گروههای محصولات

سوپر اولترا اچ دی ( suhd ) سامسونگ چیست ؟

سوپر اولترا اچ دی ( suhd ) سامسونگ چیست ؟

سامسونگ جهش چشمگیری به تلویزیون های سوپر اولترا اچ دی ( suhd ) داشته است اما با وجود تازگی آن ها بر پایه تکنولوژی قدیمی اما بسیار خوب lcd هستند .

 

سامسونگ جهش چشمگیری به تلویزیون های سوپر اولترا اچ دی ( SUHD ) داشته است اما با وجود تازگی آن ها بر پایه تکنولوژی قدیمی اما بسیار خوب LCD هستند . در اینجا هر آنچه را که لازم است بدانید , خواهید خواند .

سامسونگ انواع جدیدی از تلویزیون های جدید و گران قیمت خود را تحت نام سوپر اولترا اچ دی ( SUHD ) به بازار عرضه کرده است که در ذهن مشتریان و استفاده کنندگان این سوال را به وجود می آورد که SUHD چیست ؟

UHD اصطلاح رسمی برای کیفیت اولترا اچ دی می باشد که به آن ها فورکی ( 4K ) نیز می گویند . اما حرف S در ابتدای عبارت SUHD به چه معناست ؟

 پاسخ رسمی سامسونگ این است که s به جای کلمه خاصی به کار نمی رود . اما سامسونگ از s برای کلمه سوپر جهت توصیف گل سر سبد محصولات خود که تلویزیون های سوپر اولترا اچ دی ( SUHD ) هستند استفاده می کند .
اما چه چیزی موجب تمایز تلویزیون های سوپر اولترا اچ دی ( SUHD ) از سایر مدل ها می شود ؟

تلویزیون های ال ای دی در همه جا

تلویزیون های سوپر اولترا اچ دی ( SUHD ) چیزی بیش از تلویزیون های ال سی دی پیشرفته و مدل بالای 2015 سامسونگ با رزولوشن فورکی ( 4K ) و مجموعه ای از ویژگی های خاص نیست . اما ویژگی هایی را که جالب هستند در اینجا توضیح خواهیم داد . در تلاش برای رفع ابهامات موجود در بازار در مورد این تلویزیون ها باید این مساله را شفاف سازیم که بر خلاف پلاسما و یا تلویزیون های او ال ای دی ( PLASMA & OLED ) تلویزیون های سوپر اولترا اچ دی ( SUHD ) دارای تکنولوژی صفحه نمایش جداگانه نیستند .
تلویزیون های سوپر اولترا اچ دی ( SUHD ) برخلاف آنچه عموم مردم فکر می کنند , از تکنولوژی ال سی دی ( LCD ) استفاده می نمایند . به طور خاص این تلویزیون ها تلویزیون های ال سی دی ( LCD ) دارای پس زمینه ال ای دی ( LED ) با رزولوشن فورکی می باشند . و اغلب آن ها دارای صفحه منحنی ( خمیده ) نیز هستند .
بخش قابل توجه این است که تلویزیون های سوپر اولترا اچ دی ( SUHD ) دارای ویژگی ها و امکانات جدید برای بهبود کیفیت تصویر ال سی دی می باشند . اما سامسونگ دارای اسم خود برای برخی از این ویژگی ها می باشد .

تکنولوژی نانو کریستال ( Nano-crystal technology )

رنگ نانو کریستال

 رنگ نانو کریستال

سرگرمی های خود را به زندگی و دنیای واقعی خود وارد کنید . با تکنولوژی رنگ نانو کریستال  کیفیت تصویر واقعی تر و روشن تر و طیف وسیع تری از رنگ های قابل مشاهده را برای تصاویر نفس گیر و شگفت انگیز تجربه نمایید .

 

 

 

 


نقاط کوانتومی جالبترین اسم برای تکنولوژی تلویزیون در سال های اخیر است . سامسونگ دارای نام خود برای تکنولوژی مشابه است : تکنولوژی نانو کریستال در تمامی تلویزیون های سوپر اولترا اچ دی یافت می شود . ( اما نه در تمامی تلویزیون های غیر سوپر اولترا اچ دی ( SUHD ) اولترا اچ دی " UHD " سامسونگ ) .
چیزی که انجام می دهند بسیار جالب تر و هیجان انگیزتز است . پس زمینه ال ای دی ( LED ) به وسیله نقاط کوانتومی و یا نانو کریستال ها تقویت می شوند و مشخص می کنند چه تعداد رنگ قابل مشاهده بوده و چه میزان غنی به نظر می رسد . آن ها می توانند در برخی موارد رنگ های تلویزیون را با منابع موجود بهبود می بخشد , اما کارایی اصلی آن تا چند سال آینده که منابع با طبف رنگ گسترده مانند بلوری فورکی در دسترس قرار نگیرد معلوم نخواهد شد .
سونی این تکنولوژی نانو کریستال را Triluminous نامگذاری کرده و ال جی آن را Prime UHD می نامد .

 


Peak Illuminator Ultimate / Peak Illuminator Pro

با درخشش ال ای دی در پشت روشن ترین مناطق در تصویر صحنه ها بسیار دیدنی و جذاب خواهد شد .

 

 

 

Peak Illuminator Ultimate

با درخشش ال ای دی در پشت روشن ترین مناطق در تصویر صحنه ها بسیار دیدنی و جذاب خواهد شد .

 

 

 


محدوده دینامیکی بالا (HDR) برای تقویت کنتراست که مهم ترین مشخصه کیفیت تصویر است طراحی شده است . تلویزیون های روشن تر , ترکیب شده از پنل LCD ده بیتی ( 10-BIT ) و محتوای HDR تخصصی باید بتوانند تصاویر بسیار واقعی و قابل توجهی را ایجاد نمایند .
بسیار شبیه به وسعت رنگ گسترش یافته محتوای HDR هنوز به طور وسیعی در دسترس نیستند .اما با بلوری فورکی و منابعی مانند نتفیکس و آمازون ( Netflix و Amazon ) که هر دو به زودی محتوای HDR را ارائه خواهند داد در دسترس خواهند بود . سامسونگ  HDR Peak Illuminator Ultimate or Pro را در مدل های خود عرضه کرده است . در مدل های گران قیمتی مانند منحنی سوپر اولترا اچ دی  js9500 و در مدل های تخت ارزان تر مانند js9000 و js8500 می توان از این فناوری سامسونگ بهره برد .

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha