزیون های گران تر او ال ای دی محدود می شود .
باید اشاره کرد که تلویزیون های ال سی دی ( LCD ) و ال ای دی ( LED ) با وجود اینکه هر دو دارای پنل LCD هستند اما کاملا جدا از هم می باشند . در یک تلویزیون به غیر از پنل مساله دیگر روشن شدن آن ها ست که ایم مساله در ال سی دی ها با لامپ های CCFL و یا به عبارتی با لامپ های فلورسنت و در تلویزیون های ال ای دی با لامپ های LED صورت می گیرد . لامپ های ال ای دی دارای روشنایی بهتر بوده و در مصرف انرژی هم صرفه جویی می نمایند بنابراین هیچ دلیلی برای استفاده از لامپ های فلورسنت و عدم استفاده از لامپ های ال ای دی وجود ندارد .
در اینجا تفاوت های بیشتری در دیزاین و طراحی وجود دارد .
تلویزیون های ال ای دی دارای هر دو روش لامپ پس زمینه و یا حاشیه می باشند . تلویزیون های اچ دی لبه ای ( Edge-lit ) صفحه نمایش خود را با نوار یا حاشیه ای از لامپ های ال ای دی در طول حاشیه خود روشن می نمایند . که با این شیوه این امکان را فراهم می آورند که تلویزیون باریک و روشن باشد . تلویزیون های ال ای دی اچ دی دارای تکنولوزی نور پس زمینه از طیف وسیعی از لامپ های ال ای دی مستقیما در پشت پنل خود استفاده می نمایند . این امر موجب می شود که تلویزیون کمی ضخیم تر شود اما باعث درخشندگی بیشتر پنل خواهد شد و در تلویزیون های مدل بالا موجب تقویت سطح رنگ سیاه خواهد شد . امروزه سیستم های پس زمینه لبه ای نیز تصاویری با کیفیت فوق العاده را نمایش می دهند هر چند تولید کنندگان تلویزیون های دارای تکنولوژی نور پس زمینه را بسیار باریکتر تولید می کنند . اما امروزه این تفاوت چندان مهم نیست و به چشم نمی آید . صرف نظر از تکنولوژی ظرافت و روشنایی تلویزیون های ال ای دی اچ دی ( HD LED ) تا حد زیادی به قیمت آن ها نیز بستگی دارد .
صفحه نمایش او ال ای دی ( OLED ) یا به عبارتی دیود های ساطع کننده نور ارگانیک ( organic light-emitting diode ) یک تکنولوژی جدید برای تلویزیون های اچ دی می باشد . همانند صفحه نمایش های پلاسماهر دیود همزمان رنگ و درخشندگی تصویر را تولید می کند اما آن ها می توانند بسیار کوچک تر و باریک تر از پنل های ال ای دی و ال سی دی باشند و قادر به تولید بهترین سطح رنگ سیاه ممکن خواهند بود . متاسفانه این تکنولوژی جدید به معنای پرداخت نزدیک به 10.000$ نسیب به 1000$ برای یک پنل هستند . در مواردی که شما بخواهید تلویزیون پلاسما خود را عوض کنید تلویزیون ال ای دی برای شما تنها انتخاب مقرون به صرفه خواهد بود .

1080p یا 4K ( فورکی ) ؟


چه رزولوشنی برای تلویزیون مناسب است ؟ خرید تلویزیون ال ای دی از بانه پلاس با کمترین قیمت بانه

رزولوشن تلویزیون های اچ دی ( hd tv ) بین 720p و 1080p می باشد . در حال حاظر رزولوشن 1080p تنها انتخاب جدی مصرف کنندگان می باشد . مانند انتخاب بین پس زمینه ال ای دی ( LED ) و CCFL انتخاب بین 1080P و 720P دیگر بی معنی و بی ربط به نظر می رسد . امروزه حتی تلویزیون های ارزان قیمت کوچک نیز با رزولوشن 1080P به بازار عرضه شده و در دسترس خریداران قرار می گیرد . بنابراین شما نباید به رزولوشن پایین تر از آن قانع باشید .

فورکی ( 4K ) یا اولترا اچ دی ( UHD ) نیز داستان دیگری دارد . یک تلویزیون فورکی , تلویزیونی ست که دارای صفحه نمایشی با بیش از 8 میلیون پیکسل فعال با حداقل رزولوشن 2.160 تا 3.840 باشد . این به یک تکنولوژی مقرون به صرفه در چند سال اخیر تبدیل شده و اکنون شما می توانید یک تلویزیون فورکی با قیمت های مناسب در خانه خود داشته باشید . به هر حال محتویات فورکی هنوز هم بسیار کمیاب هستند . اگر شما به یک اینترنت بسیار پر سرعت دسترسی داشته باشید می توانید برخی از برنامه های فوق العاده را در نتفیکس (د NETFIX ) با کیفیت فورکی ببینید . با این حال تصویر می شود که تا سال آینده به برخی دیسک های بلوری فورکی نیز در بازار دسترسی پیدا کنید . و همچنین به لطف HDMI 2.0 شما می توانید مطمئن باشید که تلویزیون فورکی ( 4K ) که خریداری کرده اید نا گهان منسوخ و از رده خوارج نخواهد شد که به این معناست که8 زمان آن فرا رسیده تلویزیون فورکی ( 4K ) خود را انتخاب کرده و آن را خریداری نمایید .  

چه سایز صفحه نمایش را باید خریداری کنم ؟

چه سایز صفحه نمایشی مناسب است . تلویزیون چند اینچ خریداری کنم ؟

یک تلویزیون اچ دی ( HD ) بزرگ را که از فاصله نزدیک مشاهده کنید درست به اندازه مشاهده تلویزیون اچ دی ( HD ) کوچک از فاصله بسیار دور اذیت خواهید شد بنابراین این تصور اشتباه را که اگر بزرگترین صفحه نمایش ممکن را خریداری کنید بهترین انتخاب را کرده این از ذهن خود خارج کنید . قواعد کمی وجود دارد که سایز صفحه نمایش تلویزیون اچ دی را بر اساس فاصله شما از آن مشخص می نماید . به طور کلی فاصله شما از تلویزیون اچ دی باید به اندازه 1.2 و 1.6 برابر بیشتر از اندازه مورب صفحه نمایش باشد . بنابراین اگر مبل شما به اندازه 6 پا از تلویزیون فاصله دارد شما می توانید به راحتی به تماشای یک تلویزیون 42 و 60 اینچ بنشینید . اگر نیمکت شما 5 پا فاصله دارد تلویزیون 37 تا 52 اینچ برای اتاق شما مناسب خواهد بود .

راهنما انتخاب سایز تلویزیون


نرخ رفرش و نسبت کنتراست


یکی از بزرگترین مسائل در محدود کردن انتخاب های شما به یمک تلویزیون خاص تعدادی از مشخصات موجود در تلویزیون هاست . برای آسان کردن کار دو مورد از این مشخصات که باید در نظر گرفته شود نرخ رفرش و نسبت کنتراست است .

تلویزیون من باید چند هرتز باشد ؟ نرخ رفرش ( رفرش ریت ) سرعتی ست که در آن پنل تلویزیون شما تصاویر خود را تجدید می نماید و با هرتز بیان می شود  ( 60hz, 120hz, 240hz, 480hz, یا 600hz ) .

 

نرخ رفرش ( رفرش ریت ) سرعتی ست که در آن پنل تلویزیون شما تصاویر خود را تجدید می نماید و با هرتز بیان می شود  ( 60Hz, 120Hz, 240Hz, 480Hz, یا 600Hz ) . نظریه حاکم این است که هر چه نرخ رفرش بیشتر باشد تصاویر نرم تری به شما ارائه می دهد . اما در واقع دلایل بسیاری وجود دارد مبنی بر اینکه این ادعا صحیح نمی باشد و ارزش ندارد که پول زیادی را صرف خریداری تلویزیونی با نرخ رفرش بالاتر کنید . در بیشتر موارد 60 هرتز برای نمایش فیلم کافی بوده و 120 هرتز نیز برای نمایش ویدیو بازی ها کفایت می کند .

 

 


نسبت کنتراست اختلاف بین تیره ترین رنگ سیاه و روشن ترین سفیدیست که یک پنل می تواند نمایش دهد . در حالت تئوری , بالاترین نسبت کنتراست ممکن مطلوب است به این دلیل که سیاه تیره و سفید درخشان برای یک کیفیت تصویر بالا با هم ترکیب می شوند . به منظور اندازه گیری این خصیصه یک روش استاندارد شده در اختیار تولید کنندگان قرار ندارد . بنابراین اعداد سامسونگ با مثلا پاناسونیک و شارپ قابل مقایسه نمی باشد . بنابراین همانگونه که شاید شما هم تصور کنید تولید کنندگان در ارائه نسبت کنتراست بالاتر با هم در رقابت هستند و این امر موجب می شود که گاها در ارقام خود بزرگنمایی کنند . هر ادعای نسبت کنتراست در ارقام میلیونی را نادیده بگیرید بجز در مورد تلویزیون های او ال ای دی ( OLED ) منحنی ال جی ( که تنها تلویزیون های اچ دی هستند که مورد آزمایش ما قرار گرفته و دارای نسبت کنتراست بی نهایت و سطح رنگ مشکی فوق العاده می باشند ) . بهترین تلویزیون های اچ دی ( HD ) دارای نسبت کنتراست 5 رقمی می باشند .

اپلیکیشن ها و خدمات

اغلب تلویزیون های اچ دی موجود در بازار دارای اپلیکیشن های اینترنتی و وای فای توکار می باشند


اغلب تلویزیون های اچ دی موجود در بازار دارای اپلیکیشن های اینترنتی و وای فای توکار می باشند . این ویژگی به شما امکان می دهد که تلویزیون خود را بدون نیاز به سیم و به صورت وایرلس به اینترنت وصل کرده و به خدمات آنلاین مانند Netflix, Hulu Plus, و YouTube دسترسی داشته باشید . همچنین شما می توانید به شبکه های اجتماعی دیگر نظیر فیسبوک و تویتر با استفاده از تلویزیون خود دسترسی پیدا کنید . برخی از تولید کنندگان حتی فراتر از این رفته و به شما امکان می دهند که با استفاده از تلویزیون خود اپلیکیشن ها و یا بازی های مورد علاقه خود را دانلود کنید . Roku ویژگی های اتصال را حتی در تلویزیون های کوچک ارزان قیمت اچ دی نیز گنجانده است و به تبع شما خواهید توانست یک تلویزیون Roku با سایز بزرگ از کمپانی ها و شرکت هایی مانند Hisense , Insignia, Sharp, و TCL را با قیمت های مناسب پیدا کنید .

این اپلیکیشن ها همچنین در اغلب بلوری پلیر ها , بخش عمده سیستم های ویدیو گیم و حتی هاب های جریان چند رسانه ای ارزان قیمت گنجانده شده اند . به هر حال برخی تلاش ها صورت گرفته که به شما امکان می دهد که خرید تلویزیون اچ دی ارزان قیمت شما یک معامله فوق العاده و چشمگیر باشد .

آیا به سه بعدی ( 3D ) نیاز دارم ؟

آیا تلویزیون من باید سه بعدی 3d داشته باشد ؟


در حالی که سه بعدی تا دو سال قبل آن چنان معمول نبوده اما اکنون یک ویژگی آشنا و برتر است . تلویزیون های سه بعدی می توانند به سه بعدی اکتیو که از عینک های دارای باتری استفاده می کنند و یا سه بعدی پسیو که فیلتر های پلاریزه را به کار می برند مجهز شوند . پسیو به عنوان یک انتخاب اقتصادی تا کنون شناخته شده است اما تلویزیون های سه بعدی اکتیو جدید امروزه با دو عدد عینک عرضه شده و عینک های آن ها در قیمت های مناسب تر در دسترس استفاده کنندگان می باشد . البته اگر شما برنامه ای برای مشاهده فیلم های سه بعدی ندارید بهتر است از خرید تلویزیون دارای این ویژگی خودداری کرده و پول اضافی بابت آن نپردازید .

انتخاب تلویزیونی با پورت ها و ورودی های مناسب


انتخاب تلویزیونی با پورت ها و ورودی های مناسب


تلویزیون ایده آل شما باید اتصالات ویدیویی کافی و مناسب را نه تنها برای اکنون بلکه برای آینده قابل پیش بینی در اختیار شما قرار دهد . مهمترین ورودی که تلویزیون شما باید داشته باشد hdmi است که از فرم های مهم و عمده  منابع ویدیو دیجیتال شامل بلوری پلیر , کنسول های بازی , گیرنده دیجیتال ها , دوربین ها , موبایل , تبلت و سیستم های کامپیوتر های ( pc ) با استفاده از یک تک کابل پشتیبانی می نماید .  اغلب تلویزیون های موجود در بازار دارای 3 یا 4 پورت اچ دی ام آی ( hdmi ) می باشند اما برخی از آن ها تنها شامل دو ورودی هستند . این بهترین روش برای ارسال ویدیو های 1080p از دستگاه ها به صفحه نمایش تلویزیون تنها با یک کابل بوده و روش اصلی برای اتصال منابع سرگرمی به تلویزیون می باشد . اگر شما یک صفحه نمایش فورکی می خواهید اطمینان حاصل کنید که یکی از این پورت ها HDMI 2.0 باشد . این آخرین استاندارد است که ویدیو های فورکی ( 4K ) در 40 فریم در ثانیه را پشتیبانی می کند . پورت های اچ دی ام آی ( HDMI ) قدیمی تر در بهترین حالت تنها می توانید فورکی ( 4K ) تا 30 فریم در ثانیه را پشتیبانی کند .

این کابل ها در هر شرایطی برای شما بهترین اتخاب جهت اتصال دستگاه های دیجیتالی به تلویزیون هستند مگر اینکه بخواهید برای نمونه سیستم سینما خانگی خود را در فاصله بیشتر از 25 متر متصل کنید . در هنگام خرید کابل اچ دی ام آی ( HDMI ) به کیفیت و اصل بودن آن توجه کنید . طبیعی ست که تمامی آن ها از نظر کیفیتی برابر نیستند و بهتر است بین آن ها یک مقایسه انجام داده و اورجینال آن را تهیه نمایید . از خرید این کابل ها از مغازه های خرده فروشی و غیر مجاز خودداری کرده و بهتر است آن را از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید .

اضافه کردن سیستم صوتی

تلویزیون های جدیدی که در دسترس خریداران قرار دارد دارای اسپیکر های داخلی بوده و شما می توانید به راحتی دیالوگ ها را بشنوید . اما اگر فراتر از این را می خواهید باید به تلویزیون خود یک سیستم صوتی ( سینما خانگی یا ساوند بار ) اضافه نمایید . شما می توانید به راحتی تجربه مشاهده فیلم و یا بازی های خود را با اضافه کردن یک سیستم صوتی شامل یک ساوند بار و یا یک سینما خانگی چند کاناله بهبود بخشید .
اگر فضای شما در داخل منزل کم بوده و یا بودجه شما برای خرید یک سیستم صوتی محدود می باشد , خرید یک ساوند بار می تواند برای شما بهترین انتخاب باشد . ساوند بار ها بلند , باریک و دارای اسپیکر های توکار بوده که بدون اشغال کردن فضای اضافی در اتاق در زیر تلویزیون قرار می گیرند . ساوند بار ها کوچک و تنظیم آن ها نیز بسیار آسان تر از سیستم های سینما خانگی چند کاناله بوده و قیمت آن ها نیز به مراتب ارزان تر می باشد .


                                                                                                                                                           

لینک های مرتبط :

1 ) رزولوشن چیست ؟
2 ) یازده دلیل برای اینکه چرا تلویزیون بعدی شما باید اولترا اچ دی فورکی ( ultra hd 4k ) باشد ؟
3 ) توضیح ویژگی هایی که در مشخصات تلویزیون ها به صورت عمده وجود دارند / سری سه
4 ) توضیح ویژگی هایی که در مشخصات تلویزیون ها به صورت عمده وجود دارند / سری چهار
5 ) توضیح ویژگی هایی که در مشخصات تلویزیون ها به صورت عمده وجود دارند / سری پنج
6 ) توضیح ویژگی هایی که در مشخصات تلویزیون ها به صورت عمده وجود دارند / سری هفت
7 ) هرآنچه در مورد تلویزیون های هوشمند باید بدانید
8 ) تفاوت عینک های سه بعدی اکتیو و پسیو
9 ) دلیل جذابیت فیلم های سه بعدی چیست؟
10 ) چگونه یک تلویزیون سه بعدی خوب را خریداری کنیم
11 ) چگونه دستگاه های مختلف را با کابل hdmi به هم وصل کنیم
12 ) همه چیز در مورد کابل hdmi
13 ) تمام آن چیزهایی که قبل از خرید سیستم سینما خانگی باید بدانیم
14 ) با تلویزیون های اولترا اچ دی / فورکی ( ultra hd / 4k ) زندگی را به اتاق نشیمن خود ببرید
15 ) تلویزیون اسمارت ( هوشمند ) : تمام آن چیزی که باید بدانید
16 ) مزایا و معایب تلویزیون منحنی ( خمیده )

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha