گروههای محصولات

نقد پلتفرم تلویزیون های اسمارت 2015 سامسونگ

نقد پلتفرم تلویزیون های اسمارت 2015 سامسونگدر حال حاضر تلویزیون های هوشمند سامسونگ به لطف شمار زیاد برنامه ها (app) و کنترل از راه دور هوشمند بسیار محبوب هستند. سامسونگ در سال 2015 به آپدیت سیستم عامل (OS) هوشمندش پرداخت و تلویزیون ها را بر پایه ی سیستم عامل جدید تایزن ( tizen os ) بازسازی کرد. تمامی آن کارها برای تجربه ی لذت بخش تر کاربران صورت گرفته است و مطمئنا تجربه ای متفاوت تر از سیستم عامل های WebOS ال جی خواهند داشت. در چند سال گذشته ، بهبود آن به چند روش صورت گرفته است و انتخاب محتواها کمی محدودتر شده است.

 

کیفیت تصویر تلویزیون های هوشمند سامسونگاصولا تلویزیون های سامسونگ دارای کیفیت تصویر مناسبی هستند. شمار زیادی از مردم به دنبال ویژگی هوشمند (smart) آن برندهای خاص هستند. ما تلویزیون های اسمارت سامسونگ زیادی را برای فروش گذاشته ایم و تمامی ان ها با مشخصات کامل ذکر شده اند.کنترل از راه دور


کار با ریموت تلویزیون های هوشمند اسان می باشد. کنترل های جدید هم مثل مدل های قدیمی دارای ویژگی های اشاره و کلیک، متن گذاری، جستجوی وب و انتخاب سریع برنامه ها هستند. امسال سایز آن ها باریک تر شده است و به اسانی در دستان شما جای می گیرند. آن تغییرات از نظر زیبا شناسی و دیدگاه طراحی ارگونومیک، تغییرات مثبت و خوشایندی هستند.

 

کنترل از راه دور هوشمندهمین باریک شدن آن ها سبب شده است که دکمه ها بتوانند چندین عملکرد را اجرا کنند. مثلا می توانید از یک دکمه برای انجام چندین عمل خاص استفاده کنید. تلویزیون های ارزان سامسونگ مثل سری های 6 و پایین تر از آن دارای ریموت معمولی هستند. در آن ها از کلید های جهت نما (Arrow Keys) برای بیشتر کارها استفاده می شود و کار با آن ها، کمی کند صورت می گیرد. اگر می خواهید یک ریموت هوشمند و فوق العاده داشته باشید به دنبال خرید ریموت های هوشمند سری های جدید سامسونگ باشید.

 

کنترل های معمولی


 

رابط های اصلی ( Main Interface)


دکمه ی Smart Hub روی ریموت را فشار دهید و نوار ابزار ظاهر شده در پایین صفحه نمایش را ببینید. برنامه های منتخب، بازی ها و فروشگاه های زیادی به صورت برجسته در آن منوها موجود هستند.
 

مرورگرهای وب


مرورگرهای وب به خوبی در تلویزیون های سامسونگ کار می کنند. کنترل حرکتی ( Motion Control ) به خوبی کار می کند، ولی  دكمه Scrolling ( پیمایش) چندان فوق العاده نیست. کار کلیک و کشیدن صفحه اسان تر شده است.


فرامین صوتی


انصافا فرامین صوتی در تلویزیون های اسمارت سامسونگ به خوبی کار می کنند. فقط کافی است دکمه ی  “Menu 1/2/3” را بر روی ریموت فشار داده و از آن برای تعویض برنامه ها، تنظیم حجم صدا و جستجوی Bing استفاده کنید.


دوربین و حریم خصوصی


همه ی تلویزیون های سامسونگ دارای دوربین تعبیه ای نیستند. وجود آن ها برای کار با برنامه های اسکایپ ( Skype ) و کنترل حرکات دست لازم می باشد. شما می توانید دوربین را به صورت جداگانه برای کار با اسکایپ خریداری کنید. حتی می توانید فرامین تشخیص صدا را غیر فعال کنید و اصلا از آن استفاده نکنید. منظور از ویژگی وای فای تعبیه ای، قابلیت اتصال به اینترنت می باشد.
 


نتیجه


در چند سال گذشته ، پلت فرم های سامسونگ ، بهبود خوبی داشته اند و بسترهای نرم افزاری با چند روش تقویت داده شده اند. البته ذکر این نکته لازم است که انتخاب محتواها کمی محدودتر شده است.


 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha